SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 31-08-2019 07:45:26

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Měření elektrod

Zdravím zde všechny odborníky svařovací techniky.jsem tu nově registrovaný a chtěl bych se jako naprostý laik/chalupář/pozeptat  jak se vlastně svařovací elektrody měří zda s obalem či jen kovem asi hloupá otázka ale dostala se mě do rukou krabice elektrod z dávných časů totality   s oznn.E-R-117 Feromet ZOZ Vamberk čili rutilky ůdajně nejvíce a nejčastěji používané na krabici je sice výr. štítek ale asi nějaký univerzální pro všechny  velikosti elektrod této řady.
Mám čistý drát průměr 3 mm a s obalem je to 4,6 mm takže usuzuji že to jsou 3 mm pro proud asi 120 A jsou tam totiž uvedené asi 4 velikosti a není ozn. která je ta co mám v krabici.
Dotaz k tomu pro plechy kolem 1-2 mm je to asi už moc silná /hrubá/elektroda takže jaká síla je pro tento druh materiálů vhodná ?
Jsem bývalý stav. klempíř v důchodě a chalupařím takže se občas nevyhnu svařování  kde používám již staré asi 20 let  zakoupené svař. trafo z Bauhausu na střídu 230 .360 V ale uvažuji o tom invertoru nicméně když jsem viděl na you tube že se při předvádění také docela lepili elektrody během svařování či hlavně v začátku tak mě to moc nepřesvědčilo a neviděl oproti kl. travu zásadní rozdíl byt výrobci uvádějí u invertorů že tak již montují obvody zabranující nechtěnému slepení a lepšímu nahození oblouku.
Děkuji za příkladné a trpělivé rady.

Offline

 

#2 31-08-2019 08:09:50

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 565

Re: Měření elektrod

Průměr bez obalu.
Plechy 1-2 mm: Jaký typ svaru? (např. přivařit k silnějšímu materiálu na plocho půjde / koutový svar obtížně i s 2jkou)


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#3 31-08-2019 08:42:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Měření elektrod

1mm materiál elektrodou asi nezavaříte. Na tak tenké materiály snad jen elektrody 1,6mm možná ještě 2mm na snížený proud, ale to už bude spíše lepení ne svařování.
S těmi invertory záleží na jaký jste koukal. Třeba ten na videu ani neuměl pořádně svařovat, nebo měl svářečku za pár korun, která ty přídavné pomocné obvody ani nemá. Když koupíte něco solidnějšího a nastavíte optimální proud, tak by se nic lepit nemělo. Ale to až tak od materiálu 3mm nahoru.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#4 31-08-2019 09:21:42

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Re: Měření elektrod

Aha ,jj děkuji za odpovědi no trochu jsem zaskočen tou druhou reakcí že se dá svařovat solidně obloukem  až od 3mm elektrody  čili asi s proudem oněch 120 A nastavení ,no takže s těmi 2mm pokud jsem to dobře pochopilovšem již nikoliv takže jeto o lepení ,jinak je to jak zatím čtu a pozoruju u těch prodávaných invertorů tak trochu alchymiel protože už i za těch Vámi uváděných pár korun se dá pořídit svářečka s těmi /finesami/ popsanými roznými zkratkami co mají zabránit slepování  takže jak pak poznat která je lepší a která horší tod otázka.
No a neumí svařovat  kdysi jak jsem byl v učení řemesla stv.klempíře tak jsme se učili mimo jiné svařování včetně plynu a elektřiny ,jenže u elektoky co si matně pamatuju jsme měli k dispozici tzv. triodinu /točící se agregát/ a to člověk nemusel vůbec nijak umět a oblouk naskočil a držel napoprvé ,u trafa je to ovšem zcela jinak byt si základy pamatuju tak nakopnout oblouk u toho mého trafa je drama a až po několikátém slepení a dloubání to chytne oblouk pak už je to ok,jakoby to trafo potřebovalo zahřát nebo co no pokud by to ovšem bylo stejné i u toho invertoru asi bych si moc nepomoh.

Offline

 

#5 31-08-2019 09:36:14

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Měření elektrod

On psal že od 3 mm materiálu a ne elektrody

Offline

 

#6 31-08-2019 09:49:10

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Re: Měření elektrod

jj sorry spletl jsem se ano myslel jsem plechy také

Offline

 

#7 31-08-2019 10:30:30

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Re: Měření elektrod

Má tu někdo zkušenost či si již např. pořídil tuto svářečku ?

https://www.expondo.cz/stamos-germany-s … s-18000238

Bude lepší jak ta z lidlu ? Nicméně z Lidlu se asi nedá srovnávat protože tam prodávají co vím jen tu se svařovacím drátem a plynem.
Pro mé příležitostné svařování 1-2x do roka  nějakého pantu apod. se mi nechce kupovat nějakou dražší byt lepší  svářečku ale myslím že budou nepochybně s ohledem na velké množství nabízených svářeček i v tomto levnějším segmentu nějaké rozdíly v kvalitě .

Offline

 

#8 31-08-2019 11:07:28

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Měření elektrod

Mě vždycky fascinuje, kolik lidí si myslí, že na internetu objeví nějaký zázrak. Pokud možno profi a skoro zadarmo. Kdybych byl v tvé situaci a poohlédal se po levné ale dobré svářečce, tak bych šel u nás někam do kamené prodejny a nechal se seznámit s tím co nabízejí. Asi by to u nás v HK bylo u Choboly a nechal si předvést Lastona 140HT. Tu vidím jako ideální k domu. Pokud bych si nebyl jistý se svou dovedností, tak bych si ji nechal předvést- na malých proudech elda bazika pr2- proud 45-50A. Neměl jsem možnost ji vyzkoušet, ale co vím, tak ji chválí i zkušení svářeči a jen za cca 2700 czk.
Vyrojila se celá řada leciných invertorů a různě okradených. To bych koupil jen ze zvědavosti, ale pro sebe, abych s tím svářel bych volil jistotu- možnost vyzkoušet, případně podle referencí od osob, kterým mohu důvěřovat.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#9 31-08-2019 11:40:02

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Re: Měření elektrod

No v žádném případě jsem neuváděl že bych chtěl koupit profi a skoro zadarmo  ason o tom nevíma ani nepožaduji ,na druhou stranu je přeci hlouposta blbost v jednom kupovat si na chalupu kde něco potřebuju svařit /satčí mi dokonce polepit/ bez toho aby bylsvár vzhledný jako u profi ale aby splnil účel a drželo do pohromadě za nějakých 20 -30 tisíc když se prodávají např. u hechtu v rozmezí 3-4 tisíc a jsou dokonce někde jsem četl v recenzích hodnoceny kladně.
Ano ideální by bylo si to někde přímo na prodejně odzkoušet ale to je v mé lokalitě kde bydlím nereálné resp. slyším o tom prvně že by to některý z prodejců měl možnost se zákazníkem vyzkoušet ,obdoba sekaček na trávu apod. to jsou vyjímky nebo možná někde na výstavišti apod.
Proto se tady obracím s dotazem na ty co vyžadují podobnou potřebu užití a mají zkušenost s těmi levvnými svářečkami,nechce se mi věřit že by se vyráběli svířečky kolem 3000což jsou taky peníze a přitom s něma nešlo svářet to by pak byli zadarmo drahé.

Offline

 

#10 31-08-2019 11:56:00

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Měření elektrod

Já problém vidím v tom, že různé svářečky za stejné peníze mohou mít úplně rozdílné vlastnosti. Podívej se na stránky Choboly. Jsem přesvědčen o tom, že ten uvedený laston za 2700 Kč, když k tomu přikoupíš kuklu za 900,-Kč bude jiné kafe za stejné peníze. Nechci nijak bořit tvé představy, ale dnes je spousta věcí z oblasti hobby nářadí vyráběna tak, že výrobek splní svůj účel je-li prodán. Využívá se toho, že mnoho zákazníků výrobek v záruce ani pořádně nevyzkouší. I to je důvod, proč bych šel do specializovaké prodejny, nebo využil jejich eshop.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#11 31-08-2019 12:23:47

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: Měření elektrod

Podle mne svařovaní MMA začíná pro Hobby a domácí použití tak na 5000Kč svařečka + kukla a dobře vybrat Kamenná prodejna  s tím že dělá i pozáruční servis
Kukla za mne je Kowax https://www.zbozi.cz/vyrobek/kowax-kwx73/ a Invertor koukat na učinost jak dlouho budu moc svářet v kuse https://www.svarecky-chrudim.cz/eshop/s … cnost/2456
Mám tuhle sadu sadu svářečku a sem spokojen 
Dobře vypadá i tenhle Laston má stejnou učinnost jak moje Jasic  http://www.chobola.cz/svareci-invertor- … slusenstvi

Offline

 

#12 31-08-2019 13:35:22

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Měření elektrod

Salora: Když chcete ušetřit, kupte čínu, ale nějakou ověřenou. Třeba ten Jasic, Sherman, možná i nějaký Tuson, nebo třeba Dedra? Co jsem koukal, tak ty Tuson Orion, nebo nějaká Dedra se dá koupit už okolo 3000,- kč. Jestli koupíte ty nejlevnější kabely, to máte plus 500,- kč. Tedy jestli už nejsou součástí.

Ta vaše Stamos je levná marketovka, napětí má napsané jen 56V, to je docela málo. Hledejte s napětím alespoň 70V naprázdno a budete spokojen.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#13 03-09-2019 07:45:47

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Re: Měření elektrod

No omlouvám se za nereakci zapříčiněnou mou nečekanou zaneprázdněností ale také tím že mi nechodí oznamovací maily o dalších příspěvcích byt jsem si je u registrace v profilu aktivoval takže dokud si na to nevzpomenu či na to nepamatuju tak mě příspěvky jinak velmi zajímavé za které moc děkuji míjí.

No k těm příspěvkům ano mám na mysli spíše testy těch levných invertorů o kterých se příliš nepíše a nehodnotí a to tím spíše že jsou mezi němi rovněž značné rozdíly jak se tu uvádí ,snad s vyjímkou/to:varok/Jde mi proto o to se seznámit s majiteli některých levných invertorů byt na druhou stranu chápu že se  asi do tohoto fora zaměřeného na ten vyšší level moc nehodí.
Jde o to coje to či znamená ověření ,pokud z praxe pak to beru pokud ovšem jen z popisů eshopů které snesou hodně tak nikoliv.Pokud začíná pro hobby hranice někde kolem či od 5000,- tak nechápu proč  se pak vůbec výrábí a nabízí ty ještě levnější ?Žeby  jen proto že ji kupec ani nevyzkouší a leží mu jen tak doma tomu nevěřím to by pak i za 2000,.byli draze vyplacené penízekteré by šli využít jinak a jinde.
No a pokud je to tak jak se tu ty levné invertory kritizují pak raději zůstanu u mého starého klasického trafa .
Ještě mě není moc jasný ten zatěžovatel :
- zatěžovatel 100% - 108A
- zatěžovatel 60% - 140A
jakoby dvě hodnoty a když rozumím že pro dva odlišné proudy  čili bych měl hledat jaký ?
Další z problémů je a vidím v ne právě stejném popisu parametrů jednotlivých invertorů nabízených v našich eshopech  např. tento výše uvedenýtamvůbec napětí naprázdno uvedeno nemá .
http://www.chobola.cz/svareci-invertor- … slusenstvi

Editoval salora (03-09-2019 08:02:59)

Offline

 

#14 03-09-2019 09:02:11

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Měření elektrod

Napětí naprázdno se dost démonizuje. Je dobré, když je vyšší, ale není pravda, že při napští 55-60V se oblouk hodně špatně u bazických elektrod zapaluje. Za podstatně důležitější považuji funkce hotstart a arcforce. Zapálení oblouku u bazických je potřeba nacvičit. Ale pro vlastní sváření nemá žádný vliv. To se týká také funkce antistick, která v případě přilepení elektrody sníží proud a tím zabrání silnému přilepení a zahřátí elektrody. Při sváření, t.j. kdy je oblouk zapálen se ale projevuje t.zv. dynamická charekteristika. Na její tvorbě se podílí hlavně funkce arcforce. Hobby svářečky bývají různě ošizené, právě v těchto funkcích. Proto je nutné dát na reference, nebo vlastní vyzkoušení. Když vyhledáš někde na internetu cenově a barevně zajímavou svářečku, je pravděpodobnost, že k ní budou reference malá, skoro žádná.
K tomu, abys posuzoval parametry musíš znát jejich význam. Kdybys ho znal, tak by ti bylo jasné co ty dva proudy znamenají, ale ptal by ses při jaké okolní teplotě byly změřeny. Zatěžovatel znamená kolik procent času z 10min můžeš svářečku uvedeným proudem zatížit (zbylý čas do 10min není svářečka zatěžována). Má se měřit při 40°C. Někteří výrobci měří při 25°C, protože to vypadá lépe a tu teplotu jen jakoby zapomenou uvést.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#15 03-09-2019 12:44:03

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Měření elektrod

salora napsal(a):

....Pokud začíná pro hobby hranice někde kolem či od 5000,- tak nechápu proč  se pak vůbec výrábí a nabízí ty ještě levnější ?Žeby  jen proto že ji kupec ani nevyzkouší a leží mu jen tak doma tomu nevěřím to by pak i za 2000,.byli draze vyplacené penízekteré by šli využít jinak a jinde...

Famater to napsal dobře, jen bych k tomu ještě doplnil: ty levné invertory nejsou na schování do skříně, s rutilkami budou zřejmě svařovat dobře, ale není u nich záruka, že si budou rozumět i s bazickou elektrodou, co se týká zapalování oblouku i vlastního procesu svařování. Bazické elektrody díky obsahu fluoru v obalu vyžadují pro start i stabilní hoření kvalitní zdroj s dobrou charakteristikou. Seriózní prodejci dokonce u některých výrobků uvádějí, že jsou vhodné jen pro rutilky. Nicméně hodně kutilů svařuje jen s rutilovými elektrodami a na to jim budou stačit i ty nejlevnější stroje, na některých zřejmě půjdou použít s většími či menšími problémy i bazické elektrody

Offline

 

#16 03-09-2019 14:51:44

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: Měření elektrod

Jen co mi řekl v práci profík přes svařování
- zatěžovatel 100% - 108A mužeš vařit nepřetržitě 108 A
- zatěžovatel 60% - 140A  vyvaříš tak jednu elektrodu max 2 a budeš čekat až vychladne svářečka
Jak sem vyčet u tý svý je to při 40 stupních  ale čeho a kde nevím zřejmě  tepelná ochrana

Offline

 

#17 03-09-2019 15:21:27

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Měření elektrod

Carls. 60% je pro běžné nepřetržité sváření, kdy se počítá 40% času příprava, výměna elektrody, oklepání strusky, okartáčování.  A to pokud je okolní teplota 40°C. Při okolní teplotě 25°C je zatižitelnost podstatně větší. Zkoušels někdy svářet tím Jasicem 3,15 eldou? Omezovalo tě něco? musel jsi čekat až svářečka vychladne protože se přehžála tak, že se vypnula?


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#18 03-09-2019 17:38:33

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Re: Měření elektrod

Děkuji opět za příkladné a fundované reakce  ,no nakonec budu tedy díky Vaším radám mooc chytrý ale to nemění nic na situaci že se rád vloudím do tajů svařování pro mě do této doby ne příliš to známé oblasti přiznám se .
Já totiž budu vařit jen a převážně rutilkama jiné zatím ani nemám a nepídil se po nich ,myslím si že se hodí pro převážnou část svařovacího materiálu,ty bazické ani pořádně nevím na co jsou vhodné a něco jsem postřehnul že jsou jen na střídu nebo jednosměr to ted přesně už nevím nicméně taky pro mě alchymie ,no s ohledem na malé rozměry těch dnešních invertoru a malé váhy  je s podivem proč je výrobci o kapku nenaddimenzují ,žeby jen kvůli ceně a úspoře materiálu??? Je to dost možné a pravděpodobné ,ono se dneska včetně elektroniky vše poddimenzuje a myslím že to směřuje k tzv. plánovanému stárnutí tak aby se to ob rok kupovalo a výrobci jeli naplno.
No asi to bude dlouhé přemýšlení jestli a pokud se vůbec rozhodnu pro zakoupení invertoru ,na druhou stranu je pravdou že to s tím trafem mi jde mnohdy na nervy než to hodí pořádný oblouk myslím že s dřívější triodinou to naskočilo samo bez umu a šumu.
Pokud by to ovšem s tím nahozením oblouku vyšlo na stejno "viděl jsem už i na you tube ukázku jak to nějaký amatér i s invertorem lepil obdobně jak já s trafem takže žádná sláva a výhra  říkal jsem si.
No chtělo by si to někde vyzkoušet asi to je to správné ořechové slovo ,otázkou je ale kde  ,neznám tu nikoho v okolí kdo má invertor.

Editoval salora (04-09-2019 06:45:25)

Offline

 

#19 03-09-2019 18:06:01

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Měření elektrod

Takže dufám, že to četli i jiní a že jsem si "netřepil hubu" zbytečně.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#20 03-09-2019 18:24:44

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: Měření elektrod

Nevím kdo se naučí bazickou rutilku už nechce  co sem koupil invertor tak rutilku používám jen na bodování jinak bazickou co se týká koutových svárů daleko líp mi to jde s bazickou  elektrodou, prakticky se mi nepodaří zavařit strusku do sváru   s rutilkou ano Nejsem profi svářeč jen domácí lepič  ale co jsem svařil drží  Prostě to si chce sednout a začít vařit trénovat

Famater 3,15 sem zkoušel a úplně bez problémů  je fakt svářečku sem neměl naplno spíš tak 110A  ,10 plocháče  kouťák  ale nebylo toho tolik abych vyvařil celou eldu a měl sem cca 2 z práce převážně vařím 2 a 2,5 s těma sem svářel v létě venku cca 25° a na sluníčku bylo mi větší hic jak Invertoru ten se ani moc neohřál  vařil sem cca 10  2,5eld hned za sebou
Ten Invertor JASIC ARC 140 https://www.svarecky-chrudim.cz/eshop/s … cnost/2456 mi doporučil kamarád používají je v pojízdných dílnách  Bacha prodávají se novější ale ty mají menší zatěžovatel označení Jasic ARC 140 Z210  https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … gK7MvD_BwE
Jinak Jasic je poměrně velká firma zabývající se svařováním s vlastním vývojem jak mi řekl po telefonu pan Rulík

Offline

 

#21 03-09-2019 19:21:06

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Měření elektrod

Já jsem se ptal protože mám TP1500, který má zatěžovatele 100% při 80A a při 140 35%.  vztaženo na teplotu okolí 40°C. Při běžné práci se mi ještě nestalo, že bych musel čekat až vychladne. Eldy 3,15 občas používám. Je pravda, že se jedná o běžné sváření, nějaké joekly L,U profily ale také třeba I16, ne výplňové sváry potrubí o tloušťce stěny 15mm.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#22 03-09-2019 21:42:25

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Měření elektrod

http://www.chobola.cz/svareci-invertor- … slusenstvi
Tak tohle vari 3,2 velmi blbe. Na plny ceres (123A) sice oblouk jde celkem dobre vetahnout ale brzy zhasne. Takova 2,5 je uplne v klidu. Varil jsem ve vedru celkem dlouho v kuse a nevyplo to. Rozhodne to neni kram na nic ale prece jen mam podezreni ze tam neco chybi. Oblouk ma horsi stabilitu, hur chyta a celkove horsi prace nez s 160 ht kterou jsem mel pred timhle klenotem.

Offline

 

#23 04-09-2019 07:01:39

salora
Člen
Místo: Krnov
Registrovaný: 31-08-2019
Příspěvky: 23

Re: Měření elektrod

No aa co říkají pánové odborníci na tuhle svářečku od Hechtu je to samosebou rovněž jako 80% celkové produkce nabízené na trhu čína ale endes se ví že je dobrá čína a špatná čína :

https://cz.hecht.cz/hecht-1822-mma-invertorova-svarecka

četl jsem někde navíc v nějakém hodnocení že se umístila dokonce až na druhé místo za nějakou špičkovou značku ale nevím zda to byl tento typ či model mají jich tam více  a stále mi nahrává servis který sice u mého sporadického svařování asi nebude důležitý a snadno překlene 2 letou záruku když bude převážně ležet nevyužitý v kufru ,no vadí mi že se např.neuvádí tady toliko diskutovaný klidový stav naprázdno v jejich parametrech ,vůbec mi vadi ta různorodost uváděných parametrů jo napadlomě ještě kuknout do návodu samotného ale ten oni taky neuvádějí.
No myslím nicméně že by mi stačil nějaký ten slabší model kolem 3000,- pro mé lepení.
Myslím že by mě stačila tato ,co Vy na to ?
https://cz.hecht.cz/hecht-1814-invertorova-svarecka-mma

Nebo žeby toto lehké chrastítko ,líbí se mi kufřík u toho ,kabely1,5 m už méně ale to bvych chtěl asi za ty prachy už hooodně že ?

https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … -e-160.htm


Chlapi ještě se zeptám na jinou věc týkající se tohot fora ,chodí Vám oznamovací maily po přidání reakce v tomto vláknu ?Už jsem v profilu /sekci/soukromí nastavil vše jak mám včetně fajky kterou potvrzuji oznamování mailem ale stále mi to nefunguje a oznámení nechodí.

Jo a ještě něco jaký rozdíl je u těchto 2 mm elektrod rutilových např. na tomto eshopu který sídlí zrovna vedle mě takže si je mohu osobně vyzvednout a zakoupit.
https://www.praktis.cz/svarovaci-elektrody

Editoval salora (04-09-2019 13:12:26)

Offline

 

#24 04-09-2019 15:15:29

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Měření elektrod

Pod každým tématem je nápis: Přihlásit se k odběru příspěvků v tomto tématu. Na to klikněte a hotové.

Nevím co je to za eldy, ale koupil bych něco ověřeného.

Editoval varok (04-09-2019 15:16:57)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#25 04-09-2019 18:00:41

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Měření elektrod

Mám Laston mini - 160 HT a včera jsem vyvařil v jednom tahu tři kusy 3,2 elektrod, svářečka se ani neohřála. A cenový rozdíl mezi svářečkami v té Lason mini řadě je minimální. Svařuju Boehlerkami, jsou levnější než ESAB a nepatrně dražší, než číny u Choboly.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče