SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-07-2019 22:10:48

mato3
Člen
Registrovaný: 25-07-2009
Příspěvky: 222

Vlastna riadiaca jednotka riadena procesorom

Zdravicko pani,
vedel by niekto rozbehat nasledovnu vec ? (RIADIACA JEDNOTKA PRE MIG MAG riadena procesorom)
ja som to skusal len tak na stole samozrejme (zatial na skusku)  ale nefunguje mi to, displej len tak preblikava a v menu sa s enkoderom len tasko da logicky pohybovat (kvoli preblikavania displeja).
Skusal som to na ADRUINO MEGA 2560.
Ak je tu niekto kto pracuje s arduinom a mal by chut to skusit rad sa podelim / vymenim si info.
LINKA:
https://github.com/TheAndyRoid/mig-cont … of-content

(nieje to moj navrh)


MIG/MAG- FRO Saldatura Practic 254
MMA- Uta 200 I

Offline

 

#2 29-07-2019 06:18:14

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Vlastna riadiaca jednotka riadena procesorom

No dava nieco na arduine do zvaracky....
Schema je kde? Tym treba zacat.

Offline

 

#3 29-07-2019 08:55:41

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: Vlastna riadiaca jednotka riadena procesorom

Asi bych začal otázkou proč, co je cílem uvedeného snažení?

Procesory mam rád, ale vytvářet řízení svářečky mi připadá jako slepá cesta. Procesor je trochu jako mozek a má kolem sebe spoustu digitálních a analogových obvodů které mnohdy žijí nezávisle na něm. Co a proč procesor dělá se většinou nedá zjistit a pokud ano, tj. existuje zdroják jako zde, tak dá dost práce jeho funkci pochopit vzhledem k vlivům periferií. Periferie a jejich funkci je nutno znát také.  Tak že stráveno spoustu času, studiem, analýzou, programováním, testy a nakonec zde bude jeden kus lepší či horší řídící jednotky pro konkrétní hardware, která se už vyrábí a prodává za pár korun. Nejpodobnější projekt co jsem dělal je digitáně řízená pájka, obsahující různé optimalizace, PID řízení a tehdy něco podobného bylo neskutečně drahé. Mam hodně komentovaný asembler co jsem napsal a ted se mi do toho nechce vlézt pro pár prkotin.

Doporučuji se raději vrhnout na něco co není tak seriově rozšířené, nebo je ukrutně drahé či má potenciál ve spoustě následovníků. Ale tim jsem zpátky u otázky s kterou jsem začínal - co je cílem snažení?

Editoval Charon (29-07-2019 08:57:23)

Online

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče