SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#26 25-12-2016 13:50:56

veerag
Člen

Re: kitin150 versus kitin 165

dakujem vam za hodnotne myslienky a skusenosti, hlavne stylesovi, tak asi pojdem do kitin 165... natranspocket 150 za 600e ma nenahovorite nikto aj keby mal zvarat sam:)
bezny kutil si to jednoducho nemoze dovolit a to je fakt. ono prirovnavat zvaracky k niecomu inemu je asi trochu pritiahnute za vlasy, ale osobne to rad prirovnavam k bicyklom ked citam toto cele forum tak zvaraci su ako cyklisti, cim novsi a drahsi bycikel tym lepsie, moj zelezny favorit ani nie je bike pre nich ale do prace a spat 5km ma rovnako dobre odvezie a nemusi byt z karbonu a mat kotucove brzdy a ked sa kostra polame tak ho doma zazvaram aj tym kitinom:)

a takto je aj farebnymi krabickami na zvaranie,branu ci furik pozvaraju uplne dokonale a moja otazka ako aj vsetkych ktory chcu, potrebuju, malu krabicku farebnu, je vzdy otazka ze ktora je najlepsia volba z nich...citam tu ze vsetko je to cina aj tak ale aj cina a cina je rozdiel, tu dufam uznate.

a dufam ze v nasich podienkach je lepsia volba akoze cesky vyrobok ako uplny no name z ciny, ci sa mylim?

Styles ty co radcej opravujes? Na co sa da zohnat vsetko? Co sa lepsie diagnostikuje? Co je lacnejsie na opravu?

Potom su tu este vyrobcovia z europy ktory to asi ozaj aj montuju v europe,Telwin, ale o nich sa vela nehovori...

#27 27-12-2016 14:55:30

styles
Člen

to veerag-ano, ve svých úvahách a názorech máte pravdu.
    1.- nejraději opravuji elektroniku, neboť té-dle výsledků asi trochu rozumím. Celkově od spotřební elektroniky přes PC až po průmyslovou elektroniku. Hodně jsem se v minulosti i věnoval(pro požadavky pramenící v nedostatku odborníků v této oblasti) svářecí technice, kde dělám vlastně vše- od plasmových řezaček čínských až po špičkové stroje např Hypertherm, také invertoryMMA a TIG od číňanků(i tzv. barevné krabice) přes Selca, Migatroniky, Lincolny, Kemppi, Cebory, EWM, atd., až třeba po ty Froniusy a co se MIG strojů týká tak tam ty invertorové, neboť ty s trafem je schopno opravit více servisů a z nich těmto pak dělám pouze ty elektronické řídící jednotky, ve kterých se nejsou schopni zorientovat. Nejraději mám závady jakékoliv, ve kterých se ještě nikdo nevrtal, neboť v opačném případě je to většinou hrozné a nejvíce času se stráví opravováním tzv. sekundárních závad, které vzniky neznalostí pajtošů, kteří se v tom vrtali a tyto vyrobili a věřte, že je to často nesrovnatelně horší a mnohem nákladnější už i materiálově než tzv. primární závada kvůli které byl stroj odstaven z provozu. Jako odstrašující případ bych uvedl -kdy primární závadou byl pouze vypálený ochranný varistor, ale ke mě se stroj dostal až asi jako ke třetí či čtvrté instanci(už jako opakovaně neopravitelný a měl nyní už navíc vypálené koncáky a spálenou i řídící elektroniku a napájecí zdroj. Jsem názoru, že pokud se nebude vyžadovat aby se každý pod svou práci podepsal a odpovídal plně za ni-tak v této oblasti nikdy pořádek nebude, ale pokud jsou majitele strojů tak hloupí, že si dají v nich vrtat kde jakým pajtošem a vůbec jim nevadí že tito jim stroje ještě velmi často dokonale zničí a hodlají jim přesto platit nejen tu tzv jejich diagnostiku ale následně i ty škody co jim tam napáchali-tak to je opravdu pouze ráj pro pajtoše!!! A na druhé straně=raději dělám složitou závadu v nějaké elektronice invertoru(a vše většinou bez schémat)-kterou mám poprvé, než do nekonečna opakované triviální spíše výrobní vady těch zázraků, které výrobce nemíní opravit i přesto, že by se tak zmenšila jejich poruchovost a tudíž zlepšilo jejich jméno-a to je více jak smutné.Že se už více jak patnáct let dělá skoro to samé(včetně těch výrobních vad) a pouze další přílepky destiček na konstrukci dělají ty tzv. novější typy(ano tady mluvím zase o těch zázracích). Ono mi to vlastně může být jedno, ale není-jen to obtěžuje a pak hlavně to vysvětlování-neboť každý chce vědět co tomu bylo, přestože mu to většinou nic neřekne.
    2.- to je dost zavádějící otázka-řekl bych že se dá sehnat skoro vše na všechny stroje. většina součástek je nějak nahraditelná a to včetně koncových MOS či IGBT, či výkonových rychlých diod=pro toho kdo elektroniku zná je to většinou vždy uspokojivě řešitelné. Jedinou věcí, které nejde seznat či nahradit jsou tak specielně programované součástky a to ať už mikroprocesory či tzv, hradlová programovatelná pole--či spíše jen firemní programy do těchto-tady pak pouze řešením je vytěžit součástku z jiného šrotu stejného stroje. Taky překážkou jsou cenové praktiky výrobců-ohledně náhradních dílů---uvedu zde příklad, kdy se ke mě dostal údajně neopravitelný Esab-(z těch novějších-přesný typ si teď nevzpomenu)-problém byl(mimo jiné) v sekundární dvojdiodě 2x300A-která se sice na multimetru chovala jako dobrá, ale měla vevnitř bloku urvaný jeden výstup-tento také zničil jeden pajtoš v servisu(jelikož to nebyla primární závada)-když v totální neznalosti a necitu k elektronice na tento utáhl měděný plochý vodič od výstupu a ten pak utahoval silně k výstupní rychlospojce, která se protáčela a i měď na plocho přenese tak velkou sílu, že dvojdiodu zničil. Ale proč to píšu Takovou diodu jsem v tomto stroji vyměňoval poprvé, neboť po elektrické stránce je ve stroji doslova nezničitelná a velmi jsme se divili, že Esab chce ta tuto bez mála 6000Kč-což se nelíbilo ani majiteli stroje. Nakonec se přes jistou zastupující firmu v Itálii podařilo zakoupit diodu levněji skoro přímo od výrobce, ale tam zase byl požadavek na minimální odběr v Eurech, kdy jsme s dopravou byli nuceni zaplatit také skoro 5000Kč-ale to bylo za čtyři takové diody. Takže zákazník byl nakonec spokojen, ale my čekáme zdali se někdy uplatní ještě ty tři zbývající kusy!!
    3.-co se lépe diagnostikuje--no když to někdo zná a má ke znalostem i potřebné vybavení=tak je to vše vlastně sranda u těch jednodušších závad a u těch složitějších pak patřičný čas navíc.
   4.- nejlevnější na opravu jsou stroje, kde je ke všemu dobrý přístup a kde se nemusí celý stroj rozebrat aby se člověk dostal k místu kde je třeba něco vyměnit patřičnými nástroji. Ale to by byl námět na mnoho přednášek-tady je to blíže nespecifikovatelné.
    Vaše poslední věta-co se kde vyrábí a montuje je zavádějící a vůbec to není tak jednoduché. Asi tak-pamatuje ještě z tzv. totality auta Dacia z Rumunska? Byl to vlastně klon Renaultu, kde Rumunské byly pouze ty plechy-a ty si pěkně hnily. Třeba velmi až překvapivě dobře svařují některé novější čínské invertory a tyto jsou už navíc i velmi málo poruchové a koncáky tam běžně neodcházejí vůbec. No a tyto jsou v porovnání s těmi zázraky a hlavně těmi modrými skoro nesrovnatelné-myslím lepší. Třeba Migatronik Delta má naprosto stejná střeva jako Extol 160 a ten druhý je k mání za pětinu ceny toho prvního!!
     Ještě nakousnu jednu oblast, kterou by tu spíše měli popsat dobří svářeči, kteří mají nějak blíže i k té elektronice-myslím znalostmi třeba i z hobby. Už v několika diskuzích tady vyplynulo, že zázraky stejného typu jsou dva a každý jinak svařuje. Když tady píšete o těch modrých zázracích, tak jeden kamarád(hodně dobrý svářeč) měl na svařování doma starého Kitina a pak si koupil modernějšího, no a tomu nikdy nepřišel na chuť-prý velmi špatně svařuje-stroj jsem mu prohlédl a neshledal závadu. Tak mě pozval-dal oba k sobě a vařil jednou jedním a pak zase druhým a mi říkal, abych jen poslouchal zvuk oblouku==a opravdu. Zatímco ten starý měl takový ten jak tady často píšete ten měkký šustivý zvuk Tak ten nový měl ten zvuk až tak nepříjemně ostrý!! Tehdy jsem se o to pořádně zajímal a jediné podstatné, čím se stroje odlišovaly bylo to že jeden byl osazen k koncích MOS tranzistory a ten druhý IGBT. Tady se už chytnou elektronici co o tom více vědí-jinak to tady nebudu zbytečně rozpitvávat-ostatním je to k ničemu. I jelikož se jednalo o kamaráda, dal jsem si tu práci, že jsem ty koncáky vyměnil a stal se zázrak-vybíravý kamarád-fajnšmekr, který byl najednou plně spokojen a při kontrolním porovnání strojů byl už teď i ten zvuk oblouku stejný. No a v souvislosti s tím -i v těch novějších čínách(ale né všech) se také dnes osazují stále tytéž tranzistory.
   Pokud dále píšete o značkách Telwin -tak ty starší jejich stroje byly dobré-teď nově se doslova zprofanovali takovými slabými "hračkami" -No a třeba Gude. o tom bych se raději nevyjadřoval Zato stále dobré jsou i dost staré invertory z "italské školy"-solidní konstrukce i plošňák a nešizené chladiče.
   Prostě není to tak jednoduché jak o tom tady kde kdo spekuluje-ale vždy říkám, ať si každý vybere stroj se kterým se mu dobře svařuje=tzv. sedne mu do ruky, proto raději předem navštívit kamenný obchod kde mají svařovací stůl a  Vámi vybrané adepty na koupi a pak se budete na místě divit jaký je mezi nimi rozdíl a ten typ který Vám padne si pak můžete koupit třeba levněji na internetu. Mezi jednotlivými kusy stejného typu by už podstatné rozdíly být neměly a nejsou. Asi tak, vše je relativní!

#28 27-12-2016 16:05:06

atishajn
Člen
Místo: ČeskoSlovensko

Styles , jen takový dotaz ... Jaký máš doma osciloskop ?

#29 27-12-2016 17:10:00

styles
Člen

Mám více osciloskopů, neboť mám na více místech několik pracovních stolů na různou elektroniku. Jelikož jsem ze staré školy tak upřednostňuji analogové osciloskopy. Mám pořádného Tektronixe, Schlumbergera a na "špinavých" stolech na invertory mám CI-118A a CI-94, které jsou maličké(hlavně ten druhý) a na tuto techniku bohatě dostatečné, na cesty do kufříku s nářadím v autě pak ještě další CI-94.

#30 27-12-2016 17:14:06

varok
Člen

Styles: Vím že to asi myslíte dobře, ale když někomu umře nějaký invertor a dá to někam do servisu, jak má vědět, jestli je kvalitní, nebo nějací patlalové? To běžný člověk přece nepozná.

Omicron GAMA 1900L HF; Powermat PM-IMG 220t.
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#31 27-12-2016 17:24:56

styles
Člen

Tak to je čistě politická otázka a tam se nechci angažovat. Ale zjednodušeně=vykřičeli a vyštěrkali jsme si ten kapitalismus-tak to teď máme se všemi důsledky. No a základem kapitalismu je tvorba zisku za každou cenu i za cenu podvodů-jak to denně slýcháme médií. Už je pozdě brečet. Tak v tomto ohledu je nějaký ošizený či napálený bezejmenný zákazník(běžný člověk) pro celý systém zanedbatelnou banalitou. Naopak systém hlavně zajímá a chce, aby podnikavci co nejvíce vydělávali-ale pouze v tom smyslu, aby ze všeho řádně zaplatili daně a pak si mohou dělat co chtějí- stačí když to ještě balancuje na hraně zákona a mocným se neznelíbí. Něco takového asi-i když politik nejsem a tak to určitě neumím tak pěkně vysvětlit.
   Ještě doplním-tak majitel servisu raději nevezme dobrého elektronika, kterému by musel za vysoce odbornou práci dát patřičně velký plat a navíc elektronici nějak nejsou. A raději tam má jen nějakého elektrikáře, který zná šroubovák a umí vyměnit síťový přívod a vypínač. Ti lepší pak někdy i můstek. Další závady pak vracejí jako neopravitelné, ale nezapomenou si naúčtovat tzv diagnostiku=asi kolem 1000Kč a to pak často i když se stroj vůbec neotevře. No a ti největší "šetřílci" majitelé pak nevezmou ani elektrikáře a ve strojích se pak hrabe nějaký zámečník, učeň či pracovník z pracáku naprosto jiné profese. A tady upozorňuji, že nemám nic ani proti elektrikářům ani zámečníkům, neboť ti zase naopak znají a umí věci které neumím já. Jen mě štvou, že ze sebe ať už dobrovolně či z donucení takové všeználky(brouky Pytlíky) a serou se do toho o čem nemají ani páru a hlavně že páchají škody!! To naopak i mladý ale solidní elektronik neudělá. neboť to co doposud nezná raději předem pořádně nastuduje, než aby dělal nějaké zoufalé pokusy.

Editoval styles (27-12-2016 17:37:20)

#32 27-12-2016 18:58:32

varok
Člen

Ale abych vás p. Stylesi uklidnil, není to jen u vás v servisech elektroniky. Je to asi ve všech oborech. Třeba u nás v práci poslední dobou hodně odchází lidi, nový nepřijdou, nebudu raději podrobně psát. Tím pádem přijímá firma lidi mimo obor, tudíž na zámečničinu kuchaře, truhláře apod., kteří konkrétní práce neumí, čemuž odpovídá i výsledek.

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#33 28-12-2016 03:42:56

kemppin
Člen

Potíž je i s tím,že firmy nabírají lidi bez praxe za stejný plat, který mají stálí zaměstnanci s celoživotní
praxí.

Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

#34 28-12-2016 08:24:37

varok
Člen

S tím souhlasím.

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#35 28-12-2016 12:28:51

alll
Člen
Místo: ...

Take se připojuji k nazoru Stylese.

TIGER 205  / BINZEL MB 24/gama 160

#36 28-12-2016 12:33:20

rcp
Člen

kemppin napsal(a):

Potíž je i s tím,že firmy nabírají lidi bez praxe za stejný plat, který mají stálí zaměstnanci s celoživotní
praxí.

ja to vidim opacne - za poslednych 20 rokov si firmy zvykli nevazit si zamestnancov - odbornikov s praxou
bezna prax je - "nepaci sa ti? chod!!! pri brane stoji dalsich 30"

Fronius MagicWave 3000 Job + FK 2500 FC + TTW 3000AF
Fronius MagicWave 230i + CU600t + THP300i + TTB300A/P
Fronius TransSteel 2200 + MTG 2100
Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 AIR Professional, Speedglas 9100XXi

#37 28-12-2016 12:39:09

varok
Člen

Rcp: Ano, ale to je v podstatě to samé jak psal kempin, jen jinými slovy. U nás ve firmě je bohužel to samé.

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#38 28-12-2016 14:45:01

Rellik
Člen

RCP: Nevím jak u vás, ale tady už to neplatí... Přes 2 roky sháníme nějaké svářeče a není možné nikoho sehnat... Takže firmy si už nemůžou jen tak přestat vážit zaměstnance s tímto argumentem... Lidi na tyto profese prostě nejsou, každý mladý se vidí jen někde v kanceláři u PC a podle toho vybírá školu... Někdo je ale musí živit aby po nich byla poptávka, což už dávno není...

JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

#39 28-12-2016 14:57:08

rcp
Člen

Rellik napsal(a):

RCP: Nevím jak u vás, ale tady už to neplatí... Přes 2 roky sháníme nějaké svářeče a není možné nikoho sehnat... Takže firmy si už nemůžou jen tak přestat vážit zaměstnance s tímto argumentem... Lidi na tyto profese prostě nejsou, každý mladý se vidí jen někde v kanceláři u PC a podle toho vybírá školu... Někdo je ale musí živit aby po nich byla poptávka, což už dávno není...

to je prave ono - ked pozries bazos, profesiu a pod. stale vidis, ze firmy hladaju zvaracov - ale ked tam napisu sumu, aku tam napisu, tak nech sa necuduju, ze ani za 5 rokov nikoho nenajdu

minule som cital nejake porovnanie profesii, kde vyslo, ze v CR priemerny vozickar niekde v sklade zarobi viac ako priemerny zvarac......

zvaracov by bolo aj dost, ale neoplati sa im robit doma - pozri kolko slovakov a cechov zvara v zapadnej europe..

pred par rokmi mi starsi kolega povedal: "ja sa toho uz nedozijem, ale vas budu za par rokov platit zlatom" smile
myslim, ze takto to nedopadne, radsej zoberu niekoho z tych, co stoja vo fronte pred vratnicou smile
taky je momentalne trend

20 rokov sa tu likviduju remesla vseobecne - nie len zvaraci - nie su murari, tesari, klampiari, nema kto pracovat na cestach, nema kto jazdit autobusmi .... a preco?

pretoze kadejaky poistovak, referent, obchodnik s teplou vodou a pod. je na tom lepsie ako poctivy remeselnik. pokial to bude stale takto, myslis, ze sa to zmeni? len somar by sa prihlasil za murara, tesara, zamocnika, ....

a ako sa to snazi vyriesit "vrchnost"? zrusit viza ukrajine, pozvat islamskych obohacovacov - to bude teda vyhra big_smile big_smile
https://www.youtube.com/watch?v=rHMkBfp4HSo

Editoval rcp (28-12-2016 15:24:26)

Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 AIR Professional, Speedglas 9100XXi

#40 28-12-2016 15:32:04

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Web

U nas na Slovensku sa to zacina pomaly menit . Ak clovek zhana dobreho vodara alebo kurenara alebo murara na dom tak vacsinou sa musi objednat aj mesiac aj viac dopredu a ty co maju dobre meno,ze robia pomalsie ale kvalitnejsie a drahsie maju zaplnene terminy v diaroch ale vacsino robia sami na seba  smile

Editoval Joe66 (28-12-2016 15:32:41)

Kutil s.r.o.

#41 28-12-2016 16:00:04

varok
Člen

Rellik: Co já bych za to dal? Když už jsem si našel firmu podle mých představ, tak nakonec se mnou zase v....i a svařuji minimálně. I když mě to hrozně baví, u nás ve firmě je bohužel politika postavená na hlavu. sad

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#42 28-12-2016 17:33:22

bobobo
Člen

Máš rcp pravdu , a stejné je to i zde . To co popisuje joe je jen následek . Ale ten neběží , jak on píše . Jelikož řemeslníků ubývá , tak se platí i těm špatným , jelikož jiní už nejsou . Což je i zde .

#43 28-12-2016 17:42:53

rcp
Člen

ja sa pohybujem CZ:SR v pomere 60:40 - ta situacia je zhruba rovnaka v oboch republikach smile

#44 28-12-2016 18:45:56

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Web

Potřeboval jsem s hnátou k ortopedovi-k vyhlášenému odborníkovi bych čekal 7 měsíců,tak jsem kvůli nonkomfortu a při určitých polohách značné bolesti vzal za vděk místní "felčarkou" s čekačkou  3,5 měsíce.Do čekárny jsem se dovlekl asi 15 minut před objednaným vyšetřením,ale trčel jsem tam ještě hodinu aniž šel kdokoliv z nebo do ordinace,uvnitř bylo ale spousta chcichotu a hihňání,takže jsem zaklepal,načež vylezla "nerudná" sestra co prý chci.Když jsme vyřešili všechny náležitosti byl jsem vpuštěn ze "sesterny"(na stole 2 ještě kouřící kávy) do ordinace doktorky ještě nepříjemnější než její sestra(asi nasraná že jsem je nenechal vypít ty kávy),zběžně vyslechla mé obtíže a pak se začala zabývat věcmi které už jsem sdělil sestřičce a nijak nesouvisejícími s bolavým kolenem-zvědavá jak "stará Blažková".-Odkázal jsem ji tedy do příslušných mezí.Poslala mně na rentgen kde jsem strávil další čas.Když jsem došel zpět do ordinace bylo mi na základě RTG smímku  a zevrubného vyštření sděleno,že jsem zdráv.Takže hnáta mně bolí tak že se musím krmit ibalginem abych byl vůbec sto skousnot bolest,ale jsem zdráv.Když jsem se ptal co by to tedy mohlo být,tak prý neví.Vyšetření  si nechala od ZP dobře zaplatit a neví.....
Takhle jednat jakýkoliv opravář čehokoliv nevydělá si ani na slanou vodu(závadu je potřeba diagnostikovat a odstranit a objasnit její příčinu/y až pak můžu požadovat nějaké peníze).Řemeslník který neumí bude dřív nebo později nucen profesi změnit.Kdo ale donutí změnit profesi tyhle "neumětely"kterým kapou penízky za nic?

Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;

#45 28-12-2016 20:47:59

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Web

Tych nedonuti nikto zatial-taky je system -zle nastaveny !  Aj v slovenskom parlamente bol predlozeny navrh na trestopravnu zodpovednost statneho uradnika a zamestnanca aby za svoje chyby a hlavne ksefty sa zodpovedali pred susom a co myslis,ze si to ti curacikovia odhlasovali?  Inak vela sa o tom v mediach nenahovorilo ale v rumunsko par ministrov+vyssich uradnikov zahucalo do basy a u nas namiesto toho  alebo v nemecku este zavadzaju do praxe zakon,ze kto sa ozve a chce povedat pravdu aka je skutocna vec tak je oznaceny za xenofoba,populistu ,fasistu a boh vie co este . Cize demokracia na kapitalisticky sposob smile

Editoval Joe66 (28-12-2016 20:49:44)

Kutil s.r.o.

#46 29-12-2016 07:31:57

bobobo
Člen

Jenomže jsme si ho zvolili sami . Když nás učili o kapitalismu , tak jsme nedávali pozor . Nebo spíše nevěřili , že to může být takové svinstvo , které dělný lid ždímá , jak to jde . No a dneska mladé učí , jakje to supr . Ano už si zykají , že ten co nedělá se má lépe , na úřady práce , na teror  atd . Zajímavé , že u voleb na to ale lidé zapomínají ...... Vždyť už se blíží 30 let od doby , conám reálně rozkradli republiku .

#47 29-12-2016 10:26:09

Radim
Člen
Místo: Severní Morava

Ano. Dneska jsou  manažeři a personalisté ve firmách schopni neustále řvát, jak nemají lidi a vydírat stát, že kvůli tomu zkrachují nebo se vystěhují z republiky a přitom současně, když nemají k dispozici mladé a levné absolventy, starší nezamětsnané z ÚP s potřebnou kvalifikací odmítat nebo rovnou jejich reakce na inzeráty volných míst bojkotovat.
A to jenom proto, protože manažeři firmy jsou podstatně mladší než ten uchazeč z ÚP a museli by se tak učit, jak se starším podřízeným komunikovat. Na což jsou příliš líní nebo neschopní se to naučit.
Případně proto, protože staršímu člověku s praxí by o pár stovek nebo o nějakou tisícovku museli dát vyšší plat než absolventovi nebo dovezenému ukrajinci.

#48 29-12-2016 11:24:12

rcp
Člen

najhorsie je, ze stat im na to skoci, a skusa rozne nezmyselne riesenia - napr. aj pracovne agentury

kam sa clovek pozrie, nepocuje na ne pekne slovo - dalsi sposob ako ojebavat ludi

#49 07-02-2019 17:28:11

Andrýsek
Člen

Hezky se to čte s  Vašimi názory souhlasím. Sice jsem pracoval na výpočetce ale celý život jsem opravoval TV. Dnes bych se tím neuživil Dříve jsem musel najít vadnou součástku za pár korun ale dnes už nejsou opraváři ale mění se celé desky za velké peníze. Já mám nyní problém se svářečkou kitin 320 mig. Nemůžu sehnat schema a nové desky by stály asi 10000 kč což je dost. Proto sháním ještě poctivé asi starší opraváře.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla