SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 02-05-2019 15:16:38

Chilliez
Člen
Registrovaný: 15-07-2018
Příspěvky: 2

Jasic CUT 60

Ahojte,

mam dotaz jelikoz navod k memu novemu Jasicu cut 60 neni moc jasny...tak doufam ze mi jiny majitel bude schopen poradit (je to ma prvni plasmova rezacka).

- kdyz spustim masinu, ihned zacne profukovat vzduch, ma to takto byt?  Prodejce mi nebyl schopen jasne odpovedet.
- na masine je 'Run / Purge' prepinac, jakou funkci maji obe varianty?
- v navodu je sice tabulka rezacich parametru...ale vsude je tam 160A... coz mi nedava smysl...  na kolika Amp. mam rezat plech tloustky 3-4mm?

Predem dekuji moc za pomoc a pripadne tipy.

Stepan

Offline

 

#2 02-05-2019 17:25:54

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Jasic CUT 60

Uvedení do chodu:
Nasadit hořák do konektoru, pomocí jistícího nářadí odjistit eurokonektor - strčte do malé dírky z boku konektoru kulatinku a zatlačte, potom otáčejte maticí hořáku a důkladně dotáhněte. Chce to trochu síly. Pokud to neuděláte hrozí poškození hořáku i stroje.
Zapojit vzduch, nastavit tlak na redukčním ventilu nacházejícím se na pozadí stroje na hodnotu 5,5 barů. Tlačítko Run/Purge je v poloze Run. Potom zkontrolovat zda při pálení neklesá tlak pod 4,5 barů. To se právě zkouší tím tlačítkem Run/Purge a to tím, že ho přepnete do polohy Purge / průjem/. Pokud je vše v pořádku, tlačítko přepnout do polohy Run / běžet/.
Nyní můžete zkusit pilotní oblouk. Zmáčknete tlačítko na hořáku, cca 1s, a sledujete zda vyšlehl oblouk/plamen/.
Pokud ano, můžete začít pálit. Nastavte cca 50A a řezejte. Vždy se začíná z kraje , nebo z dírky, postupujte takovou rychlostí aby se jiskry nevracely, ani nešly kolmo dolů, nýbrž odcházely pod úhlem cca 15 stupnů. Předpokládám, že řezaný materiál řádně ukostříte, nejlépe na více místech. Dělení zdar.

Online

 

#3 02-05-2019 19:58:16

Chilliez
Člen
Registrovaný: 15-07-2018
Příspěvky: 2

Re: Jasic CUT 60

Dekuji moc Zdenale,  s tim konektorem jsem se popral selskym rozumem... (ale popsane to v navodu mit mohly).
Jel jsem na 5baru...ale zkusim navysit a hlavne to prepnu na Run smile  To mi totiz nerekly.

Oblouk funguje a uz jsem neco i rezal/palil.. asi je to o odzkouseni. No, je to napoprve trochu o nervy smile ale zitra uz mi to bude fuk.. a budu si to osvojovat.
Takze pod 50A nejit?  ten 4mm mi to rezalo i u 30-40A.

diky,

Stepan

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče