SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 16-09-2019 14:43:53

cyp_the_trestacz
Člen
Registrovaný: 16-09-2019
Příspěvky: 2

Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Ahoj všem,

našel by se tady svářeč, který by se ujal výroby schodiště do rodinného domu. Varianty jsou dve: A) ohýbané schodiště svařené po segmentech, B) Schodiště svařované z jednotlivých tabulí (každý stupeň – svislá a vodorovná tabule). Prosím o odpověď, zda je toto ve vašich silách. Do mailu můž zaslat podklady.

Díky za odpovědi.

Offline

 

#2 16-09-2019 18:16:14

M.Weiß
Člen
Registrovaný: 18-08-2019
Příspěvky: 4

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Offline

 

#3 16-09-2019 21:38:29

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Offline

 

#4 19-09-2019 02:45:04

cyp_the_trestacz
Člen
Registrovaný: 16-09-2019
Příspěvky: 2

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Díky za tipy. Vaněk obeslán, segmentové schody nepadají bohužel v úvahu. Musí to být na míru.

Offline

 

#5 19-09-2019 07:28:15

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Segmenty jsou otocne a laditelne. Nicmene chapu pokud se to nekomu nelibi.

Offline

 

#6 19-09-2019 18:06:57

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

cyp_the_trestacz napsal(a):

Ahoj všem,

našel by se tady svářeč,

Díky za odpovědi.

svářečů je tady spousty ale někoho na práci tady najdeš těžko. Udělej to sám - místní znalci tě procesem provedou. big_smile
Začni koupí invertoru..... smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 19-09-2019 19:25:36

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Už to tady několikrát bylo napsáno. Pokud kdokoliv provede nějakou práci za úplatu je jeho povinností za svou práci ručit. Občanský zákoník je v tomto směru docela nekompromisní. Pokud danou práci vykoná profesionál tak ten přesně ví, co si může dovolit. Amatéři a bastlíři mají s ručením za svou práci docela problém. A poruchový stav se může vyskytnout u práce kohokoli z nich. Profík s tím počítá, má i finanční rezervu, případně pojištění, na případný průšvih. Amatér spoléhá na to, že to vyjde bez ztráty kytičky.
Nejhorší je, když někdo ještě musí kooperovat. Třeba stříháním či ohýbáním , prostě přípravou materiálů ke svařování. To už je úplný opruz. Proto je vždy rozumnější - ne však nejlevnější - si danou práci objednat u firmy. Dobrá firma vyhodnotí dodanou dokumentaci a dá vědět, jestli je použitelná, jestli se zboží dá podle ní vyrobit, případně i nainstalovat. A taky samozřejmě nabídne cenu. Méně solidní firmy si řeknou i o zálohu na materiál či práci. Od takových je určité riziko něco objednávat. Pak velice zaleží na referencích.

Offline

 

#8 19-09-2019 21:39:45

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Tak jeden radi rekneme amaterovi v oboru udelej si sam a druhej to ma jak vyrobu pro nasa. Ja na miste tazatele bych nevedel co si mam myslet. Vsechny schopny firmy maj ted masakr prace takze kdo ma ted v tehle dobe volno radeji pryc od nich. Zalohy nezalohy firma nefirma strihani, vsechno je jedno dulezitejsi je sikovnost a rovnost remeslnika. Me jako zakaznika zajima jen vyrobek a cena.

Offline

 

#9 19-09-2019 22:31:03

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

tie slohove prace sa fajn citaju - aspon si clovek oddychne po sichte - aj ked taky Winnetou by bol asi na citanie lepsi...

taraz to prijde - fakticka otazka - kam spravne politicky zaradit samoobsluhy, ako spominany umakov a ich moduly segmentovych schodist?

- moduly su urcite legislativne OK, predpokladam, ze maju aspon 20 CE-ciek, certifikatov, prehlaseni o zhode, .......
- pracu asi samotna samoobsluha nevykonavaju ziadnu (ktory ko**t by este v dnesnej dobe pracoval), takze za nic nerucia......
- mozno to budu profesionali, lebo si dovolia defacto cokolvek.....
- pripadny poruchovy stav stav hodia kludne aj na samotneho zakaznika....... vsak oni nic, oni len predali......... ked to zoberieme v terminologii flory, tak oni kyticku nestratia, lebo to pohnojil zakaznik.....
- asi to nebudu ani "kooperisti", lebo to pre nich ohybal a strihal nejaky cinsky jan-ho ......
- a ked si to zakaznik objedna u renomovanej firmy, dostane presne to iste shodiste nastrihane a naohybane cinskym jan-ho-m, akurat s vysokohorskou prirazkou (jan-ho-va mzda + rabat samoobsluhy + rabat renomovanej firmy).....
- ostava to uz len prehnat cez europske dotacie - cena bude astronomicka (jan-ho-va mzda + rabat samoobsluhy + rabat renomovanej firmy + rabat poradenskej firmy vybavujucej EU dotacie + 100 rabatov pre 100 statnych uradnikov + dalsie "neidentifikovatelne" vydaje), pricom zakaznik bude spokojny, lebo sa mu vrati cast "neidentifikovatelnych" vydajov a astronomicku cenu zaplatime v najvacsej miere my vsetci vo forme roznych dani (dan z prijmu, dan z pridanej hodnoty, dan z fosilnych paliv, dan z alkoholu, dan z tabakovych vyrobkov, dan zo vzduchu, .....)
- az zakaznik rozbije drzku na "europskych" schodoch, je to jeho problem - poistovna zisti, ze nemal certifikovanu obuv - jan-ho ma sice CE-cka na segmentove schodiska, ale podrazky z bengalskeho tigra posiela do europy bez "bumazky"......

si hovorim, ze sme ten kapitalizmus zdokonalili (po nasom "zprznili") uplne.....

resume> vsetciu si obujeme teple ponozky a budeme drzat hubu, pretoze jedine to je politicky korektny pristup.....

Editoval rcp (19-09-2019 23:13:55)

Offline

 

#10 20-09-2019 07:38:49

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Ja ty segmenty mel v ruce proto jsem o nich psal. Uplne doporucovat bych to jako univerzalne vsude nechtel ale pro urcita schodiste nejlepsi reseni jsou. Je to taky levne ale pokud bych delal vetsi schody urcite bych si je svaril aby to uneslo co potrebuju.

Offline

 

#11 20-09-2019 17:24:02

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Kecy v kleci.
Viděl tady někdo dokumentaci, podle které chce cyp_the_trestacz své schodiště vyrábět? Já jen pro posouzení, zda je to banální svařování, nebo jestli je to třeba řemeslnický špek? Vúbec autora původního dotazu nepodezírám, že by si chtěl nějak usnadnit práci a nechal v tom případného svářeče vykoupat. Jenže z původního dotazu, resp. varianty skládání ze svislých a vodorovných desek se mi zdá, že toho kolega o svařování a případných deformacích rovinných prvků při svařování moc neví. Navíc kovové schodiště v interiéru, to vyžaduje super provedení, protože je na všechno hodně vidět. A je úplně jedno, jestli je to schodiště tradiční, nebo různě prostorově tvarované.
Když jsem stavěl dům tak jsem jako člověk od železa udělal kovové schodiště do patra. Stupnice z perličkového plechu 5 mm s ohnutým okrajem 30 mm na obou stranách, šroubované na dva ocelové nosníky s přivařenými podpěrami. Neosvědčilo se. Hlučnost byla nepříjemná a nepomohlo ani nalepení kobercoviny. Ani vzhled nakonec neobstál a po pár létech jsem sklopil uši a udělal na stejných nosnících a úchytech schody dřevěné, s plnými podstupnicemi. To je jen příklad toho, že schodiště v bytě se musí dobře vymyslet a ještě lépe udělat. A nemá to nic společného s ani s číňany ani s evropskou unií.

Offline

 

#12 20-09-2019 22:25:59

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

jirkati napsal(a):

Stupnice z perličkového plechu 5 mm s ohnutým okrajem .

no to je dost moderátore že na sebe taky vypustíš nějakej úlet big_smile
dle mne si to erudovaný odborník tvého ražení může klidně dovolit.

Já jsem taky od železa ale do tohoto projektu co má kolega bych nešel. Ale co my víme, třeba má trochu nadváhu. smile

Schodů už jsem v životě spáchal několik tyto jsou poslední, středová roura průměr 160mm, k ní navařené vingle 30/30. Vingle jsou na opačném konci zčásti ukotvené do zdi a z části visí na dalších vertikálních vinglech ukotvených do stropu. Schodiště je částečně ve volném prostoru a jiné řešení nebylo. Do horizontálních vinglů jsou zespoda přišroubovaný stupně borovice (nebo smrk?) tl.50mm. Ocelový sloup je zamaskovaný "dřevěnou" tapetou. Jediný železo který jsem přiznal je hrana nejvyššího schodu - podlaha chodby, kde je povrch kamenný koberec. (to šedý na foto)
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1168_dscn1434.jpg


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#13 23-09-2019 00:14:04

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Prace dobra vzhled hroznej (muj nazor a chapu ze se to nekomu libi). Me to pripada jako o 20 let zpet (vzhledove) a v kombinaci s kamenym kobercem mi to nejde k sobe. Nicmene schody udelat aby to sedelo a drzelo jak ma je dost tezka prace navic clovek musi pocitat ze tam budou treba nekdy litat po tom deti, kulhat nemohouci duchodci a s ohledem na tohle vse to jeste udelat hezky to je fakt na bednu.

Offline

 

#14 23-09-2019 18:42:12

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Bourači, pěkná práce na to, do jak malého prostoru jsi musel to schodiště nacpat. Přesně tento kamenný koberec mám na dvoře (25 m²) a žena uvažuje o jeho aplikaci do celého "obývacího" patra (90 m²). Docela se nám to líbí. Do patra ložnic jsem to ale zakázal, to už by bylo trochu moc.

Offline

 

#15 23-09-2019 21:07:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

njn, to jsem celej já. Tento můj vejminek je rekonstrukce. Na podklady pro stavební povolení jsem čekal od projektanta 2roky. Projekt byl k ničemu ale pro st. povolení vyhověl.
Měl jsem k dispozici 90metrů čtverečních plochy. 50 metrů zabírá obyvák s kuch. koutem. 20 ložnice a do zbytku jsem nacpal koupelnu + šatnu pro madam. Na schody fakt nic nezbylo smile
Ten kamenný koberec mám jen na chodbě, pod ním je podlahovka a teplo vede velmi dobře a rychle. Má tzv uzavřené póry, takže to jde snadno vytřít. Kamenný koberec mám i na venkovní terase a ten naopak musí mít póry otevřené. Dešť protéká mezi kamínky dospod a 5% spádem terasy teče do okapu. To jsem dodělal teprve 2017 takže to má za sebou zatím dvě zimy ale žádný problémy jsem nezaznamenal.
Boural jsem nějakou zemědělskou posklizňovou linku a byly tam fošny tl.50mm staré 40 let. Pár kubíků. Bytná má prazvláštní vkus a vybrala si schválně hodně sukovaté.
Po schodech lítaj vnoučata i já s ojetými kyčlemi. Ale mám i výtah (trapéz 50 / 3800).
Taky je na fotce to slavný zábradlí - šroubovice, u toho jsem se vyvztekal. big_smile a nakonec od toho utek.
Adamw140: dej sem foto nějakýho vlastního výtvoru! Nahoře na liště je na to tlačítko.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#16 25-09-2019 16:28:34

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

Schody nedelam a rozhodne jsem kritiku nemyslel ve zlym a uz vubec nekritizuju remeslne zpracovani jen pohledovou stranku veci. Ber to s rezervou a kdybych tvoril schody vyfotim, pochlubim se kritiky se nebojim naopak budu vedet kde mam priste pridat plyn.😀

Offline

 

#17 29-09-2019 18:25:18

Johny_05
Člen
Registrovaný: 29-09-2019
Příspěvky: 1

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

http://www.kovosvar.cz

   Klidně mě kontaktujte...

Offline

 

#18 16-12-2019 21:38:21

Peter Demek
Člen
Registrovaný: 23-11-2019
Příspěvky: 5

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

www.demoworks.cz
604 825 765

Offline

 

#19 16-12-2019 23:27:06

Peter Demek
Člen
Registrovaný: 23-11-2019
Příspěvky: 5

Re: Svářeč z okolí Kladna, co by dokázal vyrobit schodiště?

www.demoworks.cz
604 825 765

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče