SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 28-10-2019 16:50:24

pawka
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 732

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

pi250 ti staci a lepsi není


plamen je plamen
omi204,js90n,uda160,perunT
miga tiga ac/dc
plamen je plamen

Offline

 

#52 28-10-2019 17:00:57

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

samozrejme, ze bude stacit big_smile
https://www.svarovani-kolin.cz/Migatron … k-d940.htm
a este ti ju aj dovezu domov zdarma... big_smile


akurat ze za tie prachy moze sauber momentalne kupit 300A masinu a este mu zostane na znackovu samostmievacku aj s filtraciou
https://www.svarovaci-technika-krejcik. … olly-55-5/
https://www.samozatmivacikukly.cz/Samoz … a-d546.htm

opat sa budem opakovat - tieto top masiny stoja zhruba rovnako - kazda znacka ma velmi dobre zmapovanu konkurenciu - zalezi len, na aku akciu narazite, resp. aku zlavu si "vyboxujete"

cenikove ceny za znackovu 300A ac/dc masinu s vodnym chladenim lietaju cca od 150000,- Czk / 6000,- € (fronius, ewm, kemppi, migatronic, lorch, rehm, esab, selco ....)

vsetko ostatne je otazka osobnych sympatii......

Editoval rcp (28-10-2019 17:37:17)

Offline

 

#53 03-12-2019 16:02:27

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Tak mně technik z Ewm dovezl toho Tetrixe. Mám problém, že to brutálně póruje, někde to nabírá asi vzduch. Dělalo to už když tam byl ten technik, ale přidal jsem argon a bylo to ok. Říkal že se asi musel hořák vyčistit od vzduchu. Ale přišel jsem z oběda chvilku ok (s náznakem toho problému trochu) a zas to póruje. Zkoušel jsem vyměnit flašku i redukčák, ale nic. Argon mám normálně 8-9,teď jsem zkoušel jít na 12. Měřeno zkumavkou s kuličkou. Zítra ještě nakoupím nějaký čočky a keramiky a prubnu to, pokud to nebude makat, říkal Ewm týpek že pošle na zkoušku druhej hořák.
Inu šťastný život člověku nezaručí ani renomovaný výrobce.

Offline

 

#54 20-12-2019 23:40:12

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Tetrix po menších peripetiích maká jak má. Zatím jsem si s tím stihl jen tak pohrát. Jeví se to dobře - ovládání jednoduchý, dálkový ovládání fajn.
Zde test nerezi:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6178_20191220_225722.jpg

Offline

 

#55 21-12-2019 07:45:09

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

V com bol nakoniec problem? Horak?

Offline

 

#56 21-12-2019 09:08:34

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Týpek z Ewm přivezl jiný hořáky a problém přetrvával. Pak někomu volal a dostal radu vyměnit wolfram. Původní (fialová nebo modrá) jsem vyměnil za tyrkysovou a bylo to ok.

Jinak v manuálu píšou, že když je tenhle problém, tak ve svářečce (nebo možná hořáku) je vodík. Ta svářečka má i takový "hluboký" menu kam není potřeba běžně lézt a tam je na to funkce, že to pár minut prohání argonem (má se to právě aplikovat na tenhle problém).
Moje teorie je, že jak jsme s tím čachrovali, zkoušeli, měnili hořáky, tak se to od toho vodíku vyčistilo.

Jsem teď musel dělat jiný věci než vařit, ale hned po novým roce jí dám čouda. Docela se těšim, vařím hlavně hliník a baví mě to ovládání z hořáku.
Trochu mě jen prudí, má to páčky podobně jak fronius, ale nejsou vedle sebe, přijde mně to nepohodlný (mám-li během svařování mačkat oba) , ale věřim, že si to sedne.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6178_20191220_125325.jpg

Offline

 

#57 21-12-2019 10:38:53

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

podla fotiek to vyzera, ze ewm nema vlastne horaky, ale ze predava prefarbene binzely - ak ti nevyhovuje rozlozenie ovladacich prvkov, tak ta vrchna cast horaka s ovladacimi prvkami by sa mala dat vymenit
https://www.binzel-abicor.com/uploads/C … V1_WEB.pdf
strana 34 - ale treba preverit kompatibilitu (ak tam mas teraz up/down, napr. potenciometer ti tam asi nebude fungovat)
nejaky cas som zvaral s ewm-kom s packami, ktore mas na fotkach - islo ma rozhodit > fronius zapaluje obluk potiahnutim lavej packy k sebe a tamto potlacenim od seba
nakoniec som to nevydrzal, a v rukovati som tie dva vodice medzi sebou vymenil big_smile, aby to fungovalo ako u froniusu...

to porovanie - s tym, ze by to bolo sposobene wolframom, alebo vodikom som sa este nestretol
to skor vlhkost v hadiciach a v horaku (mozno len zly preklad manualu - namiesto vodika voda big_smile)
to uz je beznejsia situacia, napr. moja froniuska vzdy pri zapnuti automaticky otvori na chvilu elm. ventil a preplachne hadicky argonom....


na tej fotke s panakom - pozeram, ze uz si skusal aj nejake funkcie big_smile

Editoval rcp (21-12-2019 10:49:44)

Offline

 

#58 21-12-2019 11:58:28

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Rcp@
Ano je to Binzel. Zatím to ovládání nechám. Možná ani nebudu moc ten up/down během vaření potřebovat, poněvadž náběh/doběh se nastavuje procentuálně od hlavního proudu, tak si možná vystačím s tím + druhej proud. Zatím jsem to jen trochu zkoušel a vypadá to velice využitelně, oproti strojům, kde se to nastavuje v amp (to sem měl doteď).
Na sněhuláka jsem zkoušel spotmatic. To se dotkneš eldou svařence,
A když oddálíš, dá to krátkej bodanec. Ale není to klasický bodování.
Píšou, že s tím i zboduješ plechy přes sebe. Ale nerez neďelám a taky to byl první pokus, tak je to takový dopaplaný.

Offline

 

#59 21-12-2019 13:25:25

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

RCP  je ta funkce na  Froniku? Ten spotmatic? Jsem to tam nikde nenašel a tady tím očividně vaří.

https://www.youtube.com/watch?v=nnc2c-SDBcc

Offline

 

#60 21-12-2019 13:51:34

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

vyslovene funkcia SPOTMATIC tam nie je, ale zvaracku samozrejme ide nastavit do tohto rezimu, kedze mas v menu moznost nastavit mnozstvo parametrov
o tychto funkciach (puls, stehovanie, ...) som tu uz niekolko krat pisal - necitas pozorne big_smilebig_smile
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=11878
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 71#p147671

mas dve moznosti, ako funkciu pouzivat - tlacidlom (HF zapalovanie) a dotykom (ako popisal sauber)
ja to pouzivam s tlacidlom (HF zapalovanie) - neznicis tak rychlo spicku wolframu
verim tomu, ze aj sauberov tetrix ma funkciu bodovania s HF zapalovanim

spustanie tlacidlom (to bezne pozivam):
nastav dvojtakt, zapni HF-ko (HFt nie je nastavene na OFF), vypni nabeh a dobeh prudu (t-S, t-E = 0), nastav cas bodovania (SPt = 0,2s), a funkciu tehovania (tAC = 0,2s)

spustanie dotykom (neskusal som, ale urcite bude fungovat):
nastav dvojtakt, vypni HF-ko (HFt = OFF), vypni nabeh a dobeh prudu (t-S, t-E = 0), nastav cas bodovania (SPt = 0,2s), a funkciu stehovania (tAC = 0,2s)

a uz len koriguj zvaraci prud podla potreby (hrubky zvaracieho materialu) - neboj sa amperov, kludne zacni niekde na 150A a pridavaj
pokial budes mat 220A malo, budes musiet zvysit dobu (SPt a tAC nastavis dlhsi cas, napr. 0,3s), naopak, pri tensich plechoch mozes cas skratit na 0,1s a radsej zvacsit prud - tie heftiky budu este cistejsie

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/2227_setup.jpg
ty mas ten model COMFORT, mozno tam tie funkcie budu mat ceske nazvy a nie len anglicke skratky, ako mam ja na JOBe - predsa len moj magic ma uz cez 10 rokov
vsetky tieto funkcie su aj na novych modeloch MW230i, TT230i, ale maju uz uplne slovenske alebo ceske nazvy:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_dscupdate_0015.jpg


EDIT:
takto nejak tie nazvy u teba vyzeraju v nemcine  big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2227_thumbnail_71060_580x300.jpg

EDIT2: jemna pracicka big_smile
https://www.youtube.com/watch?v=esFDieh4ctA

Editoval rcp (21-12-2019 14:40:52)

Offline

 

#61 21-12-2019 14:56:21

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Joj tak to vím  já myslel že tam je ještě něco co neznám.Proč nemáš na mw300meníčko  v rodném jazyce?

Offline

 

#62 21-12-2019 15:03:17

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

MW 3000  big_smile

Offline

 

#63 21-12-2019 15:39:04

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

pre mw3000 to tusim fronius-aci nemaju ani v nemcine (a asi ani nebudu mat) - iba tie anglicke skratky
ale mam tu karticku, co je vyfotena vyssie a to staci

inak, comfort ma joby? ak ano (tusim ze ano), v kombinacii s tymito funkciami a tlacidlom UP/DOWN na horaku je to este vacsia zabava
napr. si ulozis to stehovanie na job cislo 35 a uz mas priamo funkciu "SPOTMATIC" aj ty
ked si ulozis zvaranie s pulsom na job cislo 36, zvaranie bez pulzu na job 37, AC/DC "SPOTMATIC" na job 38, AC/DC zvaranie s pulzom na job 39, atd.... potom si tlacidlom na horaku len prepinas tie joby - je to rychlejsie a podstatne afektivnejsie, ako behat po menu a prestavovat parametre - teoreticky si mozes naprogramovat aj "synergicku" tabulku big_smile
volnych pozicii je tam 100 big_smile - dost aj na varenie kavy, prehravanie MP3 a pozeranie filmov na displeji, ale to uz bohuzial tieto masiny nevedia big_smilebig_smile

Editoval rcp (21-12-2019 15:46:41)

Offline

 

#64 21-12-2019 16:25:10

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Já s tím bojuji sám škoda  že nás tady není více jako v N Jičíně. Samého mě to ani moc nebaví a k práci to zase tak nepotřebuji.

Offline

 

#65 21-12-2019 16:27:31

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Přepínat joby hořákem je dobrá vychytávka, to ten tetrix nemá. Myslím teda, že v nějaké verzi ano, ale musíš mít i ten hořák s displejem.

Offline

 

#66 23-12-2019 18:42:37

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

tiez pekna ukazka toho, na co vsetko to ide pouzit:
https://www.youtube.com/watch?v=O5w71U1v_eY

Editoval rcp (23-12-2019 22:51:44)

Offline

 

#67 08-01-2020 20:27:21

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Tak moje nová svářečka ewm stále trochu zlobí. Občas zapóruje lázeň, děje se to pouze na začátku svaru a jen někdy, ale relativně často se na začátku svaru udělá v lázní šedej povlak (a někdy se to zvrhne až do hnusu, že se to vůbec nesleje) . Problém nastane jen v koutě a na rohu. Hubice 8, průtok 8-10 (přidání nepomáhá), čočka.

Když posledně přijel technik z Ewm, měl novou svářečku i hořák, všechno jsme vzájemně prokombinovali, ale problém přetrvával, až nakonec ustal po výměně volframu (ale nemuselo to být podle mne volframem, ale nějakou shodou okolností).
Bez problému jsem svařil malou věc (celkem něco přes metr sváru).
Po svátkách když jsem to zapnul se to hned projevilo.

Jelikož to přetrvávalo na dvou nových strojích i hořácích, nabízí se, že to je argonem (Chobola), ale můj starej stroj s tou stejnou flaškou nemá problém (ani nikdy s chobolou neměl).
Myslíte, že je možnost, že ta nová svářečka může být citlivější na kvalitu argonu?

Jinak jediný co jsem ještě nevyzkoušelje prohodit hadičku od bomby, ta byla ve všech pokusech stejná (při zapojení nové svářečky, ta ze staré s ní nejde prohodit).

Offline

 

#68 08-01-2020 20:33:32

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

myslim, ze samotna zvaracka ako "zdroj prudu" toho nebude mat s argonom vela spolocneho - akurat nejakeho 0,5m hadicky a selenoid vo vnutri big_smilebig_smilebig_smile - a to by musela byt kurva nahoda, aby bol nejaky defekt prave tam.....

ked uz teda ten argon chodil so starou masinou, chybu by som zacal hladat od reducaku, cez hadicky, horak, bizuteria, ......

Editoval rcp (08-01-2020 20:35:08)

Offline

 

#69 08-01-2020 20:47:24

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Pokud není špatně plyn, tak jedině ta hadička z bomby, vše ostatní jsem prohazoval včetně bižu a redukčáku.
Druhá možnost je, že 2x byl špatnej hořák. Napadlo mně, že když se to tehdá zlepšilo po výměně wolframu, nebylo to wolframem samotným to zlepšení, ale výměnou - prostě si něco co špatně dosedá, náhodně sedlo dobře.

Ten hořák je snad i novinka jsem někde četl (nevím jak aktuální to bylo info). Je to Binzel a čočka na něj stojí ne zrovna lidových cca 500.

Offline

 

#70 08-01-2020 21:31:04

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Sauber napsal(a):

Pokud není špatně plyn, tak jedině ta hadička z bomby, vše ostatní jsem prohazoval včetně bižu a redukčáku.
Druhá možnost je, že 2x byl špatnej hořák. Napadlo mně, že když se to tehdá zlepšilo po výměně wolframu, nebylo to wolframem samotným to zlepšení, ale výměnou - prostě si něco co špatně dosedá, náhodně sedlo dobře.

Ten hořák je snad i novinka jsem někde četl (nevím jak aktuální to bylo info). Je to Binzel a čočka na něj stojí ne zrovna lidových cca 500.

Hadičkou, hořákem ani wolframem to nejspíš nebude... spíše zkuste těsnost celé soustavy, měřte průtok plynu na výstupu z hubice, jeho stálost  a určitě zkuste vyměnit plynovou čočku. Cena není zárukou kvality smile  Také to může být průvanem, těch možností je víc a na dálku těžko specifikovat.

Offline

 

#71 08-01-2020 22:33:07

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Frank@
Průvanem to není, mám na dílně sice malej ventilátor ve zdi asi 2,5m vysoko, ale se  starou svářečkou tento problém nikdy nebyl (při identických podmínkách), pocitově uplně bezvětří, ale zkusim ho tedy jen tak ze zoufalství vypnout.

Průtok měřím zkumavkou na hořáku, nevim jak měřit stálost, ale tu 1/2 minut co jede test plynu se to jeví stálý - zkusim se zaměřit na začátek (problém se projevuje na začátku svaru).
Čočky jsem měnil (i když pravděpodobně za stejnou šarži).

To s tou cenou čočky jsem tak nemyslel, že je to něco extra za extra peníz, to jsem si spíš tak zaplakal - peněz za to a ještě řešičky.
Ale tak život jsou halt i problémy,  to se nedá svítit.

Offline

 

#72 08-01-2020 22:39:18

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Ano, souhlasím. Někdy tyhle nejasné problémy potrápí člověka až k nevíře... Jak píšu, takhle na dálku se to těžko určuje. smile Good Luck! big_smile

Offline

 

#73 09-01-2020 09:07:18

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Sauber napsal(a):

Pokud není špatně plyn, tak jedině ta hadička z bomby, vše ostatní jsem prohazoval včetně bižu a redukčáku.
Druhá možnost je, že 2x byl špatnej hořák. Napadlo mně, že když se to tehdá zlepšilo po výměně wolframu, nebylo to wolframem samotným to zlepšení, ale výměnou - prostě si něco co špatně dosedá, náhodně sedlo dobře.

Ten hořák je snad i novinka jsem někde četl (nevím jak aktuální to bylo info). Je to Binzel a čočka na něj stojí ne zrovna lidových cca 500.

Zkus ten novej hořák na svojí starý mašině, zkus starej hořák na nový mašině.  Nemáš náhodou obráceně kleštinu? Jednou se mi to stalo, svařovalo to skoro správně, ale "nebylo to ono". Pak jsem zjistil, že jí mám obráceně. Průtok 10l na hubici 10 s čočkou je zbytečně moc, ale to to dělat nebude.
Kdybys sis moulo aspoň do profilu napsal místo působení, mohl se ti na to někdo podívat na místě smile. Přinést svůj hořák, .... Takhle jen všichni teoretizujou.

Offline

 

#74 09-01-2020 09:11:12

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Jestli to je ten novy typ horaku, ktery myslim, ze myslis, tsk nejsi sam koho to takto trapi. Posli odkaz na horak a ja to bud potvrdim nebo vyvratim... Ono v Číně asi udělali trochu botu pri vyrobe, respektive navrhu...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#75 09-01-2020 10:30:05

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Správná koupě svářečky AC/DC

Uz ani binzel nie je binzel? big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče