SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 06-04-2021 21:57:30

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Chrom

Zdravim, zase jsem se k necemu primotal- oprava barove zidlicky z pochromovane trubky... jak na to? Mig / MMA / (Tig  neumim ale je k dispozici)? Do urcitych mist je problem dostat brusku takze se to bude pect s povrchovym materialem...
Misto "lehkych" slecen na tom posedavaj plnotucny kolegove... Nejdulezitejsi je pevnost. Dik Michal

Offline

 

#2 06-04-2021 23:54:16

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Chrom

na elektrodu je to moc tenky material,tigom nevies tak ostava mig/mag ale chcelo by to pred zvaranim samotnym obrusit to pochromovanie

Offline

 

#3 07-04-2021 01:31:25

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Chrom

Ten chrom brousit nemusíte... těch pár micrometrů Cr nijak výsledný svár neovlivní.

Offline

 

#4 07-04-2021 09:28:17

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Chrom

Frank napsal(a):

Ten chrom brousit nemusíte... těch pár micrometrů Cr nijak výsledný svár neovlivní.

Dobře pochromované něco na vzhled je měď-nikl-chrom. A není to pár mikronů. Pár mikronů je tvrdochrom, kterej se dává na holé železo, ale to není pro okrasu, ten je matný a je tam kvůli tvrdosti povrchu.
Nikl a chrom jsou legovací přísady, ty by se snad obrousit nemusely, ale co s mědí, to netuším.

Offline

 

#5 07-04-2021 11:35:19

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Chrom

pafik1605 napsal(a):

Frank napsal(a):

Ten chrom brousit nemusíte... těch pár micrometrů Cr nijak výsledný svár neovlivní.

Dobře pochromované něco na vzhled je měď-nikl-chrom. A není to pár mikronů. Pár mikronů je tvrdochrom, kterej se dává na holé železo, ale to není pro okrasu, ten je matný a je tam kvůli tvrdosti povrchu.
Nikl a chrom jsou legovací přísady, ty by se snad obrousit nemusely, ale co s mědí, to netuším.

Co s mědí? Vůbec nic... To množství kovů z té nepatrné vrstvičky, nemá ani desetinu mm v tom nejlepším případě a v případě svaření zlomené nohy barové stoličky to prakticky nemá vliv na pevnost svárů. Pro nejlepší výsledek bych to klidně svařil i nerez drátem TIGem a neřešil bych obrušování pochromovaného povrchu... není to nukleární elektrárna.
smile

Offline

 

#6 09-04-2021 17:27:12

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: Chrom

Diky, vzal jsem to Mig... A Frank ma pravdu : neni to atomka...

Offline

 

#7 09-04-2021 18:43:17

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Chrom

Michall - "Diky, vzal jsem to Mig... A Frank ma pravdu : neni to atomka..."  Vzal jsem to MIG, nebo svařil jsem to MIG? To první vyjádření nesvědčí zrovna o tvůrčím vztahu k vlastní práci. Přece každý svařujeme vždycky jak nejlépe to jde. A potom si své práce vážíme, můžeme se s ní i pochválit. Nebo to už dneska neplatí?

Offline

 

#8 09-04-2021 20:09:11

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: Chrom

Jirkati - ano svaril jsem to COckem....moje vysledky jsou " unykaty"... Ale chvalit se nechystam protoze to nevypada k chvaleni. .Přece každý svařujeme vždycky jak nejlépe to jde - toho se ale drzim.

Offline

 

#9 10-04-2021 00:07:21

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Chrom

Michall napsal(a):

Jirkati - ano svaril jsem to COckem....moje vysledky jsou " unykaty"... Ale chvalit se nechystam protoze to nevypada k chvaleni. .Přece každý svařujeme vždycky jak nejlépe to jde - toho se ale drzim.

Nevypadá to ke chválení? Z toho si nic nedělej. Já jsem vždy na otázky uchazečů o svářečský kurz, jak udělat nejlépe vzhledově vypadající svár, odpovídal - bruskou, přátelé, bruskou... big_smile big_smile big_smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče