SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 10-02-2013 00:26:47

hrmil
Člen
Registrovaný: 07-01-2013
Příspěvky: 276

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

pavol.sk napsal(a):

neviem ci som to spravne pochopil...2400 plati len za to ze ma taky silny istic ? ved to je nenormalna cena

čo je v našich banánových republikách normálne ? Keď nemôže distribútor zdvihnúť cenu za kW, alebo za m3,tak si stanoví cenu za nájom.A nikto mu nemôže nič povedať,akurát sa môže zákazník vrátiť späť do jaskyne,aj keď už ani to nie.

Offline

 

#27 10-02-2013 09:14:13

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

To akú plochu vykuruje, ked má 63A istič? Montážnu halu?

Offline

 

#28 10-02-2013 09:56:37

Josef*elektro
Člen
Registrovaný: 09-06-2012
Příspěvky: 131

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Zdravím,

stačí se podívat do faktury. Naši rozvodní monopolisté platbu za jistič definují jako náklady za přistavený výkon. Chtěl bych vědět, co by se stalo,
kdyby všichni doma zapnuli spotřebiče. Je to jako bankovní poplatky- také účtují za to, že je síť v chodu a ještě ty zkur... obnovitelné zdroje.
Musím dodat ale, že bratranec má velmi levnou kilowathodinu, protože je "velkoodběratel" Bratranec má patrový dům osamotě stojící,
plocha základu je ca 120m2. Tyhle srovnatelné domy mají kotle na plyn- dřevo ca 25kw, což je s elektřinou totéž, takže asi 50A naplno,
počítá se samozřejmě s rezervou.

Editoval Josef*elektro (10-02-2013 10:00:19)

Offline

 

#29 10-02-2013 15:23:51

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

tak to mam potom stastie ze mam v dielni elektriku cez jedneho deda a od neho to mame dalsi dokopy s nim sme 4-ja odberatelia ja mam nahodene vlastne hodiny aby som tych dochodcov neokradal,rocna faktura sa pohybuje tak okolo 120/150 za 50ku deon,osobne som za obnovitelne zdroje ale nie takym stylom ako to funguje momentalne,kto mal prachy a chcel ich vyhodne investovat tak postavil solarnu elektraren,foter uz dlhsie pracuje v cz ako elektrikar a zopar ich staval (doma mam tolko nerezovych skrutiek ze neviem kde ich vsetky pouzijem big_smile ) ukazoval mi aj zopar projektov na rodinne baraciky,vyhrievana cesta od baraku k hlavnej ceste...celorocne vyhrievany bazen s protiprudom vody a ine blbosti

Offline

 

#30 10-02-2013 19:12:57

Josef*elektro
Člen
Registrovaný: 09-06-2012
Příspěvky: 131

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Zdravím,

někomu je to jedno, odepíše spotřebu do nákladů. Zaměstnanci nedostanou 3 měsíce výplatu a majitel se prohání v Hummeru. V tom
jsou naše republiky stejné, jen naše Gorila se jmenuje Janoušek.
Co se týká el. rozvodů, musí člověk zvolit kompromis- platit jen to, co potřebuji a snažit se ušetřit i při svařování- velká trafa mají
značný jalový proud, který také zatěžuje instalaci. Ale to už je o něčem jiném, než o svařování.

Offline

 

#31 11-02-2013 08:30:31

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Josef*elektro napsal(a):

Zdravím,
Musím dodat ale, že bratranec má velmi levnou kilowathodinu, protože je "velkoodběratel" Bratranec má patrový dům osamotě stojící,
plocha základu je ca 120m2. Tyhle srovnatelné domy mají kotle na plyn- dřevo ca 25kw, což je s elektřinou totéž, takže asi 50A naplno,
počítá se samozřejmě s rezervou.

Dovolím si poznamenat mimo téma, za elektřinu celkem nejspíš platí tolik, že kdyby ještě navíc polovinu z toho každý měsíc odkládal, za 3 - 5 let má ušetřeno na solidní tepelné čerpadlo země voda a za dalších 3 - 5 let má skrz snížení plateb za elektřinu ty peníze za to čerpadlo zpátky.

Offline

 

#32 12-02-2013 20:57:39

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Radim a pri prvej poruche sa z toho extrémne výhodného čerpadla posere... TČ je háklivé na údržbu a životnosť je cca ako pri modernej mrazničke + kopa možných problémov s výmenníkmi.

Offline

 

#33 13-02-2013 08:42:31

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Tak , tak . TČ je v našich přírodních podmínkách a v běžné výstavbě na dvě věci . Jsou to jen vyhozené prachy .

Offline

 

#34 14-02-2013 10:01:00

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

jean napsal(a):

Radim a pri prvej poruche sa z toho extrémne výhodného čerpadla posere... TČ je háklivé na údržbu a životnosť je cca ako pri modernej mrazničke + kopa možných problémov s výmenníkmi.

No, Calexka mraznička koupená ještě za socíku mně stále běží a bez problémů.
A v létě mně odešla Calexka lednička koupená v roce, jestli si dobře pamatuji, 1982. A to jen proto, že jsem se zapomněl podívat dozadu, když si tam myši udělaly na teplém kompresoru hnízdo a tím ho tepelně zaizolovaly.

Offline

 

#35 14-02-2013 11:03:32

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Ty už se , Radime , opláchni studenou vodou . V podstatě všechna čerpadla (jakož i jiné výrobky) jsou z nynější produkce v CHINA . Další tlučení do klábosnice ztrácí v tomto směru smysl .

Offline

 

#36 03-03-2013 15:46:50

Josef*elektro
Člen
Registrovaný: 09-06-2012
Příspěvky: 131

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Zdravím,

je to sice mimo téma, ale se svářečkami to trochu souvisí. Cemont " vyrábí " i svářečky . Dostal jsem k opravě nabíječku ID charger 22.
Na štítku Cemont Italy, Verona, zespodu made in CHINA. Co si o tom mám myslet. ... Po opravě/ banální závada v flexo šňůře/ jsem
si řekl, že ji proklepnu. Známá finta- ID 22, podle štítku má dávat 15A /proč tedy 22, že by 22století?/ max proud byl 13 A!
A tak je to dnes se vším,jen podvod. Jako u masa, ííííííhahááááá!!!

Offline

 

#37 03-03-2013 18:41:49

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Radim napsal(a):

jean napsal(a):

Radim a pri prvej poruche sa z toho extrémne výhodného čerpadla posere... TČ je háklivé na údržbu a životnosť je cca ako pri modernej mrazničke + kopa možných problémov s výmenníkmi.

No, Calexka mraznička koupená ještě za socíku mně stále běží a bez problémů.
A v létě mně odešla Calexka lednička koupená v roce, jestli si dobře pamatuji, 1982. A to jen proto, že jsem se zapomněl podívat dozadu, když si tam myši udělaly na teplém kompresoru hnízdo a tím ho tepelně zaizolovaly.

fuj to musel byt smrad jak se to myši obydlí pálilo, to jako nikdo necítil?, mě si udělali hnizdo v autě, za sedákama na škodě 100 a citil sem tu mišinu ikdyž sem to vyčistil a umyl až do té doby než sem auto vyhodil do šrotu

Offline

 

#38 04-03-2013 09:39:12

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

On se ten kompresor spíš poškodil vysokou teplotou než shořel. V zimě mám ve špajzu kolem 5 st C nebo ještě míň, tak to hnízdo nevadilo a myši asi měly topení, ale jak s červnem nabíhaly letní teploty, už to hnízdo asi vadilo, dokud nevypadl jistič. A projevovalo se to pravděpodobně tím, že kompresor potřeboval na rozběh čím dál větší proudový náraz, takže to začalo vyhazovat 10 ampérové jištění. Chvilku jsem to ještě držel tím, že jsem tu ledničku napojil přes pár desítek metrů dlouhou prodlužovačku, která ty proudové rázy mírnila, ale rychle to šlo úplně do KO.

Offline

 

#39 13-06-2019 22:22:44

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

tak co TRIODYNA,  ještě ji používáte nebo vám už jen zavazí a nebo ste ji prodali za mrzký peníz šrotaři co z toho vykramuje měď a zubožené torzo roztluče do litiny?

já ji pořád mám smile
https://i.postimg.cc/rzb3z0pq/DSC00930.jpg

Offline

 

#40 14-06-2019 04:52:18

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Já mám Triodyn K 320 stále a občas ji také používám.

Co se týká jejího provozu doma, tak nemám problém s jističem B 25A  (novější provedení, Moeller) v běžném domě, kde je dom. vodárna, běžné domácí spotřebiče, el. trouba, pračka ...  Protože většinou vařím elektrodami 2,5 a 3,15 mm a stačí mi proudový rozsah do 120A, tak nechávám motor zapnutý do hvězdy, ovšem když potřebuji přepnout do trojúhelníka, není problém, pokud nejsem příliš rychlý při přepínání.

Pro všechny zastánce invertorů jen krátce: tak kvalitní oblouk nedostanete z většiny invertorů a Triodyna bude fungovat ještě 50 let (pokud ji nepostihne něco hodně ošklivého, v běžném provozu je téměř nesmrtelná), většina invertorů za pět let nejpozději umře na nekvalitu kondenzátorů.

Nevím, zda se provedení 380/500V nedělalo jen občas, nebo jen zpočátku výroby a nebo je ta moje také už převinutá, ale mám pouze šest vývodů z vinutí, tzn. klasické YD a klasický přepínač YD. Měl jsem v ruce (a opravě) asi dvě další a byly také stejně zapojené.

Jinak je to také trochu srdcová záležitost a to od mládí.

Offline

 

#41 14-06-2019 11:57:48

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

To že tak kvalitní oblouk nedostanete z většiny invertorů už je dávno mimo stejně tak že invertor vydrží 5 let.
Tyristorovím invertorům už je dnes přes 30 let a většina asi funguje pokud je nepostihla nehoda jako všechno .
Stejně tak tranzistorové(IGBT) invertory fungujou (nejstarší co jsem viděl tak rok 90 možná míň ).Je jasné že je tam víc "kurvítek" tak se může stát cokoli ale zase to umí víc věcí.
A s chytrou mašinkou zavaří snad i pitomec ale toho bych k tomu  nepouštěl.

Pokud Triodyna odejde tak už to nechá přemotat jen opravdový nadšenec protože za tu cenu bude mít novej Fronius xD


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#42 14-06-2019 13:15:44

Výska
Člen
Místo: Šluknov
Registrovaný: 11-07-2016
Příspěvky: 69

Re: Rozběh Triodyn K-320 doma

Vzpomínám si jako dítě, když otec nahodil v dílně svou Triodynu, tak jsme tam mohli pouštět draky jaký to byl fičák. Svařoval celý život a tvrdil že Triodyna dělala opravdu pěkné sváry. Pak jsme jako děcka rozebírali rotor z jedné nepotřebné a za utrženou měď jsme si já a brácha jako kluci koupili navijáky (na rybaření za 1200 korun), to bylo někde v roce 93 big_smile to byly časy...


EWM Phoenix 301 Concept puls FKG
EWM Tetrix 230 AC/DC

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče