SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 23-12-2009 19:13:35

Kourek
Člen
Registrovaný: 13-12-2009
Příspěvky: 8

Re: Základní nastavení acetylén - kyslík

Nejsem žádný super odborník. Ještě v učení jsem absolvoval základní kurz. Pak střední vzdělání.A pak jsem trochu uměl svářet. Po letech jsem teprve získal svářečský průkaz. Trochu jsem pak externě působil při výuce ve svářečské škole.  Upozornění na předpisy je tady zcela na místě. Ale nikomu bych nedoporučil, aby jen podle
rad z internetu nebo  literatury zkoušel svářet.  Určitě to chce alespoň minimum teorie. A pak nejméně je třeba
aby někdo zkušený (a oprávněný) to zájemci ukázal prakticky.
Je lépe jednou vidět a zkusit, než 100x slyšet (nebo číst).

Offline

 

#27 24-03-2010 21:59:18

škodař
Člen
Místo: Rokytnice ue přerova
Registrovaný: 17-03-2010
Příspěvky: 40

Re: Základní nastavení acetylén - kyslík

já bych si zas dovolil upozornit ty co svařují na veřejnosti třeba i plotek a pod choděj lidi vesměs dúchodci práskači co za to mají peníze a vy můžete dostat brutální pokutu;-) sice jsem naštěstí zatím nikoho takového nepotkal ale je to tak


Gama 1950
Kuhtreiber kit 225 standart
Bývalka: Triodyn rotační dynamo čest její památce vařila krásně draze a nebezpečně...

Offline

 

#28 24-03-2010 22:26:24

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Základní nastavení acetylén - kyslík

škodař napsal(a):

já bych si zas dovolil upozornit ty co svařují na veřejnosti třeba i plotek a pod choděj lidi vesměs dúchodci práskači co za to mají peníze a vy můžete dostat brutální pokutu;-) sice jsem naštěstí zatím nikoho takového nepotkal ale je to tak

svařit za penize muzeš, ale jen do častky ktera je povolena kolik si mužeš za rok vydelat.. sem tam neco svařím mam nato opravnení jak co2 tak ted reším elektrodu a euro skoušku  na co2 za pomocí pracaku mam i zanameho kery me naoko vezme  a pak proustí a ja mohu nasoupit jinde kde euroskoušku vyžadují, příslib prace na pracak nepodepíšou takova je ted praxe uruznych firem jak levne prijit ke skouškam na svařovaní a stat to zaplatí jako rekvalifikaci přes pracak.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče