SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 01-06-2019 20:42:08

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Uplně nerozumím tomu co mi píšeš, co tím chceš konrétně říct.
Díky za odkaz, tam je toho řečeno již hodně, už jsem na něj by odkázán. nastuduji..

Offline

 

#27 01-06-2019 21:23:27

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

JET TIG (FACHOWIEC) a ALFA IN jsou naprosto stejné svářečky (jako mnoho dalších podobných), vyráběných v číně. Sám mám JET TIG II a naprostá spokojenost. Měl jsem možnost testovat i JET TIG MINI a je vidět pokrok. Už i u těchto "levnějších" variant je řízení chladícího ventilátoru a upravené programy pro různé křivky AC. To ten můj JET II nemá... Pokud bych teď kupoval novou svářečku a měl možnost si ji vyzkoušet, bral bych JET MINI... Ta těch "pár" korun je to velmi slušná svářečka co obsáhne vše co by si kutil mohl přát... wink Pokud bych byl náruživý kutil nebo živnostník, bral bych co mám teď JET TIG II. Má nějaké funkce navíc, které se využijí spíše pro pokročilé uživatele. Nicméně JET MINI má cca 15Kg a je líp přenositelný než ten JET II, který má skoro 30kg a je spíš na stacionární použití... DC nekupuj, dřív nebo později budeš zvažovat hliník a to bude znamenat prodej DC svářečky a koupi ACDC svářečky, což nebude zrovna výhodné. Sám jsem si tím prošel... :-/ Takže co koupíš je na tobě... smile


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#28 02-06-2019 07:21:33

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Relliku, díky za rozumnou odověď a za cenné rady. Odhadl jsi to zprávně, jsem spíš takový hoby svářeč se širokým zábrem. Pomě cena víkon se mi zdá u JET TIG MINI zajímavý. Trochu se bojím té zančky, potažmo výrobce. Mám strah, aby se mi to po dvou letech nevysypalo a nebylo 17 tis. v p... ryč.
Proto mám dilema, koupit DC od nějakého renomovaného českého výrobce (Omicron, Kutreiber) a hold oželet AC, nebo sáhnout po JET TIG MINI, moc vařit všechno na co si vzpoměnu a hodl doufat, že se to neposere.
Nevím jaký mají pozáruční servis, jak probíhají opravy a jak je to spolehlivé.
Cenově svářečka těchto parametrů (JET TIG MINI) od nějakého spolehlivého výrobce vyjde na dvojnásobek, asi tak, a to už nedám....
Jedno kolečko už zasebou mám, tig jsem moc neznal a koupil jsem si naškrtávačku, vaří pěkně ale... je to úplně někde jinde (špatná práce)

Offline

 

#29 02-06-2019 08:30:39

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

A z čeho usuzuješ že značky Omicron, Kutreiber jsou české výroby? Je to taky čína, jen možná ty transformátory u klasik jsou české výroby...
Zkus si na google vyhledat tyto spojení slov:
Kuhtreiber tig
Cloos tig
weco tig
r-tech tig
everlast tig
technolit tig

a hromadu dalších... Zjistíš, že hromada svářeček je stejná jen v jiné barvě wink Teď je naprosto jedno co koupíš, chce to jen kvalitního prodejce aby pak nebyl problém s případnou reklamací...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#30 02-06-2019 09:31:03

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

vidis rellik ja som presne vedel kam on pojde argumentami ani prd si neprecita na fore o Fantasy kolko rokov
ho tu ludia maju a kolko maju odzvarane ale ..renomovany vyrobca.. Ako keby telefon nemal vyrobeny v azii
a preto som to vzdal hned po dobrom kolaciku on vlastne to AC ani nepotrebuje ked sa chce vzdat prospech modrej a zltej krabice.
som rad ze si prebral stafetu a budes bojovat kazdy tyzden stym presviedcanim drzim palec ja uz nie.

mozes mu to aj na tacke polozit takto (GAMA vs MAGNUM) aj tak bude hovorit ze je ciste cesky vyrobok. V modrom
Ako keby JET TIGa nekupoval z ceskej firmy s ceskymi zakonmi o zaruke ze ano ... skoda pisat radsej synov vyvenci wink
Najlepsie natom je ze tema: Fachowiec vs. Jasic a on vlastne premysla o modrej a zltej ako som napisal nech si vybere sam smile
To uz mozem potom napisat aj ja ze pila z unimaxu je cesky vyrobok neeee big_smile? oblubeny obrazok

Editoval ihlan (02-06-2019 09:49:20)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#31 02-06-2019 12:22:29

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Karelw - jet tig velky alebo maly.. su to spolahlive masinky. Ja mam velkeho Jet Tiga s plazmou. Myslim ze som bol tu na fore prvy kto ho kupoval. Kupoval som ho priamo z polska a nemam najmensi strach ze sa stroj pokazi a mal by som problem so servisom. Uz som stroj raz do polska posielal kvoli tomu ze som ho nevedel zapnut. Zial vsade som v tej dobe narazil na zle istice.. Stroju samozrejme nic nebolo. V polsku sa na to v servise pozreli a stroj poslali spat.. masina doteraz sluzi k mojej plnej spokojnosti.


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#32 02-06-2019 13:16:43

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Ihlan se trochu naštval, já to nemyslel nijak zle, možná jsem to špatně sformuloval. Nezastávám se modré ani žluté mašinky, jen se bojím případných reklamací a dalších komplikací. Všechny témata jsem si ještě něpřečet, něco ano. Ve většině se ale řeší zásuvka a jističe, o spolehlivosti, funkčnosti, výhodách a nevýhodách skoro nikdo nepíše. budu rád i za link.  Ješt nejsem rozhodnutý co koupím, co píše Rellik vypadá rozumně (díky za trpělivost).
Vážně zvažuju to MINI.
Chci nějaý univerzální stroj, kterým se dá vařit MMA, TIG AC/DC, dobře to funguje a sváry vypadá pěkně (funkčně) a práce se strojem je zábava.
Nabídka je celkem široká, ve svářečkách se nepohybuju, nechci koupit teď jednu, za rok jinou a tak to točit. Vyberu jednu a chci mít na řadu let vystaráno. Nemám prostro ani čas v tom držet krok a pořád, zijšťovat co a jak. Proto jsem vděčný za kždou poznámku a doporučení ohledně možného výběru - vyrobca.
ihlan nečerti se hned, nejsem úplný ignoratn.
díky

Offline

 

#33 02-06-2019 13:38:40

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Já mám Od Fachowiec "JLT Welder Fantasy 250" což je 3f stroj rodný bratr Everlastu a JET TIGů. Mám ho již cca 6roků, myslím, že v dubnu to bylo 6, nebo 7 roků co jsem ji koupil. V záruce - vlastně první dny jsem měl 2reklamace, někde to tu na fóru je. řešení reklamace přímo příkladné. Závvada první přestal fungovat ventilátor, jinak vše v pořádku, poslal jsem do Poznaně v pondělí a ve čtvrtek jsem měl doma novou. Jenže ta nešla. Dovolili mě ji rozplombovat. Na spojové desce jsem našel vypadlou nýtovací matici. Měla být nanýtovaná na Al plech a číňanovi se to nepovedlo. Protože mohlo být poškození většího rozsahu, poslal jsem ji do Polska  a obden , max 2 jsem ji měl opravenou zpátky. Od té doby bez nejmenšího problému. Sice se svářením neživím, ale svářečka je v provozu min 3x za týden.
Co se týká toho mini, hodne jsem toho zjišťoval kolem. Dnes bych nekoupil Partnera (jen DC), ale rovnou bych si připlatil za to MINI. Rellik tu popisoval svou anabázi se svářečkama, než dospěl k AC/DC. Prošel jsem si podobnou anabází, je jsem ještě mezitím měl "Barevnou krabici".


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#34 02-06-2019 13:43:38

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

JET MINI kupis napr. v Ostrave s 2r zarukou v com je problem ? do 2 rokov ked pokazis reklamujes potom pozarucny servis.
Ja mam aj GAMU od renomovaneho vyrobcu ako si tu znacku nazval. Pokazila sa v zaruke kazda vec sa moze pokazit.
a poviem ti, ze by som si od nich uz invertor nezobral lebo toto nebola zavada ale toto tam je im znama konstrukcna vada.
Okrem toho cena a moznosti nezodpovedaju mojim predstavam...
Ale to je o inom a oni o tom vedia..... JET TIG nieje polsky stroj, robi to ked si cital ista azijska fabrika a z tej fabriky
si mozes ist kludne kupit stroj napriklad do ceskej predajnej siete budes to mat sivo-bielej skrini.

Mozno ti nieco snow napise ma ho neviem 2 mesiace doma .... ludia co su spokojny nemaju ziadne trampoty na forum nepisu.
kupia a nic sa nedozvies.... preto si cital len o tom istici uvidime co napises ked kupis tipujem ze nic wink
JET TIG MINI tento problem nema uz nevyhazduje... preto tie moje rypave otazky o 10A istici v teme.

Tiez som si presiel tou cestou ako Rellik a Famater Invertor TIG DC potom nejaky TIG LA a teraz skacem na AC TIG.
preto sme ti rovno pisali ze AC a priplatit sam pises ze nechcek kupovat dalsi stroj tak potom nemas na vyber
a za AC sa stale priplaca ...

Editoval ihlan (02-06-2019 15:07:17)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#35 02-06-2019 14:40:22

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Famater napsal(a):

Dnes bych nekoupil Partnera (jen DC), ale rovnou bych si připlatil za to MINI...

No vidiš a já si ho pořídil k tomu velkému JET II abych ho nemusel tahat když jdu někde udělat pár svárů na nerezu nebo elektrodou... smile
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3218_60804527_305142957061555_7785320169001189376_n.jpg

Tohle vleze i do batohu na záda a jdu... smile A je to stejná svářečka co má v nabídce ALFIN - Pegas 200T HF (kterou jsem před koupí JET II prodal). No už ji mám zpátky jen v jiné barvě... smile

EDIT: Co se týká toho MINI, tak tady jsou nějaké fotky https://rellik.rajce.idnes.cz/JET_TIG_MINI a tady manuál https://drive.google.com/open?id=1akJvS … 4bCYzxiuEJ Oboje tu ale už myslím bylo...

Editoval Rellik (02-06-2019 14:41:54)


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#36 02-06-2019 15:17:20

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4785

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Já vlastně také kvůli tomu, ale na chalupě na SK by se mi hodila ACDC, občas v rámci sousedské výpomoci by bylo AC potřeba. Je tu jeden automechanik a také vozí a opravuje nějaké vraky. Občas s něčím přijde. S tím Partnerem jsem spokojený a na nějaké bodování ji používám i v dílně, protože dovede kratší impuls než ta JLT250 (nějaké ukázky jem již sem dal)


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#37 02-06-2019 16:04:17

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Pre nahodneho okoloiduceho co bude temu citat o 2-3mesiace a chce vediet ako to dopadlo tak karelw zdrhol
do inej temy a pokracovanie je tu super neee skoro ako harry poter dalsi diel big_smile

Neda mi nespomenut tu sa pyta na konektory prvykrat a tu sa pyta druhykrat no co asi robertov bratranec co uz..
Ale odpoved mu odomna zjavne nestacila vcera tak dnes si to zopakujeme wink konektor prehodim do 15min och taka veda...

Editoval ihlan (02-06-2019 16:17:56)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#38 02-06-2019 16:20:30

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Karelw napsal(a):

ne nezdrhnul, jen se snažím držet linii tématu a otázky které souvisejí s něčím jiným zařazuji kam předpokládám, že patří.
Jen se chci dozvědět nějaké informace od zkušnějších, znalých. Jeslti chceš být rejpavejn, klidně buď, je mi to jedno, ale nic to sem nepřinese. Jen se to natahuje a protoho, do to bude číst to jsou zbytečné s...., které mu nic nedají.
Ještě jsi nadotaz nenapsal ani jednu věcnou infomaci. Takové obecné řeči tu s tebou víc rešit nebudu.  (aministrátor může klidně smazat)

Vazne a od koho mas asi ten rozmer (10-25) toho konektora ktory spominas v inom vlakne? videl si PDFko ? tam to nieje wink
Kto zalozil tu temu JET MINI?. Vahal si ci DC alebo AC dostal si jasnu odpoved ze chod to AC
- takze minimalne 3 odpovede z 3 otazok..
Ved ty si vyberas info ktore sa ti paci uz vyrobca ti ako prve napisal ze 2 vlaknach su odpovede na tvoje otazky.

JET TIGa som mal skor v rukach ako Rellik (2015) akurat velkeho 200/250 + MIG nemam odzvarane tolko co Rellik
lebo on zvara denne ja len hobby.
Velkeho JET2 som nechcel hrozne zle sa to prenasa preto som cakal na nieco ako JET MINI ten zlacnel a stal sa dostupnym.
ale dobre ty potrebujes pohladkat.... tesim sa ked pride stroj a navod bude v polstine smile

Vo vedlajsom vlakne pise Rellikovy ze udaj o konektore 10-25 hladal ved dostal presnu info kde to je no len tak dalej.

Edit: On ten prispevok zmazal takze citacia bola nutna

Editoval ihlan (02-06-2019 17:33:11)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#39 02-06-2019 19:28:50

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

ihlan napsal(a):

.......Edit: On ten prispevok zmazal takze citacia bola nutna

big_smilebig_smile

Offline

 

#40 02-06-2019 19:29:42

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

to som kvoli tebe napisal ja sa smejem na to ako taha za nos Rellika ze hladal ale to tam nikde nebolo
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3922_kde_si_hladal.jpg
Vies on ten prispevok zmazal ked som pisal na neho odpoved takze ja som ho este vedel ozivit zombika jedneho!
este sa zasmejem na inej veci ale odomna by to neakceptoval tak si to necham pre seba ono nieco treba doobjednat hadaj co smile

Editoval ihlan (02-06-2019 19:32:47)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#41 02-06-2019 19:53:57

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

ihlan napsal(a):

este sa zasmejem na inej veci ale odomna by to neakceptoval tak si to necham pre seba ono nieco treba doobjednat hadaj co smile

neviem, ci myslime na rovnaku vec, ale ta, na ktoru myslim ja sa tu riesila tiez a nie len v suvisloti s jet tigom .... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Offline

 

#42 02-06-2019 19:54:40

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Nikoho za nos netahám, fak jsem si toho nevšimnul, koukal jsem na ty další paramtry a tohle jsem fak přehlédl.
Jako by se ti to nikdy nestalo. Svářečku nekupuju každý den, normálně jsem se zeptat na to co mě zajímá a co nevím. Ne všechno jsem našel. Dostal jsem tu odkazy a snažil jsem se to všechno pročíst. Ty z toho máš akorád sranda, že se vtom nevyznám a seš škdolibej. Myslím že je to zbytečný.
Jínka díky, že jsi mi to ta zvíraznil, ale už jsem to nakonce našel.
Úpně nerozumím tomu co ti vadí na tom že se ptám??

Offline

 

#43 03-06-2019 11:29:41

snow
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 20-12-2018
Příspěvky: 153

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

no co ti mam napisat, Jet Mini Tig je uplne v pohode, neviem co viacej by som ja zvarac amater  potreboval. Kupoval som ho v cz, vsetko prebehlo hladko.
Na ziaden problem som zatial nenarazil.
Ak je nejaka nekvalita na mojich zvaroch, tak som ju vytvoril ja a nie Mini Tig.
Vsetky ostatne rozdiely su v technickom popise co najdes na nete, mozes si porovnat s inymi.
   
Na MMA ho nepouzivam, ale prekvapivo tak ako ludia casto na fore nadavaju na hlucnost, tak tento mini Jet Tig sa da hlucnostou porovnat s TP150 a to je super.     
Prekvapivo zvaracka sa zapina a stabilne funguje na svoj plny vykon aj cez 10A istic, dokonca sme ju testovali aj na cca 5m predlzovacke /max 1.5mm vodic / zatial nebol problem. Voci velkemu Jet Tigu ma orezanu frekvenciu a zopar funkcii, ja ako prilezitostny zvarac som pre to nenarazil na ziadne obmedzenia a vnimam to zatial ako nepodstatne veci.

Ok moj nazor nemusi byt relevantny, ale
ked napisal "Rellik", ze by mu stacila co viacej potrebujes ?
A "Vyrobca" dalsi super zvarac na nu tiez nenadaval ked ju skusal.

Editoval snow (03-06-2019 11:38:30)


Fronius TP 150, Welder Fantasy JET TIG 200 mini AC/DC, TecnoMig 212 LCD.

Offline

 

#44 03-06-2019 13:33:39

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Díky snow za tvoje zkušnosti, vypadá to docela dobře. Mám to tak nějak podobně jako ty. Chtěl bych to HF  možnosto občas zalepit i něco z hliníku a dlaších materiálů. Už mám nějaké projekty. Občas to budu mít tak do práce.
Koupil jsi to v základu, co je v nabídce, nebo jsi si domluvil nějaké jiné příslušenství?? Kluci (Rellik) tu psali, že ten hořák je dostatečný. Přemíšlím, že bych si k tomu vzal ten pedál. Snáz by se mi to asi ovládalo....
Je super, že to drží na ten jistič. To bych stím také neměl mít problém.
Skoro jsem rozhodnutý pro to mini. Nechám si ale asi také svojí starou svářečku na to MMA, chtěl jsem jí prodat, ale je skladná a mobilní. Někde venku bude dobrá.

Offline

 

#45 03-06-2019 16:52:17

snow
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 20-12-2018
Příspěvky: 153

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

tak ako bola + setovy horak, nemam s nim ziaden problem.

pedal som zobral, ale len z dovodu, ze sedi presne k serii Welder Fantasy JET TIG xxx, akoze keby ho nahodou bolo niekedy treba, aby som ho potom nezhanal.
U nas som ho nenasiel a kupit iny a pripadne ho musiet upravovat sa mi nechce, ale este som ho ani neskusal, no za tu cenu v pohode aj na policu wink.


Fronius TP 150, Welder Fantasy JET TIG 200 mini AC/DC, TecnoMig 212 LCD.

Offline

 

#46 04-06-2019 05:23:36

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

snow napsal(a):

no co ti mam napisat, Jet Mini Tig je uplne v pohode, neviem co viacej by som ja zvarac amater  potreboval. Kupoval som ho v cz, vsetko prebehlo hladko.
Na ziaden problem som zatial nenarazil.
Ok moj nazor nemusi byt relevantny, ale
ked napisal "Rellik", ze by mu stacila co viacej potrebujes ?
A "Vyrobca" dalsi super zvarac na nu tiez nenadaval ked ju skusal.

snow uz aj ty si v tej kategorii big_smile
3dni dozadu Prva rada: zober JET TIGa nestaci. Rovnaky scenar ako ked lify kupoval TIGa (vysledok poznate)
mozes sa hodit o zem pokial to nenapise GURU s tretim okom bude cakat na posvatenie... pafik ma pravdu
keby si mu napisal ze toho JET MINI mas aj kvoli mne ze som ta dotoho namocil tak ani prispevok neprecita big_smile

elektrody su spotrebak ako zaciatocnik ich nabrusis sakra vela a to mozes byt rad ze JET ma dobre HFko usetri kopu trapenia.
Piata rada: si zozen niekoho kto ti ten TIG ukaze (ale aj ho ovlada inak vyhodis viac penazi za plyn ako zvaris) youtube nefunguje.
Pedal je dobry kvoli postovnemu a lepsej cene pri velkej objednavke inak sa da aj neskor kutili si ho vyrabaju.

Editoval ihlan (04-06-2019 08:49:54)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#47 05-06-2019 13:14:05

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Já zrovna nejsem z těch lidí, že když mi jeden řekne jo kupto tak už to dál neřeším. Proto jsem rád, že se tady objevily ohlas a skušenosti dalších a hlavně kladné. Všem děkuji za váš čas a cenné rady. Nepotřebuji to schválit, já ty lidi tady prakticky neznám ... Když napíše jeden, je to dobré nic to nemusí znamena, když napíše deset lidí, že je spokojeno, už na tom asi něco bude.
Já HF do teď neměl a brousil jsem skoro po každém sváru, to je něco hrozného. Taky elektrody mizí..
Jo věřím, že jsou tady lidi šikovný a pedál si uměji vyrobit. Možná na tom nic moc není, ale mě dělají problém ty elekrosoučástky, moc se v tom nevyzným. Proto se asi do toho raději pouštět nebudu. Zvažuji, že ho přikoupím.
Pátá rada je dobrá. To bych byl moc rád, pokud by se někdo našel, kdo by byl ochotný mi obětovat nějaký čas a ukazát mi, jak se stím dělá. To bych fakt ocenil. Moc se ale neodvažuju na něco takového vůbec dotazovat. Co ty ihlane?? asi né viď. Kdyby byl někdo z Prahy a okolí. ...
Jinak souhlad na yootubu jsou takové obecné věci, nebo to není moc detailní..
Jsem rozhodnutý pro to MINI, příští týden asi objednám.

Offline

 

#48 24-07-2019 07:55:22

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Tak už mi konečna dorazila nová mašinka. Jet Tig mini. Chvilku trvalo, než měli objednávku kompletní, některé věci neměli skladem. Vypadá to moc pěkně, ale ještě jsem jinestihnul ani zapnout. Musím koupit jinou zástrčku a upravit si hadičku na plyn. Pak to ozkouším. Celkově to vypadá dots bytelně a poctivě, jen to madlo na přenášení je takvé fórové, je povolené, točí se. Doufám, že je to jediná část, která je tak odbytá.
Do vnitř se koukat zatím nebudu, je na to přeci jen záruka....
díky za typ a doporučení.

Offline

 

#49 24-07-2019 08:21:02

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Karelw - vitaj v klube strojov Welder Fantasy.. Zelam Ti s tou masinkou vela nazvaranych kilometrov zvarov..  :-D


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#50 24-07-2019 08:35:00

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Díky, díky. Už se na to těším, bude to jiná práce stím HF kem. Jsem amatér, tak mi to bude trochu trvat, než se něco stím naučím. U mě bude hlavně problém v rukách, ne ve stroji.
Zkusím sem pak ještě připsat po čase nějaké svoje zkušnosti amatéra.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče