SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

ferda-welding

#1 30-03-2021 22:21:50

maresdq
Člen

Láhev argon + plnění

Zdar borci,

nevíte někdo kde sehnat za dobrý peníz láhev argonu i s případným dalším plněním? Nejlépe okres Nymburk (vzhledem k opatřením..) případně okres Hradec Králové by taky šel.... našel jsem akorát někde v Kolíně za celkem rozumných 4 049 Kč za 20l láhev plnou argonu 4.8 a 8l plnou za 2 200 Kč včetně DPH. Co jsem koukal jinde tak běžně za 8l láhev i 4 000 Kč yikes to mi přijde celkem přepal. Další otázka, zda by pro občasné kutilské sváření stačila 8l nebo radši 20l která vychází i cenově lépe (bohužel pořizovací náklady vyšší no...) doba je zlá, tak bych rád i něco ušetřil když to půjde... Případně zda mám šáhnou po nějaké z bazaru (otázka zda to někdo legálně naplní...) co jsem slyšel tak někde mají problém i naplnit láhev, která není koupená od nich.... Láhev kdyžtak objednám s doručením klidně z toho Kolína ale spíš jak potom s plněním...

Asist AEIW160-DC4
Berlan BWIG 180 HF DC

#2 30-03-2021 23:17:25

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Re: Láhev argon + plnění

Velikost lahve si musíš ekonomicky vyhodnotit sám.
Příklad:
láhev 8 l, tlak 200 barů. V lahvi je tedy 200 x 8 = 1600 l argonu. Šetřílek tedy bude svařovat při 8 l/min na hořáku necelých 190 minut + dofuk, tedy něco málo přes tři hodiny svářečské práce. A hned si můžeš spočítat náklady na Ar na hodinu svařování, k tomu elektrody, hubice, drát, topení a osvětlení v dílně, spotřeba vlastní svářečky atd.
Kontaktuj pro jistotu některou z potenciálních plníren či prodejen plynů a ptej se tam. Předejdeš zklamání z toho, že ti někde tvou láhev nenaplní, ani nevezmou na výměnu. Informace tady na fóru totiž bývají někdy zkreslené podle místa plnění. Co někde dělají běžně, jiná firma neudělá ani náhodou.

#3 31-03-2021 12:09:58

jees
Člen

V Kolíně jsem lahev chtěl vzít, ale velké neposílají, jen osobní odběr. Je to nejnižší cena, co jsem našel. Argon asi nemá cenu brát 8l, leda bys měl plnírnu za rohem a dělali to na počkání

Editoval jees (31-03-2021 12:10:41)

#4 31-03-2021 21:15:36

maresdq
Člen

Ten Kolín mi taky přijde celkem v pohodě, akorát je problém s tou dopravou no... Já se tam teď nedostanu a ta 8l by alespoň snad vydržela než se otevřou okresy... To plnění musím vyřešit no, nevím zatím o ničem poblíž...

Asist AEIW160-DC4
Berlan BWIG 180 HF DC

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla