SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 16-10-2018 23:11:15

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransPocket 1500

To je dobrá mašinka já stim  jezdim montovat

Offline

 

#27 17-10-2018 09:34:43

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransPocket 1500

Mi se zdá , že jediný kdo je tady navíc jsi Ty. Je to o svařováni  a ne servisech. Mám také pocit ,že pořád na někoho utočíš. Já to vidím že když mám potřebu se někoho na něco zeptat tak to udělám a je mi jedno  kde to píši. Soudny člověk si to přečte a nebo nepřečte, něco zakazovat  a nebo vyhazovat je mimo mísu. Kdy by se vyhazovalo tak tu budeš chodit sám

Offline

 

#28 17-10-2018 10:53:24

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransPocket 1500

Hale mi když se to posere svářečka zavezu to do Ostravy do Froniusu  ( co se týká MW) Když se mi posral T P 1400 tak letěl pod stul a šel jsem si koupit druhou. Tak se mnou to asi kšefty neuděláš. Kolik si navařil v životě bloku motoru Ty? Já když  něco vařím na návěsu tak ho mechanik ani neodpojí. Asi ví co dělá  To jsem napsal Rellíkovy. Jen odelp baterku. Když  praskne guma a třeba prorazí nádrž vypustím  a vyřežu co nesrovnám ,pak hodím latu. Naposledy mi tam ještě zbyteček nafty hořel. Netřeba hledat problémy tam kde nejsou.
Styles   proč tak toužíš po uznání? Vždyt máš určo plno spokojených zákazniku, Proč stále napadáš ? Přečti si  něco nazpátek a uvidíš  kdo koho uráži a napadá.

Offline

 

#29 17-10-2018 13:53:45

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Fronius TransPocket 1500

No stylesi , tvoje litánie  nevedú nikam ... Servis autorizovaný , je iný aj na diely !!!  Ty tu stále chceš len opravovat  AMATERSKY ...  A aký máš prístup  dielom na FRONIUS ?  Ked nevies ani vrak opravit ...

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 14&p=2

Editoval atishajn (17-10-2018 13:56:59)

Offline

 

#30 17-10-2018 21:42:49

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius TransPocket 1500

No ked uz mas taku prax Stylesi tak by si nam ostatnym mohol konecne povedat kdezeto mas tu opravovnu lebo zatial su to len reci pripominajuce pivnicneho opravara ktoreho malo kto pozna


Kutil s.r.o.

Offline

 

#31 17-10-2018 22:30:43

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransPocket 1500

Stylesi   Já nevím co jsi vystudoval,  ale chováni máš hrozné s každým tady něco řešíš. Jestli jsi elektronik tak jsi frajer a klobouk dolu  já bych to vzděláni nikdy nedal. Jestli jsi  šašek  co si tady honí triko to tady asi nezjistíme. Znám  hodně  rádo by  elektroniku , ale vzděláním třeba  zedník. Ti si jen myslí že něco umí. Jen je mi divné že se pořád  schovávaš .Napiš tady chlapům odkud jsi a kde máš dílnu. Já jsem tady odkaz několikrát dal. Nemám se za co stydět.

Offline

 

#32 17-10-2018 23:16:05

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius TransPocket 1500

Styles ja som sa pytal normalnu slusnu otazku a Ty si zase neodpovedal -ako vzdy . A inak ten zaprah bol ked som po robote zobral makacov aj domov poorat mamine zahradu + susedom a mimochodom za tym zaprahom som ani nebol ja ale moj zamestnanec  ale aj to som pisal v clanku,ze sa stale opakujes ako papagaj . No ale ked sa hanbis za svoju robotu kde robis tak nevadi uz sme to pochopili aj za teba smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#33 17-10-2018 23:35:40

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransPocket 1500

Styles já už vím kdo jsi   https://www.youtube.com/watch?v=YsIq_73Z0w8

Offline

 

#34 17-10-2018 23:40:08

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransPocket 1500

styles napsal(a):

............ Třeba ten Kutreiber (předpokládám  že Kitin)-kterého nedokázali opravit ani v Třebíči(to zní jasně-tak dokonalý člověk musí přece zákonitě i tak dokonale zničit stroj, že jej ani výrobce už neopraví=prostě dokonalost sama) ve výrobním závodě!!! Doufám, že to někdo od nich četl. Doslova je urážíte a s takovými kecy jste se teď u všech kteří jen trochu rozumí technice řádně ztrapnit-hvězdo! Kitiny patří provedením elektroniky k těm nejjednodušším strojům a dokáže je opravit skoro každý učeň-a vy tady urážíte výrobce že jej nedokázali opravit ve výrobním závodě! Vzpamatujte se. Opravdu "božské" myšlení. Škoda že jste tento bluf nenapsal o trochu dříve,.......

predpokladam, ze tuto cast svojich exkrementov si adresoval mne - takze v kratkosti:

opravit ide samozrejme vsetko, otazkou je co taka oprava bude stat a ci vobec taka oprava stoji za to - v tom case, v tej situacii bolo pre mna jednoduchsie a financne vyhodnejsie kupit TransPocketa 1500 TIG - nahradil som skrtacku sktackou, obe maju puls, transpocket je v rezime MMA o niekolko tried lepsi, ma potenciometer na tigovom horaku, ....., kitin mi pri zapnuti takmer vzdy vyhodil istic, co sa mi u transpocketa nikdy nestalo, .....

mimochodom, nikde som nepisal, ze v trebici nedokazali opravit - pisem, ze v trebici neopravili (dovod mas uvedeny o dva riadky vyssie) - posli mi adresu, mrtvolu toho kitina ti poslem gratis - mozno z jeho dielov opravis dalsie tri froniusy ..... budem na neho hrdy ....

v ziadnom pripade nepodcenujem vyrobcu, verim tomu ze by mi cinani vyrobili aj noveho cerveneho kitina, ak by som si ho zaplatil - nakoniec ako znalec urcite vies, ze okrem modrych vyrabali aj zlte, pod znackou tiger welding http://www.tiger-welding.eu/index.html

ak som vyrobcu urazil, hlboko sa osravedlnujem - akurat neviem ktorym smerom  sa mam pri ospravedlnovani uklanat - smerom na trebic alebo smerom na velky cinsky mur?

Editoval rcp (18-10-2018 08:52:25)

Offline

 

#35 17-10-2018 23:46:58

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransPocket 1500

Joe66 napsal(a):

Styles ja som sa pytal normalnu slusnu otazku a Ty si zase neodpovedal -ako vzdy . A inak ten zaprah bol ked som po robote zobral makacov aj domov poorat mamine zahradu + susedom a mimochodom za tym zaprahom som ani nebol ja ale moj zamestnanec  ale aj to som pisal v clanku,ze sa stale opakujes ako papagaj . No ale ked sa hanbis za svoju robotu kde robis tak nevadi uz sme to pochopili aj za teba smile

styles zasadne neodpoveda - skus si precitat zpetne jeho prispevky

zamlzi, skritizuje to, s cim nesuhlasi, neponukne ziadnu alternativu, kopu vseobecnych kecov, vypovedna hodnota 0

osobne som ho v inej teme vyzval, aby objasnil svoje tvrdenia, dolozil svoje obvinenie voci mne, upresnil jeho vlastne doporucenie, ...
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 14#p130614
a ticho ........

ako by napisal bourac - stary sumec sa ponoril do bahna a vynoril sa v inej teme ....

Editoval rcp (18-10-2018 00:13:26)

Offline

 

#36 18-10-2018 10:51:03

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Fronius TransPocket 1500

Hmm, asi bych volila jinou značku, když jsou ty TP1500 tak poruchový že je k tomu tak rozsáhlá diskuse?Ani jsem to raději nečetla, je toho hafo, jdu vařit, bude obalovanej květák, s bramborem, heč...

Offline

 

#37 18-10-2018 10:53:47

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius TransPocket 1500

Odchadzam od Vas s Panom Bohom neurobil som nikomu nic z Vas  ci ako to spieval Meciar  smile Chudacik smile  Ale ked pamatam tak ty si uz raz z fora odchadzal  a pritom si len cihal kedy sa spomenie tvoje meno a hned si zase pisal . A nevies odpovedat ani na jednoduche otazky . A keby si bol taky dobrosrdecny tak tomu nestastnikovi hned v uvode bez tych litanii sa ponuknes ,ze mu ten fronik opravis .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#38 18-10-2018 11:21:19

Ikovlabs
Člen
Registrovaný: 16-02-2017
Příspěvky: 115

Re: Fronius TransPocket 1500

To styles :
Uz zastavte to kolecko ve kterem behate.
Toto forum se jmenuje Svarforum -  ne Opravsvarecku - není tedy pro jen pro odborniky  ....
Rozebirani kdo koho pospinil fakt nemá cenu nechte si to jinam.

Editoval Ikovlabs (18-10-2018 11:21:44)


Berlan BPS 40,BWIG 180,BMIG 140

Offline

 

#39 18-10-2018 12:06:34

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Fronius TransPocket 1500

Také si myslím, že toto vláklo již nic nepřinese. Ale chci upozornit že celý název je Svarforum  o svářečkách a svařování. K těm svářečkám také patří jejich opravy. Na forum chodí i lidé, kteří se zajímají i o konstrukci svářeček a jejich opravy. A to takoví, kteří umí velmi dobře svářet. To, jak se zvrhlo toto vlákno ale opravdu již nikomu nic nepřinese.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#40 18-10-2018 12:20:42

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransPocket 1500

Prosím Vás je tady vůbec někdo  kdo si ze Stylesem rozumí? Možná je porucha na mé straně já to opravdu nevím, ale s takovým člověkem jsem se ještě nesetkal.

Offline

 

#41 18-10-2018 12:34:54

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransPocket 1500

Je pravdou že už se neřeší T P ale Styles .

Offline

 

#42 18-10-2018 16:04:51

pt.kbely
Člen
Registrovaný: 26-12-2011
Příspěvky: 885

Re: Fronius TransPocket 1500

Famater napsal(a):

Také si myslím, že toto vláklo již nic nepřinese. Ale chci upozornit že celý název je Svarforum  o svářečkách a svařování. K těm svářečkám také patří jejich opravy. Na forum chodí i lidé, kteří se zajímají i o konstrukci svářeček a jejich opravy. A to takoví, kteří umí velmi dobře svářet. To, jak se zvrhlo toto vlákno ale opravdu již nikomu nic nepřinese.

Ano, přesně tak.

pat    ***Prosím Vás je tady vůbec někdo  kdo si ze Stylesem rozumí? *** Když nikdo jiný, tak já. Občas jdu proti proudu, ikdyž tím nic nezískám.

Editoval pt.kbely (18-10-2018 16:05:26)

Offline

 

#43 18-10-2018 18:41:43

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Fronius TransPocket 1500

Páni "odborníci na všechno", dokázali byste vůbec ve své naježenosti připustit, že v řadě věcí má styles pravdu? A dokázali byste aspoň v skrytu duše připustit, že vy ji velmi často nemáte? Ano, styles používá docela květnatý jazyk a já chápu, že lidé vyjadřující se stylem SMS zpráv už takovému jazyku přestávají rozumět. Znají už jen výrazy: JÁ, ANO, NE. Výrazy jako ROZUMÍM, SOUHLASÍM, MÁTE PRAVDU jim jsou už cizí. A když něčemu nerozumí, tak blbec je ten, kdo jim něco sděluje. A má-li dokonce jiný názor než oni, tak je ho potřeba zašlapat co nejhlouběji, nejlepší by ho bylo asi zadávit. Kvůli těmto hlupákům už odešlo mnoho diskutujících, a ani se jim nedivím. A přiznám se, že ani mě už nebaví tady ze sebe dělat vola a chodím sem stále méně.
Díky takovým žvástalům jde toto fórum postupně do kytek. Škoda.
Ať se škrábe, koho svědí.

Offline

 

#44 18-10-2018 20:03:54

jopo166
Člen
Registrovaný: 07-07-2012
Příspěvky: 74

Re: Fronius TransPocket 1500

Dotaz bol o pokazené zváračke a vy sa tu venovali všetkému možnému len nie tej zváračke ku ktorej autor príspevku hľadá schému. 3 strany kecou smile)

Offline

 

#45 18-10-2018 20:21:35

JimBeem
Člen
Registrovaný: 22-02-2017
Příspěvky: 135

Re: Fronius TransPocket 1500

To Moderator - jirkati: co takhle vytvořit vlákno "pískoviště" a tam přesunout tohle dětské hádání kdo dál dočůrá ze všech postižených vláken za posledních pár dní ? A rovnou bych pány kluky požádal, aby si šli tam dupat bábovičky a pokaždé, když budou mít nutkání si někde do někoho rejpnout se kousli do rtu a šli to vyblejt na to pískoviště. Tam si řeště co chcete.
Věřím, že Vám pak bude vděčno mnohem více čtenářů svárfóra, nejenom Já.

Offline

 

#46 18-10-2018 21:23:41

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fronius TransPocket 1500

jirkati napsal(a):

Lorch na dílně slouží ve firmě už 11 let bez poruchy.

dobrá zpráva moderátore dík, zapoměl jsem zmínit vychytávku dle které poznat seriozního výrobce - okamžité (bezplatné) zapůjčení jiného stroje v případě poruchy, po dobu opravy.  Náhradní stroj je deponován u prodejce. Někdo to zde zmiňoval myslím v souvislosti s Froniusem? Tak Lorch to dělá taky.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#47 18-10-2018 21:36:27

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransPocket 1500

JimBeem napsal(a):

To Moderator - jirkati: co takhle vytvořit vlákno "pískoviště" a tam přesunout tohle dětské hádání kdo dál dočůrá ze všech postižených vláken za posledních pár dní ? A rovnou bych pány kluky požádal, aby si šli tam dupat bábovičky a pokaždé, když budou mít nutkání si někde do někoho rejpnout se kousli do rtu a šli to vyblejt na to pískoviště. Tam si řeště co chcete.
Věřím, že Vám pak bude vděčno mnohem více čtenářů svárfóra, nejenom Já.

na zamyslenie je daleko viac veci, mimo ine:



1. Admin/Moderatori:
je tu jeden Administrator a "az" traja "aktivni" moderatori
arno - posledny prispevok 01-01-2012
Petr - posledny prispevok 04-10-2015
jirkati - posledny prispevok Dnes, citujem z neho " přiznám se, že ani mě už nebaví tady ze sebe dělat vola a chodím sem stále méně. Díky takovým žvástalům jde toto fórum postupně do kytek. Škoda." - a to je ten posledny moderator, co este zostal
Administrator tu asi tiez nie je moc casto - viacmenej na niecie doporucenie obcas nieco vymaze
Kto bude presuvat/mazat prispevky a robit poriadok?
viem, ze sa tu o nejaku "obrodu" snazil ihlan, ale daleko sa nedostal....



2. Odbornost fora:
je sice pekna predstava mat odborne forum, ale KTO?...... kto ho bude citat? kto ho bude pisat a plnit temami?
90% percent tem je o tom, ci kupit magnum-a, weldman-a, weldtech-a, welbach-a alebo welder fantasy, ci ho kupim v elektrospawe, u emici, pripadne v lidli.
tema zacinajuca "dobry den, zhorela mi zvaracka, blikaju mi 4 diody, neviete, ktoru suciastku mam prepajkovat, aby som to opravil?" asi tiez nebude ta spravna obsahova napln odborneho fora
uz len tato samotna tema o transpockete - kolko tu bolo polozenych odbornych rad? podla mna ani jedna  - zato prve konflikty sa zacali objavovat uz niekde medzi prispevkami #3, #4, #5

prechadzam akurat prispevky v temach "Nejnovejsi prispevky ve Svarforu":
Fronius TransPocket 1500 - zumpa
Kecalkovo - pokec o vsetkom a o nicom
Prosim o Vase vyjadreni ke svarecce JET TIG II - vidi tam niekto nieco odborneho? OK dajme to tak na 50% big_smile Najodbornejsia mi tam pride ta "genialna" myslienka, ako od-operovat z jet tig-a 55 pamatovych buniek, az netreba tolko tocit kolieskom. Co uz, ked ma zvaracka viac pamatovych buniek, ako zvarac big_smile ......
karoseria auta - zumpa, vtipy, komedia
Magnum 208 synergia alu vs. mig 220 synergie easy - vyssie spominana heureka na svarfore
Vtipy a ine humorne veci s temou zvaranie - vtipy
Lidl - naradie (vsetko okrem zvaraciek) - ?????? big_smilebig_smile
Weldman midi mig 220 mma - dalsia heureka, nenasiel som tam ziadnu odbornu radu, mozno akurat ta ihlanova rada, ako zaviest drot do Co-cka big_smile - my menej zdatni to riesime step-by-step metodou s navodom v ruke (u vacsiny necinskych zvaraciek ho dostanete aj v ceskom resp. slovenskom jazyku) - vacsinou to podla navodu funguje a nie sme nuteni sa s problemom zavedenia drotu do cinskej zvaracky obratit na odbornikov ....

co si vlastne pod pojmom odborne forum predstavujeme?
chceme naozaj odborne forum?
kedy naposledy tu bolo vlastne niekomu odborne poradene?
kto tu potom bude vlastne chodit, az to bude vyslovene odborne forum?
to by muselo v tom "pieskovisku"/"zumpe" skoncit skoro vsetko



3. Uzivatelia fora:
v poslednej dobe som si vsimol, ze novo registrovani uzivatelia su v drvivej vacsine
- spamboti, ktori sa nam snazia predat nove adidas a nike tenisky
- amateri (bez urazky - myslim ludi, ktori si chcu kupit zvaracku na doma a na kutenie), ktori zalozia temu "Co si mam kupit?", pripadne "Kde si to mam kupit?" Vacsina z nich tu skonci so score 1 prispevok a ak aj nieco nakoniec kupia, uz sa ani neunuvaju nieco o tom napisat.
- novych uzivatelov s otazkou "kde kupim kusovky elektrody?", pripadne "kde mi naplnia hasicak argonom" ani nema vyznam komentovat
to asi tiez nebude ta spravna napln odborneho fora
nech sa prihlasi posledny odbornik, ktory sa tu zaregistroval!!!
(o ludoch ako jirkati, jardak, frank a par dalsich samozrejme viem, ale vsetci su registrovani min. 5 rokov)



4. Vynálezy vedy a techniky ( návrhy , náčrty ... )
moja asi najoblubenejsia tema (samozrejme az po vsetkych temach o froniusoch big_smile ) - vzdy sa tam dalo najst nieco na inpiraciu - navody na stavbu strojov, pripravkov, atd.
kedy naposledy tam nieco nove pribudlo? nejake foto/planik/nacrtok?

Editoval rcp (19-10-2018 00:07:43)

Offline

 

#48 18-10-2018 21:42:45

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fronius TransPocket 1500

smile máš zkreslený pohled na věc - jsi tak dobrý a zkušený svařeč že tě nikdo nic poradit a naučit nemůže smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#49 18-10-2018 21:44:18

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Fronius TransPocket 1500

Chcel by som sa len prizivit na spomenutom Lorch-i. Potreboval by som zohnat navod na T220 a nikde ho neviem naist. Momentalne s nim robim a je to fakt super masina ale pracujem zatial len s basic nastaveniami....

Offline

 

#50 18-10-2018 21:52:47

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fronius TransPocket 1500


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče