SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 27-09-2019 10:02:15

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Omlouvám se za své dotazy na základní věci a za neznalost základních pojmů. Budu se víc snažit.
Postupně si to pročítám znova. Už jsem si to kdysi něco málo čelt, ale jak to nemám prakticky ošahané, tak jsou to jen informace, které jen projdou, kord když to třeba teď zrovna nepotřebuju.

Offline

 

#77 27-09-2019 14:49:21

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

ihlan napsal(a):

Este stare dobre clanky ktore napisal niekto fakt sikovny zacal by som tu a potom tam aj pokracoval

Famater wink Uz som mu to daval #72 ale odomna malokto zoberie wink musi sa to otrieskat 5x o forum a zvyraznit.
Este som bol taka potvora ze som mu tam naznacil ze ma aj pokracovat cize je tam VIAC dielov
(chcel som otestovat vsimavost a samostatnost ze nasmerujem a ci si sam dohlada dalsie zdroje...)
Myslis ze objavi ze to ma dokonca aj treti diel ?(sakra som prezradil no co uz hadam to opat nepostrehne odomna. )
Evitaaaa kde steeee Vy mate urcite pedagogicku prax ako taketo pripady?  Vacsim valcekom alebo vyhrubnikom? wink

Inak karelw pozri na kolegu (barbucha) dostal rovnaku radu od Famatera stym prietokomerom tu
uz chapes ze to tu omielame dokola tak 3x za tyzden smile?
UZ by ste boli dvaja do skoly hotova malotriedka wink

Editoval ihlan (28-09-2019 08:19:29)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#78 07-03-2020 21:03:29

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Zdravim máte niekto konkrétne skúsenosti s
https://www.zvaracky-obchod.sk/akcne-se … -kabel.htm

Ďakujem cenovo je približne rovnaká ako welder fantasy

Offline

 

#79 30-10-2020 17:17:47

passarotrovao
Člen
Registrovaný: 12-11-2019
Příspěvky: 120

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

dobré odpoledne mám sherman ac dc 206p (jasic clone) nemá acdc funkce, které má mini jet 200 acdc. Může mi někdo vysvětlit, k čemu je tolik křivek? V reálném prostředí, jaký je rozdíl mezi trojúhelníkovou a čtvercovou vlnou? hladký čtverec sinusového tvaru? má nějaké praktické použití?

Offline

 

#80 30-10-2020 19:17:03

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Já bych na zaškolení klidně někam šel. Jen jsem zatím nikoho neukecal (nebyl moc prostor to řešit).

Mám to WF Mini a jsem spokojený. Občas něco vařím ale nejsou to hodiny. To ACdc mi furt nejde nastavit. Jinak prutokomer mám a používám. Ihlan díky za tvoje rady, ber  to tak, že ne každý je profik, svareč. Jsem amatér a k některým věcem se musím prostě dostat obklikou. Chápu že  ty dotazy amatérů tě dost unavují, navíc, když je to furt to samé...

Offline

 

#81 30-10-2020 19:42:05

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

iba 13 mesiacov tongue  to trvalo hihihi... nejde o to ze unavuju skor ma stve ze si nedaju poradit
ked im davas radu tak ju odmietaju..... alebo ta oznacia za niekoho kto im nadava....
To ma vytaca, ja uz neradim uz davam len linky. Kto chce si precita kto chce potvrdit svoju predstavu iba vycita tongue

Bol tam rozdiel medzi budikom a prietokomerom ? (je to pre tych co ustavicne veria tym malym cinskym budikom)

PS: Prietokomer je drobnost ktora setri plyn hlavne ze si spokojny ... btw v prahe mate urcite zvaracku skolu wink
alebo si proste skus zavolat do Evitovic (pytat sa na zaskolenie) ale otom som ti uz tiez pisal tongue
Aspon nam o polroka napises akemaju super buchty wink

Editoval ihlan (30-10-2020 20:52:35)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#82 30-10-2020 19:57:46

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

passarotrovao napsal(a):

dobré odpoledne mám sherman ac dc 206p (jasic clone) nemá acdc funkce, které má mini jet 200 acdc. Může mi někdo vysvětlit, k čemu je tolik křivek? V reálném prostředí, jaký je rozdíl mezi trojúhelníkovou a čtvercovou vlnou? hladký čtverec sinusového tvaru? má nějaké praktické použití?

pocul si niekedy trojuholnik hranu a sinus signal na repraku ? citil by si rozdiel
odpoved v style pafika: nema to pre teba prakticke vyuzitie....
rozdiel asi uvidis pri hrane a trojuholnik... ber to tak ze pri hrane stupas prudko na max a pri trojuholniku
pomaly a postupne
ono to okom asi neuvidis ale budes to urcite pocut wink

pozri sem https://www.weldingtipsandtricks.com/ac … pulse.html

a potom sem https://www.youtube.com/watch?v=SubhcIsAakY?t=4m30s
pouziva tam everlast zeleny stroj ktory je rovnaky ako cerveny JET TIG 2/3 of fachowca

Editoval ihlan (30-10-2020 20:19:06)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#83 31-10-2020 07:46:00

Karelw
Člen
Místo: Janlonec nad Nisou
Registrovaný: 22-05-2019
Příspěvky: 36

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Jo jo trvalo mi to dlouho, uznávám.
Vím školu jsme řešili, Evitu a její školu jsi mi už doporučoval. Už jsem na to i koukal a koukal jsem na jiné, ale nedotáhl jsem to. Vlezlo mi do toho stěhování jiná práce a s tím spojený blázinec. Teď jsem Jablonec nad Nisou.
Prutokomer dobrý, dá se to lépe nastavit, je to přesnější ale v mém případě tam až tak velká odchylka není. Je to zhruba do 1 l. Používám ho celkem pravidelně i třeba jako kontrolu.
Svarečka a všechno příslušenství je v pohodě. Slabý článek je obsluha.
Díky za rady.

Offline

 

#84 31-10-2020 10:06:39

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

Pre teba je to iba "liter za minutu" pozri ak mas 8-10l flasku 180-200bar tak
pri 8l/180bar mas pri rozdiele 1l/m ziskas o 24min zvarania k dobru.

Kolko toho stihnes za 24min? Vela malickych dielov - alebo sa mylim ?
(velmi zjednodusena matika len to lepsie pochopis)

Co sa tyka tej zvarackej skoly skus tam zavolat aspon nam napises co ti povedali
V tej ci inej skole cena tiez potesi (pomahas inym ktori forum citaju...) mozno nam povies co je s Evitou tongue
Hlavne to neodkladaj lebo nieje nic horsie ako stareho psa ucit nove navyky
- tj ak si ziskal zle bude tazsie to zmenit.

Zaskolenie ti usetri kopu veci a zarobi viac budes si trufat na ine veci a za peniaze.
nechcem odbocovat od temy JASIC vs WF tak skoncim.

Ale myslim ze Jirkati je juzne pod tebou a EWM je kusok severne nad tebou takze je aspon kde sa opytat
ked ta odmietnu vedia ti poradit kde by ta mohli aspon zaskolit.

Editoval ihlan (31-10-2020 10:35:16)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#85 31-10-2020 11:17:34

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2663

Re: Welder Fantasy vs. Jasic

ihlan: hele, pokud chceš odpovídat v mém stylu, tak neopisuj geometrické tvary svými slovy, ale používej oficiální názvy: SINUS, TROJÚHELNÍK, OBDÉLNÍK, LICHOBĚŽNÍK. UZNAL BYCH TI I TRAPÉZ big_smile
S tvarem nesouvisí jen strmost a tvar náběžné hrany, ale i jeho plocha = energie dodaná do svaru.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče