SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 10-06-2018 23:42:36

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Ihlan len sleduj lebo toto Verejne priznanie technologa,ze nevie zvarat a ide sa to ucit s zvarackou z lidlu  je na maslu  smile  To je v riti smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#52 11-06-2018 00:04:29

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Ja sa nad tym vobec nepozastavujem - zvaracich technologov, technikov a inzinierov, ktori nevedeli zvarat som uz niekolko zazil? On je v pohode ten, ktory o tom vie, ze nevie - horsi su ti, ktori si myslia, ze vedia, aj ked nevedia a snazia sa o tom presvedcit okolie big_smile

Editoval rcp (11-06-2018 06:33:05)

Offline

 

#53 11-06-2018 07:03:54

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Hmm, ještě k věci, chtěla jsem jen poznamenat že i tyto strojky na MMA sváří, ale v šikovných zaškolených rukou, opravdu na učení příliš vhodný nejsou.Já dostala na začátek vajgly z eld a 2 hoďky jsem zapalovala a stehovala a to jsem měla Pico a šéf mě opravoval!Jinak k tomu Picomigu, umí to samo i CO2, děláme v tom zkoušky aby jste měli v certifikátu vyšší rozsah.No a na doma doporučuji multifunkci,dneska ověřených kolem 10 kolíků seženete hafo...zdravím

Offline

 

#54 11-06-2018 07:20:32

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Tak za tu zmetocnu informaciu ohladom CO2 sa hlboko ospravedlnujem - neviem, kde som tu informaciu kupil

Editoval rcp (11-06-2018 07:24:45)

Offline

 

#55 11-06-2018 07:21:24

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

rcp napsal(a):

preco nekupujes knizky priamo:
http://www.pzvar.sk/produkty/odborna-li … literatury

rcp: no jednak som netusil ze maju predaj a cesta do knihkupectva(pantha rhei) 5km a do PZVAR a spat 100km ?
Ale zase som kupoval priamo vo VUZ taku extra starucku literaturu tam som usetril big_smile Nieco aktualne(2005+) by sa zislo

Evita: Oak to chce stihnut za 1h bez ucitela ja som bol milosrdny dal som 2h s ucitelom.
Skoda ze nemate pobocku na SVK isiel by som na ALU TIG hned po bobobovi len ho rcp nesmie odhovarat wink
Uvazujem o papieroch..... par mesiacov.. ale toto ma odrazda big_smile https://www.youtube.com/watch?v=pvbxz9N2Lxs

PS: Nebude v ponuke nieco pre veganov smazeny karelab alebo "kvetak"? Maso je v teple tazke zle by sa studovalo smile

Editoval ihlan (11-06-2018 07:43:38)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#56 11-06-2018 08:01:54

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Posielaju postou, tusim aj na dobierku
A ceny mali vzdy nizsie - ale uz dlhsiu dobu som nic nekupoval

Offline

 

#57 11-06-2018 11:18:22

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Hmm, tady tomu obchodu dali konečně údernej název- s tímhle sortimentem dokáží svařovat jen mistři, nic pro začínající amatéry.A jsou z obliga, nemusí nic předvádět, či reklamovat,no hustýýý....

Offline

 

#58 11-06-2018 21:42:41

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

styles napsal(a):

Já se tedy divím, že se tak všichni pohoršujete nad člověkem, který posuzuje něco co (alespoň) viděl. Proč jste se tedy stejně tak nepohoršovali nad místním "Lidl agentem", který tady sepisoval rádoby odborné recenze svářecích strojů, které ani nikdy neviděl, jen pouze něco o nich od kamarádů slyšel???

Drahý pán Styles, nehnevajte sa na mňa za moje slová, nedá mi to nezareagovať. Hádam bude mať aj pán Administrátor pochopenie a môj príspevok hneď nevymaže.

Už som raz v minulosti reagoval na Váš obdobný príspevok, tak to znovu zopakujem. Niektoré z tých „rádoby odborných recenzií“ spísal Ihlan z mojich skúseností s danými strojmi. Síce sa vôbec nepovažujem za profesionála v danom odbore (mám len 20 rokov praxe zvárača, revízneho technika a nejakú tú úradnú skúšku), ale myslím si, že už trošku viem zhodnotiť (subjektívne) ako ten stroj zvára a aké má parametre. Samozrejme okrem životnosti, nakoľko nikto netuší aká je napr. kvalita použitých kondenzátorov, tranzistorov, či celkovo súčiastok. O tom ako dobre bol zvládnutý návrh danej techniky teraz nehovorím. Podklady k daným recenziám som mu dal po cca 1000 hodín prevádzky, v terénnych podmienkach väčšinou na elektrocentrále.

Dôležité je však to, že nevidím na tom nič zlé, že niekto, kto mal viac času ako ja, našiel si jednoducho čas a spísal základné recenzie, ktoré môžu pomôcť začiatočníkom pri výbere stroja... Každopádne ďakujem za pochopenie i Váš čas, všetko dobré prajem.


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#59 08-08-2018 21:29:23

devik
Člen
Registrovaný: 08-08-2018
Příspěvky: 1

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Evita napsal(a):

Hmm, to je zase přínosný vlákno, pan Jirkati má pravdu, u nás si vyzkoušíte všechny metody na profi mašinkách a záleží na Vás jestli to budete chtít s papírem nebo bez, nás to zase tak netankuje jestli za love nebo naturum, rádi si pokecáme.Jen nemám ráda namachrovaný týpky s čerstvě koupeným zázrakem alá jak se s tím maká, mě to nejde. A když mi to navíc nepochválíte jste paka, ten prodavač byl určo odborník.....hi, dneska bylo knedlo zelo uzený s kácovskou 12......jinak prospekty a bezp. normy samo dáváme.

Jsem tu uz mnohokrate narazil na podobne reakce Evity a ac jsem chvili hledal, nenasel jsem cestu jak se zkontaktovat a pripadne takove
nabidky vyuzit ... ?

Offline

 

#60 08-08-2018 22:23:14

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

devik napsal(a):

nenasel jsem cestu jak se zkontaktovat

počkej až naprší, vezmi kánoe, hoď jí na vodu někde u Havlobrodu a jeď po čuchu, až kromě vůně vařeného železa ucítíš i nějaký krmení pro lidi - budeš na správném místě. lol


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#61 09-08-2018 06:44:54

VladaP
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 22-08-2007
Příspěvky: 101

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Někde jsem tu zahlédl že snad v Uhlířských Janovicích. Pohledej na google.


Gude235TC + dodělaný usměrňovač s malou tlumivkou + úprava pro TIG
Malá souprava  L5 ( ac+O2, PB+O2 ) a U7+RN7 na PB.

Offline

 

#62 29-10-2018 21:10:21

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

pafik1605 napsal(a):

Evita napsal(a):

Hmm, pane rcp, ale my se tu bavíme o svařování a Vy do toho pletete zážitkovou rekreaci, chybí Vám tam bagrování a seskok padákem.....dneska je toho možnýho hafo, zdravím..jo ještě let balonem...hi

Nevím proč, ale Evitin příspěvek ve mně vyvolal vzpomínku na takovou cedulku, kterou jsme (ještě za bolševika) dávali kamarádům. Stálo na ní "Souloženka na tři jízdy". Možná jsem divnej. smile
Evito, kdybys tady měla soukromej mail, třeba bych vám udělal nějakej malej kšeft (myslím tím školení). smile

ked som dnes "objavil" ten obrazok, spomenul som si na tento prispevok - proste neslo odolat big_smilebig_smilebig_smile
https://i.pinimg.com/originals/23/0c/99/230c994efb650e03f72ab4f1946e1e35.jpg

Editoval rcp (29-10-2018 21:17:37)

Offline

 

#63 29-10-2018 23:07:41

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Rcp to planujes postou poslat Evite pod stromcek  ci ako ? smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#64 30-10-2018 07:46:12

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

To nie, ale mohli by sme kazdy mesiac vyhodnotit najlepsi prispevok a vitazovi vzdy darovat soulozenku na tri lekcie "full service" vo zvaracej skole big_smilebig_smilebig_smile - mohol by si vyskusat vsetky masiny, metody a polohy, pripadne  pri odchode dostat nejaku odbornu literaturu big_smilebig_smilebig_smile - uz tu tusim nejaka podobna ponuka bola...

Editoval rcp (30-10-2018 19:44:30)

Offline

 

#65 30-10-2018 07:54:55

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Ako nezda sa vam to troska cez ciaru uz? Voci zenskemu osadeniu SF

Offline

 

#66 30-10-2018 16:03:17

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Hmm, pane RCP, sice díky, ale takovej servis ve svar. škole neberem z provozních důvodů, dojezdová vzdálenost záchranky při infarktu u nás je dvacet minut a v krematoriu je dost nabito ale jinak dobrý, předplacenky do domu služeb a fitka doporučuji dávat Vašim zaměstnancům jako benefit, doufám že to berňák uzná jako stravenku a jejich manželky to určo ocení.....hi

Offline

 

#67 30-10-2018 18:24:07

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

,,Ze dojezdova  vzdalenost zachranky  ,,   Som sa zasmial smile  Evitko o to by som sa nebal lebo mladi junaci toho nieco vydrzia,ze pary maju dost smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#68 30-10-2018 18:57:48

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Začínáme svařovat doma - obšírně pro všechny začátečníky

Tu doslo urcite k nedorozumeniu big_smilebig_smile
Samozrejme som myslel "full service" lekcie zvarania, ktore ste tu pred casom prezentovali v prispevku #8 tohoto vlakna - dokonca s moznostou platby v naturaliach big_smilebig_smile :

Evita napsal(a):

Hmm, to je zase přínosný vlákno, pan Jirkati má pravdu, u nás si vyzkoušíte všechny metody na profi mašinkách a záleží na Vás jestli to budete chtít s papírem nebo bez, nás to zase tak netankuje jestli za love nebo naturum, rádi si pokecáme.Jen nemám ráda namachrovaný týpky s čerstvě koupeným zázrakem alá jak se s tím maká, mě to nejde. A když mi to navíc nepochválíte jste paka, ten prodavač byl určo odborník.....hi, dneska bylo knedlo zelo uzený s kácovskou 12......jinak prospekty a bezp. normy samo dáváme.

Editoval rcp (30-10-2018 19:35:41)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče