SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 21-11-2020 15:26:40

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

No, přivezou mi ji tedy příští týden...
Ale rozpočet na hračky jsem si nevyčerpal, takže podle rad se teď zaměřím na mašinku do 200A AC/DC.
Vidím, že tady spousta lidí pěje chválu na ty poláky, jen moc nevím, jak fungují nákupy, reklamace a servis v Polsku.
Na fóru je spousta informací, tak budu dál pročítat.

Offline

 

#27 21-11-2020 16:18:27

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Výběr TIG AC/DC

Byli by i tací, kteří by pěli chválu třeba na EWM, ale ti, co kupujou pšonce, by je překřičeli smile
Takže čekáme, až se tu objeví někdo, kdo napíše, že chce kvalitní stroj, a pak se můžeme ozvat. Jistě by se ozval i kolega rcp, co má Fronius, a možná i další. smile

Editoval pafik1605 (21-11-2020 16:21:20)

Offline

 

#28 21-11-2020 18:01:37

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Výběr TIG AC/DC

chlapiii.. fronius akosi zlacnil... skoro som spadol zo stolicky..
https://www.polskytovar.sk/Zvaracka-FRO … #googtrans(sk)

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3907_fronius.jpg

Editoval vyrobca (21-11-2020 18:33:54)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#29 21-11-2020 18:13:58

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Výběr TIG AC/DC

kurnik chlapi nekupujte to ako rozky sak som pred chvilkou pozeral ze 7 ludi a uz je 31 big_smile (ironia)... pre menej chapavych..
idem dat obrazok ked to zmizne aby aj nase deti vedeli ako sme lacno zily tongue
https://i.postimg.cc/tJBNwbHB/polskytovar-fronius.jpg
tu je zaloha obrazku https://upx.cz/uBW

Editoval ihlan (21-11-2020 18:17:37)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#30 21-11-2020 18:42:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Výběr TIG AC/DC

pafik1605: Nebude to i tím co se tu řeší pořád dokola? Tedy že je tady pár lidiček, kteří se svařováním živí a vidí trošku dále, než nějaký domácí kutil, který jednou za půl roku vytáhne mašinu ze skříně a zavaří(čtěte přilepí) nějaké 3jeklíky 20x20mm k sobě? Já jsem to taky tak kdysi měl. Ale od určité doby se snažím aby sváry i trošku vypadaly, no i když pokaždé se nepovede. Pak je další skupina lidí, kteří se svařováním živí, mají mašiny za třeba 100 tisíc, ale stejně na výrobek něco nakydají a vůbec jim to nevadí. Samozřejmě jsou i kutilové, kteří to mají jako koníčka a i přes to mají sváry nádherné, to nepopírám. Ale ti podle mě nepůjdou cestou koupit mašinu v té nejnižší cenové hladině.
Tazatel nevím jestli je jen kutil nebo jestli ho svařování živí.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#31 21-11-2020 18:52:17

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Výběr TIG AC/DC

ihlan napsal(a):

kurnik chlapi nekupujte to ako rozky sak som pred chvilkou pozeral ze 7 ludi a uz je 31 big_smile (ironia)... pre menej chapavych..
idem dat obrazok ked to zmizne aby aj nase deti vedeli ako sme lacno zily tongue
https://i.postimg.cc/tJBNwbHB/polskytovar-fronius.jpg
tu je zaloha obrazku https://upx.cz/uBW

dopici ihlan,comu sa smejes? big_smile

ja som kupil za 4000€ a ked pojdem predat, tak sa mi nevrati ani postovne!!!!!!!

neviete, kde sa da kupit lano - tak 4-5m, take hrubsie, az to moc neboli...... big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (21-11-2020 18:54:22)

Offline

 

#32 21-11-2020 19:17:23

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Výběr TIG AC/DC

ked ma nebudes stale citovat tak ti dam link... bacha tahas uz na 3000cku ako tvoj magicwave vitaj v klube big_smile
co myslis teraz si tu cervenu skrinu kupi moze dovolit aj biela pani na vianoce
uz 5rokov cakam na vianocnu capicu a foto deduska TETRIX a nic..

Editoval ihlan (21-11-2020 19:19:53)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#33 21-11-2020 19:47:34

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Výběr TIG AC/DC

By mě zajímalo kdo a kolik si jich za těch 6,3 objednal?

Offline

 

#34 21-11-2020 22:30:01

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

pafik1605 napsal(a):

Byli by i tací, kteří by pěli chválu třeba na EWM, ale ti, co kupujou pšonce, by je překřičeli smile
Takže čekáme, až se tu objeví někdo, kdo napíše, že chce kvalitní stroj, a pak se můžeme ozvat. Jistě by se ozval i kolega rcp, co má Fronius, a možná i další. smile

Jo, tohle chápu, je to stejný, jako když budu srovnávat brusku z obi za 300, brusku z číny s nápisem narex za 1000 a metabo německa se softstartem, tachocontrol a ochranou před opětovným spuštěním. Vším jsem si prošel a ta radost, když to má výkon a nevrtí se to v ruce jak červ (nevibruje)... To samý se šukačkou, kde se nekroutí stolek, pokosovkou, kde se dá řídit podle stupnice a tak bych moh pokračovat do nekonečna.
Každý zboží má svýho kupce a svý určení. Moje první vlastní svářečka byl Einhell, rozptylový trafo. Taky se navařila, ale nechtělo se jí poměrně často zapálit, jinak na ní nebylo co zku.vit. Pak za pár korun ta MEZina, radost s tím vařit, ale velká, těžká a relativně žravá. První invertor byl jak z jinýho světa. Pak MIG, zase Einhell 145, červená, to se ještě snažili, když jsem vyřešil posuv drátu, docela to šlo, ale výkon o ničem, nicméně na plechy dobrá.
Pak jsem dělal svářečák. Původně jan autogen, ale rozkaz zněl jasně a bylo i MMA. No a oni měli všechno od Kemppi. Jak už jsem psal, zázrak...
Jenže na domácí vaření, kdy to není za účelem obživy, je ta mašinka ponekud úlet a spíš by odešla na vysušení kondů, než na amortizaci.
Nezapomenu jak přijel do kolchozu dealer z omi a vedl slavnostní řeč na téma kam poune jejich stroj produktivitu a jak je to úžasný a skvělý.
Když pak viděl, že to má nahradit PP315-21, zamrznul mu úsměv. To i jezedákům, když s tím museli začít makat naplno.
Tím chci říct, že bych se nebránil ani staršímu stroji, pokud by tedy byl repasovaný, či servisovatelný, protože ten uživatelský komfort, výkon a spolehlivost budou pořád vyšší u 10 let starý Kemppiny, Fronika, nebo Migatroniku než u novýho lowcostovýho stroje.
Další věc jem že ne každý má možnost si odmáznout DPH. Jak rásně bez něj vypadá cena třeba u FOCUS TIG 200 AC/DC PFC...
Proto chápu, že někdo vyhodnotí levný stroj jako dostačující, pak se s tím trápí, ale nakonec se s tím smíří, protože to utrpení není každý den.
Profík si ale pořádný stroj koupit prostě musí. Ono je to na té ergonomii, pohodlí a kultuře při svařování znát, o tom nemá cenu diskutovat.
Stejně tak je bezpředmětné srovnávat výrobce s vlastním vývojem a servisní a dealerskou sítí, včetně technické podpory, s překupníky rebrandovaných univerzálů z číny. Tím je logicky daná cena, protože vývoj stojí víc, než nalepení samolepky na hotovou věc.
Jenže když se vrátím na začátek, tak jsem vyřešil výkoný agregát DC.
Teď chci vyřešit AC/DC stroj za nějakých no, holt nebudu tolik hulit a chlastat, 40-50, příslušenstvá mně netrápí, po vyslechnutí rad tedy nějakých 200,250A, přenosný, bez zbytečných cingrlátek, stačí předfuk, dofuk, puls, up a down slope, ovládání pedálem ideálně i 4T a víc ani nechci. Osobně bych nejraděj něco, co se nastavuje trimry celý, jako to maj číňani.
Žádný programy, to nemá pro moje účely význam a jen to dělá zařízení složitějším a co v zařízení není, to se nemůže pos.at.
Líbí se mi na tom okamžitý přehled nad nastavením a rychlá korekce.
A teď by mně zajímalo, jestli je možné sehnat kvalitní stroj s tak omezeným rozpočtem a velkými požadavky...

Offline

 

#35 22-11-2020 00:04:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Výběr TIG AC/DC

Z větší částí s vámi souhlasím. Já taky zkoušel různé nářadí a člověk postupně zjišťuje, že prostě to nejlevnější nářadí účel splní, ale jak jste psal, má třeba stupnici mimo, nebo úhlovka i když nemá pořádný výkon a zastavuje se vibruje tak, že po pár minutách musíte ruku nechat spočnout. Svářečku zkuste pana Rellíka nebo Discoveru. Proč nezkusíte kouknout třeba na nějaký Jasic nebo JET TIG jak vám chlapi radí? Co jsem koukal, tak ty Jasic 200 AC/DC stojí něco málo přes 20 tisíc. Už mají u Choboly i 250, ta stojí necelých 30. Ty JET TIG nevím kolik stojí, ale určitě ne o moc více. A mají to tady chlapi, takže nějakou malinkou šanci na dobrý výběr máte. A ještě ušetříte na příslušenství. Koupit mašinu za řekněme 50 tisíc a pak ji vytáhnete 1 za 3 měsíce na hodinu ze skříně? Jestli to máte jen jako hobby, tak bych zvolil takovou zlatou střední cestu. Ne nějaký levný šmejd za 12 tisíc, ale asi ani ne mašinu za 50 tisíc. Tak kolem 30. Je to ale jen můj názor.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#36 22-11-2020 10:06:58

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

Jasic je až volba z posledních. Vím kde je mají, vím že fungují, měl jsem možnost si je osahat, díly se kupují levně na aliexpresu.
Na JET jsem se zaměřil lehce poté, co mi nevyšel Everlast. Pravděpodobně je to stejná fabrika původu, jen velký rozdíl v zákaznické podpoře.
Tak prostá věc, jako manuál, připomíná tu úhlovou brusku (příčí se mi říkat flexa, protože Flex je pořád pojem...), kde se dočtu akorát že s tím nesmím řezat ruce. Potvrdilo mi to i zdejší forum, kde se uživatelé pídí po běžných věcech, jako zapojení konektrou pedálu, který má everlast v návodu i s hodnotami potenciometru.
Když vezmu třeba GYS, který je podobná cenová relace, tak tu má servis a v návodu je mimo blokového schéma i rozpad a výčet náhradních dílů.
Takhle je to i u tý brusky, tu za 300 rovnou vyhodím, ale do třeba toho Metaba, Narexu, Hiltiny... koupím co si vzpomenu a podle ceny se rozhodnu o rentabilitě opravy, vzhledem ke stáří stroje a amortizaci dalších komponent.
Prodejce v ČR je ochotný, poradí, ví co prodává, ale zase nejsem si jistý servisním zázemím a trochu mi štve, že třeba k tomu WF JETII spot je jakoby zdarma kukla a ne pedál, nebo že ta 320 nešla koupit jinak, než s chlazením.
No a protože v cenové relaci o které uvažuji už je jen ten GYS, Kuhtreiber a Alfain o kterých vím, že tu servis mají a díly jsou, budu volit mezi nimi.
Za ideální stroj pro moje lepení v AC považuji tenhle https://www.everlastgenerators.com/prod … rtig-250ex jen to zastoupení v evropě...

Offline

 

#37 22-11-2020 10:26:38

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Výběr TIG AC/DC

Juráš napsal(a):

......Teď chci vyřešit AC/DC stroj za nějakých no, holt nebudu tolik hulit a chlastat, 40-50, příslušenstvá mně netrápí, po vyslechnutí rad tedy nějakých 200,250A, přenosný, bez zbytečných cingrlátek, stačí předfuk, dofuk, puls, up a down slope, ovládání pedálem ideálně i 4T a víc ani nechci. Osobně bych nejraděj něco, co se nastavuje trimry celý, jako to maj číňani. ...

No, to jsi na slušný svářečce za 50  smile. Ale jestli chceš jen knoflíkový ovládání, tak si kup 1000x to samé, jako má Klimbik. Vyjde tě to na polovic smile

varok:  a už je to tu zase, Jasic, WF, Ideal ..... sad

Juráš: Já kdybych si teď měl koupit novej TIG, po zkušenostech, které mám, tak bych si koupil tohle:
http://www.formicaweld.cz/0%7C10%7C15%7 … rt-20.html
Když jsem kupoval Picotiga 200, tak jsem měl nabídku na Tetrixe a vycházel o nějakých 17 dražší. Tehdy jsem si říkel, těch 30A navíc, to nepotřebuju. Jo, prdlajs. Jak by se letos bývaly hodily.
Samozřejmě jsem si tehdy napsal o nabídku, cena byla podstatně nižší, než webová. Ještě k tomu webu; ten Picotig, co tam maj, nemá pulz. Můj má. Tehdy měli větší výběr.

Editoval pafik1605 (22-11-2020 10:27:44)

Offline

 

#38 22-11-2020 12:36:24

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

Právě tu věc, co má Klimbik znám. A jak jsem říkal, je to až nejzasší možnost, protože to sice dělá tak nějak co má, ale je to takovej nevkusnej kus nábytku a není to na žádný velký přenášení.
TETRIX krásnej, ale za 50 ho neseženu ani bez daně :-)
Tu výkonovou rezervu chápu, i proto jsem vzal v DC to největší co bylo. Když je pak rozdíl pár tisíc při nákupu a není to stroj na dva roky, vyplatí se přidat nějakej šesták.
Jinak že někdo preferuje nějaké značky, protože je s nimi spokojený, nebo jsou jejich výrobky pro něj dostačující a má zajištěný servis, to nevidím jako nic špatnýho.
Mám přehled v elektickým nářadí, ale ve svářečkách se ztrácím. Proto vycházím jen ze značek co tak nějak znám, nebo s nimi mám zkušenost.
Jenže znám dost lidí, co svařují a je to stejný, jako všude. Buď je to dle známého "Každý kohout svoje peří chválí", nebo v tom horším případě, taky ze života, koupil kluk obyčejnou Minarc 180 a blbeček s kitinou za 5000 mu ji poplival tak, že ho hnedle rozbrečel. Přitom jsou to funkčne stejný stroje, jen ta Kemppi holt byla dražší a von si ji nemoh dovolit. Naštěstí takových duševních mrzáků je minimum.
Pak je určité procento jedinců s reálným pohledem na věc. Těch si vážím nejvíc. Málokdo řekne, jako kolega, "kdybych si vůl přidal 10k, nemusel sem se trápit" bylo to něco s mechanickým nastavováním na MIGu, už nevím co přesně, nakonec ale kupoval podavač a hořák z jinýho modelu.
Když ale vezmu objektivně co je na zdejším trhu, tak do těch 30 do 50 je to všechno stejný, liší se to jen v cenách příslušenství, zákaznický podpory a servisu. Je sice hezký si koupit sroj co umí všechno, po čem domácí lepič touží, ale právě proto, že ho používá oproti tomu, kdo se tím živí fakt jen minimálně, tak v případě, že se závada, která se při každodenním provozu projeví za týden, se mu může ukázat za dva roky a jeden den. Pak se na něj prodejce vykašle a poučen z předchozích nezdarů si koupí značkovou věc, se servisním zázemím. Opět vlastní zkušenost- motorovka Partner- zazvonila za týden, reklamace trvala 32 dní a pořád nic, tak jsem týden doloval peníze. Pak jsem se nechal zblbnout dealerem Homelite (značka kdysi TOP), v záruce dvakrát měněno čerpadlo mazání, po záruce přestala jít do výkonu a protože to byl mezityp, který se nepoved, díly nebyly a použití dílů novější verze by stálo jako půl pily. Takže následovala HQ XP, jednou za dva roky se na ní podívají v servisu a 10 let bez závady. A stejně tak jsou dva nesmiřitelné tábory HQ a Stihl, byť obě mají značky něco TOP a něco co se úplně nepovedlo. :-)
Zrovna tak moje zoufalství s levnými elektrickými pilami. Nakonec až ta třetí - Stihl a taková blbost, jako jsou dva režimy zastavení řetězu (pomalé puštění vypínače-řetěz se dotáčí, brzda a soustrojí se šetří, rychlé puštění stojí hned) dokáže uživatele potěšit, o řezném výkonu vzhledem k příkonu nemluvě.
A to samý je to u těch svářeček, jen s tím nemám takovou praxi.

Offline

 

#39 22-11-2020 14:14:27

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2657

Re: Výběr TIG AC/DC

Juráš: to přísloví máš blbě, ale jinak máš recht smile.  Ten Picotig mě stál 52 bez DPH. Tak si k tomu přidej ještě těch 17 a budeš zhruba na ceně toho Tetrixu.
Ale jak říkám, dneska už bych si radši přidal.

Offline

 

#40 22-11-2020 17:56:37

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

Jako jo, ale zase za ten rozdíl mám argon na 2 roky. Asi jsem se dopracoval k závěru. Nikde jsem nenašel fundovaný názor na AlfaIn, tak na základě parametrů, zejména puls v MMA režimu, z toho všeho lacinýho marastu vyberu tohle https://www.gys.fr/prod-061828-/-/-/en
Vařit to bude, jak to bude uživatelsky přívětivý se můžu jen domnívat, ale je to přenosný a tváři se to bytelně.
Navíc to snad pochází z vlastního vývoje ve Francii a jestli to neskládal nějakej ahmed, mohlo by to být cajk.

Offline

 

#41 22-11-2020 18:05:01

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Výběr TIG AC/DC

Juráš   vypadá to zajímavě ,ale jaká je cena?

Offline

 

#42 22-11-2020 18:30:31

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Výběr TIG AC/DC

Zatěžovatel 200A/13% není nic moc

Offline

 

#43 22-11-2020 18:35:08

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Výběr TIG AC/DC

https://www.metaweld.cz/svarecka-gys-pr … ac-dc.html

TIG svářečka je dodávána bez příslušenství.
DÁREK ZDARMA: SVÁŘEČSKÉ TIG RUKAVICE



holatko bez horaku, bez kablov, bez reducaku - aspon, ze rukavice nemusis kupovat

Offline

 

#44 22-11-2020 18:45:22

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8505

Re: Výběr TIG AC/DC

smile Jees: Však chtěl svařovat elektrodami 5mm, tak tu minutu to snad bude stačit.

Editoval varok (22-11-2020 18:45:30)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#45 22-11-2020 18:55:11

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Výběr TIG AC/DC

No tak to je palba tak to  bych si asi rovnou přidal

Offline

 

#46 22-11-2020 19:04:51

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

Na pětky bude jiná :-)
Ano zatěžovatel papírově bídný, ovšem při 40°C. Někteří výrobci/prodejci uvádějí hodnotu při 20°C, ta vypadá líp, jen z nějakého důvodu nepíšou, že je to při těch dvaceti.
Jo, je to holobyt, ale hořák mám, redukčák mám, kuklu taky a rukavice sem si propálil zrovna při vaření kolmo, kdy mi to teklo jak prase, protože to je operace, kterou moc neumím a tedy nákupem získám nový rukavice a mašinku, která by "antigravitační" vaření mohla ulehčit :-)
Cena je v odkazu od rcp.

Offline

 

#47 22-11-2020 19:08:16

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Výběr TIG AC/DC

Ta Gys asi neumí puls v režimu AC. To by mohlo v budoucnu vadit.
Já bych se rozhodoval trochu jinak. Třífázovou silnou svářečku bych vybral AC/DC. Jako přenosnou bych volil DC. Nakonec tak jsem také zvolil. Mám AC/DC 250A/3x400V a k tomu Partnera 200A/230V Ta 3f váží 28kg, ta Dc jen7kg. Obe mají všechny běžné funkce.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#48 22-11-2020 19:21:30

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Výběr TIG AC/DC

Juráš ..... tak jestli to děláš pro ty rukavice tak to je jiná ,to se oplatí a do toho bych šel i já.

Offline

 

#49 22-11-2020 19:33:43

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

No, když se diskuse rozvířila, je fakt, že AC/DC mohla být ta větší, ale už nebudu rušit objednávku, protože ona byla ta kitina za pěkný peníze. Na vaření venku s TIGem to moc nevidím, i když to jsou pořád dojmy z pokusů se škrtátkem, lákal mně ten puls u MMA a bodování.
Dík za upozornění na ten AC puls, to musím ještě prohlídnout, bylo by to možná časem k vzteku.

Každý dárek "zdarma" potěší a motivuje :-)

Offline

 

#50 22-11-2020 20:24:51

Juráš
Člen
Registrovaný: 20-11-2020
Příspěvky: 94

Re: Výběr TIG AC/DC

pat napsal(a):

No tak to je palba tak to  bych si asi rovnou přidal

No jo, ale kolik, aby už to bylo echt, tak je to přidat jednou tolik, neříkám, že pak bych nebyl spokojený a jediná vada na kráse by byla ruka svářečova, ale jak už jsem říkal, neživí mně to. Na to co mně živí, mám třeba blbou "vadasku" za 4000 a měřáky za 100k, protože si to na sebe rychle vydělá, resp. už vydělalo.
Takže chápu radu profíka připlať si,  je to jako bych tomu samému radil, ať si nekupuje multimetr za 99 nebo 500, protože je to k ničemu, byť s tím za 500 už se měřit dá a pro jeho potřeby stačit docela  bude, až na tu přesnost a funkce a odolnost a provozní spolehlivost ale já bych si  připlatil minimálně za TRUE RMS a CATIV a rázem jsem na desetinásobku za základní měřák...

Prostudoval jsem návod ke staršímu typu https://www.gys-schweissen.com/pdf/manual/cz/011816.pdf tam se o pulsu píše. Ještě to ověřím u prodejce a kdyžtak vezmu starší typ, který se dá sehnat za stejný peníze i s chlazením, čímž to ale odsoudím na napůl stacionární mašinu.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče