SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 05-12-2019 22:48:42

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

rcp: Já vím že je to čína on nic nevyrábí..ALE prodává to pod svým logem, TAK AŤ se paskřivci podle toho chovají!!!!  ALE oni SE*ROU na zákazníka.

Já si vše DODO dodělávám podle mých potřeb a ani slavné záruční přelepky mě nezastaví a dělám to v podstatě u všeho a nezáleží na pořizovací ceně (pokud to mé možnosti a schopnosti dovolí), ale tohle co předvedl Fachowiec je už hodně přes čáru! Pokud si něco dotáhne nového do firmy a hodí si tam své logo, tak by měl nejprve otestovat funkčnost! a až pak prodávat.  Prodejce u nás nemůže za jeho debilní přístup...on sám to nevěděl.

A taky jsem zvědavý jestli mi vůbec dorazí můj stroj....jestli zezadu nebude rychlospojka a uvnitř nad překelmovacími svorkami změny polarity  poťák, tak asi bouchnu jak papiňák.

Editoval Discovera (05-12-2019 22:55:54)

Offline

 

#52 05-12-2019 22:57:00

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

mna ako zakaznika nemusi zaujimat, kde miestny predajca tovar zobral (vozi z ciny? vozi z PL? vozi z vietnamu? vozi z marsu?) - proste kupim a ked nefunguje vratim predajcovi
ako zakaznik nemam ziadny vztah k fachowcovi, ale len k subjektu od ktoreho som to kupil - on je zodpovedny, ze tovar funguje, splna normy, bezpecnost a zakonom stanovene podmienky v krajine predaja....

podla mojho nazoru nie je rozdiel v pristupe Fachowca a NaradiTechnik - rovno mozu nahnat 200 dochodcov do kulturaku a nanutit im "nerezove" hrnce...... v pripade problemu povedia, ze "vyrobca" je z polska a oni len v "dobrej viere" predavaju big_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (05-12-2019 23:04:10)

Offline

 

#53 05-12-2019 23:32:41

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Ano na jednej strane mate pravdu, ze pokial niekto nieco predava tak by si za tym mal stat a snazit sa aby bol produkt dobry. Na druhej strane je to prave zakaznik ktory ide hlavne po CENE. Mna moj KRAMER stal cca 400e - toto trio vychadza cca na 600e. To su desatinove ceny oproti "znackovym" zvarackam s podobnymi parametrami. Porovnavajme ale porovnatelne. Kde myslite ze je ten rozdiel v cene? V zakaznicom servise? V suciastkach? Vo funkcii? V zivotnosti? Ja som si toto vsetko uvedomoval pri kupe ze idem do cinskej skatule a tym padom som bol ochotny zniest nejake prusery (lacne tlacitka, lacny horak, nic moc podavac atd). Nechcem tym ale povedat ze pokial nieco so strojom nieje v poriadku nema sa reklamovat! Len proste mysliet si ze som usetril 9/10 ceny oproti znackovej zvaracke a "mam to iste" je slusne povedane "naivne"....

Offline

 

#54 06-12-2019 06:01:17

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 334

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Rozdíl je v nákladech na lidský faktor ve výrobě a vývojové náklady. Proto se Číňani snaží všechno ukrást a západ jim to toleruje. Kdyby Čínské svářečky měli být ze značkových součástek, tak by cena vzrostla nepatrně, kdyby tam přidali i třeba tu PWM regulaci na větrák, tak by taky cena vzrostla nepatrně, ale Číňan je zvyklý šetřit každý dolar, každý cent. Pokud dostanou na výběr vyrábět kvalitu za $100 nebo polokrám za $80, vždycky půjdou do levnějšího.


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#55 06-12-2019 07:49:05

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

no ja teda neviem, ale 22000 CZK je "by-eye"  850€
https://www.naraditechnik.cz/domu/983-s … er-fantasy
transsteel v tej najdrahsej verzii (multi process aj s tigovym vybavenim) je za 2750€
https://www.zvaracka.eu/transsteel-2200 … -process-1

nech ratam, ako ratam, tak mi vychadza rozdiel asi 3-nasobny, ale nie 10!!!!
a to je ten transsteel udajne najdrahsi big_smilebig_smile - pri picomigu bude rozdiel este mensi, ak si vyberiem nieco od esabu, alebo migatronicu, tak to bude este menej (ja viem, mozno to uz nebudu multifunkcie, ale vzdy je lepsi stroj, ktory vie robit jednu vec dobre, ako stroj, ktory nevie z piatich veci ani jednu poriadne - ako uz napisal Discovera, tak sa to hodi akurat ako dost drahe tazitko big_smile )

v kazdom pripade bude zaujimave pockat, ako dopadne Discovera s reklamaciou a s "vyladenim" v polsku big_smilebig_smile - vyhodit 850€ von oknom nie je prijemna skusenost....

Editoval rcp (06-12-2019 07:57:54)

Offline

 

#56 06-12-2019 09:52:12

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

dede - cinak vyrobi to, co ludia chcu. Cinska fabrika si urcite nepovie ze ide vyrabat 80$ polokramy. To jej povie ten kto si u nich zvaracku objedna smile Ked budu chciet kvalitu tak vyrobi kvalitu, ked budu chciet ludia lacne veci, tak vyraba to co vyraba.... Stale mas moznost vyberu a nekupit cinaka ked vies ze je to polokram a kupit napriklad toho TS2200 smile

rcp, myslis ze TS2200 je PAPIEROVO porovnatelna zvaracka? Totiz zvaracky s funkciu double pulse zacinaju niekde inde....

Kazdopadne aj ked som mal zatial stastie na cinske zvaracky, tak nakup TRIA este odlozim. Som zvedavy co napise discavera.

Offline

 

#57 06-12-2019 10:03:58

dede
Člen
Registrovaný: 23-08-2007
Příspěvky: 334

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

michal84: Takhle to nefunguje. Drtivá většina odběratelů od Číňana bere to co zrovna vyrábí. Zakázková výroba je drahá a číňan požaduje velké serie. Maximum toho, co si většina od číňana objedná, je barva a popisky s vlastní pseudoznačkou. Navíc, pokud chceš kvalitu, tak musíš u číňana fyzicky být a nonstop ho kontrolovat, jinak ti okamžitě začne vyrábět šmejdy.


Berlan Bwig 180, IDEAL Tecnomig 212 LCD

Offline

 

#58 06-12-2019 10:26:44

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

michal84 napsal(a):

rcp, myslis ze TS2200 je PAPIEROVO porovnatelna zvaracka? Totiz zvaracky s funkciu double pulse zacinaju niekde inde....

S troskou ironie myslim, ze TS2200 pprovnatelna je - doublepuls na nej nefunguje rovnako, ako nefunguje na WF triu big_smilebig_smile

Offline

 

#59 07-12-2019 08:17:55

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Já  jsem si  všiml,  že Číňan vyrábí spoustu  zapojení,  ve formě osázených  desek plošných  spojů,  na blind.  Neboli spoléhá  na internetové  eshopy,  ať  už  čínské  nebo  jiné  a na jejich nákupčí,  že to po  světě prodají.
Přirozeně hlavní  díl  svářečky, výkonový  zdroj se moc masově nepoužívá,  takže ho asi moc nevyrábějí, ale drobných  věcí spousty. Třeba všelijakých  napájecích  zdrojů použitelných  třeba pro napájení  elektroniky svářečky,  PWM regulátorů použitelných  pro motorky posuvu  drátu, termostaty použitelné  třeba pro  tepelnou  ochranu nebo  nf zesilovače,  do  výkonu  pár stovek  watt, použitelných  třeba jako  náhrada frekvenčního  měniče pro  jednofázové motorky nebo pro  synchronní  motorky.
Řekl  bych  tedy,  že levnější  svářečky se už  mohou  dělat  i  stylem, že se poskládají  z  nabízených  komponent, případně se vyvine a na zakázku  udělá  jenom  rozhodující  díl, onen  výkonový  svařovací  zdroj.
Kvalitu  potom  výrobce, který  je na svářečce podepsaný, moc neovlivní.

Offline

 

#60 07-12-2019 12:40:54

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8507

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Discovera: Nezlob se, ale hodně mi to připomíná můj příběh který jsem tady taky řešil. Koupil jsem Powermat 220, ale ne v naraditechnik.cz. Koupil jsem ho kousek od mé práce. Vím že Powermat je už dlouhá léta proklínaná značka, neumí udělat nic slušného. No proč by se nemohli polepšit, že? Tak jsem to risknul a koupil to. TIG jsem nezkoušel, na MMA jede fakt pěkně. Zklamalo mě MAG, jak už jsem psal jinde. Je to sice jen taková prkotina se špatně ukazujícími displeji, ale mám na to úplně stejný názor jako ty. Když jsem to šel reklamovat do obchodu, tak prodavač velice ochotný, že mi to zkusí vyměnit. Ale co vytáhl z krabice druhou mašinku, tak ta ukazovala ještě hůře. Co mě naštvalo ale nejvíce, tak to prý hodně kupují do sv. škol a jsou hrozně spokojení. Nevím jestli to jsou jen takové falešné pindy prodejce. Při hodně nízkém napětí, řekněme 16V to svařuje dost divně a na drobné práce s tenkým materiálem nevhodné. U vyššího napětí, asi kolem 17-18V  už to jede jakš takš dobře, ale nejlepší výsledky to má až okolo 19-20V, což je někde v půlce dráhy potenciometru. Na konci je kolem 24V, tam to svařuje taky docela slušně, ale naopak se mi zdá že už to má zase málo drátu, i když ho dám naplno. Třeba jsem jen narazil na špatný kus, ale myslím si že ne. Jak píšeš ty, prodejci by to měli před prodejem všechno zkontrolovat jak to funguje. Divím se stejně jako ty, jak mohou něco takového prodávat.

Nevím kolik stála ta tvoje mašina, ale jestli kolem 20 tisíc, tak škoda se k tomu vyjadřovat.

Editoval varok (07-12-2019 12:42:41)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#61 07-12-2019 13:27:49

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Ako ze cinan nevyraba zdroje ore zvaracky vyraba, chod na alibabu a nieje pr9blrm smahom ruky mas doma 5000 kuskov, len osdit potaky alebo uP, unut plech a hned mas zvaracku podla gusta, cervenu bielu zelenu podla toho aku farbu mas rad.

Napr doska v berlane alebo inej velkej cerbenej mrabici s ac dc modulom
€ 27,33 | Electric welding machine board ARC WS TIG 200 250 top board , dual power supply AC 220V/380V
https://s.click.aliexpress.com/e/kVY4QfcU

Chces malu kabelkov7 zvaracku das tam toto:
€ 42,03  42%OFF | ZX7-250 ZX7-200 inverter dc arc welding upper for Electric welding machine general circuit board
https://s.click.aliexpress.com/e/CFaKo5f2

Napr. Nejake dinpro to moze mat.

Varok bol si niek3dy v zvaracsjej skole, ja ano a matros som tam zvaral pri cocku tak 10mm hruby, tak ze tam nic nezistis ako to zvara pri 16v, zase je pravda ze tam nebol pidi zvaraci zdroj ale riadna bedna kde 200A bol asi stred rozsahu.

Editoval Atlan (07-12-2019 13:30:02)

Offline

 

#62 07-12-2019 15:44:42

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8507

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Nevíte o čem píšete. Nejprve si poopravujte ten hnusný text, nejde to ani číst. Ve svářecí škole jsem byl, ale co to s tím má společného? Psal jsem jen co mi bylo řečeno v obchodě.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#63 09-12-2019 20:17:32

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Nieco noveho s tvojou zvarackou discovera?

Offline

 

#64 09-12-2019 21:13:59

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Zdržela se na paletě v Polsku. Snad zítra mi dorazí a řeknu více.

Offline

 

#65 09-12-2019 21:39:30

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

varok napsal(a):

Nevíte o čem píšete. Nejprve si poopravujte ten hnusný text, nejde to ani číst. Ve svářecí škole jsem byl, ale co to s tím má společného? Psal jsem jen co mi bylo řečeno v obchodě.

Prave to to ma spolocne ze tam budu zvarat min 5mm matros ak nie 10mm a to bude ta zvaracka niekde v polovici alebo za polovocu drahy potaku a tam to ako pises zvara dobre. Tak preco by sa stazovali ze, ked papierove plechy nezvaraju.

Offline

 

#66 13-12-2019 14:12:03

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Takže svářečka se podívala do své druhé rodné zemi a tím to skončilo. Přeplá byla na směsný plyn v synergii a smazané paměti uložených programů, které jsem používal a tím to haslo. Žádná změna a evidentně správný typ servisáka....zapne připojí směsku svaří pár čísel housenek a řekne OK. Pod CO2 v synergii se musí přidat opět 1V aby to svařovalo. Při bodování kouťáku se taky nic nezměnilo....no smutné. Nemůžu Fachowce na COcko doporučit....jsou to blbci. Bezvadný stroj a takhle ho potopí....
A ještě mi jí servisák popsal černou fixou a samozřejmě se to zažralo do práškové barvy. Nakopat do zadku málo

Editoval Discovera (13-12-2019 14:14:02)

Offline

 

#67 13-12-2019 16:18:39

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8507

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Atlan: Jo jste to myslel trošku jinak. A nevím jestli by ta malá potvora byla při svařování 10mm materiálu v polovině stupnice, já bych řekl spíše na konci. Ale nebudu tady zasírat vlákno.

Discovera: Tvoji svářečku jsem neviděl, ale v práci svařuji na profi mašině Lorch za asi 5 násobek té tvé a taky ty programy nejsou úplně tip ťop. Sice to svařuje, ale není to úplně ideální. Taky je potřeba to trošku poladit. Ale mámě směsku. Co mi říkal jeden chlápek, tak dnes už vyrábí mašiny spíše pro tu směsku, CO2 už se po firmách používá málo. Vím že si takové mašiny koupí spousta lidí i do garáže nebo malé dílničky, kde mají jen čisté CO2, ale na tyhle výrobci asi moc nemyslí.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#68 13-12-2019 19:10:45

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Varoku jenže podle mě je bezvadný stroj takový, který dokáže svařovat bezvadně pod čistým CO2 a výsledek je srovnatelný se směskou. A to sakra IDEAL dokáže a je za 12tis!!! Problém TRIA je, že bod CO2 svařuje jak "jedno peklo" alias Einhel!!! A to jen díky totalně roztřelené sinergii. Připadne ti to normalní u zaběhnuté dobré značky? Jako takto to posrat nemůže ani zmiňované jedno peklo!

Ja si nehodlám v dnešní době permanentně přelaďovat oba parametry (napětí posuv) manuálně.....za den to změním minimálně 10 krát. A kupovat k vůli tomu Fronius a jiné nebudu...tam mě vadí jiné věci.... prostě každý má jiné preference a ty prachy mě za ty stroje nestojí.

Editoval Discovera (13-12-2019 19:14:07)

Offline

 

#69 13-12-2019 22:12:32

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

No, to zamrzi. Ja idem zajtra skusit s tym KRAMERom zvarat hlinik. Asi podla toho sa rozhodnem ci budem kupovat nieco ine alebo nie. Zatial to trio nebude. Uplne ho nezavrhujem, len teda by som asi zvolil postup ze by som si ho radsej pred kupov vyskusal.

Viem ze niektore zvaracky, uz aj cinske , maju synergiu na SD karte, resp. maju slot na SD kartu cez ktoru sa da menit firmware a programy. Skusenosti s tym ale nemam ziadne. Pri triu som to ale nenasiel alebo to ma?

Offline

 

#70 13-12-2019 22:58:17

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Trio má možnost přehrátí firmware přes SD kartu. Jen se k tomu normálně nedostaneš...je to pro servisáky. Ale doufám, že to dají do kupy trollové Fachowští.

Offline

 

#71 14-12-2019 09:09:19

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8507

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Tak jestli to je až tak domrvené, tak to tvé rozčarování chápu. A jak to je v manuálu? Je tam vůbec uvedena synergie v čistém CO2 povolená? Právě pro takové manýry jsem to s Powermatem vzdal a koupil něco lepšího. Nemá to synergii, ale na manuál svařuje luxusně i v čistém CO2. A nepomohlo by ti to dát do jiného servisu?

Editoval varok (14-12-2019 15:38:08)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#72 14-12-2019 09:46:07

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

varok napsal(a):

...... A nepomohlo by ti to dát do jiného servisu?

No jasne!!!! Odviest k Jarekovi, ktory zapne svoj stary rusky osciloskop, pomocou ktoreho rozbije cinsky software (bez akejkolvek dokumentacie), vyextrahuje z neho tabulku s nastaveniami, ktore upravi podla skusenosti zvaracov z youtube a opat pomocou stareho ruskeho osciloskopu nakopiruje naspat do stroja. Kua, ze to nenapadlo uz niekoho skor... big_smile

Inak, to ze zvaracka, podla discoverovych skusenosti, meni svoje spravanie (nedokaze udrzat nastavene parametre) aj pocas zvarania asi nebude sposobene "len" nejakou zmrdanou "synergickou" tabulkou.

Editoval rcp (14-12-2019 09:48:11)

Offline

 

#73 14-12-2019 15:49:43

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8507

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Nevím jaký Jarek, já myslel nějaký slušný servis svářeček, i když těch je asi málo.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#74 15-12-2019 18:12:35

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

rcp: V manuálu to svařuje pokud to vyladíš ale nad rámec toho ta mašina má prostě schopnost při natahování nebo rychlé změně vzdálenosti od průvlaku k svařenci jakoby přidat nebo ubrat,  aby byl oblouk pořád perfektně stabilní. Tady to kraví. V synergii musím asi 0,9V přidat jinak to VŮBEC nesvařuje jen to kope prská - velký výlet drátu oproti napětí. Jinak když už to svařuje má to perfektní průvar...oblouk jak lusk. S CO2 excelentní kresba sváru rovnající se směsce...hladký jak dětská prdelka!  Pod směskou už synergie relativně dobře šlape. Oni se prostě vykašlali na jakékoliv testování pod čistým CO2...evidentně si myslí, že dnes každý svařuje pouze pod směsnými plyny. Sakra kolik já znám firem svařujících jenom v CO2 a není to žádný malý soukromník.  U bodování plechů kouťáků to vždy kopne  prskne...jakoby opět nějaký hot start (který mašina má ale mám nastavenou 0 ...)...nedělá to jen když stihnu rychle bodovat, tak aby konec drátu neschladnul (pokud možno bodnout ještě s červeným koncem drátu). Další a poslední věc co mě dožírá je neustále se tvořící kulička na průvlaku ve velmi krátké době i na novým průvlaku, což za chvíli znemožní svařování a permanentně musím tuto kuličku odstraňovat....prostě nechápu...nikdy jsem toto neřešil a dělá to jen tahle mašina. IDEAL mi to neudělal nikdy za tu dobu ani dementní Pegas od Alfinu (ten měl akorát nestabilní oblouk při dlouhých svárech na rotačním polohovadle) ani stará OMI 165 mi to neudělala. A tohle udělá klidně po minutě bodování s úplně novým průvlakem a i při klasickém svařování...prostě se to tvoří a já na to jen čumím a nechápu a žádný separák nepomůže!

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20191213_105850.jpg

Editoval Discovera (15-12-2019 18:29:29)

Offline

 

#75 15-12-2019 18:53:20

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8507

Re: Welder Fantasy TRIO 230 DUAL PULSE

Já myslel manuál jako návod k použití. Jestli je tam vůbec možnost svařování v čistém CO2 jako synergie uvedena. Třeba to jak píšeš ani na tenhle režim nenastavují. Jestli ti to neustále dělá kuličky v průvlaku, tak je opravdu něco špatně. Takový odborník nejsem, ale viděl bych to na nějaké špatné nastavení napětí vůči posuvu drátu. V práci mi to na mašině Lorch taky občas dělá. Většinou když mám nastaveno nějaký divný režim. Jel jsem taky v synergii, ale teď nějakou dobu zkouším klasický manuál. Není to takový luxus jak píšeš, no na nižší napětí už mi to jde. To kopání drátu může dělat i drát. Jaký používáš? My máme v práci ESAB, ale už se vyrábí taky v číně a kvalita už není co bývala. Hádat se kvůli tomu s nikým nebudu. Jediné v čem mě v práci poslechli je ochranný plyn.
A v čem máš problém při používání směsi ochranného plynu?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče