SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#226 11-02-2018 18:39:45

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Podařilo se mi nakreslit CASTOLIN ULTRA plus.
Tady je náhled na číslicovou část řízení stroje.
Je tam použit mikrokontrolér jak jej popsal kolega v předchozím příspěvku .(#225)

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_schema_castolin_ultra_plus_w.jpg

POZOR:
Při hledání čísla příspěvku jsem zjistil , že ve schematu není zakreslen přepínač funkce MMA a TIG pulsní a TIG ustálený .
On má tři polohy a tedy jednu z nich takovou , že jsou obě další volby vypnuty a v této poloze já toto schéma vyrobil .(Toto je poloha TIG pulsní )
MAA a TIG ustálený tam nejsou zakresleny .
MMA ...poloha bez vlivu
TIG pulsní...........vývod 20    spojen s GND  (jednočipového CPU)
TIG ustálený ......vývod 21    spojen s GND  (jednočipového CPU)

Kdo budete mít zájem o náhled na řešení koncového stupně, pulsního napájecího zdroje elektroniky , odlišné  konstrukce budičů koncového stupně, a řízení PWM tohoto stroje, tak odkazy budou na mých
www stránkách .
(Jistě chápete, že tento stroj již není běžně na ruských webech dostupný .)



Kontrolér má nastaveny porta P20-P23 jako analogové vstupy A/D převodníku .Potenciometrem P1 je pak zadávána hodnota svařovacího proudu .
Porty P10-P17, P30-P33, P120-P122, jsou nastaveny vnitřními registry kontroléru jako digitální vstupy a výstupy .
Řízení PWM v této části stroje má za úkol operační zesilovač IO2 (5,6,7), zapojený jako integrátor vstupní hodnoty na pinu 6.Změnu zesílení tohoto integrátoru řídí dva tranzistory a to T2 způsobí změnu vstupního odporu z hodnoty 20 kohm, na 15 kohm. Tranzistor T3 , vřadí dělič 1:5. Takže zde máme zdroj čtyř různých charakteristik signálu PWM , který bude na vývodu č.4.
Druhá polovina IO2 hlídá svřovací napětí stroje a pracuje jako komparátor , který ovládá tranzistor T2.
Tento je taky ovládán přímo kontrolérem prostřednictvím tranzistoru T1.

Tím celá angažovanost číslicového řízení stroje končí .
Tedy pokud by takovou funkci měl provést pouze analogově vybavený stroj , musel by mít 8 operačních zesilovačů navíc proti zde jednomu IO2 pro jednu předvolenou polohu Př.
tady si něco zkusím , zda to funguje:  asi ano-pardon za zrušení.

Editoval JaroslavPavel (22-03-2018 16:09:34)

Offline

 

#227 22-03-2018 16:10:07

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Dostal se mi do rukou tento stroj. Je v něm odstřelený ochranný nelineární odpor ( varistor ) a jsou zničeny nápisy .
Potřeboval bych pomoc s identifikací hodnoty tohoto varistroru.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3922_sf_o1.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3922_sf_o2.jpg

Taky při tom zkratu byl poškozen termistor
( taková to potvora co se používala v sériovém žhavícím okruhu elektronek televizorů ....jsou tady mezi Vámi i bývalí televizáci tak to budete znát ) .

Jak tem první střelil, tak poničil i toto .Zase to nejde identifikovat
Uvítám Vaši pomoc , a to jsem zde na fóru viděl , že jste Transpocketa 1400 už opravovali , takže budete znát hodnoty těchto prvků


Protože téma tohoto stroje je v samostatném vláknu, nebudu jej tady rozvádět .
Pokud by snad k takovému stavu směřovaly Vaše rady , tak bychom přešli na to příslušné vlákno.
Zde pouze uvedu jak se daří nebo nedaří stroj spravit případně zkreslit .

Editoval JaroslavPavel (29-03-2018 21:28:26)

Offline

 

#228 22-03-2018 18:52:06

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 885

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Pokud se nikdo neozve, nezbude než odhadnout. Originál termistor bude asi nedostupný, vedle je relé, takže je jen pro rozběh, pokud se vejde, dal bych výkonnější obdobu jako je v PC zdrojích 10ohm/7,5A Např zde:
https://www.gme.cz/termistor-ntc-b57364s0100m000
Varistor vypadá, že by se dal změřit průměr, a tím určit výkonovou řadu např SIOV-S14K275 nebo SIOV-S20K275, je připojen přes filtr na 230V, v síti může být o 10% víc, tak Urms 250V by se mohl začít brzy zahřívat, tak radši na 275V, 300V se mi zdá nepravděpodobný, to už je dost, bohužel ty varistory nemají moc ostré koleno tak jako bipolární transily, ale sem transil není vhodný.

Offline

 

#229 23-03-2018 15:08:40

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Přečetl jsem si Váš názor.
Celkem souhlasím s Vaším postupem .
Hledal jsem Datashhety součástek a taky PTC a SIOV prvky.
Našel jsem tam i výpočty a pro ten SIOV vámi navržený mi vyšlo, že tam bude dostatečný S20K275. Ten průměr prvku  byl taky dobrým vodítkem .

Taky jsem našel pro prvky PTC a NTC výpočty a dopracoval jsem se k tomu, že prvek PTC B754 (toto jsem našel u stroje Castoůlin ) a ten je podobný TP 1400 a  lze tedy nahradit původní prvek za PTC  C754
ten má základní R=150 ohm ( +-) 25%.
Taky jsem dostal doporučení použít tam rezistor 33ohm /5W ....u mnoha jiných strojů se to dělá a funguje to ( SELCO ) apod. Nedochází pouze k poklesu proudu při nabíjení.

Pro ty koho by to zajímalo více jak jsem udělal výpočet a uložím jej mimo tyto stránky ..............jednak mohou zkontrolovat jak jsem uvažoval , a jednak je tam primitivní metodou stanoveno jak rychle se nabije 3x 470M kondenzátory ze síťového napětí ( jaká omezení jsou požita pro výpočet a proč )   a nebudu tam používat exponenciály, ale pouze rovné čáry...tedy lineární přiblížení .    Koho to nebude zajímat , tak si toho nebude všímat
bude to pod odkazem : http://............./#TROCHA TEORIE NIKOHO NEZABIJE .....................  musím to ale vše zpracovat a doplním to tady .


Ještě pár vět k TP 1400:
a) nedohledal jsem součástku jako relé v pouzdře DIP8  s nápisem EPSON 25000, 2PT9197A  ) má 4 nožičky   ,
taky jsem nenašel data pro impulsní trafo D4099X001  S4,


b) jinak ten stroj má řízení procesorem osm bitů slovo  ,

EPROM paměť pro nastavení a řízení časování PWM regulace,   
Používá speciální budiče koncových stupňů , doposud je žádný výrobce neužíval ,
MOSFET je se ztrátovým výkonem 450W a má lepší vlastnosti a to  provozní napětí hradla 30V  a 40V maximální napětí hradla , to taky zatím žádný výrobce nepoužíval .
Pro činnost procesoru je taky použit převodník A/D 8 bitů a velmi rychlý .
Jinak jsou použity součástky s nízkým šumem a nízkým rozptylem parametrů .
Program v paměti je označen TP14      1V4.
Stroj má napájení regulačních obvodů impulsním zdrojem s PWM regulací .

Offline

 

#230 23-03-2018 15:10:23

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Tady dám tyto věci:
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_svarecky-serviscz_tp_1.jpg;

Tady je odkaz navětší rozlišení: https://uloz.to/!OdQzlWtcU1rr/svarecky- … cz-upr-jpg

Uoznačené součástky jsem nebyl schopen určit o jakou se jedná.
Bývají takové relátka , ale cívku  jsem nenaměřil , na jedněch vývodech jsem naměřil něco jako PN přechod , ale součástku měřím vždy v desce, takže může být ovlivněno měření .

Editoval JaroslavPavel (26-03-2018 14:21:27)

Offline

 

#231 24-03-2018 12:05:14

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

A miestny odbornik na froniusi Styles kde teraz?  smile  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#232 24-03-2018 12:51:56

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Zrazu aky si rychly ale ked treba dat odborny koment na sklo-plochu verejne aby aj viacerym to v buducnosti pomohlo tak si ticho ale inak komentujes jedna basen  smile   A po tych zaprahnutych ciganoch je aspon vidiet neaka robota-neaky uzitok narozdiel od tvojich kecov tu na fore smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#233 24-03-2018 13:07:00

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

smile

Offline

 

#234 24-03-2018 18:32:06

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

styles napsal(a):

A proč bych měl dávat svou odbornost takovým rádoby odborníkům jako vy a vám podobní, co mě tady jenom napadali a jen samé plané-jen rádoby odborné kecy. Tak s takovými bych nevydržel ani ležet na jednom hřbitově. Tak už toho prosím nechte a najděte si na honění svého ubohého ega někoho jiného. Se stylesem neuspějete a raději se začněte učit, ať tady můžete opravdu oslňovat vědomostmi a ne jen nevymáchanou "pusinkou" někoho napadat.
  a kdo opravdu umí, ten se s tím slušně živí a kdo je naprostý hňup. tak pouze umí využívat třeba těch cigánů-jinak by byl naprosto v análu!!

Styles a Ty aj umis?  Ved uz si tu mal moznost par krat ukazat nieco opravit ale stale boli z tvojej strany len vyhovorky,ze sa do toho nebudes pustat alebo zeby Ti to niekto poslal na opravu tak zase vyhovorky ,ze nemas cas lebo mas kopec roboty smile  Noze nam daj Nazov toho servisu kde Ty to ,,umis,, nech sme v obraze lebo je to ubohe ked niekto nieco vie a nechce sa stym podelit  v prospech vsetkych a len si to nechava pre seba. Lebo na forum sa ide poradit a nie len sa chvastat co vies opravit. Ty Velky opravar co ked ti niekto navrhne ,zeby ti mal poslat zvaracku na opravu tak sa vyhovaras na vsetky sposoby,ze Ty si v podstate taky ,,opravar,, k nezaplateniu smile A nezabudni premazat  zase svoje prispevky ako obvykle smile  A naposledy k tym ciganom-ja ich nevyuzivam ja ich normalne platim za vykonanu pracu podla narocnosti + strava + ubytko ,ze mozno za fusku maju viac ako Ty za mesiac  ale to Ty nepochopis ked si niekde v ,,anale,, zatvoreny a opravujes tie ,,froniusy,, .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#235 24-03-2018 20:41:37

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 885

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

O řadě termistorů B750 až B774 jsem nevěděl. Je fakt, že těch 10 ohm je málo. I když je kondenzátor pár mikro, např v levných žárovkách mají Číňani 10ohm/1W, tak při připojení je to pěkná šleha, na prodlužce pokud se připojí k běžné žárovce i jen jedna  10W LED žárovka nebo adapter, žárovka pěkně blikne. Ty další názvy mi opravdu nic neříkají. Jak se počítá ten termistor nevím, ale rád bych to věděl.

Offline

 

#236 25-03-2018 12:19:46

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Takto to nějak pokračuje:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_svarecky-serviscz_tp_2.jpg

Pohled na napájecí zdroj TP1400.
Popis a schema bude v příloze na uložto.cz
Jsou to neupravené a nezkontrolované nákresy a tudíž mohou být zatíženy chybou, kterou jsem mohl při kreslení a nebo při měření vyrobit.
Taky tam mohou být chyby vlivem nepozornosti a jiné . Takže nutno to brát s rezervou.
Našel jsem totiž už v tomto stroji " výrobní vadu " nebo je to chyták na ty co se budou stroj pokoušet opravit .


SCHEMA ZDROJE:    -------- https://uloz.to/!4v7tktHjfwxx/zdroj-tp-w-jpg
je tam pouze primární část zdroje , ostatní ještě není nakresleno .
Poznámka : Pohled ze strany spojů nedodávám , to ani servisáci od Fronia neposkytují.

Opět zde platí, že je to první nezkontrolovaný výtvor .
Kontrola bude provedena při oživování a v době doplňování změřených údajů , nebo taky až budu mít ten stroj podruhé, protože jej taky musím vrátit majiteli( a ten rozhoduje jak dlouho u mě přístroj může pobýt .) Dotyčný jej chce opravit a ne na něm vyrábět nějakou kontrolu .

Upravená a překreslená schemata budou pak uložena k nahlédnutí na nové ( jiné ) přístupové ( URL)  adrese , přes odkaz odtud .( chci je mít pod přímou kontrolou )


Podobně je k dispozici koncový stupeň a  SCHEMA + ROZLOŽENÍ SOUČÁSTEK , zatím nepřekresleny do kulturní formy.

Schema PWM regulace stroje začnu kreslit .

Editoval JaroslavPavel (25-03-2018 12:35:22)

Offline

 

#237 25-03-2018 12:47:33

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

něco taky z koncových zařízení:
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_svarecky-serviscz_nasobee_w.jpg

Třeba rezonanční násobič napětí :

A tady je deska :  https://uloz.to/!YHujna85VBdj/sverecky- … c-tp-3-jpg

Jinak,................pane ptkbely, k těm výpočtům k výpočtům předřadného nabíjecího odporu a termistorů jsem si je už poskládal do jednoho místa.
Bude to chtít provést překlady . Nebo Vám nebude vadit, když ty texty přinesu v originále---angličtina.( asi to chce přeložit a příklady taky upravit do češtiny.) No a to bych chtěl dělat jinde než na stránkách svár fóra  , abych nebyl kritizován , že je to mimo zaměření svár fóra. Tedy pro ty koho to bude zajímat .
Abych neslízl kritiku jak někde na počátku mé přítomnosti na těchto stránkách.

Editoval JaroslavPavel (25-03-2018 13:22:12)

Offline

 

#238 25-03-2018 13:59:17

SERVISMAN
Člen
Registrovaný: 23-03-2018
Příspěvky: 4

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

JaroslavPavel napsal(a):

Tady byl text duplicitně tak jsem jej smazal  [br][br]
a dám sem tedy nějaké jiné věci:
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumb … z_tp_1.jpg;

Tady je odkaz navětší rozlišení: https://uloz.to/!OdQzlWtcU1rr/svarecky- … cz-upr-jpg

Uoznačené součástky jsem nebyl schopen určit o jakou se jedná.
Bývají takové relátka , ale cívku  jsem nenaměřil , na jedněch vývodech jsem naměřil něco jako PN přechod , ale součástku měřím vždy v desce, takže může být ovlivněno měření .

Podle mě je to diodový můstek,proto je tam měřitelný přechod.Mám v takových SMD pouzdrech nějaké doma,zatížitelnost 1A,napětí dle typu až 1000V.
V rozích je čitelné označení polarity.


Moje stroje na ohňostroje:
JS-90,Kühtreiber KIT 245 Processor, TUSON TUCANA 205 DC Multi,
Bodovka KM-12C, Autogen.

Offline

 

#239 26-03-2018 03:25:12

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Bingo   smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#240 26-03-2018 08:07:04

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Díky,
zdroj hodinového signálu (krystal) je tam nutný, a nikde nebyl vidět .
Ale ten je rafinovaný.

Díky moc.

Editoval JaroslavPavel (26-03-2018 19:57:21)

Offline

 

#241 26-03-2018 11:02:03

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Pánové Joe66 a Styles, spoustu lidí nebaví číst vaše osobní urážky. A ne jen v tomto vlákně. Prostě toho nechte. Je to jediné a zároveň poslední varování.

Offline

 

#242 26-03-2018 12:18:19

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Admin ja som v tomto vlakne nikoho necastoval vulgarnymi slovami. A ku Stylesovi -to bingo znamenalo ,ze si musel napisat 3prispevky a az 4tym si pomohol a dal odbornu radu ale tu radu si mal dat nezistne hned ako prvy prispevok a keby som ta neoslovil tak ju ani nenapises hoci si priznal,ze to sledujes  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#243 26-03-2018 20:29:00

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

O trpících stihomamem jsem jen čítával ....

Offline

 

#244 29-03-2018 18:42:24

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Návrh náhrady vadných součástek:
foto:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_svarecky-serviscz_termistory_a_vco_w.jpg

Katalogový list:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_svarecky-serviscz_varistor_1.jpg;

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_svarecky-serviscz_ochrana.jpg


Vzhledem , k tomu, že kreslená stroje TP 1400 je skončené  , (je potřeba pouze překreslit výkresy do kultivované formy  ) a dále je na ředě provést jeho oživení a " sborku " .   Vycházím z toho , že jsem při statickém měření součástek nenašel žádnou další vadnou , takže oprava před oživením bude spočívat ve výměně VCR ( napěťově závislého řízeného  odporu  ) a případně PTC termistoru .

K této opravě jsem vybral prvek VCR 20D 391K . 
Tedy standardní napětově závislý odpor, který má parametry, jak jsou uvedeny v katalogovém listu zde zobrazeném.
Trvalé provozní napětí............250V AC
proud 1mA při ......................390V
velikost pulsu ......................6500A  při standardu 8/20   mikrosekund
pohltí ..................................180J  energie  při ochranném působení
Protože ochranný děj probíhá nelineárně, dovolil jsem si příslušnou křivku, podle které děj probíhá uvést taky v tomto textovém okně.( Abychom při případné diskusi o hodnotě ochanného prvku pracovali se stejnými podklady )

Výpočet zatím provádět nebudu ,to nechám na pozdější dobu a uvedu jej na soukromých stránkách.  Taky udělám simulaci v  Multisimu . Tam by mělo být vidět , jak případné poruchové pulsy budou odstraněny .


Termistorem PTC v soft startu se zatím zabývat  nebudu , i když  jsou náhrady taky zde vyobrazeny .

Prosím , co by jste doporučili, abych nepoměl před zkouškou stroje a jaké záludnosti mě mohou čekat při skládání .
Vaše názory prosím, jak na navržený prvek, tak k ostatnímu .
Předem děkuji

Editoval JaroslavPavel (14-04-2018 13:39:20)

Offline

 

#245 08-04-2018 11:46:11

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

V předchozím příspěvku  #250 jsem uvedl jakou závadu jsem našel měřením
a jaký prvek navrhuji použít na opravu za původní varistor.

Po výměně varistoru jsem potřeboval zařízení přezkoušet na plné napájecí napětí a měřit v PCB.
Proto jsem spustil koncový stupeň s náhradní zátěží  bez výstupního transformátoru.

Namodeloval jsem provozní podmínky stroje pro zachvání funkcí zpětných vazeb do kontrolních smyček
vedoucích do procesoru, aby stroj „získal dojem“ že je celý poskládaný.
O řešení modelovánízpětnovazebních signálů bude pojednáno jindy.

Proč takové úpravy stroje před zkoušením?
Z konstrukčních důvodů můžete stroj zkoušet až po jeho celkovém poskládání,
kdy máte prvky nepřístupné k měření.
Takže tato úprava zajistí podmínky stejné jak za běžného provozu
a přitom nedojde k vyhlášení poruchových stavů stroje.

O stanovení podmínek a jejich modelování pro nastavení provozních parametrů
  měřené části  elektroniky stroje pojednávám v textu: 
Modelování podmínek analogové části TP 1400 ( není na těchto stránkách )


Takto upravený PCB stroje je schopen spuštění na plné napětí sítě
a dovoluje měřit a kontrolovat pracovní parametry základního nastavení.
Nesmí pracovat pod výkonem –nemá chlazení
.

Závěr:
po provedení tohoto testu se může stroj směle celý poskládat, a je jisté, že bude funkční.

Video: Zkouška stroje po opravě  https://uloz.to/!oJ19LLrDhcq3/transpocket-mov

Editoval JaroslavPavel (10-04-2018 11:06:04)

Offline

 

#246 08-04-2018 11:54:13

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Od toho cizince jsem to schéma nenašel , nebo že by?

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_schema_fronius_tp1400_transpocket_scheme2018.jpg


I takto moho znít názory některých členů fóra

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 398
E-mail
Re: Fronius TransPocket 1500 problém
No vidím, že pán má nadbytek času na to, aby velmi pracně, poctivě a přehledně(a tady opravdu klobouk dolů) zkresloval schéma které bylo běžné k sehnání-a přímo celý manuál.
Minulý režim se totiž nechoval tak hnusně, aby vše bylo pouze o penězích a tak tím, že byla poskytována schémata(alespoň do všech opraven, když takové věci byly již pro domácí
kutily trochu moc) a tak podporoval technický rozvoj lidí kteří o elektroniku měli zájem, nebo ji měli jako svého koníčka. Dodnes si manuál v čitelném rozlišení můžete stáhnout třeba tady :      https://uloz.to/!GvtSkaNcy/sma-250-zip    .
    Ale tím, že jste to zkreslil(a tak přehledně), tak jste se určitě hodně naučil, takže to marné z tohoto hlediska nebylo. Ale třeba jste se mohl někde dopustit chyby ve spoji,
tak své schéma raději zkontrolujte podle toho manuálu. Jinak-toto už jsou stroje dávno za horizontem a je otázka zdali to vůbec stojí za námahu opravovat vzhledem k užitným
a svařovacím vlastnostem stroje a hlavně ve srovnání s tím co si dnes za přijatelný peníz můžete koupit.
    Ale je vidět, že jste opravdu vytrvalý a pečlivý a jelikož jsme ve vláknu o TP1500-tak nechcete náhodou detailně(na součástku) zkreslit i tento stroj.
Já už to sice spíše nepotřebuji, ale mnozí by to uvítali, aby konečně přehledně viděli jak je zapojený.
Totiž už kdysi takto velmi pracně a poctivě zkreslil schéma jeho předchůdce TP1400 jeden cizinec.
   Jinak to SMA 250 se už opravdu dlouho nedělá, naposledy jsem jej měl v rukách již určitě déle než před patnácti roky a toto oblast mého zájmu nikdy nebyla.

Editoval styles (05-10-2017 08:56:45)
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 14&p=4  příspěvek 85 (#85)

Editoval JaroslavPavel (11-04-2018 09:07:30)

Offline

 

#247 10-04-2018 10:34:59

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Tento příspěvek a toto vlákno je hlavně  je o SMA 250-1.

Dopňuji tedy další informace
Takže po dalším měření přidávám naměřené oscilogramy sejmuté v napětím řízeném oscilátoru ( VCO )
Taktéž je zpracován výpočet tohoto konkrétního stroje a jeho VCO a mohu sdělit, že se vypočtené a naměřené hodnoty shodují .
Níže uvedené oscilogramy jsou z dalšího stroje  typu SMA. 
Taktéž jsem realizoval a vyzkoušel náhradní model zařízení , tak aby se simulovaly pracovní podmínky řízení svářecího zdroje přímo
na zkušebním stole a nemusely se využívat části zabudované ve skříni.
Tím se stala kontrola a měření řídící elektroniky pohodlnější a pracuje se pouze s bezpečným napětím .

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_1_1.jpg;xxxhttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_2_1.jpg;xxxhttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_3_1.jpg;xxxhttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_4_1.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_5_1.jpg;xxxhttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_6_1.jpg;xxxhttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_7_1.jpg;xxxhttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oscilogram_8_1.jpg

Oscilogramy zobrazují některé hodnoty regulačního intervalu
a následnou změnu výstupního kmitočtu od 400 Hz přes 1 kHz až po 3800 Hz při změně řídícího napětí od 0V do 10V
Je tedy zobrazena část  převodní charakteristiky převodníku U na f
a lze se tedy na celý měřený blok dívat jako na černou skříňku, do které vstupuje řídící napětí a vystupuje řízený kmitočet .

Editoval JaroslavPavel (11-04-2018 08:45:39)

Offline

 

#248 15-04-2018 09:26:08

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

Zde je zkouška sledování komunikace   
Je provedena na komunikaci z Arduina do Altery ...na cvičných modulech z Číny

Použité IDE vygenerovalo taky kód pro naprogramování  Altery .

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_p1070790_w.jpg;   http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_p1070791_w.jpg



https://uloz.to/!NJfSFG25aYVD/p1070790-jpg   ;  https://uloz.to/!qDyUzkB5JIP0/p1070791-jpg

Otázkou je tedy jak postupovat dál, aby se dosáhlo vlastností původního programu definujícího rychlý PWM regulátor pro řízení H můstku v koncovém stupni zdroje.
Nebo raději , jaké vlastnosti má splnit program , aby byl použitelný jako "softwarový " PWM pro řízení koncového stupně konfigurovaného jako H můstek .

OMLUVA 
Prosím promiňte ze ten text komunikace . My jsme nevěřili, že se to povede. Takže proto se tam ocitlo to co vidíte ...................
Díky   

Modře je datová zpráva jak jede po komunikačním vedení. v bitové formě ( slovo )
Zeleně.... dekódovaná datová zpráva

Editoval JaroslavPavel (15-04-2018 11:00:47)

Offline

 

#249 19-04-2018 18:04:08

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

I takto může vypadat řízení svářečky :
1) Řídící automat všech svářeček
2) Pohled na svářečky v lince
3) Pohled na vadnou svářečku

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_oizeni_varecek_w.jpg;http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_soubor_svaoeeek_w.jpg;http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/7964_porucha__w.jpg

Editoval JaroslavPavel (22-04-2018 16:36:42)

Offline

 

#250 22-04-2018 16:38:03

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: SMA-250-1 oprava tyristorového nf měniče

A takto to vypadá po opravě :

https://uloz.to/!JnlsFCrC7Dce/p1070804-mov

Pohled na  linku:

https://uloz.to/!XYQbgui9OZd3/p1070806-mov

Pohled na  řídící PLC SIMATIC  7

https://uloz.to/!wzeYqcC5k0Sm/p1070807-mov

---------------------------------------------------------
Ještě jedna oprava další svářečky .


https://uloz.to/!XgJmAygArNpA/p1070810-mov

Stav po opravě :
https://uloz.to/!OW0urxZPXYt3/p1070813-mov

Editoval JaroslavPavel (22-04-2018 18:10:12)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče