SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#176 15-10-2018 11:05:23

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

myslite ze ma zmysel si take hebedo nechavat ? ci existuje nejaka alternativa mensia s rovnakou funkcionalitou ale co tolko nehuci a hlavne ma "normalne ovladanie pamati" ? smile
alebo v tomto pripade je velkost vyhodou a dlhsie vydrzi ? lebo ja ju nebudem trapit na 200A. ja idem dakedy max. 120A podla horaka co mam...


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#177 15-10-2018 11:33:06

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Co keby si si kupil este predsa len tu MINI hned ti dovolim prispiet do tej temy a mam 2 otazky big_smile
Jasic AC/DC SYN je malicky alebo ciny ale potom je to na ukor ovladania mrnava krivka vsetko nacpane na 8x11cm.
Hucanie sa da vyriesit stuple a ked skoncis vypnes wink ale ten lodny kufor nosit je problem ved na to 2 roky nadavam smile

Skus napisat priamo Fachowcovi ci nieje nejaky FW update na ten stroj ktory by riesil ovladanie pamati alebo limit napr 10.
minimalne tym sposobis to ze slusna firma zbiera podnety a dalsi model stym bude pocitat.

PS: Este ma chobola taku ciernu masinku s modrym LCD ale mne sa to ovladanie FEST nepaci
vsetko ovladas jednym rotacnym a tlacitkom a lezes tam do menu cez minimalne 3-4 urovne (dost otravne)
Na webe maju asi chybu 40kg to nemalo normalne v ruke som dvihol 40kg by som ulomil madlo big_smile
Este Partner je celkom dobry TIG stroj akurat je to len DC.

PS2: vyhoda je taka ze sa stym zle uteka s takym dniprom zlodeja ani nedobehnes big_smile

Editoval ihlan (15-10-2018 12:27:34)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#178 15-10-2018 12:27:29

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

no sak totok... za chvilu budem mat doma masiny sa mi zda ze na predaj a nie na robotu big_smile
ty si ma doberas ihlan co ? big_smile ale ne. v pohode. a jake otazky ? nejako sa neviem vysomarit z tej vety... sad

no skoda ze dali vo Fachowci na to plombu - medzi spodok a bocnicu... hned by som to otvoril ako to tam vyzera
ale skusim teplovzdusnu pistol ci to nepojde dat dole - tusim bola rovnaka nalepka aj v servisnej knizke - tam skusim daco najskor otestovat na teplo ci nepovoli
jako uz pri tom Tecnotigu som rozmyslal ako spravit nejake odhlucnenie alebo externy zdroj lebo to je hruza v takom hluku robit...
raz bracho moj videl nejaku modru masinu - vraj bola taka tichucka ze ani obluk nebolo pocut - ale to isto DC, lebo AC uz z podstaty pocut je...
idem sa poobzerat ci najdem dakde co to bolo aka masina... ale mala asi aktivne chladenie - zapinala len ked bolo treba
tato poistka na istotu ze bezi vetrak 100% to je ubohe... jeden regulak otacok s teplomernym cidlom uz tam mohli dat veru...

co sa tyka podnetu na Fachowca - dufam ze to ten predajca z ezvar-u posielal, zatial sa mi neozyva, aj som mu rano pisal ci neni cosi nove
ale ten skor bude cakat ze sa neozvem a nevratim to - on by s tym mal tiez iba ostaru...

lebo poviem pravdu - vracat sa mi to veru nechce lebo adekvatne masiny (mozno aj s dobrym ovladanim pamati) stoja raz tolko
aj ten Everlast (zeleny klon smile) ma identicky predny panel - ale tam som raz uz pisal (uz maju aj europske zastupenie ale sa mi
neozvali babraci, asi nezajem na jeden dotaz ked neberete 100ks masin za 2500€) tak ci ma zmysel tam zase pisat akym sposobom
sa to ovlada, ci to vobec vedia... bohvie ci s tym dakto dakedy zvaral... skor nie ako ano...

pocuj ihlan a mas teda tu mini ci nemas ci jako ? tiez to tam tak (ne)funguje tie pamate ? dik.

p.s. inak Polsko stale dlzi 69 a uz ani neregaluje... smile tak asi zaknihujem stratu, ale furt lepsie jak 1139 big_smile


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#179 15-10-2018 12:36:56

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Co keby si porovnal Technotig vs. JET TIG 2? na toto cakam (to je otazka c:1)
porovnavat rovnake veci pokial mozno.
Ako to vo vnutri vyzera myslim ze tu niekde boli fotky minimalne vyrobca to tusim fukal tak by mohol mat foto.

No doberam ked mi nahravas ale viem ze ty niesi vztahovacny a vzdy ti prispejem aj odpovedou
ale poviem ze ked si napisal ze by si to vratil tak som skoro hnedlu vyplul az na plafon big_smile
a zasvietila iskricka nadeje ze to co som ako prve navrhoval (najdem link) ze kup mini tak by sa stalo big_smile

Zvazujem MINI hlavne kvoli rozmeru a vahe len nikde nieje mozne ziskat spravne parametre asi napisem Rafaelovi
nech mi natoci kratky klip ze kolko to ide vytocit v pulze len som sa ktomu nedokopal mozno ked vytravim pojdem na to wink


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#180 15-10-2018 13:00:09

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

No citam tu so zaujmom vasu diskusiu, a tiez asi nieco napisem.. tiez som pozeral po tejto masinke so SPOTom a cervenym displejom (je ho vidiet aj na priamom slnku) len ked som videl dvojmiestny displej s cislom 99 a jednym tlacitkom, tak mi to hned hlava nebrala ci to myslia cinania vazne.. rozmyslal som totiz mojho JET TIG III predat a kupit toto, ale hned ma to preslo.. nebudem predsa preklikavat 98 programov ako ... Ze to ma 60 pozicii je sice pekne, ale stale je to vela na preklikavanie. Tych 10 je tak na hrane..  worm6666 kde si mal oci a rozum ked si ten stroj kupoval? Teraz si budes zrejme zvykat parametre nastavovat bez ukladania do pamate. So strojom sa da v pohode fungovat aj takymto sposobom. Osobne neodporucam na stroji manipulovat s plombami v ramci zaruky, pretoze vo Fachovci urcite taketo manipulacie poznaju.. pripadna porucha by sa mohla neprijemne predrazit. Osobne som stroj chcel otvorit a vyfukat, ale nedokazal som zhodit ten hlavny cerveny plech. Stale mi ho nieco drzalo a nemal som odvahu ho davat dole nasilu. Tak som fukal len pomedzi rebra v plechu..


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#181 15-10-2018 13:15:28

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Jaaaaj, no sak poviem hned big_smile no napisem to len tak jakosi laicky, neviem ci to bude stacit...
- ale to budu asi postrehy cloveka co to ma na kozmeticke zvaranie a opravy, nie x metrov husenice denne

1./ hluk - obe masiny hucia jak blazen, JET TIG II (JT2) este viac smile jak Tecnotig (TT)
2./ pamat - TT ma iba 20 memory (JT2 = 59(60)) - ale ma to TT skombinovane s tym ovladacim cudlikom
= ze clovek si uvedomi ze sa to da pouzit aj na nakopirovanie programu
3./ ampere - max - skoro rovnake TT=220 vs JT2=200
4./ krivka - TT ma takmer rovnake nastavovanie ako JT2 co sa krivky AC tyka. ale JT2 ma navyse aj tu sinusovku 4 druhy
5./ pedal - TT nema pedal - JT2 ano (alebo horak s ovladacom) - tu neni co porovnavat
- max. mozem spomenut ze pedal k JT2 ma na zaciatku spinaciu funkciu - ked nechcete mackat tlacitko na horaku
mozete spinat/vypinat pedalom - to je dobra vec, to som si na TT dorabal kedze na jemne roboty mi to vadilo na horaku
6./ rozmery - TT je troska mensi - musel som dat JT2 na hornu policku vozika - mozno by sa vosiel ak by nebola hore rucka
ale trcal by dopredu - takze si asi budem robit novy vozik ked sa budem nudit
7./ hmotnost - JT2 by ste ozaj nechceli vliect niekam na byt niekomu cosi privarat... uz aj TT bol problem nosit v jednej ruke big_smile
8./ DC+ DC- - pri TT musite prehodit kable rucne - JT2 to ma ako funkciu smile
9./ plyn - na JT2 ten plyn ide cez masinu akosi inak - aj ked pravda prietokomer nepusti, predsa sa to chovalo akosi inak
varim rovnakym horakom takmer vsetko a bolo to akesi ine... neviem, mozno len pocit...

Ostatne postrehy: (o JT2 zatial malo...)
- postreh o rotacnom ovladaci na TT - casom zacal divno preskakovat - mozno sa vnutri oskriabal a ten vodivy prach tam robi garazdu
ale ked sa s tym jemne ide, da sa to - take rychle tocenie to proste nema rad (ale ako vravim az po case to zacalo robit)
- na JT2 - ked len tocite, menite v jednotkach amperov - ak stlacite a tocite - skace to po desiatkach
- na JT2 by mohla byt ta trubka madla fixovana a nie otocna - viete jako sa to lubi vysmyknut nieco tazke ked sa vam to v ruke otaca...
to je jak na hrazde si pamatam zo strednej este ze na pevnu sa kazdy vyliapal ale na volnu otocnu takmer nikto big_smile
- na TT neni vzadu na plyn rychlospojka - JT2 ma rychlospojku ako vpredu tak aj vzadu
- JT2 ma aj ine programy ale k tym ozaj az neskor. uvidim ci si ju necham - co napisu z Fachowieca ohladom tych pamati...

- inak ako vravi vyrobca (stihol napisat skor jak som toto zosmolil) - bez tej kombinacie s rotacnym tlacitkom je to ozaj na figu tych 60, aj
tych 9 na MINI by stacilo, ale tiez nema potom vsetky tie ostatne funkcie a obcas to clovek pouzije tak to radsej nech mam doma kravu velku...
- co sa toho oci a rozumu tyka, no, poviem vam, pani, ak vidite na "lacnej" masine za ca. 880€ (davna cena) take nieco ako to ze mozete pamate
prepisovat a vyberat otocnym tlacitkom, tak vas ani nenapadne si mysliet ze to niekto dokaze hentak posrat ako je to na JT2... smile

- ked ma cosi napadne casom este sem doplnim
- ihlan ak by si chcel daco spec. napis pokusim sa to preskumat kym mam doma obe dve


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#182 15-10-2018 14:55:11

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Já teda nevím, ale paměti na svářečce není rozhodně to hlavní, co by ovlivnilo můj výběr. Paměti mají význam hlavně v opakované výrobě. Jinak moc ne. a už velké množství pameti a k tomu navíc nějaký pamatovák, abych věděl co v jaké paměti mám jsou zbytečné. Že je svářečka veliká a těžká bedna? Já sice nemám Jet Tig, ale předchůdce JLT 250 3x400V, váží 28kg, 250A/60%, ale mám ji ve vozíku s chlazením v dílně. Nepočítám s tím že s ní budu nekde lítat po lešení a p. Na DC, což je většina prací, mimo dílnu mám Partnera 200 DC Pulse, váží 7kg a je jen o málo větší než TP1500. No a na MMA, i když Partner sváří dobře, beru nepřekonaterlného froníka TP1500. Pokud by bylo potřeba svařit AL něco většího co není možné vzít do dílny, tak klidně jednou za čas tu svářečku přenesu. Ten Jet tig mini má AC opravdu si jen do 100Hz. Svářet se stím určitě dá. Já nastavuji frekvenci stejně jen 70-12O Hz.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#183 15-10-2018 15:02:11

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

no sak uz sa s tym zacinam zmierovat. predajca mi ponukol ze doporucuje inu - ze mi da aj zlavu 25% - ale pri cene 3629 - 25% = 2722€ - sak za to mam 2 JT2 ! big_smile
taktiez necaka nic svetoborne ze mu od Fachowieca odpovedia...
takze asi si ju pekne necham, a casom si kupim nejaku malicku blsku a malu flasu na 10 minut varenia ked pojdem komusi nieco doma varit co sa neda odniest...
len ma mrzi ze sa idem zbavit Tecnotiga - budem musiet ist z nakupnej ceny 888 na poradnu zlavu aby som to predal - a to neni skoro vobec unaveny... smile


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#184 15-10-2018 17:33:40

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

inak pisal som do Finska o tie Everlast masiny - tiez to maju take biedne s tymi pamatovymi poziciami - len preklikat dokola...
nespolupracuju s koleckom...


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#185 15-10-2018 17:55:00

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

worm6666 napsal(a):

postreh o rotacnom ovladaci na TT - casom zacal divno preskakovat - mozno sa vnutri oskriabal a ten vodivy prach tam robi garazdu

To je ten dovod preco som zavrhol ten ST TIG 250 co som spominal od Cho.
Ked sa ti tie pruzinky v rotacnom enc. unavia potom to robi ze preskakuje a trafit cislo vyzaduje vacsiu presnost v motorike.
Vo zvarackych rukaviciach ti vytecu nervy big_smile

Toto je vyhoda velkych panelov ala TT/JET TIG nepremackas nejaky jeden prvok mikrospinac a tym padom
to vydrzi dlhsie bez potreby servisu. S mikrospinacmi si uzivam svoje takze taka farebna krabica ma tiez svoje vyhody ked tam mas 9 potakov maximalne sa ti unavia tie odporove drahy na jednom znich wink
Napr JASIC AC/DC (E201) ma tusim  3 mikrospinace a vsetko musis odtuknut jednym cize zase hrozi unava toto si vsimam
na ergonomike ovladania hlavne ked je tam funkcia ze tukanim rotujes jednom smere big_smile

A preco pises do Finska a nie do polska ano Fachowiec odpise aj po 2mes uz sa mi to stalo ale odpisali.
Sak napis priamo tam neries to iba cez predajcu aj ked on mozno bude mat nejaky iny kontakt (nemusi mat)
uvidis co ti napise on a co dostanes za odpoved ty. Ale ty do polska uz nerad pises co big_smile ?

Cervik napis ako Funguje ten SPOT mode to by mohlo ludi zaujimat (blbsiu farbu si namiesat nemohol co? smile )

Editoval ihlan (15-10-2018 19:58:04)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#186 15-10-2018 22:39:32

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

big_smile big_smile big_smile hej - mohol - rovnaku ako pozadie - to by bola uplne tajna sprava potom big_smile big_smile big_smile musel by clovek najprv vybrat text smile aby sa to dalo citat
ale to som dal naschval aby to nebilo do oci ostatnym a inak ze jako odkaz pre teba big_smile big_smile big_smile

do Finska som pisal koli Everlastom - to je to iste co Fachowiec ale v zelenej farbe a 3x drahsie big_smile a hlavne som potreboval odpoved co najskor
aj som im napisal tip na sposob ovladania co je na TT - mozno mi potom poslu jednu masinu za zlepsovak ako odmenu big_smile

Fachowiec som poziadal o priatelstvo na Skype - doteraz nepotvrdili... ale sak snad odpovedia predajcovi - ale ani ten moc sanci na zmenu nedava

spot sa budem snazit skusit zajtra - snad stihnem - potom postnem vysledok...

KUKLE ZDAR !!! big_smile - a dobru noc uz ma bolia oci od mikroskopu co som zas si kupil kekeciny na opravy fonov... ked bude kamera, dam sem niekam fotky elektrod pod mikroskopom - ako realne vplyva smer brusenia a dobrusu najemno na vrubky hrotu elektrody... uz sa sam tesim jak to bude grabate...

Editoval worm6666 (15-10-2018 22:40:10)


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#187 16-10-2018 07:00:31

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

No vcera bola taka vesela nalada, ideme pokracovat trosku podobnom duchu wink
pisal som ze mam 2 otazky, jednu si zodpovedal slusne tak hadam podobne dopadne aj ta druha.
Pytam sa viac-menej za pasivnych citatelov - ale uz som si zvykol ze sa hanbia tongue

TIG Spot rezim a mikro-spoting toto by ti mohlo sluzit ako naplast za tie nepouzitelne pamate,
ved pozri od 2:30 co taky mikroSpotting dokaze modelari by sa velmi potesili.

Teraz je otazka ci take nizke hodnoty dokazes nastavit aj na JET TIG v2 viem ze vyrobca toto dokaze aj bez SPOTu
a opakovane ale nie kazdy je taky kuzelnik wink nam menej sikovnym by SPOT dost pomohol.
Inak celkom zaujimave je sledovat tu spicku eldy ako sa natavi a stuhne aj pri takom kratkom pulze. (vsimite si to)
Mozno by si stym dokazal aj nabodovat dratiky na LiPo baterky tongue akurat skoda toho ze ako to udre na drotik je nahoda.
Tu by bolo zaujimave napisat ci vypina plyn alebo ho nechava zapnuty medzi pulzami a ci sa da pouzivat aj pedal.


Chcel si vediet ako to vyzera pod kapotou tak tu si mozes trosku pozriet

Editoval ihlan (16-10-2018 08:08:05)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#188 16-10-2018 10:20:31

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Nooo, tak totoooo, to vidim tak na vikend, ked budem mat viac casu... ak vobec... smile ale dufam ze sa utrhnem. ked daco zistim dam sem echo... KUKLE ZDAR ! big_smile


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#189 16-10-2018 15:55:56

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

tak ten TIG spot je super věc. V podstatě tagování. Aspoň na Gamě to funguje hezky a na bodování v pohodě. Jen jsem to nezkoušel tak rychle po sobě :-). Zkusím dobrý námět.

Offline

 

#190 16-10-2018 19:01:21

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

worm6666 : No já si objednal od TecnoTigu jak CO2 (TecnoMig 200GD) a v Tigu TecnoTig 205 AC/DC tak jsem zvědav....ale právě těch pamětí jsem se bál jak to je naprogramované a doufám, že i u té 205ky to bude stejné jako u tvé 220ky.
                   O JLT2 jsem právě přemýšlel ale nebyl nikdo po ruce u koho si to ošahat.

Offline

 

#191 17-10-2018 14:58:47

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Ošahat si lze velmi podobnou mašinu od JLT u CHOBOLY.

Offline

 

#192 17-10-2018 16:58:15

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Pan Zdenal nerobili ste nejake porovnanie JLTcko sive (viem ze mate 2 modely) vs. Fachowiec JET TIG (cervene)
ze ci tam nieje aj rozdiel v suciastkach malo by to ist z rovnakej fabriky ale ako sa lisia creva neviete?


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#193 18-10-2018 17:11:25

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Tu červenou neznám, ale obecně patří stroje JLT k těm lepším a spolehlivějším čínským strojům.

Offline

 

#194 22-10-2018 09:11:25

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

No co sa tyka SPOT-u - nemal som moc casu, ale predbezne zistenie nieje potesujuce...

SPOT ako taky funguje - ale na jeden kontakt jeden spot. Jako stlacis pedal, da to spot, a potom koniec. Takze dalsi spot = dalsie stlacenie pedalu. Myslim tym ked je to v mode 2T a pedal pouzivam namiesto tlacitka na rukovati.

Takze take seriove spotovanie nieje mozne.

Da sa vyhrat s pulznymi nastaveniami, ale kedze tam spodna hodnota nikdy nieje 0 amperov - obluk ide stale - sak jako nic neurobi ale dost mi to vadilo lebo ak bol clovek troska dalej s elektrodou od materialu a ta hodnota spodneho prudu je minimalna - dojde k tomu ze masina hadze HF iskru a je to take nijake akesi...

Ale sak poskusam este daco, a napisem... Hlavne som si vsimol ze ked stlacim pedal a nepustim ho, ide pre-flow plynu, spot, a plyn skonci - a post-flow plynu ide az ked vypnem pedal... Ale musim si overit ci to neni tym, ze sa ma stlacit a pustit (pedal, tlacitko). A potom by to malo vyzerat ako pisu v manuali pre-flow -> spot -> post-flow v jednom kroku.

No a skusil som aj pulz vyhulit na 1kHz (ano 1000 Hz) a fakt to piska jak ti babraci co "hraju" na masinach... Maximum som nehladal - nechcel som si gombik odkrutit big_smile (podla manualu 2kHz) A to budem dalej skusat tieto vysoke frekvencie - na tenke materialy sa mi to zdalo vhodne - normalne to zelezo akosi neprehrievalo ako kontinualny DC prud... Ale zase nedotiahnuty ovladaci panel - musite krutit kolieckom ale stlacenym - inak by ste sa na tie 2kHz splhali hodinu...


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#195 17-11-2018 17:29:35

bob
Člen
Místo: od Třebíče
Registrovaný: 02-01-2009
Příspěvky: 6

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Dobrý večer pánové, mám prosbu, dá se na JET TIG 2 použít hořák up down s tlačítkovým ovládáním, v případě bych prosil o schéma zapojení.Díky

Offline

 

#196 03-12-2018 18:32:55

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

... budem mat nejake novinky o tom SPOT-ovani - este zhanam sklicko s nizsim shade stupnom - aby tam bolo aspom cosi vidiet ked to natocim smile

- ale ukazuje sa ze ide aj seriove spotovanie ! som s tym zosil take tenke plechy ze az ! smile

ale som dost vytazeny opravami pc a mobilov takze ked si ukradnem trocha casu a vyhadzem sa z toho za par dni daco natocim. a pochvalim sa vam aj novym horakom na mieru - superfelx a'la amerikanskij tavarisc

https://picclick.com/25-WP-17-Tig-Weldi … &pid=1


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#197 03-12-2018 20:54:41

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Sklicko (napr DIN5) kupis v beznej predajni so zvaracimi potrebami stoji to do 1 eur-a.
Ak natacas tak by som pouzil nejaku krabicu kde bude kamerka zavreta kvoli spatnemu odrazu od sklicka

Editoval ihlan (03-12-2018 21:30:48)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#198 05-12-2018 16:00:02

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

ja to zatial flakam cez telefon takze sklicko je nacapene rovno na sklicku kamery telefonu. sak jako dam sem az take podarene video nech je vidiet jak to fachci smile ale mozno raz kupim aj nejaku action-cam - to by bola parada...


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#199 24-12-2018 15:30:33

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

Ako je na tom tato masina zo spolahlivostou ? Boli uz aj nejake reklamacie?

Offline

 

#200 24-12-2018 16:18:42

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Prosím o Vaše vyjádření ke svářečce JET TIG II :)

TaggerxXx: Jestli myslíš Jet tig II, tak jsem se ptal prodejce na to samé. Řekl, že ze 60 prodaných kusů byly reklamace dvě, z toho jedna byla typu slabý jistič v baráku - Někdo to reklamoval, že to nejde zapnout a vyhazuje mu to jističe. Takže to ani reklamace nebyla... Tu druhou už si nepamatuju, ale nemůže být všechno 100% bez chyby... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče