SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-02-2021 11:32:20

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Vzhled versus čas

Už jsem se tady myslím kdysi někde ptal, ale teď dělám něco jiného a opět stojím před menším problémem. Chtěl bych se ostatních prosím zeptat, jestli je pro ně na prvním místě vzhled výrobku nebo čas za který to udělají? VYSVĚTLENÍ: ve firmě se vyrábí nějaké výrobky, které mají určitý postup výroby. Samozřejmě si ho každý trochu přizpůsobí svému. Je na to určitý čas, který je ale jen orientační. Plácnu 8hodin na jeden kus při slušném vzhledu. Po čase ale přijde nový zaměstnanec, který zavádí nové móresy a k..í normy. Sváry přeletí narychlo vysokým proudem, tudíž jsou nevzhledné, kde mají být zakulacené hrany jen jakoby zkosí hranu atd. Tím pádem má časy poloviční a je tak dobrý, že to píše do papírů přímo. Šéf za mnou přišel a chce takové časy i po mě. No nejsem žádný mistr svářeč, ale snažím se dělat podle výkresu, sváry co nejpěknější umím, vše obrousit jak má být. Co na to ostatní?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#2 14-02-2021 12:17:14

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2655

Re: Vzhled versus čas

varoku, ty tady zase rozpoutáváš vášně smile

Offline

 

#3 14-02-2021 12:26:16

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Vzhled versus čas

Varok riesis estetiku ta je dolezita na kapote auta.... pri vyrobe je rozhodujuca cena prace a zisk majitela firmy.
do momentu kym sa nieco nepokazi. Ak si robil 8h vyrobok a teraz frajer ta trhna 2ks za smenu
a obaja dodrzite kvalitu tak mas na vyber bud pridas alebo rychlo si najdes novy flek
alebo dokazes ze tvoj zvar je technologicky a pevnostne lepsi ako ten pracant...
ale zrejme budes musiet pridat lebo ten typek ta vytlaci prec ostane tam sam ap otom si vypyta aj tvoj plat.
a ty budes zase plakat ze si musel hladat flek ale taka je doba...

ked majitel vidi ze moze zarobit 4x viac  pri 2 ludoch tak to spravi a ty si ta brzda...
takze ... tak..


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#4 14-02-2021 13:40:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Vzhled versus čas

Tak  záleží,  co  říká  technologický  postup,  jaké  jsou  v něm  požadavky na vzhled a na jakost.

Online

 

#5 14-02-2021 15:14:33

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vzhled versus čas

varok> jestli kolega splnuje minimalni pozadavky na produkt a zpracuje ho rychleji, tak je holt efektivnejsi a budu ho jako zamestnance preferovat.
Nejaka profesni cest a podobne pohnutky smerujici k vyssi, ale ve svetle specifikace nadstandartni, jakosti nemaji vazne zadny smysl a jsou  kontraproduktivni. Musis se od toho oprostit. Jednak takova jakost neni zakaznikem zaplacena a ve vetrsine pripadu vubec docenena, nikdo tebe ani to dilo neoceni a jediny koho to (negativne) poznamena je prave tvuj zamestnavatel. A ten timto tvym pocinanim jednoznacne trati.
Zjednodusene receno, je potreba zmenit filozofii a misto abys cilil a mel radost ze sve vysoce jakostni prace, musis se umet motivovat a radovat z toho, ze jsi natolik vykonny a spolu se zamestnavatelem v oboru natolik efektivni, ze dokazes dany produkt vyrobit rychleji, levneji... pro zakaznika "lepe" nez konkurence. A to, ze se ti to dilo ve vysledku moc nelibi a umel bys to lip, kdybys na to mel o hodinu vic... to hod za hlavu, tam hodnota tve prace v tom momente nespociva.

Editoval Dawe (14-02-2021 15:20:52)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#6 14-02-2021 15:21:18

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

Tak ve výkresech jsou jen velikosti a typy svarů. Ale výrobky se prodávají po celém světě, tak nějaké tzv. sople asi moc firmě nepřidají v popularitě. Asi máte pravdu, je to asi na každém jak se k tomu postaví. Samozřejmě že zkusím přidat na tempu, ale jiný flek zatím hledat nechci. Má to u nás i své mouchy, ale jinak jsem docela spokojený.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#7 14-02-2021 15:25:36

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

Dawe: Asi chápu, dnes se nehraje na poctivost a kvalitu ale kvantitu. Jak psal Ihlan, na vzhled můžu hrát asi fakt jen doma v garáži při karosařině. Všem děkuji za názory.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#8 14-02-2021 15:40:54

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vzhled versus čas

varok napsal(a):

Dawe: Asi chápu, dnes se nehraje na poctivost a kvalitu...

Takhle to fakt neber, to ti nepomuze a budes tim akorat znechuceny. A hlavne to tak neni. Vem to tak, ze i produkt ktery nema nejlepsi moznou jakost muze byt poctivy. A ziskava svoji hodnotu casto prave tim, ze je jeho jakost prave akorat dostatecna k danemu ucelu, je provedeny kompromisne a tim se stava dostupnejsim.
Vezmi si treba auta. Kdyby se delaly jen Rollsy, Ferrarri a Bentley, tak se na to na silnici vazne krasne kouka. Ale jezdili bychom vsichni autama, nebo by na ne vetsina lidi nemela?
A jsou teda jine znacky nepoctive, kdyz  vyrabi auta oproti spicce kompromisneji?  Hmm? Pristupuj ke svarku jako k produktu, ktery aby uspel musi byt kompromisni a pak se ti bude lip delat.

Editoval Dawe (14-02-2021 15:53:51)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#9 14-02-2021 16:17:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

Ano, však to chápu. Prostě dělat aby to splňovalo požadavky, ale nic na výstavu. Byl jsem zvyklý z jiných firem právě na opak a nezáleželo ani tak na počtu jako na trošku vzhledu, aby byl výrobek i vzhledově na vysoké úrovni. No co na to jiného napsat. Třeba některé hrany jsou ohýbané na ohraňováku, tak mají určitý rádius, na to se přivaří další díl a hranu tedy sbrousím tak, aby pokračoval ten radius. Banda to teď začli brousit stylem že to párkrát líznou bruskou, takže to není rádius, ale spíše nějaký několikahran nebo jak to nazvat. Výrobek se skládá z několika dílů, které mají spolu lícovat a nasledně se to svaří na tupo. Máme bohužel dost vyběhanou starou skružovačku, na které to nejde moc na desetiny, tak je občas díl křivý, má jiný tvar než má být. Já se s tím piplu aby to pěkně lícovalo a jiní mají kolikrát schod i více než 5mm a zalijí to svárem. Tím pádem má být svár široký plácnu 6mm(každý má samozřejmě jiak velký svár) a v místě té nepřesnosti musí svár roztáhnout na plácnu 10mm. V některých místech zase není svár vidět, tak tam nalepí něco nepěkného. Takže jestli jsem to dobře pochopil, mám se přeorientovat a jet stejným stylem?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#10 14-02-2021 16:24:44

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vzhled versus čas

varok napsal(a):

..Takže jestli jsem to dobře pochopil, mám se přeorientovat a jet stejným stylem?

To prece zalezi hlavne na tvem zamestnavateli. To rozhodnuti co je preferovano je jeho a tys naznacoval, ze uprednostnuje produktivitu.
Ja na tvem miste bych ho v ramci diskuse o casove dotaci dukladne seznamil s temi zkratkami, ktere v tom procesu budes muset delat a s tim jake dusledky pro vzhled nebo technicke parametry produktu vidis.
Jeho rozhodnuti bych potom akceptoval a uprimne bych se snazil s nim ztotoznit abych to mohl delat s chuti. Vsadil bych se, ze kdyz to proberete, bude rozhodnutim kompromis, dozvis se konkretne co se da obetovat a co uz ne.  Kdybych to ale nemohl zkousnout a nechtel takto pracovat, sel bych hned od toho.

Editoval Dawe (14-02-2021 16:29:05)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#11 14-02-2021 16:34:18

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

Zatím do mě trošku rýpe jen jakoby předák. Mistr a výšší nadřízení zatím nic neříkali, ale jestli začnou do mě rýpat i oni, tak to vyzkouším. Řeknu jim své pocity, jak to vidím já a oni mi řeknou co je potřeba. Jestli mi oznámí že jim na tom vzhledu vůbec nezáleží, tak jak píšeš budu vědět jak na tom jsem. Sice by mi to bylo hodně proti srsti, ale co nadělám. Děkuji


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#12 14-02-2021 16:56:03

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: Vzhled versus čas

varok> Za malo. Klidne se taky muze stat, ze dostanete nakonec novou zkruzovacku a nejake lepsi nastroje, aby se obecne zlepsila produktivita za nejmensi ustupky na vzhledu. Kazdopadne komunikuj.

Editoval Dawe (14-02-2021 16:57:15)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#13 14-02-2021 20:55:39

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Vzhled versus čas

trochu bych si dovolil vám do toho vstoupit,
já a varok jsme tu na foru už skoro 12let - neznáme se osobně ale ledacos na sebe víme big_smile
jsou lidi rychlí nejdřív konají pak mluví, a jsou lidé pomalejší nejdřív kolem problémku chodí, přemýšlí, zvažují různé možnosti.
Ti první udělají hodně práce i když často za cenu chyb. Ti druzí neudělají téměř nic, bojí se chyb.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#14 14-02-2021 21:41:07

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Vzhled versus čas

osobne som v praci robil vzdy svojim tempom i ked pre niekoho moze byt dost rychle ja si hladim na to aby som sa za vlastnu robotu nemusel hanbit...ak by som sa dostal do konfliktu s majstrom atd a cakal by viac tak neni problem ale za kvalitu tym padom nerucim...kazdemu treba dat to co chce...ako zamestnanec si to mozes dovolit ako zivnostnik urcite nie !
od rana som bol u kamarata na firme prerabat elektriku akurat som dosiel domov...mohol tam zavolat hoc jaku "opicu" ale chce to mat spravene poriadne tak mu nevadi ze cas si najdem len cez viken

Editoval pavol.sk (14-02-2021 21:43:16)

Offline

 

#15 14-02-2021 21:48:52

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

Bourač: Teď nevím do které skupiny se mám zařadit. Asi jste na nějakou zapomněl. sad


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#16 14-02-2021 22:29:15

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Vzhled versus čas

eště se lidi dělí na další skupiny big_smile
třeba blbý a chytrý.
Já se celej život domníval že patřím do tý druhý. Na starý kolena sem zjistil že to není pravda.
- to byla úleva, konečně jsem všechno (skoro všechno) pochopil. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#17 14-02-2021 22:41:38

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

Hm, to mě zatím čeká za spoustu let. smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#18 15-02-2021 09:18:29

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: Vzhled versus čas

Neboj se, to uteče jako voda. Pokud budeš poctivě pracovat, odvádět práci za kterou by ses nemusel stydět, moc nemudrovat a nedělat nadřízeným potíže, tak s velkou pravděpodobností budeš i váženým zaměstnancem, řemeslníkem atd. Většina úderníků se brzo unaví, případně nadělají plno průšvihů a stejně odpadnou. Většinou je brzo za ty průšvihy vyhodí, nebo se z nich stanou lajdáci, kteří nejen odvádí ošizenou práci, ale taky časem zpomalují až do úplného zastavení. Podobných existencí jsem za život viděl hodně a většinou to nikam nedotáhli.

Offline

 

#19 15-02-2021 11:12:12

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 708

Re: Vzhled versus čas

Varoku, nejlépe se radí těm druhým. Poradit sám sobě je tááák těžké.smile
Já se toho budu tedy také držet a myslím si, že "pláčeš na špatném hrobě". Proč raději nezajdeš za nadřízeným a neprobereš to s ním, abys věděl, když máš nějaký problém, jakým stylem to dělat?
Jinak to dělej za daných podmínek nejrychlej, jak dokážeš a nejlépe jak umíš. Pak budeš mít svědomí čisté jako lilium. wink


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#20 15-02-2021 11:34:58

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

j.bill: No ptal jsem se ostatních jak to mají oni. Co je na tom špatného?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#21 15-02-2021 11:52:33

Misssssko
Člen
Registrovaný: 29-01-2021
Příspěvky: 29

Re: Vzhled versus čas

Misssssko napsal(a):

Iniciatívny blbec horší ako triedny nepriateľ - Proste stale sa najde niekto rychlejsi ale ... Do kedy to tempo vydrzi a bude to robit tak , to ako ked  rubem sam drevo a pride kamarat ze co sa s tym jebem tolko ze daj sekeru ukazem ti, ano ide mu to rychlejsie ale uz o 5 min pije pivo a sa mu nechce big_smile  stale sa najde niekto sikonvejsi zrucnejsi.

Tazko povedat ci to robis naozaj tak kvalitne alebo pracu oddrbavas, tak aby si sa nenarobil...
Obrabal som hriadelky na pracky,zavity narezaval norma 800ks ak sa urobilo naviac bonus. hriadelky obcas mali poškodený zavit lebo viacej ks vecia rychlost na stojanovej vrtacke,.. ta som robil 1000-1200ks a o 5mesiace ziadny bonus uz ale norma 1300ks/den big_smile takze som robil ovela viacej sikovnejsie za to iste pre moju hlupost,10r dozadu mal som 22r a od vtedy viem ak makat sikovne jednine doma na dvore,a s prace tak som siel prec do zahranicia, no  dodrbal som si to sam a dalsi nebude poteseny co tam prisiel po mne...

Takze nieje dolezite tempo ale treba ho aj udrzat ... lebo casom ak je toho vela cloveku to lezie na hlavu...
mal by si to riesit tak ako si to nacrtol, ano da sa to robit rychlejsie ale potom za kvalitu nerucim a nechcem byt ani zodpovedny a chcem o tom aj doklad na podpis ze ste o tom oboznameny ze som vam to povedal. lebo ak k niecomu dojde, a niekoho nieco zabije hadaj po kom pojdu ? ustna dohoda nic neznamena slovo proti slovu

Offline

 

#22 15-02-2021 19:50:41

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 708

Re: Vzhled versus čas

varok napsal(a):

....Po čase ale přijde nový zaměstnanec, který zavádí nové móresy a k..í normy. ....

"Nové koště dobře mete!" smile


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#23 15-02-2021 20:06:46

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8502

Re: Vzhled versus čas

Ano, ale že kazí normy všem ostatním není dobré. Jak se říká: Aktivní blbec


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#24 15-02-2021 23:01:53

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: Vzhled versus čas

Kazič noriem po čase na to príde sám, že je tupelo. Keď mu zdvihnú normu za rovnaké peniaze, pretože šéfom ukázal, že to ide, bude sám na seba zlý. Buď odíde, ale žiaľ to zlé po sebe zanechá ostatným, alebo ak má rozum sa zaradí do davu.
Je rozdiel, či výrobok predávam sám, alebo to ide na ďaľší predaj. Ak sám, tak vzhľad je "dôležitejší", ako kvalita.
Ak to posúvam ďalej na predaj, tak ten predajca pozerá hlavne na to, aby sa mu niečo nevrátilo na reklamáciu. Vzhľad má v paži. Nie je to pravidlo, ale často to takto vidím.

Offline

 

#25 16-02-2021 18:06:54

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Vzhled versus čas

Tohle se stává běžně.Mockrát jsem to zažil,že se vždycky našel někdo,kdo ty normy totálně podělal.Od toho normy v podstatě jsou.Rozhodně ne k tomu,aby si člověk vydělal.Tihle borci obvykle moc nepotřebují kolektiv,makají sami za sebe.Šéf ho poplácá po rameni,on zavrtí ocáskem a jsou oba spokojeni.Už bohužel přes svoji tupost a krátkozrakost,nevidí ani měsíc dopředu.Jak píše tady kolega,obvykle jsou to právě oni,co firmu nezřídka kdy v krátkém čase opouští.Do určitého bodu,lze u výrobku udržet kvalitu za požadovaný čas.Pokud se normy utahujou,pomyslné nůžky se začínají rozevírat a kvalita jde dolů.Zaměstnanci jsou ve větším stresu a uvažují,jak se do normy vlízt za každou cenu.Vše na úkor kvality.A spirála se roztáčí.......


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče