SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 20-07-2018 08:59:47

rob.
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 61

Re: FOX ETI 2.0 mm

jirkati napsal(a):

JardaK, klid. Stalo se obecně na různých poradnách módou seřvat všechny, kdo tazateli okamžitě nevyhoví, nezařídí, nenajdou. Jen si mnozí neuvědomují, že jejich svoboda není bezbřehá, že končí tam, kde začíná svoboda těch druhých.

- tak za prve, nikdo po nikom nechtel nic zarizovat, okamzite vyhovet apod a za druhe, to jakoze neci dotaz omezuje svobodu druhych je takova demagogie, ze jsem naposledy zazil nekdy v Rudem pravu.

Offline

 

#27 20-07-2018 09:06:56

rob.
Člen
Registrovaný: 17-09-2017
Příspěvky: 61

Re: FOX ETI 2.0 mm

pro jirkab59: diky za praktickou zkusenost. Hezky to shrnuje situaci. Ja jen konstatuji, ze pracne zjistovani a telefonovani po skladech nejsou to co by dnesni zakaznik preferoval, kdyz zbozi jinych vyrobcu visi na eshopech a jejich zbozi je dostupne na par kliku. At nekteri klidne mluvi o zakaznicich - lenosich, nebo at se nam to libi nebo ne, je to fakt.

Offline

 

#28 20-07-2018 09:11:18

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: FOX ETI 2.0 mm

rob, nech toho, vždyť my už víme že jsi nejlepší a nejlépe víš, jak by svět kolem tebe měl vypadat. Nemusíš to více dokazovat.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#29 23-08-2018 10:21:39

Wehrner
Člen
Registrovaný: 16-05-2007
Příspěvky: 53

Re: FOX ETI 2.0 mm

Já jsem poptával elektrody Böhler Spezial D 2,5 mm a Böhler FOX SPE 2,5 mm od každé jednu krabici.
Z Vyškova mi odepsali obratem, cenově taky super, avšak min. odebrané množství 4 krabičky od každého druhu. To je pro mne bohužel zbytečně velké množství.
U nás je nikde nemají (samý ESAB), takže pokud by někdo měl tip kde se dá objednat po krabici, byl bych vděčný.

Offline

 

#30 23-08-2018 16:01:39

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1148

Re: FOX ETI 2.0 mm

Normálně se dodávají i po jedné krabičce, čtyři jsou pak v kartonu. To Vám řekl kdo, že min. 4 krabičky od každého druhu?
Nebylo to jen špatně pochopeno z nabídky? Krab. 5,1 kg=275 ks / karton 4 krab. může zmást, však už se to také uvádí jinak.





Wehrner napsal(a):

Já jsem poptával elektrody Böhler Spezial D 2,5 mm a Böhler FOX SPE 2,5 mm od každé jednu krabici.
Z Vyškova mi odepsali obratem, cenově taky super, avšak min. odebrané množství 4 krabičky od každého druhu. To je pro mne bohužel zbytečně velké množství.
U nás je nikde nemají (samý ESAB), takže pokud by někdo měl tip kde se dá objednat po krabici, byl bych vděčný.

Editoval JardaK (23-08-2018 16:08:06)

Offline

 

#31 23-08-2018 18:50:32

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: FOX ETI 2.0 mm

Bohler, všude samej Bohler, jdu na Svarfórum - Bohler, votevřu MMA svářečky a svařování obalenou - Bohler. Mám strach jít na záchod lol
Moc nevařím ale co jsem objevil výrobce Oerlikon nekupuju nic jiného, mají široký sortiment uplně na jakékoliv svařování a obchodujou to skoro všichni seriozní prodejci svařovacích potřeb. např. Artweld, Schinkman, JK Weld atd. smile
V zahrádkářských Bauhalech to nevedou. Housenky jsou od el. Oerlikon apartní, bytelný a bez vrubů.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#32 24-08-2018 08:16:17

Wehrner
Člen
Registrovaný: 16-05-2007
Příspěvky: 53

Re: FOX ETI 2.0 mm

JardaK: Doslova jsem dostal v poptávce uvedeno, že cituji: "Minimální množství pro objednání  : 4 balíčky / 16,-Kg"  škoda, no
ale to je jedno, chápu zase, že jde o rentabilitu prodeje, když jde o velkosklad atd....

K poznámce Bourače, tohle bych osobně spíš směřoval ke značce Esab, které už schází snad jen prodej na benzínkách hned vedle sekyrek Fiskars, jak neskutečně je tady v ČR zprofanovaná. Tu naleznete opravdu absolutně v každém svářečském obchodě, železářství či e-shopu, ale to jsme odbočili..

Böhlerky používáme v dílně více méně řadu let, podotýkám, že i mimo jiných značek vč. Esabu a Oerlikonu. Brali je u nás i na učňák a SPŠ, kde s nima mistři taky byli hodně spokojeni. Od nich jsem, mimochodem,  tak před 10-15 lety taky dostal první vzorky těchto elektrod k vyzkoušení. Běžné bazické, nebo rutilové se sehnat občas někde dají, ale další druhy téměř nikde nevedou. Na dílně mám i nějaké krabičky Oerlikonu, pak samozřejmě Esabky, ETC Supercord a ještě něco by se našlo, nicméně nejdříve vždy mizí Bohlerky. Jsou to podle mne velmi kvalitní elektrody a mají jenom tu smůlu, že nejsou tak známé a zprofanované jako jiné značky. Na nějaké pohledově perfektní svary se u nás fakt nejede.
Podotýkám ovšem, že vše výše uvedené je jenom můj subjektivní dojem a letitá zkušenost. Určitě je dnes na trhu spousta kvalitních elektrod.

Pokud by to Jardovi K nevadilo, napíšu mailem přímo jemu a nakoupím si prostřednictvím něj nějaké tyto eldy.
Předem díky

Editoval Wehrner (24-08-2018 08:19:36)

Offline

 

#33 28-08-2018 22:12:34

Wehrner
Člen
Registrovaný: 16-05-2007
Příspěvky: 53

Re: FOX ETI 2.0 mm

Tak objednávka už se vyřizuje, čímž velmi děkuji Jardovi K., především za vstřícnost a profesionální pomoc. A až někdy pojede přes ten nejjižnější cíp Moravy, může napsat a zastavit se na "pohárek", dobré lidi zde rádi vítáme yikes)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče