SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#26 07-08-2018 13:07:03

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad

Re: Hobby vs. profi Tig AC/DC

Dvojku trojku asi kdekoli v Českých obchodech ? Na Aliexpressu ? Ebay ? za podivné ceny.
Je možnost to skusit pokud je to výhodné cenově ale pokud je za 2x tolik ze seriozního velkoobchodu tak není co řešit.
Třeba kondenzátor 470uf co stojí korunu zde prodávají za 15 ? To si radši koupím Nichicon za 4,7kč ve velkoobchodě + pošta a je to.

Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit. Cloos MC3 333 ,Kemppi Minarc Evo 150,Cut60 ,Powwel 130P,
Na prodej:Powcon 400A,

#27 07-08-2018 13:09:29

Juggernault
Člen

Jo a na dotaz do ST semiconductors jestli jsou to fake TO3 tranzistory (dodané foto vnitřku atd.. ) mi odpovědeli že pokud nekoupím od jejich autorizovanejch velkoobchodů a nedám jim dodák kde bude číslo dodávky,šarže a kdo ví co ještě , nejsou schopni to zpětně ověřit.

Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit. Cloos MC3 333 ,Kemppi Minarc Evo 150,Cut60 ,Powwel 130P,

#28 07-08-2018 13:56:13

styles
Člen

No to si snad děláte srandu! Zkuste říci v našich obchodech, třeba v GM, nebo GESu, že prodávají druho či dokonce třeti jakostní součástky a určitě vás vynesou ven a pomuchlaného. Je už to dávněji, kdy jsem u jednoho reklamoval tranzistory a hned mi začali vyhrožovat právníky, jak si tak mohu dovolovat špinit jejich dobré jméno. Že oni prodávají pouze zboží nejvyšší jakosti a od špičkových firem. Nakonec jsem raději oželel pár stovek, než abych sebou nechal vláčet po soudech. Neboť jsem si dobře vědom, jak naše justice "nestranně" soudí. No a důkazy jsem měl slušné, kromě těch spálených ještě několik dobrých a už pouze měření závěrného napětí ukázalo, že jsou velmi daleko od katalogových hodnot. Takže v žádném případě nesplňovaly parametry pro normální=první jakost. Zato cenou to hodně převyšovaly. Ale věděl by alespoň vzdáleně nějaký soudce-o čem to vlastně mluvím?? No a znalci tady běžně dávají za pravdu tomu kdo je lépe zaplatí!! Takže se žití v tomto"tzv. právním" státě stává doslova neúnosné a už je lépe raději vždy držet hubu==stejně jako za těch komunistů! Nevím proč jsme chodili my hlupáci štěrkat těmi klíči? Tak nevím, zdali už na tom západě republiky opravdu žijete v jiném světě, nebo jste se už jen přizpůsobili svými názory? Nic ve zlém.

#29 07-08-2018 17:18:13

peta62
Člen

Tady na zapade Cech stejna ne-li horsi dzungle jako na vychode

Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

#30 07-08-2018 20:38:03

Juggernault
Člen

Tak v GESu čínskej fake určiťě bez nároku na reklamaci protože to přeci není možné. A ostatní radši nekomentuju.

Určitě neprodávají součástky druhé nebo jiné (horší) kvality , ale vše je nové z velkoobchodu a jelikož jsou to překupnící tak nic kromě ceny neovlivní.
Součástky jako takové fungují jen zdaleka nedosahují na to co mají proud/napětí a nehledě na to že stejně nemají co člověk potřebuje.
A je snad jasné že když koupí čínu za 1kč musím to prodat nejmín za 15kč.

Takže nakupuji ve Rs/Farnell/Mouser a ne to nejlevnějíší jako české obchody.Pokud je to skladem tak za podobné poštovné jako v CZ to pošlou také ihned.

Pokud někdo mění součástky za ty z GESu/GM/a kdo ví čeho do něčeho jiného než rádia tak bych se toho bál snad i taky xD

#31 08-08-2018 08:38:18

styles
Člen

No ale buďme zase objektivní a netvrďme že v našich běžných obchodech jsou samé zmetky-to není pravda. Dle mě ty obchody ani neví co prodávají a vše záleží na nákupčích, kteří buď vědí, nebo nevědí co někdy kupují, no a pokud uvážíme že princip obchodu -co nejlevněji koupit a co nejdráže prodat je a bude platný-tak tady je ten problém. Ale kdyby byly síly, které by to měly zájem to řešit, tak je přece velmi jednoduché řešení-aby to nesmazatelně značil už výrobce. Takže místo konspirací o prodejích si raději zodpovězme toto.
    No a že se bojíte těch co používají i součástky z GM a GESu-tak to sám sebe diskvalifikujete. Víte elektroniku dělám celý život a hlavně ty spínané zdroje. Dobře vím o problémech elektrolytů v těchto pracovních režimech ,také znám typy které vydrží více a doslova smetí, ale doslova mě zvedá ze židle jak se tyto věci na internetu zveličují a jak si někteří rádi přihřívají svoji polívčičku´jen aby se zviditelnili, aniž o problému více vědí. Rady typu -pokud vyměníš všechny elyty tak opravíš-by měly být trestné. I tady na fóru jsou takoví rádoby odborníci. Dle mě je základem, měřit a měřit a u elytů se dá dobře změřit jak kapacita, tak ESR a tyto hodnoty se tak jen ze dne na den nezmění. Škodlivos takových univerzálních keců jsou pak přebírány těmi méně znalými a já doslova pak rostu, když se mě zákazník ptá, proč jsem mu v invertoru nevyměnil pracovní elyty. Když jej ubezpečím, že jsem je měřil a jsou v pořádku vyrukuje s tím, proč jsem to neudělal preventivně, jak se na internetu píše-no a mě už nabírají mdloby.
   A s těmi mimotolerantními součástkami-když člověk je umí změřit a ví co kde může použít a co již ne tak to je naprosto v pořádku. Třeba já mám v raritách staré dobré KC-čko, které bylo vzato z krabice se zmetkama-zdarma pro všechny- na vrátnici v bývalé Tesle Rožnov. Málo že má zmáčklou čepičku, tak má betu pokud se už nepletu přes tisíc! Takže ideální kousek někam do oscilátoru a pod. Pro ty rýpaly-také ne zřídka dělám i LCD monitory a i větší série-takže si odpusťte výčet doporučených značek elytů. A také vím, co nemohu koupit normálně a co musím koupit jinde. Kdo to nezná, tak dobře jde nakoupit u Poláků-firma TME-doporučuji.

#32 09-08-2018 16:02:50

Radim
Člen
Místo: Severní Morava

Ono taky není sranda takhle podnikat pro bastlíře, jak to dělají třeba v GM.
nakoupit dopředu to množství součástek, ještě to rozvést po pobočkách a teď sledovat, jak se to pomalu měsíce a roky prodává a jak se ty peníze pomalu vrácejí zpátky. Musejí mít obrovské režijní náklady, ať už s haléřovými součástkami i s tím, že v těch skladech mají velké peníze, které se nezhodnocují. a to všechno jen proto, aby když k nim přijde bastlíř s nějakou vadnou vymontovanou součástkou, u nich za 5 korun nakoupil dobrou. Musejí nakupovat co nejlevněji, ale současně to nesmí být šunt. Občas to nevyjde, občas jim to tam zastará...Na rozdíl od těch, co kamenné pobočky nemají a součástky spíš zprostředkovávají z nějakých globálních skladů...

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla