SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-09-2017 13:46:08

hano
Člen
Registrovaný: 26-08-2007
Příspěvky: 35

Poradte mi prosím TIG AC/DC

Prosím poradte mi či táto zváračka IDEAL TECNOTIG 220 AC/DC  je použiteľná na také domáce zváranie.
Používať to chcem na joklovinu, menšie zvárenie, rám bicykla a pod.
Zastrešuje to tuším Kühtreiber. Dakujem za bližšie info.

Offline

 

#2 23-09-2017 15:11:08

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

Rám  kola ??? Já bych řekl že rám musí být zavařený perfektně. Já  bych si na to asi moc netroufal. Když se tady bavíme o Kutreibru tak má své místo třeba na vaření plotových sloupku ,nějaká ta branka.

Offline

 

#3 23-09-2017 18:31:11

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 567

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

pat napsal(a):

Rám  kola ??? Já bych řekl že rám musí být zavařený perfektně. Já  bych si na to asi moc netroufal. Když se tady bavíme o Kutreibru tak má své místo třeba na vaření plotových sloupku ,nějaká ta branka.

Bylo zajímavé sledovat tuto diskuzi: hledám šikulu s TIGem,
od prvopočátku, požadavku na perfektní pohledový svar (ideálně jako na nějaké fotografii z netu), až to pokračovalo čím dál většími zádrhely...

Nepopírám, že solo.8 si s tím dal obrovskou práci, spolehlivě to taky zavařit půjde (to už ale Pan svářeč musí vědět, co dělá), proč ale přiznávat pohledové svary na černých trubkách.

Ale v první řadě je rám kola i kyvka moto nosná část jednostopého vozidla! Na dvou kolech s motorem jezdím přes 30 let, ale svařenci pod sebou amatérsky stvořenému bych asi nevěřil...

To jsem ale odbočil od původního dotazu. S výběrem svářečky moc neporadím. Každý musí vědět sám, na co ji potřebuje, jesli už někdy svařoval, kolik do toho chce investovat, s čím se už ohledně svařování setkal, zkusil... Vzhledem k registraci uživatele "hano" před 10 lety na tomto fóru a shlédnutí jen čelního panelu dotazované mašinky za 21tis., mi jako amatérovi připadá velmi "použiteľná na také domáce zváranie". Osobní zkušenost s ní samozřejmě nemám.

Editoval davor (23-09-2017 18:57:07)


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#4 23-09-2017 23:34:15

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7156_img_20170715_103705.jpg

možná s tou co mám doma by to šlo ale i tak bych  před tou práci mněl velký respekt. U těch mašinek neplatíš za to jak vypadá panel ale co to umí a ještě jsem neviděl Kutreibr co by opravdu svařoval a to jsem jich pár poznal. Dokonce s Alfínem mi to moc nešlo. Snad to bylo v nadstavení a šlo by to vyladit. Ale i tak to není mašina za 21 tisíc

Offline

 

#5 24-09-2017 10:50:58

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4813

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

Pate, vím, že Fronius je špice a plně chápu tvé nadšení. Sám mám TP1500 a měl jsem možnost si vyzkoušet to co máš na té fotce, ale ne všechny funkce, protože to bylo na montáži nerez potrubí kde mi ho dali na chvíli do ruky. Také jsem měl kuehtreibera KITin 170LA. Že by se tím ale nedalo svářet je pro mě novina. Na montážích, kde chodím kontrolovat jak probíhá montáž (dle mé dokumentace) se při svařování nerez potrubí občas setkávám s KITinem 1900HF. Na sváru není poznat čím to bylo svařeno. Je ale spíš poznat kdo to svářel. Bylo by asi dobré popsat, co konkretně na těch kitinech vadí co na nich brání provedení kvalitního sváru. Nejsem jejich fanda, ale připadá mi tvé odsouzení příliš kategorické.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#6 24-09-2017 11:55:48

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

Já jsem vycházel s toho že chce vařit hliníkový  rám na kolo .Proto ten respekt. Nerez a hlína  je hodně odlišná na svařováni. Třeba ta Alfa na nerezu uplně v pohodě nemám problém a na hliníku to prostě nejelo jako froník. No a na rámu kola  či dokonce motorky co tady chce pán svařovat, tedy píše o kole. Zajít si koupit Kutreibr  a vařit hliníkové rámy no nevím  nechtěl bych být zákaznik .Jinak at si každý vaří čím chce. A tu tp1500 mám také  je dobrá na elektrodu na montáž ale tim  TIGem se moc nedá. třeba ten svar jsem  dělal  tou 1500 ale je to jen slete


http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7156_img_20170403_202030.jpg

Offline

 

#7 24-09-2017 13:16:20

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4813

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

Souhlasím, že na hliníku se rozdíly ve svářečkách projeví mnohem víc. Co se týká sváření rámu kola z Al slitiny tak tam je opravdu nutná opatrnost. Provedení sváru je jen jedna operace, je pravděpodobné, ža pak následuje tepelné zpracování celé kostry.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#8 24-09-2017 14:27:04

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

Právě o tom píši, zákazník dojde s tím že to chce svařit .Ty musíš vědět co to obnáší  jinak  je to průser. Třeba jsem ted vařil  takové ochozy na velkoobjemové kontejnery za tahače Také hlína ale chodí po tom lidi ve dvou metrech , tak to musí trochu držet.

Offline

 

#9 24-09-2017 20:27:17

hano
Člen
Registrovaný: 26-08-2007
Příspěvky: 35

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

ďakujem Vám za Vaše názory. Písal som lebo som potreboval vedieť názor na uvedenú zváračku t.j. či ju niekto nemá resp nepozná.
Osobne mám PEGAS 200 DC Pulse a varím s ňou slušne také domáce tenšie veci ale švagor potrebuje vybrať niečo na domáce kutilské práce a radil som mu nech ide aj do AC keď už investuje. Vybral spomenutú IDEAL TECNOTIG 220 AC/DC nakoľko mu dali slušnú cenu tak preto som potreboval bližšie vedieť či ju niekto nepozná. Ale nakoniec sme asi vybrali variantu AC toho čo mám doma PEGAS 200 AC/DC Pulse Smart. Myslím si že ňou po trénningu a šikovnosti ktorú má bude variť domáce veci celkom slušne.

Offline

 

#10 24-09-2017 20:49:20

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

Jak jsem psal s tím Pegasem jsem svařoval a  na DC dobrý  a na AC trochu boj ale možná se naučíš. Určitě to je bude jinde než Kutreibr . Trochu pozor na prodlužky  známému tam klekl na prodlužkách zdroj. Já jsem šel do froníka bo na 100metrech šnury pořád dobře vaří a na montážích je to někdy třeba. Pegas na domáci vaření je velice slušná mašinka.

Offline

 

#11 25-09-2017 19:57:32

solo.8
Člen
Registrovaný: 19-09-2017
Příspěvky: 44

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

davor napsal(a):

pat napsal(a):

Rám  kola ??? Já bych řekl že rám musí být zavařený perfektně. Já  bych si na to asi moc netroufal. Když se tady bavíme o Kutreibru tak má své místo třeba na vaření plotových sloupku ,nějaká ta branka.

Bylo zajímavé sledovat tuto diskuzi: hledám šikulu s TIGem,
od prvopočátku, požadavku na perfektní pohledový svar (ideálně jako na nějaké fotografii z netu), až to pokračovalo čím dál většími zádrhely...

Nepopírám, že solo.8 si s tím dal obrovskou práci, spolehlivě to taky zavařit půjde (to už ale Pan svářeč musí vědět, co dělá), proč ale přiznávat pohledové svary na černých trubkách.

Ale v první řadě je rám kola i kyvka moto nosná část jednostopého vozidla! Na dvou kolech s motorem jezdím přes 30 let, ale svařenci pod sebou amatérsky stvořenému bych asi nevěřil...

To jsem ale odbočil od původního dotazu. S výběrem svářečky moc neporadím. Každý musí vědět sám, na co ji potřebuje, jesli už někdy svařoval, kolik do toho chce investovat, s čím se už ohledně svařování setkal, zkusil... Vzhledem k registraci uživatele "hano" před 10 lety na tomto fóru a shlédnutí jen čelního panelu dotazované mašinky za 21tis., mi jako amatérovi připadá velmi "použiteľná na také domáce zváranie". Osobní zkušenost s ní samozřejmě nemám.

Ja te sleduju :-) K tematu nemam nic. Jen me potesilo ze je videt ze jsem se s tou kyvkou mazlil kdyz si to zminil.
Odpoved proc priznavat svary kdyz to bude cerne. Je to na stavbu. Komaxit to bezesporu zaleje, takze zen svar nebude nakonec videt, ale co kdyz to chci mit v chromu nebo laku :-).
Ja se tam asi spatne vyjadril, ja chci hezky svar pohledovy ale potrebuju i pevnostne dobry.
A jak poznas ze ve firme bude zkusenejsi svarec nez kutil? To nepoznas. Skoda ze jsem vyhodil vzorek trubky ktery rozdavam abych videl jak bude svar vypadat. Mel jsem tu svarenec od ucitele ze svareci skoly. Asi bych nechtel aby tenhle clovek varil akvarko natoz kyvku. Proto jsem zacal hledat tady, porad verim ze tu jsou lidi které to bavi a budou chtit aby to vypadalo nez aby meli v hlave myslenku vytrhnu z nej srdce i s penezenkou.


Pájka, cín, kalafuna, kladivo na komunisty, vrtačka s kličkou, nebozízek, Rambo nůž, kanady vz 60, zahradní rýč a motyčku, motouz. To vše v kufříku Lidl Parkside.

Offline

 

#12 25-09-2017 21:16:37

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Poradte mi prosím TIG AC/DC

Nedávno tady někdo psal ,že si bude  svařovat nerez balkonové zábradlí  a má na to triodynu. Tak to bude realnější  svařováni rámu kola s mašinkou Kühtreiber . No někdy mě  tady ty plány trochu zaráží.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče