SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-03-2020 11:09:48

no_-_name
Člen
Registrovaný: 24-08-2009
Příspěvky: 3

Překopání WP250

Zdravím,
dostalo se ke mě torzo svářečky Kovoplast WP250, je tam celkem solidně vypadající trafo, tak bych mu ještě dal šanci...
Napadlo mě osazení deskou PK22D, zapojení zhruba jako v OMI 245P viz:

http://eshop.omc.cz/userdata/shopimg/ga … 20245P.pdf

Potřeboval bych ale vědět, kde se na usměrňovači odebírá U1+ pro jednotku (do vstupu B20) - mají to nakreslené jen jako blok. Selskou úvahou bych svařovací napětí odebíral až za usměrňovačem, ale radši se ptám, aby v tom nebyla nějaká bota...

Jinak, má cenu tohle trafo doplnit na výstupu kondíkama/tlumivkou? Nebo to samo o sobě nějak slušně funguje i bez nich v původní sestavě?¨

Pomineme sestavu původního podavače a hořáku, které stejně nemám a taky protože se mi tu válí jedna čtyřkladka a eurokonektor.

Moc Vám děkuji za podněty.

Offline

 

#2 25-03-2020 12:12:05

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Překopání WP250

Daj foto ovladacieho panela ...  WP250 je asi riadený trojfázový usmernovač , zatial OMI je trojfázová odbočka ... Zámena dielov , bez experimentu nebude možná ... Pokial sa nevyznáš v blokovej schéme , tak to daj odborníkovi na Repas .

Offline

 

#3 25-03-2020 13:27:59

no_-_name
Člen
Registrovaný: 24-08-2009
Příspěvky: 3

Re: Překopání WP250

Svářečku teď nemám u sebe, nicméně mohu Vás ubezpečit, že se na WP250 přepínají odbočky primáru pakeťákem, úplně stejně jednoduše jako OMI :-)

Ve schématu se vyznám, jen jsem se chtěl ubezpečit abych neusmažil jednotku (mimochodem otázka je asi zodpovězená, viz https://www.svarecky-obchod.cz/dokument … 405PA4.pdf (strana 17), kde to mají nakreslené už logicky...)

Offline

 

#4 26-03-2020 16:03:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Překopání WP250

Napětí pro jednotku elektroniky není brané z nějakého menšího trafa o výkonu pár watů? I když je určitě trafo téhle svářečky hodně kvalitní a má i nějakou rezervu ve výkonu, asi bych šel cestou úplného překopání mašiny za modernější komponenty. Hlavní trafo bych nechal jen pro sváření a dodal ještě jedno menší, ze kterého bych napájel všechno příslušenství, tedy: elektroventil plynu, posuv drátu, desku s elektronikou a případně další. Trafko se dá sehnat i starší v inzercích třeba bazoš, sbazar a avizo. Stačilo by asi kolem 100VA. Zbytek ve svářečce( podavač drátu, deska s elektronikou) podle stavu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 26-03-2020 16:09:35

no_-_name
Člen
Registrovaný: 24-08-2009
Příspěvky: 3

Re: Překopání WP250

Jojo, s tím počítám. Je tam ještě malý trafo pro elektroniku, odhadem 100-150VA. To bych použil na výrobu 24+5V... hlavní trafo je řádný kus mědi, ale ten s tím nesouvisí. Celou silovou část bych zachoval (možná tedy ještě plus ta tlumivka/kondiky, jestli se mi k tomu někdo vyjádří jestli je to potřeba...) elektronika řízení, podavač a napájení těchto věcí bude nové

Edit: ta větev co jsem se na ni ptal vede svařovaci napětí do jednotky. Za prvý je na ni displej, za druhý možná nějaká zpětná vazba (měří se bocnikem i proud). Není to napajeni jednotky

Editoval no_-_name (26-03-2020 16:11:25)

Offline

 

#6 26-03-2020 18:08:58

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Překopání WP250

varok napsal(a):

Napětí pro jednotku elektroniky není brané z nějakého menšího trafa o výkonu pár watů? I když je určitě trafo téhle svářečky hodně kvalitní a má i nějakou rezervu ve výkonu, asi bych šel cestou úplného překopání mašiny za modernější komponenty. Hlavní trafo bych nechal jen pro sváření a dodal ještě jedno menší, ze kterého bych napájel všechno příslušenství, tedy: elektroventil plynu, posuv drátu, desku s elektronikou a případně další. Trafko se dá sehnat i starší v inzercích třeba bazoš, sbazar a avizo. Stačilo by asi kolem 100VA. Zbytek ve svářečce( podavač drátu, deska s elektronikou) podle stavu.

Varoku , to digitálny řízení spatnov vazbou , není to jednoduchý pro elektrikáre dopojit , čemu rozumíš opravema svářeček , kdy každýmu nesmysli radíš ... Ja jich mám mnoho opraveno a odladeno , a neozývam se  kdy névím odborne poradit ...

Offline

 

#7 27-03-2020 04:16:19

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Překopání WP250

Ale nic o řízení zpětnou vazbou jsem nepsal, psal jsem o celkoveém překopání mašiny i s deskou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče