SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-12-2009 09:58:37

Premda84
Člen
Registrovaný: 23-12-2009
Příspěvky: 1

Weldy 190 - porucha...

Zdravím,

máme takovou hobby svářečku WELDY 190 a dnes při svařování bojleru jsme zjistili, že když připojím zemnění na potrubí - už to "svařuje"! smile nicméně to není hlavní důvod proč píšu - zkusili jsme to z nastavených 400V přepnout na 230V a dělalo to to samé.... potom jsme "zapoměli" předělat ochranu na svářečce - takový šroubek, aby nedošlo k přepnutí z 230 na 400 a měli jsme 400V a zapli na 230.. sad no samozřejmě už svářečka nenajede.... otevřeli jsme ji, ale nikde nemohu nalézt žádnou pojistku ve kterou jsem doufal, že bude přepálená a to bude vše.... zbežně jsem koukal  a nikde jsem nenalezl nic co by mě prostě zaujalo.... můžete mi prosím poradit jestli jste už něco podoného nezažili popř. jestli tam vůbec nějaká pojistka je??? díky...

Offline

 

#2 23-12-2009 12:33:24

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Weldy 190 - porucha...

Zdravim,
popisovany stroj neznam a proto jen obecne...
Pojistky (proudove) nebyvaji zvykem. Casto je vsak osazena pojistka tepelna. Ta byva pod vinutim trafa. Pri pripojeni na vissi napeti se trafo prebudi a tece jim znatelne vetsi proud. Tepelna pojistka muze zafungovat jako proudova ihned, nebo zareaguje az pri ohrati.
Trafo se po preruseni tepelne pojistky tvari, ajko by bylo prerusene prim vinuti.
Kouknul bych teby na  odpor vinuti a jeho odpory mezi vyvody. Pripadne pokud je vyvedena i pojistka i na tu (nekdy je i s vyvody cela pod vinutim).

Editoval pkod (23-12-2009 12:33:46)

Offline

 

#3 23-12-2009 18:22:59

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Weldy 190 - porucha...

Premad, k tomu prvému problému,táto zváračka je AC,čiže sekundár trafa je priamo pripojený k svorkám(zavrovacím káblom) čiže porucha je na strane držáku elektrod, tento vývod sa niekde dotýka vodivej časti zváračky, že je spojený s (PE), ked chcete pripojit kostru kak sa prúd uzavrie  cez sekundár ukostrenie-kryt zváračky-PE vodič-PE domová svorkovnica-zvárane potrubie. ak by ste nezvárali ukostrené potrubie, ale nejaké železo na nevodivom povrchu by vám to nič nerobilo.

druhý problém: ešte by sme potrebovali vedieť že čo sa stalo ked ste prepli? vyhodilo vám istič? Ak nevzhodli tak sa vo zváračke niečo odpálili, ako píš pkod, možno sa odpálil nevratne snímač teplotz, je to také čudo na trafáku, z ktorého vychádzaju dva káble, skuste to premerať, ak sa to neprepálilo pozrite okolo vypínača či tam niečo neni čierne( nezhorelo)


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče