SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 18-05-2020 15:17:00

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Výber kombinovanej zváračky

jean napsal(a):

...Inak k tým prirovnaniam, tu sa nejedná o to, že aj Matizom zájdeš do Nemecka, ale o to, že za Matiza chceš zapnúť naložený náves z kamiona. A to, sám uznáš, jaksi nejde...

Co by to nešlo, když Matiza připevníš na tažné zařízení pro kamion big_smile Ale nepojede to smile

Offline

 

#27 18-05-2020 17:24:36

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

jean - Ty si ma buď zle pochopil, alebo nepozorne čítal. Písal som, že ak niekto bude cestovať dvakrát týždenne z Bratislavy do Mníchova, tak si kúpi Audi A6 v plnej výbace, Ale ak bude niekto potrebovať raz za týždeň odviezť nákup z Kauflandu domov, tak mu bude stačiť aj Daewoo Matiz. Nie, že bude s Matizom jazdiť do Mníchova.
Okrem toho, ja nezváram denno - denne  8 hodín. Dielňa nie je moja živnosť, ale hobby priestor, kde ak niečo potrebujem opravím a sem - tam aj niečo zavarím. Vieš, ako je to na dedine, jeden potrebije zvariť rúčku na káričke, druhý pomocné koliesko na detskom bicykli a sem - tam aj niečo z hliníka. Tak to bolo myslené.
Fotky budú až keď bude fľaša a tig horák. Horák by mal prísť za 14 dní, ak nenastanú komplikácie na strane eshopu, odkiaľ je objednaný. Len neviem, ako ich sem vložím, lebo za roky čo sem chodím som na to ešte neprišiel.

Offline

 

#28 18-05-2020 17:24:38

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Výber kombinovanej zváračky

Zaprvé teda nechápu, proč je v tématu "TIG/WIG svářečky a svařování" diskuze o MIG/MAG multifunkci a zadruhé, svařování hliníku MIGem jsem bral vážně jen do té doby, než jsem to sám vyzkoušel (mám podobnou čínu, multifunkci, možná o něco lepší) a TIGovej  hořák jsem k tomu ani nepořizoval, proč taky na DC škrabku?

Dneska už vím, že musím pořídit ACDC HF TIG. Jo, kdybych se tady zeptal...


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#29 18-05-2020 18:09:57

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Výber kombinovanej zváračky

autocross napsal(a):

...a zadruhé, svařování hliníku MIGem jsem bral vážně jen do té doby, než jsem to sám vyzkoušel (mám podobnou čínu, multifunkci, možná o něco lepší).....

Víš, to není o tom to vyzkoušet, to je o tom se to naučit. smile . Já jsem se dost dlouhou dobu trápil, než jsem začal dělat jakž takž slušné sváry MIGem, a ještě se budu chvíli trápit, než se pustím do toho, co potřebuju. Ale o mašině je to hodně taky, o tom žádná ....

Offline

 

#30 18-05-2020 18:12:49

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Výber kombinovanej zváračky

Tak samozřejmě, že to neumím, ale tím MIGem se to asi ani učit nechci.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#31 18-05-2020 19:17:25

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

jean - asi si ma nepochopil, bolo to myslené tak, že s tou Audinou dvakrát do týždňa do Mníchova, ale ak potrebujem doviezť raz za týždeň nákup z Kauflandu domov, tak na to mi aj ten Matiz postačuje. A tak nejako je to aj s mojim zváraním. Nezváram 8 hodín denne a dielňa nie je ani moja živnosť, ale len hobby priestor, kde občas niečo opravím.  Vieš, na dedine každú chvíľu príde sused s odlomenou rúčkou na káričke, zlomený stojan na Babete, opraviť bráničku... atď. Na tento účel ja potrebujem zváračku.
Ak by mi niekto poradil, ako sa vkladajú fotky, bol by som povďačný, lebo za tie roky čo sem chodím som na to ešte neprišiel.

Offline

 

#32 18-05-2020 19:20:16

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

autocross - ak by si čo len trochu zapojil do premýšľania hlavu, tak by si na to možno aj došiel. Lebo tá zváračka o ktorej sa tu píše zvára MMA - MIG - MAG a TIG Tak asi preto.

Offline

 

#33 18-05-2020 19:45:35

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

Mayo - ako som sľúbil, tak po celodennej práci na stavbe dielne som sa na chvíľu dostal aj k tomu, aby som zváračku vybalil a vyskúšal.
Musím skonštatovať, že je niekoľko vecí, ktoré výrobca pravdepodobne zámerne zatajuje, nenájdeš ich ani v návode na použitie, ale prídeš na ne sám po rozbalení, resp. po zapnutí a vyskúšaní.
Neviem, odkiaľ začať, budem sa snažiť postupne popisovať jednotlivé či už pozitívne, alebo negatívne poznatky. Po rozbalení som bol milo prekvapený tým, že za 199€ má zváračka Euro koncovku na pripojenie horáku, čo väčšinou zváračky v tejto cenovej kategórii nemajú. Konštrukcia horáku s masívnymi vinutými pružinami pri konektore a aj pri rukoväti má tiež svoj zmysel, určite zabráni prelomeniu v tom najkritickejšom mieste. Prívodný kábel 230V je dosť krátky. Som zvyknutý na mojich zváračkách mať 5m dlhý kábel a tento určite vymením. Aj 2,5m dlhý zvárací horák sa mi zdá krátky, nie je problém vymeniť ho za dlhší, len otázkou je či to jednokladkový podávač drôtu zvládne. Časom vyskúšam.
Po zapnutí ma dosť prekvapil hlučný ventilátor chladenia. Nejednalo sa o mechanický hluk ventilátora, ale o aerodynamický, pískavý zvuk. Neviem, ako je riešené chladenie vnútra zváračky, ale ventilátor fúka statočne silno. Musím povedať, že ani jedna z mojich zváračiek, či už Co2, alebo invertor takto hlučné nie sú. Ale aspoň sused bude vedieť, že zváram.
Informačné displaye svietia intenzívne na zeleno a nie je problém s ich čítaním ani pri silnom slnečnom svite. To na mojich zváračkách čo mám doma tak nieje. Tie sú červené a veľmi zle viditeľné.
Je dobré, že výrobca v prospekte a aj v návode udáva zváracie prúdy. Napr, pre MMA 200A - lenže nejako pozabudol kupujúceho a budúceho majiteľa upozorniť na to, že pri zaťažiteľnosti 100% je vo všetkých režimoch zvárací prúd omedzený na úbohých 63A.
K zváračke sú dodávané dve malé cievky s 1mm Al drôtom a 1mm flux (plneným) drôtom. Drôt pre zváranie s Co2 k nej nieje.
Kladky - ďalší problém - je namontovná na podávači, žiadna iná v balení nie je a tá čo je k zváračke je pre drôt priemeru 1mm a 0,8mm Ale už špičky sú v sáčku s priemerom 0,6mm, 0,8mm, 0,9mm a 1,0mm
Čo ma tiež príjemne prekvapilo, že výmena (otočenie) kladky podávača je jednoduché po odskrutkovaní plastovej matice sa kladka jednoducho otočí. Na mojom Powermate k tomu potrebujem imbusový kľúč. Bez náradia ho nevymením.
Samotné zváranie som skúšal len s rutilovými elektródami 2,0mm, 2,5mm a 3,2mm. Zapálenie oblúka bez problémové na prvý škrt, žiadne lepenie elektródy, žiadne prskanie, celkom pekné zvary - ak zoberiem do úvahy neočidtený kus železnej pásoviny. Skäšal som nastaviť zvárací prúd na max. 200A a 3,2mm elektródou som "pálil" kusy 4mm hrubej pásoviny a zváračka to zvládala, vôbec sa neprehrievala.
Ďalšiu skúšku čo som spravil - zapojenie zváračky na 30m dlhý predlžovací kábel 3x2,5mm a všetko fungovalo ako má.
Zváranie s Co2 som neskúšal, lebo sa mi naozaj nechcelo z mojej starej zváračky vymontovať cievku s drôtom a prehadzovať fľšu. To vyskúšam niekedy nabudúce.
Ďalšou výhodou pre mňa je, že oproti môjmu Powermatu je o polovicu menšia a o polovicu ľahšia. Krásne sa zmestí na zvárací vozík.
Objednal som argónovú fľašu, asi zajtra, možno v stredu pre ňu pôjdem a tig horák je tiež už objednaný, mal by prísť za 14 dní, ak nenastanú problémy v internetovom obchode.
Takže za mňa a hlavne pre mňa zatiaľ v pohode a som spokojný..

Offline

 

#34 18-05-2020 20:11:40

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraj.A: Hlavu by jsi měl zapojit ty, protože svářečka o které tu píšeš je primárně MIG/MAG


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#35 18-05-2020 20:17:11

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

autocross - A to si zase z čoho vydedukoval? Je na nej napísané - kompaktná zváračka 4v1 a Ty povieš, že je primárne MIG/MAG. No si mi Ty len mudrc.

Offline

 

#36 18-05-2020 20:53:15

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraji,obyčejně se stává,že s jídlem roste chuťsmilesmile....Vem ji a nebazíruj,jsi stejně rozhodlej,tak potom,alespoň poreferuj smilesmile


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#37 18-05-2020 20:55:45

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

momák- však už ju mám doma. Prvé referencie som už napísal.

Offline

 

#38 18-05-2020 21:00:01

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Výber kombinovanej zváračky

Tak to se omlouvám,celé jsem to nepročítal.


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#39 18-05-2020 21:39:33

Mayo
Člen
Registrovaný: 17-05-2020
Příspěvky: 7

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraj, veľmi pekne ti ďakujem. Trochu som sa bál, že ju pôjdem vracať. Ale presne ako píšeš. Zváračku potrebujem na privarenie odlomeného kolieska z fúrika, sem tam niečo vyrobiť. Keď bude to tig fungovať, tak sa veľmi teším, pretože sa naučiť sexy húsenice variť túžim veľmi. Yak ju teda idem rozbaliť a hneď zajtra idem fľašu zháňať. Sledoval som celý deň, či napíšeš, len mi akosi ušlo, že medzičasom vo fóre pribudla ďalšia strana a ja stále len tú prvú kukám.
Dúfam, že zajtra budem mať šťastie na milého predavača, čo má nervy na amatéra.
Gentlemani, ale poniektorí ste dosť ostrí! Čo sa tu toľko naťahujete? Padla pripomienka, že sa tu riešia TIG zváračky a nie MIG, no ja čítam aj dáke cezhraničné závody Matizmi a Medveďmi smile

Offline

 

#40 18-05-2020 21:45:24

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

Maťo- neviem odkiaĺ si a či máš zdroj na fĺaše, ale ja idem pre fĺaše do Nitry. Dnes som s chlapom telefonovali, fĺaše má, len neprišiel. Treba si pre ňu prísť osobne. Ak chceš, tu je jeho inzerát

https://sluzby.bazos.sk/inzerat/1109467 … n-plna.php

Offline

 

#41 18-05-2020 21:47:34

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Výber kombinovanej zváračky

Necakaj od toho TIGu zazrak-y tieto stroje ktore maju max LiftArc na zvaranie zeleza je skoda
sakra velky rozdiel medzi flaskou CO2 (za 5e) a za rovnaku flasku (200bar Argon) 30-40e.
A co sa tyka ALU tak to asi rovno zabudni to skor Argon a MIG (drot na cievke + Argon) to skor...
Akurat Antikora bude DC Tigom mozno k niecomu ale bude ti chybat par veci
to je nabeh pulz potom dobeh (zaliatie krateru) a dofuk elektrody dostatocne dlhy aby sa stihla uchladit elektroda.
toto som tam nikde nevidel ako na to .. este pozrem PDFko..
Ale kupit COcku za 200tovky v supermarkete to sa ani Evite nesnivalo pred rokom tongue

To stou kladkou otocenie je bezna vec ja tom mam tiez 0.8/1.0mm alebo ina 0.6/0.8
skor je dobre ked mas tlacitko na posuv alebo nastavitelny burnout

skus ten svoj stroj nafotit lepsie ako su produktove fotky nech poriadne vidime to spracovanie.
ozaj dvierka ako doliehaju jeden zamok panty ako pohode tu zvycajne vidno ako setrili smile
ja mam napr 2 zapadky a ked mas cievku v ruke neotvoris to potrebujes 2 ruky big_smile


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#42 18-05-2020 22:03:33

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

ihlan - časom nafotím, len teraz keď je pekné počasie, tak sa snažím byť čo najviac na stavbe. Asi to spravím tak, že až budem mať fľašu a horák, tak budem pokračovať v skúšaní a písaní recenzií.

Offline

 

#43 18-05-2020 22:07:36

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraj.A ja som ťa pochopil veľmi dobre, len ty nechápeš, že tak, ako ten matiz nepotiahne 15 tonový príves, tak slabý zvárací aparát nezvarí rám motorky... A naozaj to nefunguje tak, že ked nezvára rýchlo, tak budem ohrievať dlhšie smile. Inak ti prajem radosť z novej hračky, sám ešte TIG nemám, lebo čisté DC nechcem a AC zatiaľ nie som ochotný zaplatiť.
Sprav tie fotky zvarov aj mašinky.

Offline

 

#44 18-05-2020 22:28:50

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

jean - tak ako som napísal vyššie. Časom.
Snáď mi dovtedy niekto napíše, ako sa do príspevku vkladajú fotky. Ešte som na to nedošiel. Hľadám, hľadám, ale nevidím nijakú možnosť vkladania fotografií.

Offline

 

#45 18-05-2020 22:55:01

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

Mayo - najpodstatnejšie informáciu som zabudol napísať. Skúšal som zváračku na rozsahu 200A MMA zapojenú do zásuvky istenej 16A poistkou. Schválne píšem poistkou - nie ističom. V dome mám staré rozvody a klasické keramické poistky na zašróbovanie. Zváračka ani raz poistku nevyhodila.

Offline

 

#46 19-05-2020 04:47:00

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Výber kombinovanej zváračky

Zasrobuj 10A co to spravi smile napr ten Magnum co mam ja ide zapnut na 10A a islo zvarit pasovinku 30x5 cez 10A poistku.
sice mozno obetujes jednu 10A ked to da 10A poistku tak je vhodna do zahrad kde zvycajne ludia maju
daleko trafo a potahane rozvody krizom krazom cez susedov.

Editoval ihlan (19-05-2020 04:57:05)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#47 19-05-2020 08:42:50

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Výber kombinovanej zváračky

Juraj.A napsal(a):

jean - tak ako som napísal vyššie. Časom.
Snáď mi dovtedy niekto napíše, ako sa do príspevku vkladajú fotky. Ešte som na to nedošiel. Hľadám, hľadám, ale nevidím nijakú možnosť vkladania fotografií.

Dyť to máš hned nahoře: "moje obrázky - nahraj obrázek - .... " . Stačí číst, co ti to píše.

Offline

 

#48 20-05-2020 16:39:51

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Výber kombinovanej zváračky

ale tam to nikto nehladaaaa pokial chces dat poriadne fotky cez MOJE obrazky to nedavaj
daj to radsej cez imageway.cz a podobne stranky forum orezava rozlisko a nevidno detaily.
taky imageway potom vidno vsetko lebo nechava obrazok v povodnom rozlisku


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#49 20-05-2020 16:55:50

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 707

Re: Výber kombinovanej zváračky

Bohužel žalostný problém na většině fór jsou obrázky na externích úložištích v síti. Kdo zaručí, že za pár let někde na nějakém neznámém serveru ještě budou? Nikdo. Pokud jsou na serveru konkrétního fóra, stojí a padají spolu s ním.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Online

 

#50 20-05-2020 21:21:19

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Výber kombinovanej zváračky

pafik1605 - Ďakujem pekne za radu. Ale pravdu povediac, aj napriek Tvojej pomoci som to dosť dlho hľadal a okrem toho, je to dobrá somarina takýmto spôsobom vkladať obrázky. Nájdem si určite iný spôsob, ako obrázky vložiť do príspevku.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče