SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 12-12-2014 09:13:47

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Já to vidím tak, že němečtí obchodníci za prvé mají podstatně větší trh. Tudíž jejich objednávky jsou na řádově větší množství, kde mají vyšší množstevní slevu. Plus k tomu použitá technologie je "hromadnější" a tudíž může být výrobně levnější.
Za druhé německý trh je mnohem starší.  U nás za těch 25 let od revoluce stále ještě přežívají firmy založené nadšenci, kde prodávají velmi málo. Jedna prodaná třeba svářečka tak musí ze své marže financovat x dní nebo třeba i celý týden, dva týdny platu 1 - 2 prodavačů v prodejně plus třeba nájem prodejny atd.....  Zatímco v Německu za ta desetiletí už takovéhle malé přežívající firmy zmizely  a jejich zákazníky převzaly větší.  A tak nákupem třeba stejné svářečky v Německu finacujete třebas jen hodinu - 4 hodiny platu prodavače a nájmu prodejny. Což nakonec vyjde i při mnohem větších německých platech a nájmech znatelně méně na marži za tu svářečku než při nákupu v ČR.

Offline

 

#102 12-12-2014 12:30:27

Pandrhola
Člen
Registrovaný: 07-02-2014
Příspěvky: 9

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Jdeš na to od lesa a něco na tom bude. Ze své zkušenosti vím, že v Německu je malých firem a prodejců většina. Jakou mají marži a jaká je jejich obchodní politika nevím a ani mně to nezajímá. Jenže vydělávat chce každý. Někteří chtějí vydělávat hodně a rychle. Jistě, nic špatného na tom nemusí být, ale v našem státě bez jasných pravidel s různými výklady zákonů se obchoduje všelijak. Dost se toho namluvilo a napsalo o tzv. Šmejdech. V poslední době jsem přemýšlel o koupi robovysavače. Jedna firma má do vánoc akci s velkými slevami. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se dočetl, že ji v Rakousku soud ve Vídni zrušil. Důvod? Klamání spotřebitele, špatná zpětná komunikace se zákazníky při reklamacích atd. A postup při reklamacích ČR? To samé, jako u sousedů. Jo u nás se jim daří, protože si necháme vše líbit.

Ty české firmy, které se prezentují jako výrobce právě proto dovážejí čínské stroje za malý peníz a ve svých barvách ho prodají s velkým ziskem, že jim to asi zachraňuje bilanci. Asi, nevím.
Vadí mi, že to co dovezou označí za svůj výrobek. Toť vše. Kdyby byla aspoň ta bedna jiná. Je tam rozdíl jen v barvě a nápisu. Pokud se někdo domnívá, že ty dvě svářečky, na které jsem dal odkaz mají jiná střeva tak žije v omylu. Není to snad klamání spotřebitele?
Svařuji v práci každý den. Rukami mi prošlo dost svářeček a srovnávat nebudu. Pokud dobře svařuje tak je jedno jestli je stroj z Třebíče, Okříšek, Číny, nebo galaxie Arkana. Kdysi si někteří kutilové dělali svářečky doma na koleně a z některých šel strach už od pohledu, ale svařovalo to.

Abych to ukončil, nemám nic proti svářečkám z Vysočiny ani Číny. Mám čínský wig doma a v práci také jedna mig/mag svařuje. Oba stroje byly koupeny s tím, že jsou čínské, jak o nich německý "výrobce" napsal na svém webu. Spokojenost. Dokonce u toho mig/magu velmi milé překvapení.

Jedno si musí každý uvědomit. Co chci svařovat. A podle toho volit stroj. Ono "domácí" svařování není jako"domácí" svařování. Někdo doma lepí plechy a někdo se pustí i do těžších konstrukcí. V tom druhém případě jsou svářečky  do 200 A na nic. V tom prvním v pohodě stačí.

Znám spoustu "svářečů", kteří jen z lenosti svařují silné materiály naplno slabou svářečkou s hořákem chlazeným plynem. Pak nadávají, že někde uchází plyn, že drhne drát, že se vypaluje kostra a já nevím co ještě. Přitom vedle stojí výkonný "vodník". Ale ten je těžký a má těžký hořák. To, že se svářečka vyfukuje o tom ani nemluvím. Pak řeknou že ty svářečky od XY jsou na h....!  Nadávat je přeci pohodlnější.

Toto mám doma, ale fotka nestojí za nic. Vozík jsem koupil, protože stál 38 euro.
http://imagizer.imageshack.com/img540/9586/NJ71pG.jpg

Offline

 

#103 12-12-2014 14:23:55

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Pleteš s prominutím koše s baňama. To že někdo použije jinak nabarvenou stejnou krabici neznamená, že vnitřek není jeho. To že použije stejný tišťák, taky nic neznamená. Kupoval jsem např. hifi soupravu NAD - kanadský výrobce. Je to sice taky vyrobené v Číně, ale na můj dotaz, že to má stejnou krabici, jako nějaký Čínský šunt mi známý řekl, že jo, dokonce ti ten plošný spoj je stejný. Rozdíl je v tom, že každý součástka má parametry, které mít má, každá součástka je připájena jak připájena být má a každá se dá vypájet a nahradit jinou. To jsem si ověřil, když mi shořelo toroidní trafo. Za 2 dny to bylo opravené a zpět doma - to ještě chlapci přijeli, změřili napětí a to trafo upravili (máme lehké přepětí v rámci tolerance - cca 15V).

Takže onen Český výrobce může všechno dovézt z Číny a nastříkat jen svoji barvu. Ale patrně asi provede - nebo by aspoň měl - změření všech součástek a případné nesrovnalosti narovná do správných hodnot.
Jinak pokud se podívám na výrobky značky Fronius, tak ty jsou cenové také někde jinde, ale proti těm nikdo nic nemá. A přitom, jaký je rozdíl mezi
http://www.froweld.cz/svarovaci-technik … dani-zasob
http://svarshop.cz/sortiment/svarovaci- … invertor-2

Offline

 

#104 12-12-2014 14:44:04

Pandrhola
Člen
Registrovaný: 07-02-2014
Příspěvky: 9

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Jestli si někdo něco plete tak si to ty a tvůj poslední příspěvek to dokazuje.
Tímto končím v tomto vlákně.

Offline

 

#105 12-12-2014 14:52:20

hrnous
Člen
Registrovaný: 06-01-2013
Příspěvky: 202

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Jinak k těm JK WELDům, vždyť to jsou také akorát jinak nabarvené plechovky vyrábějící se v jedné z budov bývalého MEZ Brumov, Jedná se o firmu TNZ. Vlastní stránky mají aktuálně zavirované a nefunkční..
http://www.froweld.cz/svarovaci-technik … 2-TNZ-Tara


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gama 1500A PFC, Gama 1700L PFC na vánoce 2013-TNZ TT142 na vánoce 2014-TNZ TT142 na vánoce 2017-Tara 181 jenom pro radost smile

Offline

 

#106 12-12-2014 15:46:17

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Panove nedelejme si iluze o maržích a pod.Ted jsem shanek korbu na kolecko 180 L  na netu  od 1650-2700 slusny co, v kamenem obchode kde jsem ji nakonec obednal za1680 (to zelezarství je  v budove majitele zelezarství ceny ma jen nepatrne vyssí nez na netu a to zamestnava minimalne 3 zamestnance . Kdyz jsem shanel okapy na staj dum a dřevník tak jsem dal poptavky 4 firmám (rozdíl l byl az 7000!!!) a v tom zelezarství byly bezkonkurencne nejlevnejsi (materiál byl ve vsech pripadech od stejneho dodavatele).A takhle by jsme mohli pokracovat do nekonecna .Treba skoda  auto vyrobní cena octavie (po zapocteni vsech nakladu i zisku firmy je 5000 eur .


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#107 12-12-2014 16:13:28

samb
Člen
Registrovaný: 18-04-2014
Příspěvky: 205

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

To máte pravdu, marže výrobků jsou nehorázný. Když jsem sháněl nerez příruby DN 50 v nestandartní tloušťce tak se nabídky pohybovaly od 230,- do 750,- za tentýž výrobek. Axiální kompenzátory od asi 1500,- do 3700,- za totéž! Na obojí poptáno 4 - 5 firem. Stojí za to věnovat trochu času ke zjištění kde je to zlodějna. Je fakt je že si necháme líbit víc než zákazníci v zahraničí a prodejci na to hřeší.


CO2
tunning baubau trafo + usměrňovač + TIG

Offline

 

#108 12-12-2014 16:54:11

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

No tak to je obecně známo, že cena se neodvozuje od výrobních nákladů ale od toho, kolik je klient ochoten zaplatit. A to platí všude, ne jen u nás. Známý, co dělá do bot, tak normálně přizná, že jeho marže na dámských botách se pohybuje od 200%-500%. Po sezóně jde klidně na 1/5 cenu a pořád je v plusu. A je to tak běžné všude.
Běžte v Londýně do Harolds a pak to stejné zboží najdete o 3 bloky dál za 1/3 cenu.

Offline

 

#109 12-12-2014 16:58:09

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

samb napsal(a):

To máte pravdu, marže výrobků jsou nehorázný. Když jsem sháněl nerez příruby DN 50 v nestandartní tloušťce tak se nabídky pohybovaly od 230,- do 750,- za tentýž výrobek. Axiální kompenzátory od asi 1500,- do 3700,- za totéž! Na obojí poptáno 4 - 5 firem. Stojí za to věnovat trochu času ke zjištění kde je to zlodějna. Je fakt je že si necháme líbit víc než zákazníci v zahraničí a prodejci na to hřeší.

S tou marží máte pravdu, ale není to vždycky tak jednoduché. Z vlastní zkušenosti (od nás v bývalém podniku) vím, že někdy naprosto stejně vypadající výrobky mají zcela odlišnou kvalitu - jsou to prostě vizuelně (ale ne co do kvality) velice zdařilé kopie. A věřte mi, že je jich opravdu hodně. Příkladem můžou být třeba i napodobeniny značkových polovodičů. Prostě ne vždycky se ušetří.

Offline

 

#110 12-12-2014 17:39:21

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Nedávno som vyfukoval prach z môjho zázraku KUTIL 149.Vnútri je štítok "Nastavenie vykonal-podpis , Kontroloval-podpis,Dátum".Dobre je to čína ale aspoň prešla rukami odborníka ,všetko je ako má byť a nehádžu to rovno z kontajnera do predajne...Za štyri roky som vyvaril asi 50kg elektród ku kutilskej  spokojnosti...
    Aj u mňa kamenné obchody vyhrávajú ,skoro všetko som zohnal rozumnejšie ako na nete.A hlavne to železiarstvo-priemyselný tovar-stavebniny u nás v dedine.Kupoval som si tam npr. sds vrtačku Makitu,chalanisko mal na nej maržu len 8eur.Má bezkonkurenčné ceny oproti predajniam v 15km Nitre.No kedykolvek tam idem tak čakám v rade kým ma obslúžia.Ako sa hovorí pomaly chlapi rastú.Držím palce podobným obchodníkom.

Editoval Robi G (13-12-2014 14:23:04)

Offline

 

#111 12-12-2014 17:48:03

samb
Člen
Registrovaný: 18-04-2014
Příspěvky: 205

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

V tomhle případě se jednalo o jednoznačně specifikovaný výrobky včetně materiálu a zpracování, nejednalo se ani o luxusní značku. Je to politika některých firem, co se prodává ve velkém je za přiměřenou cenu aby se prodalo a na ostatním kolem se snaží nehorázně okrást zákazníky. Když to nevyjde firmu to nijak nebolí nebo si to alespoň myslí. Ale já už si u takový neseriózní firmy neobjednávám i kdyby měla něco jinýho za podobnou cenu jako konkurence. Ostatně většinou už po prvním telefonátu si člověk udělá obrázek co je podnik zač.

U nás ve firmě máme tedy politiku jinou, naopak nesnažit se zákazníky okrást a udělat i to co jinde neumí za běžný zisk. Často se to vyplatí, uděláte si jméno vyřešením problému zákazníka a ten se na vás obrací i nadále.

Ty kompenzátory za 1500,- byly nádherně zpracovaný, sotva by to někdo jiný vyrobil líp. Pokud jde o polovodiče atd. tak jasně je to zas o něčem jiným. ... Ještě že mám vlastní usměrňovač s polovodiči ČKD smile))

Editoval samb (12-12-2014 18:12:01)


CO2
tunning baubau trafo + usměrňovač + TIG

Offline

 

#112 13-12-2014 18:40:13

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Kolik je tedy celkove napeti pri prepeti 15V?

peprnik napsal(a):

Pleteš s prominutím koše s baňama. To že někdo použije jinak nabarvenou stejnou krabici neznamená, že vnitřek není jeho. To že použije stejný tišťák, taky nic neznamená. Kupoval jsem např. hifi soupravu NAD - kanadský výrobce. Je to sice taky vyrobené v Číně, ale na můj dotaz, že to má stejnou krabici, jako nějaký Čínský šunt mi známý řekl, že jo, dokonce ti ten plošný spoj je stejný. Rozdíl je v tom, že každý součástka má parametry, které mít má, každá součástka je připájena jak připájena být má a každá se dá vypájet a nahradit jinou. To jsem si ověřil, když mi shořelo toroidní trafo. Za 2 dny to bylo opravené a zpět doma - to ještě chlapci přijeli, změřili napětí a to trafo upravili (máme lehké přepětí v rámci tolerance - cca 15V).

Takže onen Český výrobce může všechno dovézt z Číny a nastříkat jen svoji barvu. Ale patrně asi provede - nebo by aspoň měl - změření všech součástek a případné nesrovnalosti narovná do správných hodnot.
Jinak pokud se podívám na výrobky značky Fronius, tak ty jsou cenové také někde jinde, ale proti těm nikdo nic nemá. A přitom, jaký je rozdíl mezi
http://www.froweld.cz/svarovaci-technik … dani-zasob
http://svarshop.cz/sortiment/svarovaci- … invertor-2


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#113 14-12-2014 12:14:06

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Když jsem svého času počítal externí zakázky pro lakovnu.... Šéfi nahoře dohodli zakázku a já jsem dostal cenový strop, přes který jsem s cenou zakázky nesměl jít... a tak jsem kouzlil.
Lakování nacpáno do nejstaršího stříkacího boxu a sušky, postaveného někdy těsně po válce, který se skoro nikdy nečistil a kde bylo jen pár světel - tam byla nejnižší režie. Lakýr na stříkání jen minimálně kvalifikovaný - mzda sražena o dvě třídy. Dílce na vozíku uloženy s minimálními rozestupy, zaplněný plný vozík - minimální doba práce na jeden dílec. Nakládání dílců z palety na vozík, skládání hotových dílů z vozíku do palety, jejich ukládání a prokládání papírem, chránění míst, co se lakovat nesmí - taky maximální teoretická rychlost - minimální čas a tím peníze na dílec.
Pak se ta cena zakázky pod ten limit vešla, ale počítáno normálním způsobem, vyšla by ta cena aspoň třikrát vyšší.
Tím chci říct, že výrobní cena jakéhokoliv dílu bez dalších dodatečných údajů. jak to bylo vyráběno a na čem, není nijak směrodatná. Pokud to někdo dělá napůl na šrotu, třeba důchodce v garáži na soustruhu, který zachránil ze šrotu a na kterém si přivydělává, vyjde to až násobně levněji než když to při stejné sériovosti udělá někdo na prakticky nové mašině a v klimatizované hale.  Přitom kvalita může být na pohled úplně stejná.

Offline

 

#114 16-02-2018 19:55:53

Drotar
Člen
Registrovaný: 16-02-2018
Příspěvky: 29

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

čo poviete na picomig 180 puls?


[url=http://www.svarforum.cz/forum/zobrobr.php?image=./uploads/8331_dsc_0854_-_kopia.jpg]       
[img]http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/8331_dsc_0854_-_kopia.jpg
[/img][/url]

Offline

 

#115 16-02-2018 22:42:56

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Dnes #144


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#116 17-02-2018 09:22:11

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Drotar: zbytečná velká investice pro domácí použití...

kemppin: ??


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#117 17-02-2018 10:01:53

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Já mám na domácí použití  tu 2200mw. Je to koníček tak co když ho to baví.

Offline

 

#118 01-02-2020 21:51:12

MarianK
Člen
Registrovaný: 27-12-2019
Příspěvky: 9

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Jednoducho ewm dobrá voľba


Ewmtetrix 230 acdc vodník , Bohler uranos 2700 mte vodník, Kitin 1900 HF,MiG 200 Riland, Speedglas 9100FX,Kart E1N.....

Offline

 

#119 02-02-2020 14:49:15

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Reagovat na 2 roky starý příspěvek?

A u mé nové mašinky je v manuálu se záručním listem taky nějaké jméno, kdo to nastavoval a kontroloval. To se mi na těch vámi opovrhovaných mašinkách líbí nejvíce, jako psal kdysy Robi G.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#120 02-02-2020 19:18:01

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

varok> je to novacik s 2 prispevkami s vysokou informativnou hodnotou big_smilebig_smilebig_smile - naozaj skoda reagovat....

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 41#p150541
"Jednoducho ewm dobrá voľba"


http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 72#p150472
"Jednoznačne ewmtetrix 230 nebudeš ľutovať"
dobra rada niekomu, kto hlada ac/dc tiga do 30000,- big_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (02-02-2020 19:19:26)

Offline

 

#121 03-02-2020 17:10:22

MarianK
Člen
Registrovaný: 27-12-2019
Příspěvky: 9

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

Napísal som len svoj názor, hádam to nie je zakázané????? Aj keď som nový, dosť dlho to tu sledujem a z niečoho sa tu aj dá poučiť a naučiť ale niektoré tie príspevky v ktorých sa tu dotahujete a nejdete k veci sa ani čítať nedá,,,,


Ewmtetrix 230 acdc vodník , Bohler uranos 2700 mte vodník, Kitin 1900 HF,MiG 200 Riland, Speedglas 9100FX,Kart E1N.....

Offline

 

#122 03-02-2020 17:50:36

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: EVIK - "Třebíčské zázraky"

tak to funguje na kazdom fore smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče