SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 24-07-2019 08:57:03

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Karelw napsal(a):

Tak už mi konečna dorazila nová mašinka. Jet Tig mini. Chvilku trvalo, než měli objednávku kompletní, některé věci neměli skladem. .

Co keby si napisal pre inych co budu toto citat kde si objednal a za kolko - kazdy co kupi sa podelit zabuda
Kazdy pride poradte ked dostane info potom sa zase pyta ako sa stym zvara ale ako kde kupil kolko to vyslo to uz nepovie..
lebo ked pride dalsi novy amater a bude rovnaka story typu cinu nechcem Fachoweic je co co za znacka (a podobne otazky z ktorych je jasne ze nema sajnu)..
tak mu tvoj pribeh otrieskame o displej. a do 2mesiacov bude dalsi mozno o tyzden..  taky nekonecny pribeh..
dufam ze uz chapes o com pisem wink ze tu kazdy tyzden niekomu opakujeme to iste...
spokojny budes len ruky musia cvicit ako na husliach pravidelne a vela smile

a kedze si si kupil JLT zvaracku z azie bud od poliaka alebo poslanu do CZ z polska tak isto chapes cesku zvaracku big_smile
PS: dufam ze si pochopil aj moj sarkazmus na prvej strane

Editoval ihlan (24-07-2019 09:13:15)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#52 24-07-2019 09:49:34

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Jasné rozumím. Já jsem se tu snažil ty informace vstřebat, přečíst všechno co je napsáno, ale člověk má pokaždé nejakou nejistotu, obzvlášť když jde o větší investici. Vlastní zkušenost prostě nenahradíš, ale tak se snažíš ten rysk zmírnit dotazy a zjišťováním. Prostě mi tu chyblo takové to doporučení, tech co to vlastní. Ale je to jak píšeš, každý řeší svůj konrétní probém a už nedá další zpětnou vazbu. Je to nekonečný příběh, ale je fajn, že i přesto se najdou lidi, co ti poradí. Klidně bych předal svoje zkušenosti, ale zde moc nemám jaké. To co je provás samozřejmost, se já postupně učím. Každopádně informace tady uvedené mi s výběrem dost pomohly.
Já jsem nijak neexeremientoval se zahraničím, a koupil jsem od Nářadí technik (NRD TCHNK) už i kvůli případné reklamaci. Pán mi to dovezl až domů, osobně předal. Zajímavá zkušenost. Človek má prostor se vyptat, podívat se společně případně se domluvit na dalším, když něco chybí. Takové to osobní jednání se moc nevdidí. Také je dobré, že s balíkem zachází slušně, nikod to nikde neháže a tak podobně. Mašinka (MINI) byla v akci a aktuákní cena byla bez stovky 18 tis. Prodává se to kompeltní set, kabely. hořák, mašina, hadice na plyn s rychlospojkou a stahovací páskou. Upravy setu se jim moc delat nechtělo, ale asi není důvod. Jsem zvědav jaký bude ten hořák, jak se bude ovládat to tlačtko. Přijde mi to dost masivní a trochu neohrabané. Kupoval jsem k tomu ještě nějaké elektrody a vzal jsem rovnou i ten pedál (nebyl skaldem). Nedali mi k tomu český návod. V rámci toho internetového obchodu moc na dotazy nereagovali (zvažoval jsem výměnu tlačítka za to s regulací). Nakonce jsem to vzdal. Celkově hdontím kladně.  Asi se jich vyptává víc amaterů :-) to bych si měl změnit log :-) (amater).

Offline

 

#53 24-07-2019 09:56:04

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Rukavice mas ake ? lebo nejake setove alebo pracovne sa na TIG a velky horak nehodia nemas tam taku volnost v motorike.
na TIG sa predavaju take jemnejsie na MMA a CO2 su zase take masivnejsie s dlhsim rukavom
dalsia vec ak su nove tak su este tvrde cize treba cvicit a povolia...

dolezite je mat prietokomer lebo prietok podla budika nenastavis nastavis ale zbytocne vela
zbytok je uz len vytrvalost pevne nervy a moznost konzultovat lebo to co ty vidis ako dobre dobry zvarac nepochvali.
a potrebujes vediet co robis zle az potom vies tu chybu napravit a toto sa velmi zle uci ked nemas mentora.
z youtube to nejde... odkukat..

Editoval ihlan (24-07-2019 09:57:27)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#54 24-07-2019 10:13:51

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Rukavice mám různé, jak píšeš, silné na MMA pak takové slabounké, kožené, že se snimi dá i M8 matička natočit. Občas je vnich teplo. Nebo to kmbinuju, levá pravá, podle toho co držím.
Průtokoměr nemám, nastavoval jsem to podle budíku a trochu to zkoušel upravovat podle toho jak to vařilo. Přijde mi, že jsou někdy ty rozídíly i trochu slyšet (asi si jenom dojem coo). 
Každopádně, jak píšeš, bylo by bezva, kdyby si mě vzal někdo doparády a řekl mi co a jak všechno dělám blbě. Nikoho takového, ale němám.
Nedělám si iluzi, že bych vařil nějak dobře ikdyž občas z toho vypadne pěkná housenka a mě se to celkově líbí. Určitě jsou špatně jiné parametry, které nejsou vidět (teplota). Také se mi to občas trochu kroutí a neumím to dotáhnout svárem na druhé straně, aby to bylo rovné a tak. Ale to jsou takové ty zakládní věci amatérů.  Je potřeba to vidět na živo, osahat si to, to za PC moc nejde.
Kdyby se náhodou našel někdo z Prahy a okolí,  měl chvilku a třeba za láhev vína mi řekl jak to dělám blbě, budu za to rád.

Offline

 

#55 24-07-2019 10:28:30

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Kup si ten prietokomer a potom napis ako si nastavil prietok okom uchom a prietokomerom 1-2mm otocis a +/-2l rozdiel.
Pre dalsich novacikov odporucam a nie iba ja ale pisal otom uz aj Jirkati bud redukcak s prietokomerom alebo za 300czk externy.
Nebudem nikoho presviedcat ze to musi mat kazdy kto si to kupi a vyskusa zisti sam ze si setri plyn a svoje peniaze.
nebavi ma kazdeho novacika tlacit nasilu niekam nech kazdy uvazi ci mu to stoji 300czk spravny prietok a usetreny drahy argon.

O par ludoch by som vedel ale zakazali mi to tu napisat hadaj preco smile)

Editoval ihlan (24-07-2019 18:52:34)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#56 24-07-2019 10:43:51

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Stím nastavením průtoku hodně laboruju, i ten ventil je hodně citlivý.... To já vím, že to bude blbě, to moje nastavení..
případně dám vědět.

Jasný rozumím, takových jako já jsou stovky, by se z toho asi zbláznil..

Offline

 

#57 25-07-2019 20:12:52

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Karelw napsal(a):

Celkově to vypadá dots bytelně a poctivě, jen to madlo na přenášení je takvé fórové, je povolené, točí se.

Madlo je normální a točit se bude vždy. Je to jen trubka usazená v plastu (předek a zadek). Navíc je lepší, že se točí, když to chytneš špatně, na přenášení, ak se přizpůsobí... smile


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#58 30-08-2019 12:56:12

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Rellik napsal(a):

Karelw napsal(a):

Celkově to vypadá dots bytelně a poctivě, jen to madlo na přenášení je takvé fórové, je povolené, točí se.

Madlo je normální a točit se bude vždy. Je to jen trubka usazená v plastu (předek a zadek). Navíc je lepší, že se točí, když to chytneš špatně, na přenášení, ak se přizpůsobí... smile

Mě se točí ty plastové koncovky okolo svislého šroubu, kterým je madlo uchyceno ke skříni. Nejde to dotáhnout, bedna je zapečetění a jen z vrchu se to protáčí. To, že by se mi madlo (trubka) točila v plastových uchýtech samozřejmně nevadí. Ale tohle je takové, noo  kosmetická vada.
Jinak  jsem stím něco málo vařil. To HF- ko je nprostá paráda. Vařil jsem tedy jen DC. AC jsem zkoušl, ale numím to nastavit. Hrozně mi to žere elektrodu a chová se to nějak divně. Je to rukami, to je mi jasné. To nastavení je dost zásadní a v tom plavu, nevím co kde a jak nastvit a jak by to ve výsledku mělo vypadat a co by to mělo dělat. 
Hlasím se na brigádu, pokud by si na mě někdo udělal současnš čas a objasnil mi jak s nastavením stroje.  Byl bych opravdu rád, pokud bych se mohl s někým dohodnout. Nepotřebuju žádné složité vysvětlování, nemám od koho to okouknout, stačil by mi základ. Asi už nikdy nebudu profi svářeč, ale rád bych uměl mašiku využít.. díky.

Offline

 

#59 30-08-2019 19:40:01

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

takze piata rada prisla vhod alebo si sa ktomu musel hlavou cez kuklu preblikat smile

dam ti siestu radu: chod k obvodnej povedz ze chces zdravotnu prehliadku na zvar kurz a nech ti to vypise a podpise.
potom oslov nejaku skolu okoli aspon na zaskolenie  (tam pytaju ten papier aspon UNAS!!!! aj pri 1-3dnovom zaskoleni)
alebo mozes skusit oslovit Evitu na hrudnik sahnut neda ale JET mini si rada ona sahne trosku ta tam zauci-a wink
(akurat si musi povolit poslat email lebo to ma vypnute pripadne najst kontakt inak tongue)

Prietokomer si si kupil a kolko plynu ti ostalo wink

PS: ked chces napisat dalsi prispevok tak necituj toho predtebou staci pouzit Rychla odpoved zaslat prispevok smile

Editoval ihlan (30-08-2019 20:06:33)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#60 31-08-2019 09:24:39

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Ahoj Ihlan,
Díky za rady.
Přemýšlel jsem koho bych se mohl zeptat, kdo by mě to trochu ukázal. Nikoho tu v okolí nemám, tak to zkouším tady.Taky jsem si myslel , že na něco málo přijdu sám.To je ale na houby.
Svařečka škola by byla fajn, ale to je většinou na 4 týdny. Už jsem o tom přemýšlel.Díky za odkaz, podívám se, pročtu si tu ještě další vlákna.
Jo všiml jsem si, že tady přispívá  Evita. Je dobrá, má přehled. Myslíš že jí mohu zkusit?

Offline

 

#61 31-08-2019 09:49:38

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Problém je, že neuvádíš místo. Kdyby byla tato informace uvedena, spíš by se někdo našel, kdo by mohl poradit. Další cesta je si o sváření hliníku přečíst, shlédnout nějaká videa, zkusit. Osvojit si termíny, abys mohl na fóru komunikovat. Jistě se setkáš s problémy. Ty potom můžeš konkretně podrobně popsat na fóru. Věř, že dostaneš konkretné odpověď. Tady nemůžeš očekávat, že to bude někdo psát učebnici svařování pro jakoukoli metodu.
Pro začátek nastavení: elda zlatá, modrá, šedá 2,4. hubice 6-7, průtok cca 6l/min, cca 30% čištění( na elektrodě +), předfuk cca 0,5sec,  frekvence 100Hz, dofuk 0,5-1 sec/10A, svářecí proud cca 45-50A/mm(silně závisí na tvaru svařence). Drát AlSi5-pr.2mm.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#62 31-08-2019 10:04:32

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

a) nemas vyplnenu lokalitu region mesto ... takze zrejme tym by som zacal nikto nebude lustit odkial si. famater uz pisal.
b) ak si doteraz nekupil ten kondom tak za babou nelez .... big_smile (dufam ze Evita by tiez chcela vedet cim to meras)
c) co si to za chlapa ked sa bojis opytat (ak sa bojis zavolat tak posli email )
ak by nebola daleko ja si odskocim no uz len kvoli tym buchtam co mi nechce napisat recept...

Famater: Youtube som mu pisal,ze to je zla cesta. Na to uz prisiel, tam nevidi co ma vidiet kym to niekto neukaze.

Karelw mozno to vyzera ako vysmievanie ale ver mi pokial nebudes ignorovat kam ta tlacim tak sa posunies
len na to musis prist sam a to dlhsie trva...

Editoval ihlan (31-08-2019 11:49:29)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#63 31-08-2019 13:29:50

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Ihlane, já jsem to myslel tak: něco si o sváření Al přečíst a pak se podívat na nějaké dobré video. Již při čení vyvstávají otázky, na které mnohá videa dávají odpověď. Když zkusí a objeví se problémy, jakože jistě jo, pak je možné dát fotku do diskuze a tak získat vysvětlení. Je to oproti přímé ukázce oklika, ale dá se to i tak. Podmínkou je ale aktivní přístup, sám se po potřebných informacích pídit. Ale plně souhlasím s tím, že jen z videí se nikdo nenaučí.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#64 31-08-2019 13:58:05

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Pánové díky za rady, každá rada dobrá. Neberu to jako vysmívání neboj. Vám z vlastní zkušenosti že ke to nejlepší to s někým osobně probrat.
To základní nastavení zkusím, pak se uvidí jak dál, díky.
Já to vím chybí mi i teoretický základ. Profesí jsem uplně nekde jinde. O svařování a o kovech  mám spíš všeobecně povědomí.
Lokalitu jsem uváděl výše, Praha a okolí, opravím profil.

Jo ženských se bojím, kord když jsou takhle profi..😊
Zkusím co píšete.
Jo ten průtokač, mám tu jednu šikovnou prodejnu ale ještě nebyla cesta..

Offline

 

#65 18-09-2019 16:59:38

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Tak jsem zkoušel výše uvedené nastavení. Všechno jsem tam dostal jak je uvedeno, elektrodu jsem dal zlatou i červenou na + pol.
Zkoušel jsem to na ocel i na hliník a vůbec to nevaří. Elektroda mi uhořela a na konci se udělá kuličky (kapička) Materialu jsem se nedotknul. Co dělám špatně?
Navíc to vydává divoké zvuky, dost to tak nějak jakoby praská. Elektroda se hodně rozpalí.
DC jde krásně.

Offline

 

#66 18-09-2019 17:52:05

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Červená elektroda na střídavej proud není vhodná. Na DC naopak.
Blbej dotaz, ale pustils plyn? POkud není stroj kaput, tak to musí svářet. Zvuky to vydává díky tomu střídavýmu proudu, s tím nic neuděláš. Vezmi si náušníky, jestli tě to rozčiluje. smile

Offline

 

#67 18-09-2019 19:04:09

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Ji plyn jsem pustil, před tím jsem vařil DC. Zkoušel jsem šedou a zlatou.
Stroj je novej, ještě jsem ho pořádně ani nezahřál.
Na elektrodě normálně úplně uhlíř hrot. Zvuk mi nevadí jen nevím jak je to v pořádku.
Plyn jsem párkrát nepustil, ale tohle je jiné. No nevím....
Elektroda se hrozně rozpalí...

Editoval Karelw (18-09-2019 19:05:34)

Offline

 

#68 18-09-2019 19:05:42

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Karelw napsal(a):

Všechno jsem tam dostal jak je uvedeno, elektrodu jsem dal zlatou i červenou na + pol.

Pokud dáš u tigu hořák na správnou polaritu, což je VŽDY MÍNUS PÓL, tak ti nic hořet nebude... wink

Tady si pak můžeš prohlédnou nastavení pro AC/DC od kterého se můžeš "odpíchnot" https://photos.app.goo.gl/xHWjoFVjxBPjur2g7 V programu 4 je bez pulsu, v programu 3 je s pulsem... Na tomto můžeš začít štelovat... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#69 18-09-2019 21:19:41

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Relliku díky moc za fotonávod, je to perfektní. Zkusím si to podle toho nastavit. Dám si pozor na tu popularitu.  Zkoušel jsem tedy obje ale někdo výše psal něco o +.
Dám pak ještě vědět jak se mi to zdařilo. Doufám že už to bude něco dělat.

Offline

 

#70 18-09-2019 21:47:28

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Ještě dodám, že ta "4" je spíš na tlustší materiály (>=3mm) a ta "3" od cca 1mm. U obojího ovšem záleží na poloze ve které se svařuje... wink Pokud kukneš do manuálu, tak je tam obrázek, jak zapojit kabely k TIG ( např JET TIG MINI - https://drive.google.com/file/d/1akJvSW … sp=sharing - strna 10). Tohle zapojení platí u všech tigových mašin ať už stojí 5 nebo 50 a víc tisíc wink Hořák vždy na mínusu... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#71 21-09-2019 12:02:53

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Perfektní téma, až našetřím nějaké peníze na TIG mašinu, nebudu se muset na nic vyptávat.

Nejvíc mě ale vždy pobaví, jak nejen tady na fóru lidé preferují český výrobek, přitom když je to opravdu ryze český výrobek, bývá to ve většině případů technický odpad a když je to "český" výrobek z číny. bývá draze zaplacen oproti stejnému nečeskému.

Člověk by měl být patriot, ale nesmí být idiot


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#72 21-09-2019 12:33:11

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

autocross napsal(a):

Nejvíc mě ale vždy pobaví, jak nejen tady na fóru lidé preferují český výrobek, přitom když je to opravdu ryze český výrobek, ..... Člověk by měl být patriot, ale nesmí být idiot

Keby len teba som otom pisal na druhej strane... a preto ked poslem link na dokaz je ticho alebo nedoveryhodny zdroj big_smile

JET TIG je dobra volba ale bez teorie sa nepohne nikto! Ani z obrazkov ala reporelo a slabikar. Okukat parametre moze.
Nieco sa zmeni a okukavatel je nahraty lebo nevie preco to zrazu nefunguje a prvy zvar mohol byt na jednicku
ale uz druhy je na kocku a netusi preco...  (inak by nezapojil eldu na (+) iba to niekde videl ale bez znalosti preco)
Take dvojhodinove aktivne skolenie/zvaranie pod dohladom niekoho co vie odovzdat vedomosti nie iba zvarat/
da viac ako mesiace radit online. Ludia co si tym preskakali vedia o com pisem.

Karel si neda poradit ze ten prietokomer uz mal davno objednat wink az potom skusat Fe, INOX, ALU, Ti a nie opacne..
Verim ze keby zavolal evite do skoly tak sa ho na to opyta tiez big_smile
zaplati na nervoch a plyne viac ako na odsuvanom prietokaci a telefonate len musime pockat... big_smile

aby som nebol iba za zleho tak 6 rada zacni hrubsim zelezom hocijaky zbytok alebo plochac jokel
tenke veci a plechy si nechaj az ked toto zvladnes lebo nebudes rozumiet ako nastavit pulz (nevies kontrolovat vnesene teplo)
Este stare dobre clanky ktore napisal niekto fakt sikovny zacal by som tu a potom tam aj pokracoval

Editoval ihlan (21-09-2019 17:20:15)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#73 26-09-2019 14:58:40

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Ihlane, ja vím že  máš v tehle vecech pravdu a jsem rád, že to napíšeš. Jen mi to někdy nejde tak rychle hned jak bych si přál a snažím se tím najít nějakou pro mě přijatelnou cestu. Zkouším si domluvit nějaké školení v okolí. Rozumim tom že za 2 hodinqy mi nekdo rekne to nqa co ja sam prijdu za měsíc. Proste jak jsem psal nikoho takoveho nemam, proto to trva než  se nekam pohnu a dohledam co potrebuju. Nikdy asi nebudu svareč, asi to budu furt tak nějak lepit, není na to tolik času a možností. Preci jen bych byl ale rad aby ty svary za neco stály.
Každopádně mám už prutokomer, dle prutokače jsem na bombě musel nastavit daleko větší průtok.
Ješte se zeptam, zda bych nemel tyhle veci psat do nejakeho jineho témata, (kam?) Přeci jen to už nesouvisí s tématem. Jen bych nerad aby mi někdo vynadal, že utíkám jinam...
Ocel a nerez se také svěřuje AC bez plusu? Já to vaří  zatím  na DC a s výsledkem jsem spokojen. Jasný není to dokonalé....
Zkoušel jsem ten hliník, přikládám foto prvního sváru. Vařili to ale není to nějak ono. Dlouho trvalo než se to rozehráli, nechtělo se to vůbec slevat, a podělce se to dost měnilo. Na elektrodě se udelala zase taková kuličky (je to z elektroda, není to svařováný material).
Já ty fotky neumí přiložit...

Editoval Karelw (26-09-2019 15:02:05)

Offline

 

#74 27-09-2019 01:45:23

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

No vidis aspon maly krocik vpred... ja som mal na malom cinskom redukcaku zase prilis vysoky prietok (preto tie rady z praxe)
mimochodom na prietokaci pozeras na spravnu stupnicu? Su tam dve! CO2 a Ar tak cumakuj na spravnu wink
To je 7 rada alebo rana wink ale ocenujem ze si to po 2mesiacov kupil.
Aspon vidis ze chyby treba postupne vylucit (hlavne ked sa radi cez internet) maly prietok je zly.

Zelezo a INOX mozes DC bez pulzu. Ak je tenky material pulz mas na to aby si to neprepalil (su to 2 fazy natavenie a schladenie)
V pulznom prezime tam mas silny vykon a taky co drzi obluk inak by si musel utekat aby si neprepalil dieru cez material.
Cim je material tensi a dlhsi zvar tym sa ti to lahsie prederavi. A diera ako svet a potom ako ju zastopkat ze ano....
Ten pulz tu pomalu ludsku motoriku pomaha kompenzovat wink

AC rezim je nieco uplne ine - tam si si uz jednu fazu toho AC rezimu odskusat ked si prepoloval horak tongue

PS: A evite preco nezavolas sa bojis ze bude na teba este horsia ako ja smile? alebo ze ta nepustia odtial kym ti to nepojde wink?

Editoval ihlan (27-09-2019 08:46:15)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#75 27-09-2019 09:48:36

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Karle, prosím tě, přečti si už něco o metodě TIG. Minimum je i tady:
http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008122801


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče