SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 11-06-2009 16:26:59

Bohouš
Člen
Registrovaný: 15-06-2007
Příspěvky: 325

Vysokovýkonný ohřívací hořák

Mohl byste mi někdo doporučit nějaký ohřívací hořák na autogen? Mám soupravu acetylén/kyslík a držák hořáků řady U6. Nevíte někdo o nějakém slušném vysokovýkoném hořáku, který mohu s klidným svědomím připojit na obyčejnou soupravu (jedna a jedna láhev), aniž bych překročil povolený odběr plynu?
Co třeba nějaký z těchto? Máte s nimy někdo zkušenosti? (začínají na straně 37)

http://czech.gcegroup.com/download-file … rovani.pdf

Editoval Bohouš (11-06-2009 16:27:55)


Svářeč (lepič) amatér MMA, MAG, TIG
KS 250R, KITIn 165, Gude 145+HFU 400
Maximal 2005 (MAG); TIG AC/DC 200A P
Plasma Berlan BPS40, autogen

Offline

 

#2 02-11-2009 10:03:51

Bohouš
Člen
Registrovaný: 15-06-2007
Příspěvky: 325

Re: Vysokovýkonný ohřívací hořák

Tak nikdo nic neporadí? Vánoce se blíží a toto se mi zdá být výborný dárek pro tatího, protože ho i já budu sám rád využívat big_smile Tady jsem narazil na katalog i s cenama, takže je vidět kolik takový hořák vůbec koštuje.

http://www.cwkatalog.cz/svarovani.html

Mám úmysl koupit ten nejméně výkonný NEF / B6. Odběr plynu tam má psáno 1,0000 m3/h. Znamená to tedy odběr 1000L za hodinu?(už jsem z toho zblblej). Jde mi o to, jestli mám koupit tento nebo můžu objednat výkonější a sklidným svědomím ho připojit na 1 acetylenovou láhev????

Moc Vás prosím o radu


Svářeč (lepič) amatér MMA, MAG, TIG
KS 250R, KITIn 165, Gude 145+HFU 400
Maximal 2005 (MAG); TIG AC/DC 200A P
Plasma Berlan BPS40, autogen

Offline

 

#3 02-11-2009 15:46:50

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Vysokovýkonný ohřívací hořák

Jenže ty hořáky NEF jsou určeny pro rukojeť Rhöna. Na klasickou U6 ti nepůjdou. To bys to musel vzít i s rukojetí. Ale máš pravdu v tom, že můžeš mít maximálně ten typ B6. Z jedné acetylenové lahve se smí odebírat maximálně 1000 litrů za hodinu, tedy 1 m3/hod.

Z klasických hořáků U6 (U7) se na jednu láhev smí teoreticky připojit maximálně typ 6-9. Ovšem viděl jsem opékat buřta hořákem 20-30 smile Pochopitelně záleží na nastavení plamene.

Co potřebujete s tatíkem ohřívat? PB by nestačil? Tam je výběr ohřívacích hořáků větší (viz třeba řada Propaline).

Offline

 

#4 02-11-2009 17:30:22

Bohouš
Člen
Registrovaný: 15-06-2007
Příspěvky: 325

Re: Vysokovýkonný ohřívací hořák

Ale tak všechno možný. Teď konkrétně nic nepotřebuju, ale prostě někdy je třeba ohřát i něco pořádnýho a svařovacím hořákem je to velice zdlouhavé. Jinak ta rukojeť Rhöna mi teda unikla. Je to tedy čára přes rozpočet. Já potřebuju právě U6, aby to bylo univerzální. Nehodlám dávat 3000Kč za další rukojeť sad


Svářeč (lepič) amatér MMA, MAG, TIG
KS 250R, KITIn 165, Gude 145+HFU 400
Maximal 2005 (MAG); TIG AC/DC 200A P
Plasma Berlan BPS40, autogen

Offline

 

#5 08-11-2009 14:22:50

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Vysokovýkonný ohřívací hořák

Acetylen vůbec nepoužívám už spoustu let. Svařoval jsem plechy tl. 1mm propanbutanem, výsledky dobré.
Hodně řežu, propanbutanem, s odběrem jakéhokoliv množství není problém, na litry/hod to neposoudím ale při opravdu velkém odběru se náplň PB podchladí v láhvi natolik že se plyn přestane vyvíjet. Trvá dost dlouho než se lahev a obsah ohřeje tak aby to opět "lezlo". V zimě, když vím že budu hodně odebírat dávám pod PB láhev elektrický plotýnkový vařič, pokud se někdo z Svarforum vážené veřejnosti domnívá že jsem kaskadér může mít pravdu, ale ten vařič má asi takovou účinost jako když ponechám láhev s PB na přímém slunečním světle v létě = taky se nic nestane.
Používám nářadí Harris, mají bohatý sortiment trysek které lze montovat na rukojeť, např pro ohřev materiálu tlustého 300mm. Takovou trysku ani nemám, je moc drahá. Řežu hřídele průměr 200mm s tryskou pro nominálně mnohem menší tloušťku.

Všichni výrobci hořáků a rukojetí mají v sortimentu trysky + hubice jak pro PB tak pro acetylen, na rukojeti stačí přehodit jen trysku a hubici. Dále jsou nutné už jen PB hodiny, regulátor tlaku (cca 1200Kč).
Jsou to investice, ale při ceně PB / acetylen se vše vrátí při prvním větším použití.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče