SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 09-05-2018 18:22:06

jerczy
Člen
Místo: JM
Registrovaný: 13-10-2013
Příspěvky: 3

Trubka topení

Zdravím, máte někdo zkušenost jak nejlíp zavařit prorezlou díru v rozvodu topení v podlaze tak aby se nemusela rozkopávat celá místnost??


GAMA 165 profi

Offline

 

#2 09-05-2018 18:56:03

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Trubka topení

Nejlepší oprava této malé dírky je právě celou trubku vykopat , neboť za chvíli máš díru vedle .

Offline

 

#3 09-05-2018 19:03:03

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Trubka topení

Dobrá firma si poradí i s takovouto lapálií. Pokud je trubka měděná, nasadí se po vyříznutí vadného místa nový mezikus s dostatečným přesahem a pomocí vtlačené Cu pasty a indukčního ohřevu vytvoří nové spoje. Pokud je trubka ocelová je možné vsadit po vyříznutí nový přesný díl a zavařit orbitální metodou TIG. Hodně dobrý svářeč topenář s kovanými hořáky dokáže takový průšvih zavařit i "na zrcátko". Asi poslední realizovatelnou metodou je pak svaření autogenem "na víčko", ale i to se musí umět, protože tam není možnost opravy.

Offline

 

#4 09-05-2018 22:04:41

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Trubka topení

kdo neumí svářet (letovat, pájet), případně je líný, použije svěrnou spojku s gumovou záplatou.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#5 09-05-2018 22:44:50

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Trubka topení

A echt borci to potru motorovym silikonom na vysoke teploty. A tak stiahnu gumou a plechom.

Mal si tu dat fotku o co ide. Lebo koli jednej trubke sa nerozkope predsa cela miestnost ci?
Trubku vecsinou nehrdzaveju..... Tak ze pozor aby po oprave nerachlo inde.
Trubky v hajzli a kravine ne neopravuju ale rovno menia.

Editoval Atlan (09-05-2018 22:47:26)

Offline

 

#6 09-05-2018 23:13:47

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Trubka topení

Jako nouzovka ok jinak te spis ceka vymena  rozvodu topení hlavne pokud pouzivas otevrenou expanzku.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#7 11-05-2018 19:03:12

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Trubka topení

Já tedy nevím jak to kdo tady čte ale jeden napíše  že má trubku  prorezlou a druhý na to pokud je trubka měděná. Ani jsem netušil ,že by měděná trubka mohla rezivět. Ale co už  Nemám svářečák tak to možná jen nevím. Mezera  ve vzděláni. Jinak já tvrdím  trubku ven jinak je to běh na dlouhou trať. Nejde  někde vedle natáhnout  jinou třeba  tu měděnou ?   Starý prorezlý kotel také nikdo nesvaří. Musíš dát novéj.

Offline

 

#8 11-05-2018 20:15:20

jerczy
Člen
Místo: JM
Registrovaný: 13-10-2013
Příspěvky: 3

Re: Trubka topení

Trubka je stará ocelová, díra je v koleně ve sváru. Počítám s tím že to budu muset fiknout ven a dát noví kus. Teď s do toho stejně nedá šáhnout svářečkou. Jen kdy měl někdo fígl jak to udělat bez ukrutného trápení.
Nevím jak to elegantně zavařit ze stany u stěny (cca 5 cm od stěny).
Přece nebudu měnit komplet rozvod v baráku kvůli jednomu místu. Měď je pěkná taky by se mě líbila a není to všemohoucí.


GAMA 165 profi

Offline

 

#9 11-05-2018 20:47:13

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Trubka topení

Na přednáškách pro svařovací technology a inženýry jsem si s oblibou vyslechl od frekventantů názor, že měď nekoroduje. Pak jsem z tašky vytáhl 200 mm výřez z topenářské trubky se souvislou řadou prokorodovaných dírek. Co si do systému uživatel nalil nevím, ale článek na  http://www.mzp.cz/ris/ais-ris-info-copy … enDocument  ledacos naznačuje. Samozřejmě je možné, že šlo o zmetkový kus trubky s místně výrazně sníženou tloušťkou stěny.
Jerczy, pozvi si na tuto poruchu topenáře, on si poradí přesně jak jsem napsal v #3.

Offline

 

#10 11-05-2018 21:59:36

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Trubka topení

tak tak, aby ti moderátore věřili - řežu v chemičce - po prvním dni veškerej mosaznej vercajk (řezáky) zelenej od měděnky, a to jsem všechno po práci důkladně opláchl. Asi to chce eště nějakou neutralizaci aby mosaz vydržela aspoň tuto zakázku celou. Andrej přispěje na nový vercajk.

Jinak tu ocelovou trubku topení v podlaze i profi topenář vyřeší gebo spojkami (2ks) + nové koleno.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče