SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 16-08-2019 10:25:57

DanCZer
Člen
Registrovaný: 16-08-2019
Příspěvky: 1

Gama 1500A PFC X Omicron Gama 1500L HF TIG - zkušenosti s PFC

Zdravím ve spolek,
jsem tu nový, tak jsem snad nezaložil vlákno zbytečně, či v nepatřičné sekci.
Chci si koupit první svářečku a postupnou eliminací jsem se dobabral k dvojici Gama 1500A PFC X Omicron Gama 1500L HF TIG.
Mám to na domácí svařování. Jsem vzdělním strojař SŠ, VŠ už byla IT. Na střední jsem svářel, teď 27 let nic a až letos jsem byl nucen si svařit rám jímky před garáží, který sežrala rez. To jsem dělal transformátorovou svářečkou a celkem mne to bavilo = napadlo mne pár dalších věcí, co bych si "spíchnul". Současně vím, že na chatě budu v blízké budoucnosti opravovat drobnosti jako úchyty plotových dílců, dělat rám zasklení jednoho záhonku atd. = svářečku by se hodilo mít na prodlužce (220V).

Dotazy:
1) Jak moc je v praxi dobré mít PFC u svářečky? Je to do nějaké delky prodlužovačky nutnost? Je mi jasné, že není prodlužovačka jako prodlužovačka - průřezy vodičků, kvalita koncovek atd. dělá hodně..
2) Jedna z těchto svářeček má PFC, druhá je mnohem vhodnější pro TIG, který bych rád taky zkusil a přijde mi, že u 1500A je TIG tak nějak do počtu (absence elmag. ovládání ventilu...), zatímco u 1500L už je v tomto směru pro drobnosti použitelná. Používá tady někdo 1500L-ko i na prodlužovačkách? S jakými zkušenostmi?

Díky moc za rady!

Editoval DanCZer (17-08-2019 00:12:08)

Offline

 

#2 27-09-2019 11:39:09

tom tomas
Člen
Registrovaný: 27-09-2019
Příspěvky: 14

Re: Gama 1500A PFC X Omicron Gama 1500L HF TIG - zkušenosti s PFC

Zdravim, tiež by ma tieto informácie zaujimali a uvedeny omicron sa paci aj mne.
Len škoda že nikto nenapisal svoje skusenosti.
Už si ju kúpil?

Offline

 

#3 29-09-2019 02:34:31

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Gama 1500A PFC X Omicron Gama 1500L HF TIG - zkušenosti s PFC

Hmm, další co našel pseudo-echt českou svářečku mezi rohlikama, už jste rozhodnut tak co zázrakům z Třebíče děláte reklamu, to Vás šlechtí,hi, jen to vzdělání mi k tomu nějak nekonvenuje, no ale úroveň učňů tomu odpovídá.Kupte si to když jste si vybral. Šla bych do multifunkce,zdravím

Offline

 

#4 29-09-2019 07:46:53

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Gama 1500A PFC X Omicron Gama 1500L HF TIG - zkušenosti s PFC

Evita a tu nic neprispejete wink? http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 57#p145557
aspon trosku poradte ako vzdelavat ked sa vas v tej skole tak boja ze ani nezavolaju wink (viac ako mna big_smile)
inak som Vas spominal ohladom zltej rieky moravy lebo tom-tom ma este jedno vlakno

Hadam prispejete do oboch tem niecim k zvaraniu a nie nedelne menu tongue zdraviiim hýýýýý
aspon Karlowi napiste ze to nieje marne a doucko za par kolikov  to napravi. Kolko by to v jeho pripade stalo wink?

Editoval ihlan (29-09-2019 09:23:50)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče