SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 07-07-2019 23:15:30

jirkab59
Člen
Registrovaný: 04-12-2017
Příspěvky: 40

Závlačky - nerez - špatná zkušenost

Ahoj,

tak jsem potřeboval nové závlačky na zajištění korunkových matic na sekacích žabkách u rotační sekačky.

Protože jsem byl v nakupovat v Akrosu nějaký nerezový materiál a nechtělo se mi už do normálního železářství, tak jsem si řekl, že sekačce koupím nerez závlačky. Závlačky jsem koupil a liboval jsem si - super - už to nebude rezivět.

Dneska jsem to montoval a bác..., do teď si v duchu nadávám, že jsem pěkný debil. Ty nerez závlačky jsou tak tvrdé, že bez kleští to rukou vůbec nejde ohnout, s kleštěmi hodně blbě. Co Vám budu povídat, šest blbých závlaček o průměru 3 mm jsem mordoval přes půl hodiny. Až se ty žabky ztupí a budu to potřebovat vyndat, tak snad na to budu muset vzít flexu.

Takže nerez závlačky - jenom pokud opravdu musí být nerezové, jinak nikdy více. To je snad lepší tam ohnout hřebík.


JirkaB (EWM PICO 160 cel, puls) smile

Offline

 

#2 08-07-2019 05:07:23

VašekP
Člen
Registrovaný: 12-10-2013
Příspěvky: 615

Re: Závlačky - nerez - špatná zkušenost

Když jsou tak tvrdé, je otázka, zda při tomto použití nebudou ještě praskat

Offline

 

#3 08-07-2019 09:03:15

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2665

Re: Závlačky - nerez - špatná zkušenost

Nerez spojovací materiál se běžně dělá ve třídě (materiálu) A2 a A4.  A2 je měkčí, až sračkovitý materiál. Na šroubech bych řekl ekvivalent třídy běžné oceli 5. Strhneš to jak nic. Takže pokud to maj v Akrosu, kupuju z A4.  Ten materiál na závlačkách byl taky asi A4.  Holt jsi popadnul to co ti nabídli a nepřemýšlel jsi o tom. smile

Offline

 

#4 08-07-2019 09:11:08

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4787

Re: Závlačky - nerez - špatná zkušenost

Nerezové závlačky A2 používám, jsou jak píše Pafik. Ale na zajištění ocelové korunkové matice ( i když někdy dříve zinkované) bych použil ocelové pozinkované.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče