SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 01-04-2021 20:43:28

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Tak pro inspiraci další kompresory  s vypínacím tlakem 9 Bar, pojistka 10,3 Bar. Ideální do kvartýru nebo do dílny, kde chceme ticho smile . Zakázky váznou kšefty slábnou a tlakovky mi zavazí na dílně a ve sklepě mrazákové kompresory (velké pultové mrazáky - větší kompresory a vyšší plnící množství). Takže jsem dělal pořádek... agregáty rozřezat a vytvořit demotovatelný vrchní dekl, vodoznak hladiny oleje - nový olej viskozity 46 a starý do pryč, úprava tlakových nádob se servisním otvorem - vnitřní opiskování a nátěr interiéru proti korozi (zde ač je stále přítomen odkalovací šroub, tak je tam zbytečný...tyto agregáty netvoří kondenzát vzhledem k vrtání a zdvihu pístu!...ten akorát časem fluše olej do nádoby), dodělání elektromagnetického ventilu pro odlehčovací ventil - tlakové spínače málokdy skousnou malý rozjezdový tlak na uzavření odfukového ventilku v tlakovém spínači, vyroba trubkového rámu, který částečně slouží pro dopravu vzduchu do tlakového spínače a regulátoru. Zlikvidovat jednu plotnu plechu.  A jako poslední kraviny kolem - barvičkování.

Ten jedno agregát s 10l nádobou natlakuje za 36s z 5,5bar na 8bar.  Verze s 24L nádobou s dvěma agregáty natlakuje s 5,5bar na 8bar za 58s.

První: dvou agregát nádoba 24L
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_121007.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_121035.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_121119.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_121228.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_151750.jpg

Druhý: Jedno agregát 10L bez plechařiny...na ten už nebyla nálada...až bude, tak obleču smile
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_190758.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_190813.jpg

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210401_190825.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_img_20210402_185225.jpg


A až bude nálada a čas mám tam ještě 4 potvory a pár tlakáčů s nádobami a i El. mag ventily (mimochodem ty jsou z celeho sranda projektu to nejdražší, protože se jedná o vysokotlaké ventily normálně OPEN koštující 1300Kč za kus....pěknej humus).

Odkaz na Google Disk   https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

Ostatní kompresory      https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing
                                  https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing
                                  https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

Editoval Discovera (02-04-2021 19:16:41)

Offline

 

#2 01-04-2021 20:57:02

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

moc pěkná barva, bez origo tl. spínače to nejde, za 3f je bohužel nutno zaplatit ještě víc.
Jak máš ověřeno že netvoří kondenzát?


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 01-04-2021 21:05:44

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Ten sa samozrejme tvorí, nezáleží na zdvihu ani vrtaní, ale na kompresnom pomere. Aby som upresnil - jedná sa o adiabatické ochladzovanie plynu - ked stlačený vzduch vypustíme zo vzdušníka, tak expanduje a koná prácu. Ked koná prácu, stráca energiu a klesá teplota. Ked teplota klesne pod teplotu rosného bodu, tak violáá, máme kondenz. Odborníci prominou dosť voľný a nie moc presný výklad. Presný opak sa deje, ked plyn stláčame, búchame doň energiu a jeho teplota stúpa. Preto nezáleží na tom, či je to rýchlobežka (c)Var., alebo hnilobežka, rozdiel robí už len spravidla lepšia účinnosť hnilobežného kompresora. Aj ked v oblasti Karviné to majú možno inak smile

Nikdy by som neveril, že k mechanike tekutín sa vrátim kvôli i-netovému fóru smile.

Editoval jean (01-04-2021 21:20:22)

Offline

 

#4 01-04-2021 21:21:16

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

bourač: dělám je už několik roků, takže praxí...ani po 4 letech není v nádobě ani kapka. Některé tlakové spínače mají slabou pružinku na ventilku a jde použít bez tohoto el.mag ventilu....jenže těch
            je málo a není jistota, že třebas italská NEMA ti garantuje že ze 5ks pojedou všechny. Takže je lepší koupit bez ventilku a narvat tam solenoid. Na prd je, že tyhle normálně OPEN jsou drahé oproti klasice nrom. CLOSE (jde sice koupit za polovic z Aliku jenže to nevíš kdy dorazí a není problém, že ti přijdou 4ks po půl roce.

jean: netvoří....tady je kompresní poměr zanedbatelný vzhledem k vrtání a zdvihu....hraje to roli. Rozdělej si někdy mrazákový kompresor a klasický z ledničky...a porovnej si je a uvidíš. Tyhle
        kompy jsou dobré i na vakuování vzhledem k tomu kolik tlačí. Zkoušel jsem na silnostěnné nádobě a pojistce 16bar....skončil jsem na 13bar a dal jsem raději vypl....myslím, že dají bez problému 16baru. Kdesi na netu jsem četl, že dají bezproblémů 24baru ale tomu se mi mioc nechce věřit. od 10bar už se začínají zahřívat. Do 9 bar ani po 6tém tlakování (nastaven od 5,5-9bar tlakový spínač) se nezahřál. Odc většího tlaku již jde logicky při zahřátém komopresoru z výstupu již značně teplý vzduch a podle toho se logicky snižuje po schládnutí vzduchu v nádobě i tlak (v 10L nádobě při 10baru klesne na 9,5 bar ale kondenzát se tam i tak netvoří.

Editoval Discovera (01-04-2021 22:03:45)

Offline

 

#5 01-04-2021 21:32:29

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Už len tým, že chladničkový kompresor dokáže bežne spraviť viac ako 20 bar tlak (R134a má cca 26 bar) a sám píšeš, že s tým tlačíš 9 bar, tak je tvrdenie, že kompresný pomer je zanedbateľný, nezmyselné... Navyše, vyššie som písal, že kondenz vzniká pri expanzii plynu  pri určitých atm. podmienkach. Nezáleží na tom, akým spôsobom získame ten tlak.

Offline

 

#6 01-04-2021 21:33:35

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 565

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Discovera napsal(a):

...Zakázky váznou kšefty slábnou a tlakovky mi zavazí na dílně a ve sklepě mrazákové kompresory ...

Se nudíš, co? big_smile

Moc hezká práce!

Jsi ochoten zde zveřejnit alespoň orientační cenu?


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#7 01-04-2021 21:40:50

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Nenudím, ale když není práce a v dílně jsou věci co zrovna být nemusí je potřeba to zpracovat. To víš, že bych raději zakázky...jestli to půjde takto dál, tak na konci roku to můžu definitivně zabalit a jít makat jako zaměstnanec (nebo někom,u pomáhat s čímkoliv jen abych neměl prostoje...nesnáším, když nemám co dělat). Cenu kolik do toho vrazím nebo kolik si za ně řeknu na prodej? ....na prodej  samozřejmě jsou....doma jeden mám a skladovat je nebudu ale taky nechci vyhodit něco co dokáže dělat hodně muziky a popravdě o moc slabé oproti hlučným rychlokvaškám nejsou. Pro airbrush a domácí kutily je to naprosto perfektní pomocník a ani ten co mám už doma víc jak 6 let bych ani za nic navyhodil....je to nezmar a hlavně to TICHO....kolikrát zapomenu ofukovací pistol na hadici co prdlajs těsní a nejednou v jednu ráno se pustí...no žena zareaguje až se vypne a odfoukne si smile se divím , že mě ještě nekopla do zádele (a pro zajímavost máme velký 2+KK, takže děcka jeden pokoj a my druhý s vestavěnou sklopnou postelí, takže kompresor logicky 2m od postele...takže si dokážeš představit reakci manželky smile ).

Editoval Discovera (01-04-2021 21:45:27)

Offline

 

#8 01-04-2021 21:41:52

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Discovera, inak samozrejme moc pekná robota. Škoda, že pre takú hračku nemám využitie.

Offline

 

#9 01-04-2021 21:49:21

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Já bych to nepokládal, ono se to ještě rozjede i navzdory tomu, co státní vedení předvádí

Offline

 

#10 01-04-2021 21:55:17

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

jean: Děkuji i tohle potěšísmile

jess: Já to nepokládám, ale ryju hubou zem už popravdě. Práce je nárazově a byly už i měsíce, kdy celou rodinu živí manželka a to mě trápí...nejsem zvykli nemakat. A dotoho mě vytáčí i podělaná
        policie čechystánu, kdy tě paskřivci otáčí, i když jim ukážeš, že jsi OSVČ a potřebuješ jet pro zakázky a ten magor tě i přes papíry a objednávky otočí....při mé reakci, kdy mu řeknu kdo za mě zaplatí účty ti odpoví, že ho to nezajíma, že on prachy dostane....TOTO je smutné chování a zneužívání úřední osoby a nic s tím neuděláš... sad

Editoval Discovera (01-04-2021 21:56:09)

Offline

 

#11 01-04-2021 22:02:05

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

To chápu, to vytočí každého, kdo je zvyklý starat se o sebe sám a ví, jak je to se "staráním se" státu o člověka. Taky jsme to tu měli kolikrát už jen jen padnout, ale nakonec to vždy nějak dopadlo, chce to jen nepropadat depresi a jak je nějaká možnost, rychle se jí chytit - i když ono se to snadno říká někomu jinému než sobě

Offline

 

#12 01-04-2021 22:05:06

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Discovera, nebolo myslené pejoratívne, ale modelár nie som, maľovať neviem, takže taký kompresor jednoducho neviem využiť... Ale spravené je to moc pekne.

Offline

 

#13 01-04-2021 22:19:01

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

nejen pro Discoveru: známe KB od pí Schillerové? Kdo odváděl daně v minulosti může napsat na můj mail.
Téma veřejně nemíním rozvádět (politika), zaměstnanci, důchodci a podobný odrůdy se netýká. Sorry.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#14 02-04-2021 02:50:05

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

nooo pekne pekne,aky maju tie kompresory prikon (jeden blok),uz dlhsie pouzivam tlakove spinace od OEZ,ak je motor kompresora 2,2kw a viac davam to cez stykac,tlakovy spinac s odfukom som pouzil len ked bol taky namontovany od vyroby,akonahle to bol kvalitnejsi kompresor a bola zavada v tlakovom spinaci tak som pouzil uz len bez odfuku,elektromagneticke ventily sa objavuju na bazosi dost casto,25bar sa daju vecsinou kupit do 10/15 eur ale uz som ich kupoval aj po 5 eur ! treba len nakupovat do "zasoby" jest to nepyta...

Editoval pavol.sk (02-04-2021 02:50:22)

Offline

 

#15 02-04-2021 08:26:45

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Disco super ze si zalozil taku temu pridam sem to varokove video kde su tie 2 tichsie kompresory do bytu
aj ked niesu mrazakove cize su hlucnejsie ale pouzitelne do bytu ked uz to podla scenara varok natocil oplati
sa to dat do tejto temy pre inych co hladaju podobne riesenie.
https://uloz.to/file/oRRo6CnUbl9B/vid-2 … 172721-3gp


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#16 02-04-2021 10:24:32

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

ihlan: Tyhle kompresory pro airbrush znám opravoval jsem ale jsou o dost slabší než zmíněné kompresory z mrazáku a chladniček...navíc nevydrží ani zdaleka to co tyhle potvory...dá se říct, že
         pokud nedojde olej v kompu pro mazání je to nesmrtelné....jediné co odchází je bimetal ve startéru (a ten odchází taky pouze při splnění dvou podmínek) a ten se dá jednoduše nahradit téměř jakýmkoliv jiným s jiného kompresoru nebo jsou přímo webovky, kde se dá koupit celý startér. Další problém těch airbrush potvor je slabý výstupní tlak...8baru to nedá...takže jako uni kopresor v domácnosti je to slabota.

pavol.sk:  každý z agregátů má příkon 400W a téměř trojnásobný průtok z výstupu oproti airbrush, proto se dají použít ve dvou na klasický zásobník většího objemu než 4L.

Offline

 

#17 02-04-2021 11:00:40

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8503

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Discovera: Kolik dá jeden ten tvůj ledničkáč? Co jsem měl doma kdysi jeden, ten dával sice dost velký tlak, ale množství vzduchu moc ne, odhadem jako ty male airbrush. Ale to byl nějaký malý asi 100W, už nevím. Měl jsem ho napojený na nějakou nádobu odhadem 2-3 litry a trvalo dost dlouho než ji nafoukal na tlak odhadem 5-6Bar, snad tak 10 minut? A samozřejmě nemůžeš srovnávat ty ledničkové s airbrush, ty jsou určené pro tlaky řekneme do 4Bar, ten můj jen do 3Bar. jediná výhoda těch airbrush kompresorů je, že mají úplně čistý vzduch protože jsou bezolejové.

Editoval varok (02-04-2021 11:01:48)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#18 02-04-2021 11:16:34

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Ten jedno agregát s 10l nádobou natlakuje za 36s z 5,5bar na 8bar.  Verze s 24L nádobou s dvěma agregáty natlakuje s 5,5bar na 8bar za 58s.  Pokud dáš regulátor s odlučovačem, tak  máš taky čistý vzduch z výstupu....

Offline

 

#19 02-04-2021 11:29:26

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Trochu bych měl z těch chladírenských kompresorů strach. V uzavřeném okruhu mrazáku panují trochu jiné poměry a proporce jako v otevřeném okruhu s ocelovým vzdušníkem (bombou). Na trubce je video, kde kompresor z ledničky "v tichosti" přefoukl nějakou nádobu (bez mrknutí oka dá min. 16bar), která se následně roztrhla a.... majitel naštěstí přežil. Asi bych se několikrát dobře jistil proti přetlaku, ale to určitě víš.... smile
Pro větší objemové výkony je lepší sehnat z velkých průmyslových mrazáků nebo klimatizací. Nevýhoda je nutnost vyřešit ten vyplivovaný olej, popřípadě udělat i olejoznak.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Online

 

#20 02-04-2021 11:33:34

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Plivani oleje som narychlo vyriesil tak, ze vystupna hadica je stocena do spiraly kolmo hore - vacsina oleja sa stihne zachytit. Spravil som to otcovi na fukanie pneumatik, ostal mi kompresor z vitriny - prikon skoro 400 W, takze na gumy staci

Offline

 

#21 02-04-2021 11:36:10

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

j.bill: To všechno mám už dávno vyřešené...dělám je už minimálně 10 let a nebojím se ho poslat někomu cizímu. Ten kdo se k němu bude chovat jako hovado mu to vrátí né formou exploze ale dřív
        mu odejde startér....

        Všem lidem co si jej ode mě koupili jsou doteď s ním spokojení a nejstarší co jsem kdy prodal má už 9 let provozu a jen jednou doplnil olej a vypustil starý ze vzdušníku.

jean:  Pokud není kompresor vylágrovaný fluše olej opravdu velmi málo až zanedbatelně a i tohle já zkouším a dávám na nádoby jen takové, které jsou v perfektním stavu! A velice důležitý je
         samotný OLEJ !! pokud starý nevylijete a nekoupíte nový kompresorový olej vyskozity 46, TAK BUDE FLUSAT OLEJ VŽDY ! A zároveň upozorňuji na viskozitu oleje 36, kterou někteří diskutující
         mi napsali, že používají TO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEDĚLEJTE !!! Mazaní je naopak horší a hlavně olej zmizne velice RYCHLE !!!

Editoval Discovera (02-04-2021 11:41:53)

Offline

 

#22 02-04-2021 15:36:30

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Kompresor o  výkonu  tak 500 - 1000 wat bych viděl  použít optimálně tak  na nějaké  menší  tepelné  čerpadlo.
Klasická tepelná  čerpadla o  tepelném  výkonu  tak  od 5 - 8 kW výš jsou  poměrně drahá,  menší  se nedělají,  přitom tepelné čerpadlo  o  topném  výkonu 2 - 4 kW by se leckde hodilo pro  vytápění v přechodném  období, na podzim,  na jaře a a v teplejších  zimních  dnech.  Za mrazů  potom  kombinace třeba s levným  topením  v nějakém  větším  krbu  a levné  a přitom  poměrně ekologické  teplo  je doma.

Offline

 

#23 02-04-2021 17:45:33

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Až teď prohlížím lépe fotky a máš to moc pěkné. Co to je konkrétně za kompresory? (Můžeš prosím vyfotit štítek?) Ty skořepiny byly orig. rozdělávatelné? Olejoznaky jsi předpokládám dodělával...


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Online

 

#24 02-04-2021 18:40:41

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Tyto kompresory se vyrábí v originálu i jako půlené ale až 10-ti násobně drahé a jediný rozdíl je jen ten odnímatelný dekl s žebry nahoře, jinak jsou naprosto stejné. Já tyto agregáty si půlím sám a dodělávám šroubení. Vodoznaky samozřejmě dodělávám....vždy to znamená KOMPLETNĚ vyhodit celý kompresor VEN z obalu abys jej nezničil....je velice háklivý na jemný ocelový prach v oleji....mazání má spodní částí hřidele odstředivou silou do vrchu kde prochází až k ojnici a pístu.
Štítky na agregátech nejsou žádné..jsou pouze na samotných pultových mrazácích. Příkon každého je každopádně 400W. (štítky jsou pouze na malých ledničkových agregátech)



Byl tu dotaz jestli neukážu jak vypadá kompresor po úpravě pod vrchním deklem, tak Vám jej vyfotím a přidám do fotek...rozdíl mezi ledničkovým a pultovým kompresorem je dělená sací část  s tlumičem - to jsou ty dvě kulaté zátky bez šroubu uprostřed a dvěma výstupními přepážkami , které lépe chladí vzduch než jde do druhé chladící trubky než vyleze ven z kompresoru.

Editoval Discovera (02-04-2021 19:21:15)

Offline

 

#25 02-04-2021 20:34:16

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: Mrazákové kompresory do bytu po druhé

Kto by chcel tip na profesionálny tichý kompresor, používam Airbrush olejový kompresor firmy Jun-Air. Hlučnosť to má ako prevzdušňovací motorček k akváriu, ideálny do paneláku. Chladnička je hlučnejšia. Cena je ale niekde inde oproti Discovera kompresoru.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6761_jun-air.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/6761_jun-air2.jpg

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče