SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 16-12-2020 22:37:55

klimbik
Člen
Web

můj nový svařovací stůl

jaké máte svařovací stoly? já mám tento nový a zdá se mi super. vidíte na něm nějaké nevýhody? pokud máte taky systém 16mm, jaké používáte upínky/zlužidla? díky!

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/8233_thumb-novysvarstul1-small.jpg

Jasic Tig 200P AC/DC E101, Kühtreiber KIT 2400, 3M Speedglas 9100XX
a další hračky jako maďarská frézka Strigon MF250 z roku 1965 a soustruh TOS Žebrák S28 z roku 1951
Můj youtube kanál "klimbíkova bastlírna" https://youtube.com/c/klimbikovabastlirna

#2 29-12-2020 06:22:33

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Re: můj nový svařovací stůl

Premyslal som ze kam to dam tak asi najblizsie je toto vlakno je to polozene na stole big_smile
Povodne som to chcel dat az 31.12 na silvestra ale mozno by ma predbehol big_smile

klimbik ukazuje co dostal pod stromcek od 6min je to cisty Silvester Humorne ale 2 veci kupil dobre a nakoniec pieskuje to je super big_smile (uz ked sypal do nadobky si hovorim nejako malo a spotreba ako prasa....)

viac neprezradim pointa na zaver...
https://www.youtube.com/watch?v=rLsYc-crNi4?t=6m0s
od 6min setrim bouracovi nervy a cas smile ale takto to vyzera ked sa toci na ostru

Klimbik premyslam ze ti zalozim vlakno Klimbikaren smile - tam budem davat videa aby sme ti nezaprasili
odborne temy sustruh frezka a stolik smile

ozaj na tie velke matice mam nieco podobne od Proskit ten najvacsi co mali
Tiei tvoje Knippex klieste su sice pekne,  ale lamat s tym staru maticu nedokazes
este na sakra velke a zapecene prasata typu kolajnica mam

par postrehov:
pieskovacku si mal kupit taku tlakovu s pistolou na konci a nie nadobkou ja viem malo miesta raroh mas vela
ale pieskovacka s nadobkou bude mat problem s nasavanim v niektorych polohach
tie tlakove nadoby maju nielen nasavanie zospodu ale aj tlakovanie zhora kde je abrazivum.
si nieco nastuduj o roznych abrazivach tj sklena drt piesok rozne frakcie korundovy prach a tak ...
a hlavne ked pieskujes tak nos poriadne BOZP nie take co maju spary na nos ked uz
je lepsie pieskovat niekde kde sa da zametat lebo ten prach mas potom v travniku odtial to tiez rozfuka
nezbudaj ze ti tam pada bordel napr farby cize chemia do pody ked uz chces byt BOZP/Eko...
lepsie je to pozametat a povysavat

alebo si pozri WET sandingbox (toto zaujalo mna) alebo suchy box mozno sa ozve niekto co recykluje piesok
a ukaze ti ze ako sa to robi ale ten WETbox ak by si mal flek budes mat aj hladsi povrch ako po suchom pieskovani.

pri tom mokrom mas 2 okruhy:
virenie piesku v nadobke s vodou (aby sa dolu neusazdal piesok) a tlakovy ktory jemne pieskuje
nieco ako ked brusis "smirkem" nasucho vs na mokro je to rozdiel dalsia vec neprasi to tocis jedno obrazivum
nakoniec vypustis a vyskrirabes bordel a nezametas ako idiot celu miestnost a piesok nemas za usami a slipoch..

Ak by chcel byt KlimberOZ kreativny tak princip tlkakoveho je tu lievik na zavaranie alebo 3d tlac pistol/trysku treba kupit.
lebo vsetkt doma robene su zvycajne menej effektive = velka spotreba
oba pieskovacie boxy je pomerne lahke postavit s pomocou 3d tlaciarne dokonca spravis uchyty na rukavice.
dokonca to ide postavit z opadu na srotaku aj takeho typka som uz videl jedine co by som kupoval je profi tryska.

A neda mi poznamenat taka perlicka:
Ciapku "vyrabi EXTOL" tak ehm..  ani nahodou nevyraba je to rebranding cista cina/pakistan iny stan textil+lampa.
uz som to tu na SF pisal asi 3x EXTOL je pod MADALBALom
a ten zase patri s...te velkeho GURU Sri Chinmoy-a
Tak dufame Klimbik ze ta to tretie oko od GURU poriadne osvieti tongue

Editoval ihlan (30-12-2020 06:42:34)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

#3 29-12-2020 09:56:34

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá

Důlčík mi nefunguje úplně stejně a netuším, jak to vylepšit. Je to čistě stochastický proces smile
A vytahovat hřebíky štípačkama od Knipexu je barbarství. Když pominu, že ten hřebík pravděpodobně uštípne, než ho vytáhne smile.

#4 29-12-2020 22:57:48

AndyS
Člen

Ihlan: Mam tiez takuto pieskovacku, ale pouzivam ju na ocistenie tazkodostupnych miest kam sa nedostanem kefou, na vacsie plochy je to neefektivne a piesok je vsade. Pieskovaci box je na male predmety branku tam nedas.
Male frcky do boxu opieskujes pretoze otocis suciastku a pieskovacku drzis horizontalne, problem je pieskovat ked to prilis naklonis dole alebo hore, ale zalezi to kolko mas piesku v nadrzke..

Editoval AndyS (30-12-2020 08:38:50)

konstrukter v Caterpillar/JLG, Bobcat, Thermoking,.. /hobby zváranie / Omicron GAMA 1500

#5 30-12-2020 18:04:27

Janči
Člen

ihlan napsal(a):

ozaj na tie velke matice mam nieco podobne od Proskit ten najvacsi co mali
Tiei tvoje Knippex klieste su sice pekne,  ale lamat s tym staru maticu nedokazes
este na sakra velke a zapecene prasata typu kolajnica mam

Ten knipex klieštový kľúč je veľmi šikovné náradie. Priznám sa že pred pár rokmi keď nám zamestnávateľ pridal jeden takýto kľúč k náradiu na skúšku tak sme sa v robote zhodli že je to síce pekný kúsok náradia, ale inak že je to riadna pitchovina. Veľmi rýchlo sme zmenili názor.

Taaakže: Možno sa pre tvoju prácu nehodí, ale pre toho čo ho dokáže využiť je to super náradie.

#6 30-12-2020 19:22:13

pat
Člen
Místo: Č.R.

Já mám zase  blicky knipex a maji jednu strašnou nevýhodu. Pořád mi je někdo bere.Nedají se srovnat  s tou Čínskou náhražkou.

#7 30-12-2020 19:49:34

user
Člen

Tie prezentované Knipexy sú perfektné. Mám malé aj veľké. Sú super napr. na montáž vodovodných batérií.

#8 30-12-2020 21:00:23

jean
Člen

Tiež ich používam, sú super. Knipex robí tuším 5 veľkostí, od maličkého semiačka po veľké kurvy.

#9 Včera 10:55:55

Fnak
Člen
Web

Teda...tak si to pročítá a myslím, že bude letos nejvyšší čas na upgrade svařovacího stolu. Nicméně nesvařuju tolik jako většina z vás, takže se mi nic drahého zase tak nevyplatí. Můžete doporučit něco pro občasné využití- zkrátka co nejlepší poměr cena / kvalita.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla