SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 16-09-2020 19:10:31

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

Charon> Hilti a Lidl nejsou konkurence. Lidl prodava hobby cajky obycejnym lidem, zatimco Hilti zije z podnikatelskeho sektoru. Prodava firmam a OSV C kteri ten vercajk maji  na praci. Dokonce tu dlouho prodavali jen na ICO.
Proto i ten model reklamace rychlou vymenou. Reknes kde budes zitra delat a oni ti tu vec  v  pripade nutnosti i dovezou. Ja uvadel ten priklad proto, ze uz jsem nemel jako pravnicka osoba  na reklamaci  davno narok a presto ji vyridili kladne a promptne.
Pafik1605> myslim ze s vetsim objemem nejake slevy jdou ziskat. Moc si to nepamatuju ale kupoval jsem naraz veci asi za 80 000Kc a nejaka 5%  nebo 10% sleva byla.
Na ksicht ale ne, coz se ani nedivim- zena mi rika ze kdyz se kabonim tak vypadam jako vrah smile

Editoval Dawe (16-09-2020 19:12:47)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#52 16-09-2020 20:04:04

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1454

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

@Dawe, díky za objasnění. Měl jsem za to, že i podnikatelský sektor zajímá za kolik nakupuje, neboli jaké jsou vstupní náklady. Když zajdu ve firmě, že chci něco koupit, tak musím hergot zdůvodovat proč se za to má vysolit pálka, když se to dá kopit jinde za zlomek ceny.
Řekl bych, že Parkside je konkurencí pro Gude, Asist ... a vše zas pro Bosh, Makita, DeWallt nevím jak se to všechno jmenuje co se prodávají v Obi, Bau... nebo Hornbach. A tam potkávám spoustu řemeslníků, což je podnikatelský sektor.
Nevěřím, že Hilti je jedno když se na Evropský trh tlačí takové množství nařadí za zlomek jejich cen.

Editoval Charon (16-09-2020 20:06:33)

Offline

 

#53 16-09-2020 23:43:49

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

Hilti tiez uz nie je to co by vydrzalo vecnost,ze tato znacka je uz tiez ako mercedes zije z mena ale kvalita tiez uz isla dole bohuzial

Editoval Joe66 (16-09-2020 23:44:36)


Kutil s.r.o.

Offline

 

#54 17-09-2020 09:36:28

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2656

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

Charon napsal(a):

@Dawe, díky za objasnění. Měl jsem za to, že i podnikatelský sektor zajímá za kolik nakupuje, neboli jaké jsou vstupní náklady. Když zajdu ve firmě, že chci něco koupit, tak musím hergot zdůvodovat proč se za to má vysolit pálka, když se to dá kopit jinde za zlomek ceny.
Řekl bych, že Parkside je konkurencí pro Gude, Asist ... a vše zas pro Bosh, Makita, DeWallt nevím jak se to všechno jmenuje co se prodávají v Obi, Bau... nebo Hornbach. A tam potkávám spoustu řemeslníků, což je podnikatelský sektor.
Nevěřím, že Hilti je jedno když se na Evropský trh tlačí takové množství nařadí za zlomek jejich cen.

Máš na to zajímavej pohled a nebudu ti ho vyvracet. Klidně ho měj i nadále.
Ve vercajku jsou v podstatě tři levely, top, tam patří Hilti (možná další, Milwaukee?, ale nemám zkušenost), střed, tam patří Makita, DeWalt, modrej Bosch, a pak low end, tam patří Gude, Assist, Parkside.... Ty přesuny zákazníků se nedějou o dva levely, ale o jeden.
Mimochodem, když ke mně přijde řemeslník, tak hned na začátku dokážu odhadnout, co bude zač, jen z toho, jakej má vercajk. A většiinou se nespletu.
Kdysi mi v paneláku přivezli vertikální žaluzie a měli je namontovat. Měli vrtačku s mechanickým příklepem. Chvíli to mordovali, pak jsem vytáhnul svojí s pneumatikou a půjčil jsem jim jí, aby to mohli udělat.
Pokud bych dělal sám, koupil bych si nejlepší a nejspolehlivější vercajk, na jakej bych měl. Pokud bych zaměstnával ukáčka, tak bych jim samozřejmě na začátku dával něco levnýho, než bych se přesvědčil, jak dělaj a jak se k tomu chovaj. Ale v každém případě tak, aby to bylo funkční, ošizený na kvalitě zpracování, trvanlivosti, designu, .... ne funkčnosti.

Offline

 

#55 17-09-2020 09:37:50

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2656

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

Dawe napsal(a):

Pafik1605> myslim ze s vetsim objemem nejake slevy jdou ziskat. Moc si to nepamatuju ale kupoval jsem naraz veci asi za 80 000Kc a nejaka 5%  nebo 10% sleva byla.

To je málo, 5%. To už by se vyplatilo sehnat plátce DPH a koupit to na něj.

Offline

 

#56 27-10-2020 14:17:51

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 722

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

Před nedávnem jsem si tenhle kousek taky pořídil. Potřeboval jsem udělat větší počet spojů systémem předvrtání a hned do toho vrazit vrut. Tak aby nebylo potřebné se vracet, anebo tahat dvě vrtačky. Možnost rychlé záměny hlavičky i s upevněným vrtákem za bit je z mého pohledu hodně fajn. A za tu cenu, se už zaplatila. Ostatní mohu jen potvrdit, to co v #34 napsal SITMIR. Líp bych to nenapsal.  smile


O 160, Magnum 210 Synergy.

Offline

 

#57 27-10-2020 16:16:52

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

to je celkem směšná diskuze, člověk kterej nepodniká, nemá firmu která používá ruční el. vercajk dává rozsáhlé zkušenosti s nářadím.
Dle mne má každý něco špičkového, například Bosch: flexy. S nikým o tom nehodlám polemizovat. Denně s flexami pracuju dlouhý léta a vyzkoušel sem hodně značek.

předpokládám že pan kolega Dawe je plátcem DPH, když nakupuje v takovém rozsahu.
Podnikatel samozřejmě dohlíží na ceny investic, pokud je ke konci roku zisk před zdaněním moc velký a hrozí vysoké daně, samozřejmě se za to radši nakoupí vercajk.
Než to nacpat politikum na rozdávání sociálům.

jo ta vrtačka: neměl to být původně utahovák? Výrobce zjistil že je to k prdu tak z toho udělal vrtačku big_smile

Editoval bourač (27-10-2020 16:17:57)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#58 27-10-2020 17:48:37

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

Co psal SITMIR př.34: Dlouhatánskej kábel má už více značek nářadí, ale samozřejmě jen některé typy. Třeba Dewalt to tak dělá. Sundávací sklíčidlo určitě bude mít taky nářadí u jiné značky, jen je potřeba vyhledat konkrétní typ.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#59 27-10-2020 19:15:14

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vrtací šroubovák Parkside PNS300A1

bourač> jasne, kupuju prevazne pro svou firmu, takze bez DPH.  Ja se nechtel hadat ani nikoho poucovat, jen jsem reagoval na prvni prispevek o Hilti od "pafika", protoze tomu jeho nadseni uplne rozumim. Sam mam v domaci dilne jak Parkside, tak treba Makitu a nakonec i nejake Hilti a treba i japonskou zn. Engineer. Horses for Courses, jak rikame my cesi smile

Editoval Dawe (28-10-2020 11:19:44)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče