SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 12-05-2020 16:40:59

Daver213
Člen
Registrovaný: 21-04-2020
Příspěvky: 23

Svařovací stůl

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně svařování na stolech Sigmund (děrovaný, rychloupínací) a to hlavně těch, kteří s tím mají zkušenosti.
Dřív jsem svařoval maximálně na litinové plotně, takže tento stůl neznám a hlavně jsem nepochopil, jak s ním pracovat.
Dejme tomu, že potřebuju na cca 1,5m dlouhý jekl navařit asi 8 vinglů po 150mm, všechno si upnu, dám do úhlu, naboduju a co dál? Mám všechno komplet zavařit kolem dokola, chvilku počkat na zchládnutí a pak dodělat stranu, která ležela na stole? Nebo nabodovat, potom hned odepnout a nabodovat z druhé strany a až potom povařit? V prvním případě to asi není úplně dobře, ale k čemu by jinak byly ty svěrky, než na upnutí, aby se to nezkroutilo? Když udělám druhou věc, tak už to potom upnout znova nemůžu, když jsou po všech stranách body.
Stejně jsem ale musel rovnat v obou případech, tak nevím, jestli je to normální a k čemu to zdlouhavé upínání teda je. A to ani nemluvím o svařování nějaké roury kolem dokola o průměru třeba 300mm. Snažím se na tom naučit, ale zatím celkem slabota. Výsledek je ten, že to vypadá snad úplně stejně, jako bez upínání. A to, že se materiál po svařování prostě prohne nikoho nezajímá, stejně to potom musím NĚJAK srovnat. Hlavně, že hodinu upínám. Má s tím někdo zkušenosti, nebo jsem jenom nemehlo?

Offline

 

#2 12-05-2020 18:29:14

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Svařovací stůl

Mám pocit ,že to děláš dobře ,je to jen na stehováni a každý svar má pnutí. Ten ti stul nepořeší

Offline

 

#3 12-05-2020 18:43:21

LordRIP
Člen
Registrovaný: 10-02-2012
Příspěvky: 16

Re: Svařovací stůl

Aby nezavazelo bodovani, tak si podkladam material treba 3mm podlozkama, upnu poradne, naboduju, otocim, naboduju druhou stranu, casto uz bez nejakeho slozitejsiho upinani, jen na jednu dve svorky a zavarit co je treba. Nebo pokud ma profil nejaky rozumny rozmer, tak dva, prip. vic bodu na vrchni stranu a z boku nabodovat az dolu ke stolu a usetris jedno otaceni. Vyhoda stolu je rychlost, presnost a opakovatelnost upnuti, deformace treba hlidat tak jako pri praci na jakémkoliv jinem stole.

Offline

 

#4 21-05-2020 10:37:44

Vojtecho
Člen
Registrovaný: 21-05-2020
Příspěvky: 1
Web

Re: Svařovací stůl

Jste nakonec se stolem spokojený? Budu teď vyřit více a zvažuju, že si ten stůl Sigmund taky pořídím, ale pořád váhám, jestli ty vynaložené peníze stojí za to a opravdu mi usnadní a zrychlí práci natolik, aby se mi to celé vyplatilo.


Výroba a prodej kovových zahradní stolů- https://www.a-market.cz/3496-kovove-zahradni-stoly Stoly klasické, z tahokovu, ocelové, hlinkové, kov / plast. Stoly vyrábím i na míru.

Offline

 

#5 21-05-2020 23:34:14

Adamw140
Člen
Registrovaný: 12-03-2019
Příspěvky: 441

Re: Svařovací stůl

Nikdy nic nestahuju nesverkuju. Vzdy to ma nejakou logiku kam se to krouti tak premyslet a zkouset. Nekdy se da kriva vec srovnat navarenim svaru jinde a pak ho vybrousit.

Nemehlo jo to si taky nekdy rikam kdyz mi neco nejde ale vetsina nemehel nechodi do dilny svaret ale drzi v ruce telefon a otravuji zivot ostatnim protoze nic lepsiho neumi.

Offline

 

#6 22-05-2020 11:53:34

LordRIP
Člen
Registrovaný: 10-02-2012
Příspěvky: 16

Re: Svařovací stůl

Jsem spise pouze nadseny kutil, proto mam jenom "bejbystůl" 800x1200x100 s nejakou prostredni sadou prislusenstvi... ale pouzivam ho skoro porad, mnohem vic nez jsem cekal...i na praci se drevem a pod.- lepeni, frezovani, vsechno krasne rovne a do vinglu... Da se opakovane a pohodlne delat v desetinach mm, zabava jako s legem-vcetne rozsirovani o dalsi dily stavebnice a i kdyz to bude treba az za Xlet, vim, ze budou sedet presne jak maji. Jedina nevyhoda je asi jen ta cena, pro hobby je samozrejme mimo, ale profikovi se podle me musi vyplatit, ale nechci tady vypisovat jako nejaky dealer - urcite jsou i jine srovnatelne profi systemy.

Offline

 

#7 25-06-2020 15:29:16

michal 4985
Člen
Registrovaný: 26-09-2015
Příspěvky: 6

Re: Svařovací stůl

https://www.youtube.com/watch?v=bJVZjhRTEfs&t=54s
dobre video kde recenzuje aj stoly siegmund 28  a siegmund 16 .ten 16 bez presneho vyrovnania stelovacimi srobami na nohach je komplet krivy.za tie peniaze by som cakal nieco s ovela tuhsou konstrukciou.ten  z hrubsieho materialu s 28mm dierami je ok ale uz extremne drahy. ale asi s ohladom na cenu  system 22 moze byt dobry ,tam je hrubka materalu 19mm

Editoval michal 4985 (25-06-2020 15:35:02)

Offline

 

#8 25-06-2020 18:31:47

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Svařovací stůl

Zrovna jsem přemýšlel o nějakém děrovaném stole, žebrované konstrukci vypálené laserem tl. stěny 6mm, ale docela mě to video odradilo....neutral


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#9 25-06-2020 19:33:00

michal 4985
Člen
Registrovaný: 26-09-2015
Příspěvky: 6

Re: Svařovací stůl

to hej upnes tam svorku silnejsie a ten 6 mm plech ohnes ..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče