SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-12-2017 20:53:42

Badyboo
Člen
Registrovaný: 13-12-2017
Příspěvky: 3

Prosím o radu- lajk

Dobrý večer,

měl bych dotaz, planuji si pořídit svářecí invertor, jsem naprostý lajk nemam naprosto žádné zkušenosti, naposledy jsem řezal kyslíkem na SŠ, naprosto nechápu jak je možné během svařování držet jednou rukou např jekl na jekl a druhou je svařovat k sobě? Jak je možné že se nic člověku nestane? Co by se případně muselo stát aby člověk utrpěl úraz el. proudem? A na co si dát pozor aby se to nestalo?

Mam vyhlídlí tento set: http://www.svarecky-elektrody.cz/omicro … la/d-11070

Děkuji za rady

Offline

 

#2 13-12-2017 21:29:33

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4408

Re: Prosím o radu- lajk

Badyboo - kolik z těch stovek až tisíců stránek na dané téma jste si zde už přečetl? To abychom věděli co už znáte a na co jste zatím nenašel odpovědi.

Offline

 

#3 13-12-2017 21:34:50

Badyboo
Člen
Registrovaný: 13-12-2017
Příspěvky: 3

Re: Prosím o radu- lajk

No hledaj jsem různě na internetu, ale moc moudrý z odpovědí nejsem, proto jsem doufal že zde se najde někdo kdo to dokáže podat v pár větách srozumitelně a abych to pochopil,

Offline

 

#4 13-12-2017 22:40:47

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Prosím o radu- lajk

Hmm, co na to říct, že? Blahoslavení chudí duchem neboť jejich je království nebeské....a co si koupit multifunkci?A zaškolení ve svar.škole?

Offline

 

#5 13-12-2017 22:54:42

Badyboo
Člen
Registrovaný: 13-12-2017
Příspěvky: 3

Re: Prosím o radu- lajk

Aha, děkuji za vysvětlení dotazu, moc pomohlo 😀

Offline

 

#6 14-12-2017 01:11:45

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Prosím o radu- lajk

ked je nutne ich pri sebe drzat pouzijes svierky na to urcene,na ostatne otazky najdes odpovede v navode na pouzitie od zvaracky...su to take tie klasicke veci nepouzivat zvaracku v napustenom bazene,neoblizovat hole vodice,nestrkat si elektrody do telesnych otvorou,nehadzat zvaracku zo siedmeho poschodia a nasledne ju lepit v garazi tavnou pistolou...je toho vela,aspon zakladny kurz v skole fakt pomoze

Offline

 

#7 14-12-2017 06:23:45

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Prosím o radu- lajk

Tie navody su aj online na webe vyrobcu zvaraciek netreba kupovat cely strojcek kvoli 5 stranam a studiu.
Inak ist do evitovic maju dobre buchty a ohybne eldy tj. rakosku ale firemna SBS(hafan) ta do ucebne s GAMOu nepusti big_smile
V pripade casu existuje serial 1-5 dielov co je invertor 1 diel mas gratis dalsie si najdi sam

Po precitani a odpovedi jirkatimu na otazlu mozme pokracovat

Evita juknite mi email mam tu pre vas nieco po stromcek aby som to stihol odoslat pod stromcek big_smile

Editoval ihlan (14-12-2017 06:44:31)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#8 15-12-2017 02:07:27

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Prosím o radu- lajk

pane Badyboo, vy píšete že když jednou rukou se drží jekl a druhou svařuje že se nic nestane ale může se stát například si můžete tu ruku co držíte ten jekl propíchnout tou elektrodou to je ten drát co se jím svařuje a to se pak můžete leknout uskočit a jak máte pod nohama zapletené kabely a nebo jiný kovový materiál tak můžete upadnout a natlouci si hlavičku ikdyž u vás by to nějaké velké újmy nebylo

ano samozřejmě nikdo učený z nebe nespadl a v dobách kdy sem já poprvé přišel se svářečkou do styku respektive se svářečem bylo mi asi deset let to mohlo být tak v roce 1987 a to žádný internet nebyl a kdo chtěl něco vědět musel se buďto zeptat a nebo si koupit knihu a tu si přečíst číst jsme se učili už v první třídě a to takovým způsobem že i dva cikáni spolužáci jako jediní z celé cikánské osady se to naučili měli jsme učitelku starou paní a ta učila s rákoskou v ruce přesně jako ve filmu Igor Hnízdo zkrátka tím chci říci že vy byste si měl nejdříve přečíst volně dostupné informace a poté teprve se ptát na detaily ale pokud budete číst pozorně tak vám garantuji že se už ptát nebude potřeba

pokud vás nebaví hledání na interntu kupte si jak už sem napsal knihu třeba tuhle, (viz odkaz): https://www.google.cz/search?q=sva%C5%9 … 53#imgrc=_ nebo tuhle to je učebnice svařování: https://www.google.cz/search?rlz=1C1AOH … &dpr=1 a pokud vás nebaví hledat v antikvariátu kupte si novou třeba tuhle: https://knihy.abz.cz/prodej/zakladni-ku … odou-111-1

apropo mohl bych vědět co to bylo za SŠ co jste prodělal? já mám jen ZŠ dokonce ani žádné SOU nemám ale takový dotaz jako vy bych si nedovolil sesmolit

Editoval Kramlik (15-12-2017 02:12:10)

Offline

 

#9 15-12-2017 08:35:37

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: Prosím o radu- lajk

No zase na druhou stranu, někdo může být třeba velice zručný umělecký kovář a elektrice nemusí rozumět - napíšu vám velice stručně, proč svářečka není nebezpečná:
1. držák elektrod je izolovaný, za normálních okolností se nemůžete dotknout obou vývodů svářečky současně
2. napětí na výstupu svářečky je tzv. napětí bezpečné, to znamená, že i při současném dotyku obou vývodů můžete dostat ránu, ale není tak nebezpečná, že byste nemohl ucuknout. Prostě by vás to koplo.
3. kontakt s jedním pólem (když držíte jekl, na který je už připojena zemnicí svorka) neucítíte, protože žádný výstup svářečky není spojen se zemí (na rozdíl od síťového napětí).
4. výjimku tvoří svařování v mokru nebo ve stísněných prostorách, pro tyto účely jsou v obchodech speciální invertory, u kterých se svařovací napětí objeví až při začátku svařování, t.j. při prvním dotyku elektrody se svařovanou částí.

Offline

 

#10 15-02-2018 08:34:59

Torrman
Člen
Registrovaný: 13-06-2015
Příspěvky: 7

Re: Prosím o radu- lajk

Ahoj, nechci zbytecne zakladat nove tema, tak zkusim sem. Jedna se mi o strusku. Kolikrat se mi stane, ze struska jde hodne spatne odstranit, musim do ni klepat jak blazen a i tak ve svaru nekdy zustanou nalepny male kousky ... jindy zase struska jde docela pekne odloupnout ... nevi nekdo cim to je? Na cem to zavisi a ceho se vyvarovat? Svarecka je gama 160 a elektrody bazicke oerlikon supercito 2,5mm. Diky :-)

Offline

 

#11 15-02-2018 08:47:26

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: Prosím o radu- lajk

To chce praxi, delší zkušenost. Zavařená struska u bazických elektrod je nejčastěji při nedostatečném proudu nebo nepřiměřené rychlosti vedení elektrody, kdy se lázeň neprohřeje natolik dobře, aby struska bezpečně vyplavala na povrch.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče