SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 07-09-2018 12:35:11

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Jakou vrtacko-frezku?

No, ja som ani na jednej frezke z tvojeho vyberu realne nerobil. Staci ze si pozriem konstrukciu , k tomu dam povestnu cinsku presnost tak pre mna je to dost velky dovod na to aby som to nekupil. Vsak cinania nevedia ani zlicovat dvierka na zvaracke... Ale, mozem sa aj mylit.. Na tvojom mieste by som zacal viac citat clanky, publikacie, tabulky, kludne aj pozerat videa co sa tyka obrabania. Nech vies co ta caka, lebo naozaj to nieje len o kruteni kluckami. A nezacinal by som tym ze si nieco kupim a potom sa uvidi...
Naozaj zaklad je mat dobry stroj, tuhy. Inak ti to bude nicit nastroje a robit zle povrchy (a to sa este nebavime o presnosti).

Offline

 

#27 07-09-2018 14:24:48

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Já vlastním jakousi podobnou vrtačkofrézku GUDE. Váha cca 60kg, motor 350W. Má to svoje neduhy, např. plastová kola v převodovce, malá tuhost apd. Je však naprosto přesná a po malých úpravách bezvadně použitelná. Mohu potvrdit, že pro domácí hobby použití to má smysl. Obrábím na ní všechno včetně železa i nerezu. Rozhodně není cesta koupit si nějaký historický vrak a ten generálkovat. nevyplatí se to ani finančně ani časově.

Offline

 

#28 07-09-2018 15:06:06

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Jakou vrtacko-frezku?

ZDENAL: diky! tak ted uz mam vsechny nazory smile takze zatim asi vede ten optimill bf20


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#29 07-09-2018 17:01:22

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Hezký vývoj od záměru pořídit stolní vrtačku to končí u přestavby sloupové čínské frézky na CNC :-)
Pak doporučuji si ujasnit kam by se to mohlo po zakoupení za rok či 2-3 ubírat:
- na co to bude - materiál,
- druh obrobků - sem tam líznout=zarovnat či vyvrtat nějakou pásovinu, nebo téměř produkčně denně / 1-3-5 hod valit nějakou výrobu,
- chceš hned obrábět nebo nevadí si hrát s předělávkou/opravou pořízené nové/staré mašiny

Pokud to bude opravdu jen na hobby a čas strávený nad úpravami, štelováním a čekáním než tu 10mm drážku do nerezy po desetinkách vyškrábeš nerozhoduje, pak postači čína. I tak to bude obrovský posun.

Ať víš do čeho jdeš při volbě strojku z číny, koukni také na oddíl webu dílna tady: http://www.jova1.cz/ nebo tady http://www.frezka.borec.cz/ či zde http://mirror.steamer.cz/dil_f1.html a anglicky psaný web je toho plnej ;-)
Ulehčením by mohl být prodejce, který dle referencí na těch čínach dělá poctivý předprodejní a seřizovací servis. Nevím jak ti poláci či bratislaváci, ale kouknul bych se také po nabídce z firmy Výrobní stroje z Vyškova. Jejích reference lze nalézt na CNC foru ;-).
Tak dobré pořízení přeju.

Offline

 

#30 07-09-2018 19:37:15

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Grad: ano, je to jak rikas, od potreby vrtacky, pres frezku az k CNC frezce. ale ta CNC to bude az za dlouho, prvne si s tim budu hrat jen tak smile
jinak uz jsem tu psal, ze zadna vyroba, spis obcas drazku a sem tam nejakou pasovinu fakt. male veci, ruzne drobne opravy doma a na aute, apod. jakoze hobby pouziti, ale chci trochu lepsi naradi nez je treba hobby z lidlu smile) (specialne to pneumaticke je fakt vyzivne smile))

diky!


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#31 07-09-2018 23:08:28

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Jo jinak pak uz jsem si taky vsiml ze to vybaveniprovozu prodava polske stroje (vyrobene v cine), takze od toho uplne ustupuju. Kdyz uz cina, tak aspon at neni pres polsko. Kdo vi, co si polaci u cinanu objednali za sunky aby zase usetrili. To uz radsi tu optimum, nemusim usetrit za kazdou cenu.


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#32 08-09-2018 09:08:01

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Si si istý že potrebuješ práve malú frézu? Sama fréza ti veľa technologických možností neponúkne. V kombinácii so sústruhom to už je ale iná káva. Ako prvý obrábací stroj by som volil sústruh. Na drobné opravy doma , aute atď. je zapotreby práve sústruh. S frézovacím suportom napríklad od Tumlíka si aj na sústruhu urobíš jednoduché frézarské úkony.

Offline

 

#33 08-09-2018 09:29:38

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Pokud bych chtěl ihned obrábět, osobně bych vybíral takto:
- když už čínu, tak nechat vydělat poctivého CZ prodejce, který dovezenou mašinu skutečně rozebere, odkonzervuje, vyčistí, promaže a seřídí, po domluvě umí třeba i zaškrabat, dovézt, zaškolit atp. Výrobní stroje
- pořád je to ale čína s neduhy v konstrukci či z výroby, tady pomůže dohled silnějšího odběratele přímo ve výrobě či alespoň při převzetí z výroby a pak by volba padla např. na
britské Warco
nebo německý Paulimot
- když by na nějaké té tísícovce EUR nesešlo, pak originál německou precíznost a kvalitu tj. Wabeco

Editoval Grad (08-09-2018 09:31:33)

Offline

 

#34 09-09-2018 14:58:44

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Robi G: jak jsem psal, tahle touha, nebo mozna i nutnost, zacal tim, ze jsem potreboval na vyrobu klece pro psa vyvrtat spousty der a to jak jinak nez presne smile a nemam svoji stojanovou vrtacku, takze zkoufnu prijemne s uzitecnym, kdyz koupim jako prvni frezku.


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#35 09-09-2018 15:00:02

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Grad: diky za tipy, uz jsem koukal. zrovna ty frezky druha a treti nejlevnejsi jsou na 400v a to jsem moc nechtel, no jeste pouvazuju, mozna bude i vice firem podobnych. a co si myslis o tech frezka optimum? neni to taky jedna z tech firem, ktera si vyrobu v cine sama kontroluje? a frezky pak jeste jednou zkontroluje v nemecku?


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#36 09-09-2018 15:23:12

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Nerez na tom vyvrtáš , ale o větším frézování si nech zdát . Možná když budeš frézovat hranu 2mm plechu . Jinak se zde neuvádí to hlavní . Fréza se stejně otupí , ať bereš 1mm nebo 5 . Takže kdo může brát 5 , 5xméně brousí . A nejde jen o cenu broušení , ale také znehodnocení frézy a budeš ji potřebovat přes víkend a broušení nebude . Na té jako mašině vzhledem k netuhosti dojde dále ještě vlivem vibrací k opětovně rychlejšímu otupení nástroje atd. Jak je zde psáno , základem je soustruh , zase litina . Frezka je již jiný level .
Pokud ji potřebuješ párkrát ročně , je jednodušší a ve výsledku i levnější si ty věci nechat udělat .

Offline

 

#37 09-09-2018 17:10:13

Grad
Člen
Registrovaný: 07-09-2018
Příspěvky: 29

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Jak jsem psal, byl to postup jak bych vybíral sám ... důvody viz. níže.

Optimum neznám je, ale moloch jako moloch s obrovskou nabídkou produktům, značek a distributorů na to potřebuje vydělat, takže na jedné straně si sice pohlídá výrobu, ale na straně druhé to potřebuje hrnout na kvanta, takže se připlácí za "značku" tj. za ten moloch + marketing=lži a ten moloch nevidí konkrétního zákazníka jen a pouze čísla ve výsledovce, takže je tady tlak na úspory mimo jiné i ve výrobě, takže tu se odrbe materiál, tu technologie, jinde se ubere na tloušťce odlitku atd., atp. Nemyslím si že budou posuvy na funkčních plochách zaškrabané=jde jen a pouze o ruční prácí, atp. Předprodejní servis bude asi dělat prodejce, nebo možná distributor, tady BOW, takže pohledat reference... ale nemyslím, žeby u nich rozhodoval každý prodaný kus, tj, individuální přístup bych u nich nečekal.

Kdežto v rodinné firmě co nepohlídají ve výrobě, to si pohlídají a udělají doma, protože rozhoduje opravdu každý prodaný kus, takže tady bych individuální přístup naopak nejenže očekával ale i požadoval - tudíž zaškrabání za příplatek, protokol z měrového, atp.
Ve výsledku bude cena asi nakonec +- stejná s tou "značkovou", ale stroj bude ihned použitelný s lepší užitnou hodnotou a i s něčím navíc.

Jinak bobobo ma pravdu s tou spotřebou nástrojů, která v počátcích bude enormní i kvůlí učení se.

Jinak se také říká, že stroj je pouze 1/2 nákladů a 2/2 jsou nástroje, přípravky, nářadí, měridla atp.
Ke konvenční frézce kromě nástrojů, jak záhy zjistíš ihned budeš potřebovat strojní svěrák, upínky, paralelní podložky a když už líznutí povrchu, zauhlování, nějaká ta díra a drážka nebudou stačit budeš potřebovat tu otočný stůl, tu děličku s koníkem atd., no jasně že také kopec speciálních nástrojů, nářadí, měřidel... když tu sumičku za tu "bižuterii" kolem sčítaš tak nakonec zjistíš že je v ní větší ranec než v tom již opotřebovaném stroji wink

Offline

 

#38 09-09-2018 17:47:32

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Robi G napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

To jsou takový bláboly lidí, který jsou přesvědčený, že když nezaberou na nerezu 5 mm šponu, tak to není frézování.
Já mám klon BF25, dělám s tím i nerez, když je potřeba. Pravda, špona není 5 mm, ale jen půl, ale s TK frézou není problém.
Klimbik je mladej, klidně si může koupit nějakej šrot za pár desítek tisíc, dva roky to dávat dohromady, vrazí do toho dalších pár desítek tisíc, ale bude mít produkční frézku (pokud bude mít někoho, kdo mu udělá věci, které na tom sám nedokáže).
Vrtačkofrézky, na které koukal, jsou pro hoby použití, a taky se musej upravit. Vyztužit sloup, zaškrabat vedení, seřídit... Ale vrtat na nich může hned. Je to jiná liga, než klasické mašiny; 130 kilo není nic moc, když klasická má tunu a víc. Prostě má svoje omezení, když si to uvědomí a bude mít čas ubrat materiál na desetkrát místo na dvakrát, proč ne.

Čo na nej vyrábaš , môžeš sem dať foto obrobkov pre predstavu čo to reálne zvládne?

Můžu.
Nerezovej štít s klikou na venkovní branku. Nerez tl 10 mm. Tu kliku jsem nefotil, ale taky se vydařila .

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_20180306_170121.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_20180306_170135.jpg

Speciální hliníkovej držák na handbika

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/4621_20180108_160127.jpg

Všechno je na klasický frézce, nikoliv cnc. Stačí? smile

Offline

 

#39 09-09-2018 19:25:41

klimbik
Člen
Registrovaný: 30-12-2017
Příspěvky: 380
Web

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Pafik: podle me paradni! Bohate staci. Diky za ukazku smile

To ze staci myslim jako na tu kvalitku, obrazky urcite klidne posli dalsi kdyz se ti bude chtit smile

Editoval klimbik (09-09-2018 19:27:58)


Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

Offline

 

#40 09-09-2018 19:51:54

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Pafik ďakujem. Asi tak nejako som si to aj predstavoval.

Offline

 

#41 10-09-2018 07:40:10

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Neviem ja bysom vrtavko frezu nechcel.

Mam zvlast 2 cinske vrtacky jednu mensiu s bysuvom 5cm a druhu vecsiu s vysuvom 8cm (co je uz pouzitelne lebo ide na jedno upnutie vrtat 5cm jakle.

A malu frezku kde sa na stlpe posuva cely motor s prevodovkou.
Predstava ze stym celym treba napr 50x pohnut hore dole ma nenaplna stastim ide to troska s tuha. Oproti vysuvu pinoly na vrtacke je to take nepohodlne.

Zase freza co ma vysuvne vreteno aj velu prevodovku no neviem, vole navyse pri frezovani.

Offline

 

#42 10-09-2018 09:13:24

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Atlan nikdo ti jí nenabízí... smile

U toho třetího obrázku chybí podstatné slovo, držák na PŘESMYKAČ handbika...

Editoval pafik1605 (10-09-2018 09:13:45)

Offline

 

#43 10-09-2018 10:03:54

381007
Člen
Místo: Žamberk
Registrovaný: 10-05-2018
Příspěvky: 16
Web

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Teď koukám na to WARCO a ty stroje vypadají pěkně. Tady na tom webu mají u mašin i videa z kontrol před odesláním a u každého stroje je individuální měrový protokol... Tato konkrétní se mi líbí, dost silně nad tím uvažuji, to už by mohlo i trochu fungovat: https://www.primadilna.cz/Warco-VMC-uni … -d4469.htm

btw: cvičně jsem si naházel do košíku i nějaké příslušenství jako svěrák, podložky, měřidla (mikrometry, hloubkoměr, úchylkoměr se stojánkem, měrky...), otočný dělicí stůl, univerzálu, koníka, hlavičku, frézy (sady i drážkovací kusově), hlavičku na výměnné plátky, upínky, závitníky, vrtáky, redukce.... prostě nějaký základ, aby se s tím dalo už trošku blbnout - a dostal jsem se na 130 kKč, což se mi pohodlně vejde do limitu (dokud mě to neživí, chci se držet u strojů v limitu do 150kKč/stroj s příslušenstvím).

A soustruhy od nich taky vypadají pěkně...

To Klimbik: vím, že hledáš asi něco menšího, chtěl jsem na toto poukázat jako svůj objekt zájmu a nezakládat kvůli tomu nové vlákno smile


OMI 206 | Kowax KWX730 ARC+

Offline

 

#44 10-09-2018 10:55:42

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Jakou vrtacko-frezku?

ta vrchna cast mi silne pripomina stolarske vrtacky,aj to riesenie prevodovky cez remene je typicky vrtackove,zato krizovy stol vypada super,nema sice bohvieake rozmery ale tie automaticke posuvy a odmeriavanie su paradne !

Offline

 

#45 10-09-2018 12:12:21

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Neberte to jako reklamu, nic z toho nemám. Ale vrtačkofrézku bych si kupoval u Výrobních strojů. Už to tady tuším někdo psal.
Na Warco někdo nadával na cnc foru.
Jedinou další možnost bych zkousnul, a sice Optimum. Ale ne od BOW, radši bych si pro ní dojel do germánie. Tam budu mít jistotu, že dostanu tu kvalitu, co ostatní germáni.
Co se týká tvaru sloupu, je to můj soukromej názor, podpořenej stolní vrtačkou SV16 (asi 70 kilo), která má kulatej sloup a která se i při frézování plastů snažila pootočit. Frézky s kulatým sloupem budou mít asi vodící drážku, ale pokud  to nebude forma rybiny, a nepůjde seřizovat, tek je jen otázka času, kdy se tam udělá vůle. Ale nikdy jsem takovou frézku zblízka na vlastní oka neviděl.

Editoval pafik1605 (10-09-2018 12:13:45)

Offline

 

#46 21-10-2018 12:06:11

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Mame v praci jednu BOW vrtacko frezku a je uz dost v ubohom stave asi za to ze si na tom robi hoc kto ( aj zakaznici ). Ma tazky zivot kolega na vysokych otackach vrta 30mm vrtakom, ked vrtak nebere tak sa na klucku vretena idu obesit. Stol rozvrtany, par prevodov uz huci vyslovene huci.
No naposledy zatiekla kvapalina pod krizovy stol a zahrdzavel tak ze sa priecne nedal posunut ale budis to sa moze stat na hoc akej freze.

Tento rok sa na nej ale aj dost frezovalo - ukosy do 355 a zacala sa rozpadavat - aj tlacitka povyskakovali zo skrinky. Odvtedy pri vrtani aj dost vybruje hlavne velke priemery.
https://www.bow.cz/produkt/3338450-vrta … mill-mb-4/ podobna tejto

Co som pocul tak mk kuzel sa obcas na freze zahryzne tak ze uz ho ani kristus nevie vybrat  preto je iso lepsi, myslim ale ze na cine sa nema ako hryznut ten kuzel.

Mam doma cinsku vrtacku Einhel a skutocne je to peklo ked sa na to teraz spetne kukam nechapem preco som sa tak rozhodol.
Vola na vretene o tom netreba hovorit to mam mozno aj do pol milimetra, mam ju na stole takze ma zacalo kašlat neustale vyskakovat na stolicku a hore prehadzovat remene, preto som na nu dorobil vodne chladenie a nahal nizke otacky. Stalo to tak do 400 eur teraz ked vidim na predaj VS16 za 600eur tak placem.
Az budes vrtat jakliky tak to ti bude ozaj jedno cim stale je hoc aka cina lepsia nez rucna vrtacka - take nadsenie bolo aj u mna tiez som zacal len prkotinky.
Ale ked zacnes vrtat nieco co ma byt presne tak ti ostanu oci pre plac. Napr taky zelezny valec zacnes v strede ale na spodu  si uz mimo stredu aj o par mm. A nieje to len o vrtani gulatiny je to aj o odvrtani zalomeneho srobu v dutine takto som pokazil jedno rameno na hondu srob sme sice odvrtali ale vrtak isiel svojou cestou.
Nastrojov a meradiel by som sa nebal je toho plny bazos a kazdy mesiac ked toho kupis kilo tak zachvilu mas toho dostatok.
Frezu chcem kupit aj ja som rozhodnuty pre staru Tos Fa3 minuli rok som bol jednu kukat a nieje to obor nezabere o nic viac miesta ako cinan na podstavci ( dobre tak mozno o 1 meter viac ) Fa2 je este mensia a stale je to perfektna freza ktora sa vyrabala aj ako Univerzalna ( vertikalna horizontalna ). Existuje aj Fa1 ale to by som bral uz len ako historiu tak isto TOS FHS 16.
Starsi stroj je opotrebovany ale kolko toho odrobil ? A zrepasovat sa da
Stroje uz berem ako investicu do buducna preto as na to kukam trocha inac.

Offline

 

#47 21-10-2018 13:38:57

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Takhej ale ja si nemozem dovolit kupit dospelu frezu v cene auta ze. A skoro vsetky stare potrebuju generalku.

Offline

 

#48 21-10-2018 16:31:17

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Nedavno sa predala FA3U model A za 750 eu. Minulu zimu som dlho susil jednu za 1000 eu len vertikal ale vyzerala v pohode no potom som kupil sustruh.
Zrovna teraz je na stare frezy ozaj hluche obdobie ale dokazu sa ukazat aj za normalny peniaz. Pripadne si dat inzerat ze hladas a ponuknu sa ti.
Ale este raz na stroje sa ja snazim pozerat inac tak aby mi priniesli casom peniaz a aby som sa an ne mohol spolahnut.

Offline

 

#49 21-10-2018 18:04:09

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Jakou vrtacko-frezku?

mne sa podarilo kupit Vs16 ku cisto novu na palete za 200eur smile ale take daco je na bazosi raz za 10rokov a treba okamzite volat !!! ja som mal stastie a volal do polhodky ako to tam dal,pokial som prisiel z PD do Vlkanovej uz mu volali dalsi traja,ci uz frezka alebo sustruh je to na bazosi to iste ked je to lacne je to totalne rozmrdana sunka ktora sa vecsinou hodi uz len do srotu,vynimocne su tam dake stroje ako pozostalosti po dedovy atd...ale treba reagovat rychlo bo sa to dostane do ruk dakemu slaktrafenemu priekupnikovy a uz je to v háji...

Offline

 

#50 21-10-2018 18:49:22

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Jakou vrtacko-frezku?

Ano ved prave podari sa tam tolkokrat naist take veci.... Mne kupa na inzercii usetrila velmi vela penazi naozaj vela
Tona Sn80 ( 1" gola sada ) nova stoji 600 eu kupil som malo pouzivanu za 100 eur
Strojne vodovahy 1 kus mala nova 200 eur kupil som nikdy pouzitu za 20 eur
                          2 kus pol metrova uz sa ani nevyrabaju tak cenu neviem kupil som ju za 25 eur mierne pouzita obe su kinex 0.02 mm
Cez 40 kusov zahlbnikov za 100 eur a to aj velmi velke (ako dlan ) Mk3 Mk2 Mk1 aj stopkove cena toho noveho by bola aj 800 eu ked dame 20 eu za kus niektore pouzite niektore vobec
Johansonky 60 eu pouzite a 4 kusy chybaju
Zavitorezna hlava mk4 narex cena novej ??? stala ma 50 eu aj s redukciami
Hrotovnik skodovka cena novej 400 eur zohnal som za 30 eur
Vyskomer polsky vis, nova bedna na naradie 60 eur, dvojkotucova bruska bad20 250 eur a tak by som mohol pokracovat.
A to mi kolko ponuk uslo

Sustruh ma stal 2300 eu cca aj s dovozom jeho oprava plus prislusenstvo k nemu dalsich 1000 eu ? Ani neviem mozno menej mozno viac nepocitam to ked to ta masina potrebuje tak to dostane a budem ( teda mal by som mat ) pokoj. Masina hodnotu nestarti a bude tu pokial budem ja. Pokial sa bavime o starych volmanoch tak to je uz ozaj historia a osobne by som ho nerepasoval.
Kazdopadne bodaj by ste mali stastie a vybrali spravnu masinu ktora vam bude stacit na vsetky operacie.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče