SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-08-2018 13:15:08

njub
Člen
Registrovaný: 15-08-2018
Příspěvky: 8

Scratch start TIG

Ahoj, jsem amatér. Chci se zeptat jeslti má cenu zkoušet TIG s použitím vzduchem chlazeného hořáku s ventilem na ,,svářečce´´ https://www.tvadilna.cz/Invertorova-sva … 2-d363.htm ... není to přesně ona, ale velice podobná. Dává max 125A ikdyž na nálepce je 250A big_smile to je celkem jedno. Na elektrody úplně v pohodě, není problém, ale s TIGem nemám zkušenost. Určitě bych to chtěl zkusit, ale zajímá mě, co s tím půjde svařit. OBJEKTIVNĚ prosím, je mi jasné, že je to celé na prd a tank si s tím v garáži nevyrobím. Jde mi spíše o to, naučit se nějaké základy TIGu, abych to uměl trochu ovládat.
Díky smile

Offline

 

#2 15-08-2018 17:23:58

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Scratch start TIG

njub - predpokladam ze myslis horak s ventilcekom... inak s tym strojom zvaris snad vsetko okrem hliniku a jeho zliatin.. jedina vec co ta bude rozculovat bude obcasne prilepenie wolframovej elektrody, kedze budes obluk zapalovat skrtom..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#3 15-08-2018 19:08:17

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Scratch start TIG

njub: kedze som vlastnik GAMA invertor + TIG horak + skrinka elmag. ventilom co je o "mysi chlp" lepsia verzia
toho co ty chces pouzivat tak skromne napisem never vyrobcovi on zapali obluk aj na mokrej spargle a zvari to.

Ty si zozen stroj ktory ma aspon LiftArc alebo HF zapalovanie usetris si nielen nervy ale neustale brusenie
Zacinat TIGom takto je nieco ako, ist do autoskoly vyfasovat trabanta a na spiatocke do kopca sa ucit rozbehnut ide to ale blbo.
Keby si bol skuseny TIG zvarac a pouzijes to ako nuzdovku OK ale zacinat je cista BLBOST.. Aj varoka sme ukecali do HF stroja a myslim ze to nelutuje.

Keby si byval blizsie dam ti to do ruk a potom ta poslem k vyrobcovi nech ti da do ruk KITin 1700 HF alebo JET TIG
a sam sa rozhodnes a myslim ze by si mal hned jasno.... big_smile Pozri si vlakno kde zacinal Lify nedal si poradit nakoniec to predal.
Redukcak a flasku s argonom si mozes kupit ale horak s ventilcekom radsej nekupuj radsej nejaku TIG masinku

este dodam mozes mu nieco verit zvaris stym zelezo antikoru a on aj kusok ALU zvladol obratenou polaritou ale
to chce cit a prax ale fakt tadeto nevedie cesta pre zaciatocnika - vyrazne lepsie vysledky budes mat s TIG HF strojom.
Idealne keby to malo aspon nejaky PULZ to ocenis pri tensich materialoch casom mozno zarobis aj na AC stroj.

Tu by sa mohla ozvat Evita ako to vidi ona s pedagogickou praxou trapit sa beznym invertorom alebo TIG stroj.

Ak by si si to nedal vyhovorit zmeraj si priemer konektorov ja sa budem toho mojeho horaku WP17+elmagnet ventil zbavovat.
Gama je viac menej uz posunuta(rodine) ostal mi Magnum s LiftArcom (ma ine konektory) a na ceste pod stromcek bude asi JET TIG mini.

Editoval ihlan (15-08-2018 19:26:36)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#4 15-08-2018 19:26:42

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Scratch start TIG

S něčím podobným jsem minulý týden svařoval s 2mm elektrodou. Nastavených jsem měl cca 65-70A. Zapálit oblouk byl téměř zázrak a pokud to začalo vařit, tak jen kousek, než se to zase přilepilo... Při přilepení ztichl i ventilátor jak je to měkký zdroj. Pro nějakého velkého hobby uživatele, který s tím bude svařovat jednou za 5 let OK, ale pokoušet se s tím učit vařit metodou TIG je tady naprosto mimo... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#5 15-08-2018 20:18:26

njub
Člen
Registrovaný: 15-08-2018
Příspěvky: 8

Re: Scratch start TIG

Ptám se kvůli toho, že do budoucna mám v práci možnost dělat na hliníku a nerezi na TIGu, zkoušel jsem stroj s HF, jasně, plně si uvědomuji úskalí sestavy, kterou jsem popsal, hodně jsem o tom načetl....jde mi spíše o to, abych se do toho nějak dostal. Mám v plánu časem koupit AC/DC mašinu s pulsem, prostě něco použitelného, ale teď nemám prostředky ani potřebu něco takového hodit do garáže na hraní, učení se a zlepšování. Teď mi jde opravdu jen o to, abych se naučil základní věci, jako udržet oblouk bez přilepování elektrody, naučit se správně přidávat materiál a celé to tak nějak dostat pod kůži. Opravdu jen do té doby, než se dostanu na toho fleka, udělám si papíry a půjdu do toho naplno.

Offline

 

#6 16-08-2018 09:16:35

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Scratch start TIG

Škoda práce.Plyn převyšuje cenu stroje .
Lepší si od někoho půjčit něco kloudného použitelného a ne nouzovku z kterou možná zavaří někdo kdo to umí.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče