SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-05-2016 19:59:54

malarad
Člen
Registrovaný: 20-08-2015
Příspěvky: 31

Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Ahoj všichni, kukly vyjdou cenově asi na 2300 kč. Jaká je lepší?
Taky mě zaujalo, že u té ESAB se nezmiňují o výměnných bateriích, jen píšou, že má solární napájení. Znamená to, že baterky nemá?

http://www.kowax.cz/kowax-kwx73/

http://www.svarecky-elektrody.cz/svarov … na/d-1485/

Offline

 

#2 23-05-2016 20:14:42

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Za mě kteroukoliv speedglasku, na jaký druh svařování to máte?

Offline

 

#3 23-05-2016 20:17:06

malarad
Člen
Registrovaný: 20-08-2015
Příspěvky: 31

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

pán volnosti napsal(a):

Za mě kteroukoliv speedglasku, na jaký druh svařování to máte?

obalenou elektrodou MMA, pak případně CO2. TiG neuvažuju

Offline

 

#4 23-05-2016 20:17:09

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

I tady jsou některé zajímavé informace.
http://www.svarbazar.cz/phprs/search.ph … mhlmenu=13

Offline

 

#5 23-05-2016 20:24:04

malarad
Člen
Registrovaný: 20-08-2015
Příspěvky: 31

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

jirkati napsal(a):

I tady jsou některé zajímavé informace.
http://www.svarbazar.cz/phprs/search.ph … mhlmenu=13

díky za odkaz, teď už vím, že i solární kazety mají baterie, ať už výměnné či ne. Z toho vyplývá, že ten ESAB má baterie napevno. U Kowaxu jsou vyměnitelné snadno.

Offline

 

#6 23-05-2016 20:24:53

pán volnosti
Člen
Registrovaný: 27-04-2016
Příspěvky: 176

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Z praxe se osvědčily kukly od speedglas nebo optrel. S ničím jiným nemám dobré zkušenosti. Můžete ale narazit na dobrý kus. Kowax je prostě klasická čína, která se dělá na cenu a vizáž. Esab bude něco podobného ale ruku do ohně za to nedám. Speedglas má tuším typ 10V, která je cenově dostupná a máte záruku spolehlivosti. Neříkám, že jsou ty kukly špatné jen už mám nějaké reference od svářečů.

Offline

 

#7 24-05-2016 00:32:09

peta62
Člen
Registrovaný: 22-09-2012
Příspěvky: 326

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Presne tuto Kowax mam, jsem s ni velmi spokojen, jedine co meli lepe vymyslet je prepinani svarovani - brouseni udelat vetsi nebo na vnejsku kukly, ale jinak vazne spokojenost. Jo a mel jsem ji za necele dva tisice : http://www.svarshop.cz/index.php?option … p;Itemid=7

Na ty vyroky o Cine mam svuj nazor, ale to je mimo tema.


Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

Offline

 

#8 25-05-2016 09:47:36

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1452

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Také mam Kowax, asi rok. Spokojenost, stmívá dobře, je přes ní vidět i při garážovém osvětlení. Baterku vyndavám.  Ztmavení mam na maximu. Citlivost velká, reaguje na rozsvícení žárovky.

Online

 

#9 20-04-2019 20:53:28

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1452

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Tak mě pěkně kukla Kowax 73 dostala. Normálně dělám test, zda kukla funguje tím, že se pdívám směr slumíčko nebo žárovka. Ona ztmavne a já jsem byl spokojen. Dnes se mi nějak zdálo že hůře vidím na svařování a tak nějak i po svaření. Až po čase mě napadlo se podívat na baterku a proměřit jí. 0V, totálně vybitá. Přes to kukla na sluníčko ztmavovala. Pozor na to, je tam solární článek a ten zřejmě se zpožděním energii dá a kukla ztmaví! Otázkou je, jak velké je to zpoždění a jak dobře dokáže na solární článek ztmavnout, rozhodně né dost rychle.
Uvnitř kazety je červená LED, ta by měla svítit při nízkém napětí z baterie. Hloupě uděláno. Pokud v baterii není žádná energie, nebo napětí menší než 2V tak prostě svítit nezvládne. To mohl vymyslet jen blbec a považuji to za vážný nedostatek této jinak dobré kukly. Trochu mě děsí, že jak výrobci opisují jeden od druhého je možné, že i ostatní mají svítící LED jako indikaci nízkého stavu baterie.

Online

 

#10 20-04-2019 21:53:41

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Neznalost neomlouvá červená   1,65V minimalní napětí a kowax píše v návodu pokud kuklu delší dobu nepoužíváte vyndejte baterii
navíc je tam test který se má použít před použitím kukly  zda je funkční  tuto kuklu mám krátkou dobu a sem velmi spokojen
Pokud by jste měl kuklu směrem k zemi i venku a použil test hned na začátku by jste viděl že nestmavuje .
Podobně si naběhl i kamarád když kuklu kterou používá denně strkal poctivě do krabice a nenechal na světle prostě se baterka vybila ani dioda nesvítila neudělal test a už jen nadával  Druhý svářeč mu hned nadal  že neudělal test funkčnosti kukly před začátkem sváření.

Offline

 

#11 21-04-2019 10:03:20

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1452

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

1,65V nemůže stačit, musí tam být LED a tranzistor který ji spíná. Ten tranzistor si také něco vezme, křemík se udává 0,6V na přechod. Pod 2 V je skoro nemožné se dostat, leda použít sofistikovanější zapojení jako třeba měnič.
Mě při tom vadí fakt, že někdo indikuje vybitou baterii tak, že rozsvítí LED. To je vážná konstrukční vada. A kde je jedna vada, je jistě i další.

Update v 10:40, 21.4.
nedalo mi to a proměřil jsem napájení včetně simulace poklesu napětí na baterii.

Odběr z baterie v klidu:
U = 3V
I <= 0,04mA

Odběr z baterie po dobu testu na ztmavení (předpokládám že je podobný jako při ztmavení v důsledku svařování):
U= 3V
I <=0,5mA

Odběr při indikaci nízkého napětí:
U= 2,5V
I= 0,01mA

Indikace nízkého napětí (svítí led) začne při poklesu napětí pod 2,5V  a skončí při poklesu pod 2,0V.

LED svítí velmi slabě a její svit se pozná porovnáním se stavem kdy nesvítí. Pokud poklesne napětí baterie, tak se rozsvítí LED, zvýší se spotřeba a urychlí proces vybití baterie a zkracuje se doba po kterou je kukla schopna upozornit na vybitou baterii. LED svítí velmi slabě a lehce se přehlédne v normálně osvětlené místnosti. LED je umístěna mimo zorné pole svářeče a indikace nízkého napětí v době sváření není vidět.


Veškerá měření jsou zatížená systematickou chybou v důsledku paralelního napájení z fotovoltalických článků kukly. Měřeno při osvětlení místnosti přes okno.



Závěr:
Indikace poklesu napětí je dělané vělmi špatně a lehce se stane, že dojde k přehlédnutí vybité baterie. Tím může dojít k poškození zraku v důsledku pomalého či nedostatečného zatmívání při svařování.
Je konstrukční vadou, že led nesvítí při testu baterie jako potvrzení, že je baterie v pořádku. Její zvýšený odběr po dobu cca. 5s by nevadil a mohl by zajistit dostatečné rozsvícení, navíc zvýšený odběr by garantoval dobrý stav baterie. Závada, nedostatečná kapacita baterie, na napájení by se projevila nerozsvícením  a spolehlivou informací obsluze o nebezpečí při sváření. Změna indikace stavu baterie by neznamenala zvýšení výrobních nákladů.

Editoval Charon (21-04-2019 10:44:19)

Online

 

#12 21-04-2019 11:00:40

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

No ono je to trošku jinak   s napětím led máš pravdu ale vše má své ale napětí baterie je 3 V  pokud by kleslo pod 3 volty podle mne cca 2,5 nemám schéma zapojení rozsvítí se kontrolka  a měla by se vyměnit baterie  nebo nabít. Takže kontrolka jen indikuje slabou baterii ne vybitou tak je to i v návodu, jestliže byla kukla ve tmě nestačí se baterka dobíjet a samovybíjením ti kleslo napětí pod mez kdy se ještě rozsvítí dioda
Takže  proto je tam tlačítko test na funkčnost kukly  Nevím jak dlouho jsi ji měl uskladněnou a jak ale u nás v práci svářeči každý ráno zmáčknou test a pak jdou svářet
Pokud by jsi toto udělal zjistil by jsi okamžitě, že nefunguje jak má

Offline

 

#13 21-04-2019 11:36:43

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Já nevím proč špekulujete. V návodu je, že ledka indikuje nízký stav baterie (nikoli "vybití") Když se rozsvítí, tak je to signál k výměně baterie. O tom, při jakém napětí se rozsvítí není v návodu ani slovo. Ta kukla když není na světle přejde po cca 20min. do standby režimu. Pokud se dá na světlo, tak se elektronika zapne. Pokud v místnosti není dost světla, tak se zapne až při zapálení oblouku, ale ne tak rychle. Zapnout se dá také stisknutím tlačítka test. Nebo namířit proti světlu, aby se ztmavila. Pak se už udržuje v provozním režimu.  Přechod do pracovního režimu je také indikován krátkým rozsvícením Ledky. Toto bohuže návod neobsahuje. Dozvěděl jsem se to až když jsem kuklu reklamoval. Když mi dělala to samé- v šeru nepřešla do pracovního režimu- dělala druhá kukla, tak jsem to konsultoval s technikem Kowax, který někde zjistil že to funguje jak jsem popsal výše.
Takže před prvním svárem obrátím kuklu proti zářivce, ledka krátce rozsvítí (signál přechodu do pracovního režimu) a ztmaví. Pak se už v provozním stavu udžuje. Mám ji cca 3 roky s původní baterií, nevyndávám ji a když nesvářím delší dobu- ne v přestávkách, dávám ji do látkového pytle, aby do ní nepadal bordel.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#14 21-04-2019 13:08:52

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1452

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Carls napsal(a):

...
Takže  proto je tam tlačítko test na funkčnost kukly  Nevím jak dlouho jsi ji měl uskladněnou a jak ale u nás v práci svářeči každý ráno zmáčknou test a pak jdou svářet
Pokud by jsi toto udělal zjistil by jsi okamžitě, že nefunguje jak má

Bohužel to není pravda, stačí aby kolem bylo dostatek světla a kukla zatmaví i bez baterky na stisknutí tlačítka Test.

Famater napsal(a):

... Ta kukla když není na světle přejde po cca 20min. do standby režimu. Pokud se dá na světlo, tak se elektronika zapne. Pokud v místnosti není dost světla, tak se zapne až při zapálení oblouku, ale ne tak rychle. Zapnout se dá také stisknutím tlačítka test. Nebo namířit proti světlu, aby se ztmavila. Pak se už udržuje v provozním režimu.  Přechod do pracovního režimu je také indikován krátkým rozsvícením Ledky. Toto bohuže návod neobsahuje.

Dík za informaci o potřebě kuklu aktivovat/zapnout, to je dle mého dost důležitá informace. Opět chyba, že v návodu o tom nic není.

Mrknul jsem do návodu a k vyndavání baterie tam nic není. Ke skladování je uvedeno pouze, že se má skladovat v suchu, temnu a od -20 do +70 stupňů C.

Test podle návodu slouží ke zjištění aktuálně nastavené clony. Nízký stav baterie se zjistí pomocí svítící LED. Aspoň tak to tvrdí návod co jsem ke kukle získal.

S Testem mají pravduv jen v tom že ztmaví. Nemají pravdu s velikostí ztmavení, neodpovídá to nastavené cloně. Bohužel ztmavení odpovídá velikosti napájecího napětí. Při větším napětí ztmaví víc než při nízkém napětí. Testováno bez baterie s napájením přes integrované fotovoltalické články. Ztmaví se jak na sluníčku, tak v místnosti ve stínu.

S indikací nízkého stavu baterie pravdu nemají, pod 2V se také jedná o nízký stav baterie a to signalizace nedetekuje. Ověřeno prakticky.

Situace je tak špatná, že svářeč může nesprávně nabýt dojmu, že je baterie v pořádku a tedy zařízení bude fungovat správně. Svářeč nemá jak pomocí kukly spolehlivě zjistit nízký stav baterie a LED ho mylně utvrzuje, že je vše v pořádku.

"Test" ani indikace nízkého stavu baterie o ničem nesvědčí a snad právě pro to není v návodu ani slovo o tom, že by se měly provádět před svařováním, nebo že by něco znamenaly.

Prostě klamání spotřebitele který si domyslí něco co není pravda a považuje zařízení za lepší než ve skutečnosti je.

Update 13:13
Ted mě napadlo, zda použití tlačítka "Test" není myšlen jen pro zjištění nastavení clony, neboly režimu "Weld" namísto "Grind". Pak by Test fungoval správně.

Editoval Charon (21-04-2019 13:22:07)

Online

 

#15 21-04-2019 13:25:06

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Offline

 

#16 21-04-2019 17:46:19

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Já tu kuklu používám nejméně 3 roky, pravděpodobně déle. Když jdu svářet, vytáhnu ji z pytle, nastavím proti zářivce a dívám se. Když blikne a ztmaví, tak vím, že baterie bude dobrá a že se ztmaví. Na jaký stupeń mě v té chvíli nezajímá. Vím, že  při zapálení oblouku se ztmaví na nastavený stupeň. Většinou se ztmaví již při HF.
To že jsou překlady činských návodů a pravděpodobně i originály mizerné to ví každý. Proto je beru s rezervou.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#17 21-04-2019 20:26:10

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

pat napsal(a):

Kura na co kuklu   https://www.youtube.com/watch?v=QeyT_H1cUSg

Paráda a tejden doma se zánětem spojivek ten v tom videu je dobrej magor

Offline

 

#18 23-04-2019 09:18:55

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Včera jsem kuklu (KW820) čistil a přitom jsem se podíval na baterii a také jsem zkusmo dal novou, kterou jsem koupil, když jsem hledal příčinu, proč mě napoprvé ztmaví pozdě, abych při raklamaci ze sebe neudělal blbce. Kuklu jsem vyzkoušel i s novou baterií, přestože původní byla v pořádku. Kukla se chová, jak jsem popsal. Když byla ve tmě, t.j. když spí, namířím ji proti zářivce, tak se zpožděním ztmaví a krátce se rozsvítí dioda. Pak je kukla aktivní. Nebo když spí, tak ji probudím tlačítkem. Přitom se dioda nerozsvítí. Když je kukla v "bdělém" stavu, tak stlačením tlačítka ztmaví na nastavenou hodnotu DIN. Tkušel jsem od 5 do 13. Tady je problém, abych to zjistil, že ji musím před stisknutím tlačítka dát tak, aby neztmavila sama. O ztmavnutí se přesvědčím tak, že ji ztmavím tlačítkem a pak namířím proti světlu. V praxi kukla většinou ztmaví již při HF.
Poznámka k manuálům. Občas si najdu manuál k některým na fóru probíraným svářečkám.  Většinou bývají nedostatečné a často plné chyb. Dokonce u jedné MAG invertorové svářečky bylo v manuálu uvedeno schema odbočkové. U jíné TIG svářečky 1f bylo uvedeno schema 3f , přesně totéž, které je uvedeno v manuálu k mé 250A 3f. V mém případě to je správně a odpovídá skutečnosti.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#19 23-04-2019 09:51:06

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Našel jsem ještě i mail od KOWAXu k funkci kukly:
tak Vás pozdravují z fabriky a došli k následujícímu závěru/návrh řešení.

1.    Když je KWX820 po použití dána do temna, tak po 30min přejde automaticky do spánkového režimu, odpojí baterii tak aby jí zvyšovala živostnost. Když jí vyndáte z temna na světlo, systém detekuje světlo a kukla se automaticky přepne do pohotovostního režimu. LEDka na slabý stav baterie při tomto procesu jednou problikne, toto neznamená, že baterie je vybytá ale že kukla je připravena k provozu.
2.    Podle symptomů a co jste mi popsal je kukla používána v tmavém prostředí a tedy je kukla stále ve spánkovém režimu. (dle výrobce kukla nemá žádný problém/vadu)
3.    Návrh řešením.
Před použitím, přední částí kuklu namířit na stolní lampu nebo jiný zdroj světla, zmáčknou tlačítko TEST a zkontrolovat zda je helma v pohotovostním režimu. Pokud je kukla v pohotovostním režimu bude automaticky rychle ztmavovat.
Pokud je helma ve spánkovém režimu, otočit přední částí na zdroj světla, systém automaticky změní stav na pohotovostní, LEDka problikne, potom zmáčkněte TEST tlačítko, filtr se automaticky zatmaví a teď je kukla připravena k použití.
Mám dílnu ve sklepě a když jsem poprvé zapálil oblouk, tak vždy ztmavila se zpožděním. Pak fungovala nodmálně. Domníval jsem se, že to je vada, tak jsem kuklu reklamoval. Dělala to i ta druhá. Tak jsem napsal na KOWAX a dostal jsem výše uvedenou odpověď.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#20 23-04-2019 10:41:17

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1452

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Díky Famatere, je vidět že jsi za tím docela šel.
Až se vyhecuji tak ještě změřím odběr kukly když je v spánkovém režinu. Předpokládám, že pro nízké napětí kukla začne odebírat proud bez ohledu na to v jakém je režimu a tím jen urychlí proces vybití baterie. Baterka po 4 letech (někdy byla vynadaná) měla napětí 0V (kolem nestabilního napětí v řádu desítek mV), po té co byla kukla přes zimu s baterkou v spícím režimu. Druhé měření provedu na ztmavení při napájení 1,9V.

Mě hlavně vadí to, že svářeč nemá možnost zjistit, že je baterie (kukla) v pořádku a naopak je nesprávně utvrzován v tom, že je vše v pořádku ač tomu tak být nemusí.

Řeším jak mít jistotu, že je kukla v pořádku a pracuje správně.
1) Zavrhnul jsem proměřování baterie před každým svářením po odmlce.
2) Na vynadvání baterie se nedá spolehnout, navíc se jednou vybije třeba stářím.
3) Jako nejlepší se mi jeví zkusit test v tmavé místnosti, nebo se zakrytým fotovolt-článkem. Pokud ztmavne, tak věřit tomu, že baterie dá aspoň 2V což by měla odchytit LED jako nízké napětí.

Editoval Charon (23-04-2019 10:41:54)

Online

 

#21 23-04-2019 11:58:06

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Já to vidím tak, že když ji probudím světlem a rozsvítí se krátce dioda, měla by být baterka v pořádku. Zjistil jsem, že čas letí víc než jsem si myslel. Tu kuklu mám 5roků. Korespondence prověhla v roce 2014


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#22 23-04-2019 21:17:16

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

jak zpívá Got - čas letí jako bláznivý smile já mám v tom Kowaxu nebo co to je za firmu test tlačítko, vždy ho při nasazování na hlavu zmačknu a kukla stmavne (na 0,5sec) taky to má červenou diodu která začne blikat pokud baterky umírají. Za 5let umřely myslím dvoje.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#23 23-04-2019 22:24:01

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

To je tak ked kupujete predrazene cinske kukly smile  Mam 3 speedglasky a za tie roky s nimi nemam ziadne problemy  a dat 200eur za cinsku kowaxku tak za take prachy sa da uz davno zohnat zanovna alebo nova  alebo minimalne pouzivana spedglaska ,ktora je osvedcena a v podstate bezporuchova smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#24 23-04-2019 22:27:42

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8500

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Bourač: Nepíše se K. Gott s dvěma t? big_smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#25 23-04-2019 22:35:15

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Jakou kuklu? Kowax kwx73 nebo Speedglas nebo ESAB Warrior Tech 9-13 ?

Joe66 napsal(a):

To je tak ked kupujete predrazene cinske kukly smile  Mam 3 speedglasky a za tie roky s nimi nemam ziadne problemy  a dat 200eur za cinsku kowaxku tak za take prachy sa da uz davno zohnat zanovna alebo nova  alebo minimalne pouzivana spedglaska ,ktora je osvedcena a v podstate bezporuchova smile

neviem, kolko stoji kowax-ka, a v zivote som ju nemal na hlave, takze sa k nej nebudem vyjadrovat

s tymi speedglaskami ale musim suhlasit - sam som kupil na bazosi funglovku 9100XX za 5000,- CZK (cca v roku 2012) - bezproblemova kukla, pred dvoma mesiacmi som ju este za 2000,- CZK "posunul" kolegovi a kupil som z bazosa funglovku 9100XXi za 5500,- CZK
tie kukly su tam defacto stale (9100 V, X, XX, XXi)

Editoval rcp (23-04-2019 22:48:52)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče