SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 09-04-2019 06:08:29

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Převody jednotek mám dobře. Uděláme v tom pořádek, protože v tom chybuje fůra lidí.

1 at = technická atmosféra = 10 m v.s. (vodního sloupce) = 10 000 mm v.s. = 1 kg/cm2 = 98 067 Pa

1 bar = 100 kPa  = 0,1 MPa 

1 atm = fyzikální atmosféra = 760 torr (= normální atmosferický tlak na hladině moře) = 1013 mbar = 101 325 Pa

1 torr představuje 1 mm sloupce rtuti v klasickém tlakoměru - pojmenováno podle vynálezce (Evangelista Torricelli) tohoto typu tlakoměru - barometru používaného zejména v meteorologii)

Pro běžné použití lze uvažovat, že 1 at se rovná 1 bar nebo 100 kPa, protože chyba je 1,325 %, což je zanedbatelné a v praxi nerozlišitelné.

P.S. Z výše uvedeného vyplývá, že 300 mm v.s. je skutečně 3 kPa (s chybou 1,3%) nebo 0,03 at (přesně).

Editoval VašekP (09-04-2019 12:23:45)

Offline

 

#27 09-04-2019 08:31:33

VladaP
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 22-08-2007
Příspěvky: 101

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Dovolím si trochu nesouhlasit.
1atm = 101 325 Pa
a
1Bar = 100 000 pa
je v pořádku
ale
760torr = 101 325 Pa.
10m v.s ( 4°C) = 98 064 Pa

Editoval VladaP (09-04-2019 08:38:54)


Gude235TC + dodělaný usměrňovač s malou tlumivkou + úprava pro TIG
Malá souprava  L5 ( ac+O2, PB+O2 ) a U7+RN7 na PB.

Offline

 

#28 09-04-2019 09:45:30

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Mám pocit že to bourač napsal napsal vcelku správně. Akorát v tom fofru přehlídnul, že hovoříme o milibarech. Takže například 30 milibarů je 0,03 bar, tak jak to ostatně uvádíš v  21-čce. Takže chybička je jen v desetinné čárce.  Ona ta desetinná čárka, to je sviňa vjec. Obzvlášť pokud člověk internetfankinguje okolo půlnoci, namísto aby konal jiné příjemné věci.   smile

Editoval Welda (09-04-2019 10:24:52)


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#29 09-04-2019 12:46:44

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Trochu jsem to zpřehlednil a opravil převod torr.

Offline

 

#30 09-04-2019 14:45:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

ano VáclaveP konstatuji že máš všechno správně i ty tlaky kuchyňských RV. Nahoře jsem musel editovat některé moje téze - měl jsem chybně 0,1čárku.
Jednotek tlaku je bohužel mnoho a jejich použití by se nemělo míchat. Každá je vhodná na něco jinýho. Srdeční tlak. Tlak co měřej meteorologové v atmosféře, tlak technických plynů pro svářeče.

Podstatné je že PB je hodně nebezpečný plyn a je třeba na to stále myslet.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#31 04-05-2019 13:04:34

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Ahoj, snad jsem zvolil správné téma. Prosím o názor zkušené. Narazil jsem na webu na "hadicovou rozdvojku" a cosi mi teď vrtá hlavou.

Situace: Dva izolatéři na ploché střeše. Plochu sváří hořáky 70 kW se sólo bombou na každý hořák, v pořádku. Detaily se však vaří hořáky 35 kW s deklarovanou spotřebou plynu 2,5 kg/hod., nebo dokonce s hořáky jen 12 kW. Redukční ventily mají deklarovaný průtok 8kg/h.

Idea: Je možné použít (na bombu 33 kg) jeden redukční ventil a za ním přes hadicovou rozdvojku dva hořáky? Podle průtoků plynu to papírově vypadá, že by to šlo. Ale?

- Není to nějak nebezpečné?
- Má někdo osobní zkušenost, zda to funguje/nefunguje?

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_hooaky_pb_izolaterske_-_uvahy_o_rozdvojce.jpg

Offline

 

#32 04-05-2019 14:51:56

Aleš_
Člen
Registrovaný: 13-05-2008
Příspěvky: 425

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Nevidím důvod proč by to nešlo. Ale není lepší vzít dvě 10 kg lahve? Menší hořák zvládne i ta 10kg a je to praktičtější - na větší střeše může každý dělat na libovolném místě, nebo např. jeden může odejít i s lahví a hořákem na jinou zakázku, na opravu a podobně. Když jsem dělal střechy, tak jsme často jezdili jen s desítkama a jen na velké práce, jak říkáš navařování plochy, jsme brali 33 kg. Běžná cena za prázdnou desítku je kolem 200 Kč na bazoši.

Editoval Aleš_ (04-05-2019 20:52:09)

Offline

 

#33 05-05-2019 19:21:46

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

pan Aleš má pravdu,
jediná "výhoda" že postačí jeden RV. smile nevím jestli ta úspora stojí za problémy s chumlem hadic.

Ta podložka pod flaškou je nezbytně nutná, jinak se flaška vlastní vahou zamačkne do IPY a flaškou lze manipulovat jen současně s právě položenou novou IPou big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#34 05-05-2019 21:53:18

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Díky za reakce.

"Ale není lepší vzít dvě 10 kg lahve?" Není, alespoň pro mě ne, z určitých důvodů. A lahví mám dost, jak 10 kg, tak i 33 kg, o to nejde.

"Menší hořák zvládne i ta 10kg." Menší hořák, tedy těch 30 - 35 kW, zvládne v pohodě i bomba 2 kg, třeba při malé jednorázové opravě.

"Běžná cena za prázdnou desítku je kolem 200 Kč na bazoši." Zřejmě koukáš na jiný Bazoš, než já. Za období 19. 3. - 4. 5. 2019 vidím nabídky za 500 - 725 Kč.

"Jediná "výhoda" že postačí jeden RV." O to mi vůbec nejde.

"Ta podložka pod flaškou je nezbytně nutná..." Ale není, pokud jsi nedal tepelku ze stlačené tmy. Když dáš tepelku z poctivého PSBS30... ;-) Jde spíše o to, že se povrch krytiny umaže a poškrábe. A na to jsem háklivý, je to neúcta k materiálu.

Offline

 

#35 05-05-2019 21:57:17

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Dovolím si zopakovat otázku.

Má někdo osobní zkušenost, zda to funguje/nefunguje?
Na bombu 33 kg jeden redukční ventil a za ním přes hadicovou rozdvojku dva hořáky?

Přeci jen je to plyn, na rozdíl od kapaliny stlačitelný. Dejme tom, že jeden hořák jede na max a druhý na sporoplamen. Druhý pustím také na max - zakolísá intenzita plamene v prvním? Atd.

Offline

 

#36 06-05-2019 23:30:42

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Avia_Furgon napsal(a):

z určitých důvodů

Půjde o kapacitu RV kolik stíhá propustit - myslím že ve dvou hadicích 3/8 (9mm) o rozumné délce (do 20metrů) se provozní - tlak 1-2bary (?) udrží stejný v obou i když pojede hořák naplno.

Chápu - občas mám potřebu jet někam 200km - uříznout něco co trvá 2 hodiny, ve dvou paličích to říznem za 1 hodinu, musím ssebou táhnout dvoje hadice + řezáky, kyslík vezu kapalnej.
Ten stíhá 1 - 4 řezáky najednou. Problém je s PB - taky bych sebou rád vezl jen jednu lahev. Na 2h řezání stačí i jedna 10kg - pro dva řezáky s docela velkou tryskou.
Laboruju s rozdvojkou (mosaz) na lahvi + dva RV. Z lenosti sem to zatím nerealizoval.

Však to vyzkoušej, taková rozdvojka je určitě k mání v každém OBI, mosazná.
Píšu OBI protože tyhle mosazný fitinky tam mají podivuhodně levný. Kupuju je tam často.
  (a taky cement - jinak v OBI nic jinýho sad )

Votestuj to a dej sem info - dík.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#37 08-05-2019 08:43:47

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

První dojmy jsou opatrné nadšení. Funguje to. Dokonce ani nic nevybouchlo, což doufám, že tomu tak zůstane.

Ovšem zkouška proběhla se zcela naplněnou bombou 33 kg. Spotřebovalo se odhadem tak asi 10 kg plynu. Takže s celkovým hodnocením počkám, až se náplň bomby spotřebuje. Až jak se bude soustava hořáků chovat za nízkého tlaku plynu.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_hooaci_01.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_hooaci_02.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_hooaci_03.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_hooaci_04.jpg

Editoval Avia_Furgon (08-05-2019 08:44:50)

Offline

 

#38 08-05-2019 11:38:02

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

PB je zkapalněný plyn, takže tlak nad kapalinou je dán vnější teplotou, nikoliv množstvím obsahu. Láhev má při stejné teplotě stejný tlak po celou dobu odběru až do okamžiku, kdy se spotřebuje (odpaří) všechna kapalná složka a pak začne tlak rychle klesat a je rychle konec. Při nízkých teplotách dochází k pomalému odparu a též k zamrzání ventilu a regulátoru.

Offline

 

#39 08-05-2019 19:16:15

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

"Láhev má při stejné teplotě stejný tlak po celou dobu odběru..." Jo tak. Ráno začnu svářet s plnou 10 kg bombou, do odpoledne spotřebuji 8 kg plynu, ale v lahvi bude pořád stejný tlak. Tak to jo. Co na to říkají ve Stockholmu?

(Ledaže bys to chtěl na poslední chvíli zachránit nějakou argumentací o teplotě.)

Offline

 

#40 08-05-2019 20:03:21

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Že je to tak, pokud bude mít láhev stejnou teplotu.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#41 08-05-2019 22:18:15

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

co se týče teploty - ve vztahu k rychlosti odpařování - důležitá je teplota kapaliny. Teda ne lahve ani venkovní. A ta při velkém odběru klesá, klesá tolik že se odpařování dokáže téměř zastavit.
Proto jsou pro větší práce lahve 10kg nevhodné, podchladí se rychle a nic se nevypařuje i když je třeba ještě polovina obsahu v lahvi.
Protože je láhev podchlazená jen ve styku obalu s kapalinou stačí láhev položit na bok.
Nebo použít jiný postup který sem psát nebudu smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#42 08-05-2019 22:56:23

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Ad "jiný postup". Když jsem se před xx lety začal učit střechy, dostalo se mi následující střechařské latiny. Pat na střeše za účelem jiného postupu položil na střechu hořák na stojánku, na hořáku nastavil silnější sporoplamen. Do toho ale Mat povídá: pojď na oběd. V restauraci u oběda Pat Matovi: slyšel jsi tu řachu? Mat: jo, a taky slyším houkat hasiče...
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_horaky_11.jpg

Offline

 

#43 08-05-2019 23:13:57

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

no a co směs PB versus Propan - rozdíl ceny nepodstatný, vlastnosti dost rozdílné.
Pochlub se smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#44 08-05-2019 23:25:18

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Nemám čím. Beru jen od velkých dodavatelů, a tak se musím spoléhat na jejich prohlášení, že v zimě do toho plní jiný poměr směsi. Musel bych se podívat do faktur. A musel bych ty faktury nejdřív najít.

Editoval Avia_Furgon (08-05-2019 23:26:46)

Offline

 

#45 08-05-2019 23:47:13

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

aha, nevím jestli se IPA pokládá i při teplotách kolem 0,- Železo se ovšem řeže i při -20°C přitom dojde k podchlazení obsahu PB velmi rychle - nejde s tím dělat.
Takže při očekávaných nižších teplotách přecházím na čistý Propan.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#46 09-05-2019 00:54:56

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Avia furgon opytam sa Ta kolko rocne skusenosti mas s asfaltovymi modifikovanymi bitumenovymi pasmi?  Myslim s ich overeneou zivotnostou alebo po kolko rokoch ich zvyknes niekomu opravovat na poruchy zatecenia?  Nemyslim tym obycajnu ipu. Nech som v obraze ,ze ci su  s nimi po rokoch vacsie alebo mensie problemy .Dik.


Kutil s.r.o.

Offline

 

#47 10-05-2019 22:23:34

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Avia furgon opytam sa Ta kolko rocne skusenosti mas s asfaltovymi modifikovanymi bitumenovymi pasmi?
Od roku 1995. Zažil jsem nástup mPVC folií a kotevních systémů na náš trh. S modifikací živičných pásů (abychom ta synonyma asfalt - bitumen - živice měli kompletní) se u nás tuším laborovalo už na konci ČSSR, musel bych se podívat do literatury. Po převratu se staly modifikované pásy standardem.

Myslim s ich overeneou zivotnostou alebo po kolko rokoch ich zvyknes niekomu opravovat na poruchy zatecenia?
Jsem přesvědčený, že dvouvrstvá asfaltová krytina má životnost 40 let. Zákazníkům při předání díla říkám: Už se nikdy neuvidíme.
Setkávám se se střechami, kde je krytina i déle, než 40 let. Jsou popraskané, boulovaté, ošklivé, tu a tam si už ukápnou, klempířina zcela rozpadlá (kromě žlabových háků, to je masiv 5x20 mm, věčné ingoty) a na střeše břízy, ale v zásadě pořád ty střechy ještě tak nějak fungují :-) Ona stará jednoplášťová střecha může mít i určitou schopnost hydroakumulace. Pokud už nemá v násypech drcený korek jako za první republiky, mívá násyp ze škváry. Drobné zatékání škvára pojme a během léta zase odpaří... Nejstarší provozně funkční krytinu jsem našel na podzim 2017 ve Zlíně: podle provedených sond soudím, že se jednalo o "lepenky", tzv. térák, pokládané do nátěrů asfaltu. Zhotoveno v roce 1936. Asfaltové pásy natavované plamenem se u nás začaly používat na přelomu 50. a 60. let.

Nemyslim tym obycajnu ipu.
Na plochou střechu zásadně SBS modifikovaný pás, nic jiného. SBS modifikace za "mých časů" znamenala bod ohybu -25 st. C (teplota, při které pás praská při ohybu na přesně normovaném trnu). V posledních letech v rámci katování kostů se prodávají pásy "částečně SBS modifikované" s bodem ohybu -15 st. C. Podle mě podvod na zákazníka. Buď je to SBS s bodem ohybu -25, nebo je to APP s bodem ohybu -15, ale "částečné SBS" vnímám jako kravinu. A samozřejmě to nikde na přebalu pásu není velkým písmem uvedené, to se dočteš až v technickém listu... ale je to LEVNÉ! Také mám pocit, že je v pásech větší podíl plnidel (křemičitého písku), než dříve - ale to Ti žádný výrobce nepřizná...

nevím jestli se IPA pokládá i při teplotách kolem 0
Výrobci tvrdí, že SBS pásy lze aplikovat při teplotách do -5 st. C. Já tvrdím, že ráno musí být alespoň na nule a přes poledne lehce nad nulou, aby to izolatér vydržel alespoň těch 5 až 6 hodin. Samosebou musíš perfektně vysušit podklad, abys neuzavřel vlhkost do skladby střešního pláště. Takže zvýšená spotřeba plynu na vysušení jinovatky. No a krytina při těchto teplotách musí jít na střechu až těsně před zpracováním z "temperovaného skladu". To velmi snadno zajistíš na každé stavbě, že ano...

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_zima_01.jpg http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_zima_02.jpg http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_zima_03.jpg http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_muj_odvany_kolega_na_stavbi.jpg

Editoval Avia_Furgon (11-05-2019 12:58:58)

Offline

 

#48 10-05-2019 22:30:21

Avia_Furgon
Člen
Registrovaný: 04-05-2019
Příspěvky: 17

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Dvojka rozdvojka :-)

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_horaky_21.jpg http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_horaky_22.jpg http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9077_horaky_23.jpg

Offline

 

#49 10-05-2019 23:16:15

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Velmi pekne dakujem za vycerpavajucu odpoved.  Ja vacsinou uz len strhavam staru krytinu-vacsinou ipu  a ked sa nieco novsie aplikuje tak  drviva vacsina dava pvc foliu-fatrafol -hoci aj ta uz dnes je lepsia ako starsi typ co mam info ale ked  odporucam sbs modifikovany pas a v  2 alebo az 3vrstvach pre istotu tak vacsinou daju vzdy prednost kvoli cene fatrafolu a kedze dnes uz aj fatrafol alebo inu pvc foliu poklada kazdy blbec co si mysli,ze to je len tak tak  potom po neakom case zase dostavam otazky ,ze kde sa stala chyba lebo im ta folia zateka-dosledok neodbornej montaze hlavne  smile  A tak  dookola smile Ze odbornych informacii a hlavne z praxe nikdy nie je dost  sa nieco nove priucit


Kutil s.r.o.

Offline

 

#50 10-05-2019 23:45:01

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fľašový ventil + redukčný ventil PB

Avia_Furgon napsal(a):

pás praská při ohybu na přesně normovaném trnu

Ty SBS pásy jsou něco úplně jiného než IPA. Hodně demoluju takže když jsem měl odstranit střechu starou 4 roky (!) na která byla tato modifikovaná krytina, pásy jsem na střeše vyřezal mezi sváry smotal a odvez domů. Spoustu sem toho rozdal po kamarádech a použil to při stavbě nového RD, všude místo IPY, na základy, do podlah atd.
Taky jsem to měl 3 roky jako vrchní vrstvu na venkovní terase na které se normálně vegetovalo, trochu se do toho bořily židle big_smile a často i přilepily. Přesto to nezačalo propouštět, zůstalo to vodotěsný. Teprv loni jsem na to udělal kamenný koberec.
Mám to taky už cca 10 let na sedlové střeše kůlny a nejsou na tom vidět žádný kvalitativní změny.
Cena těchto pásů tady nedaleko v Bělé p. Bezdězem je někde u 1200Kč/m. sad

jaký je rádius (poloměr, průměr toho trnu) ?
jaký je tvůj region? občas někdo poptává střechaře, kontakt se hodí.

ten tvůj nick - Avia Furgon - mě rozčiluje smile sám mám Furgona a úspěšně s ním podnikám, mám trvalý zájem o další tato vozidla - neshnilá, nejlépe uloženky.
Doklady nepotřebuju, cenu respektuju.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče