SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 21-08-2008 18:02:27

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Kitin 1900HF problem???

Tak dnes som si kupil tento stroj (Kuhtrieber Kitin 1900HF) a cely nateseny som utekal domov hned ho vyskusat. Najprv som vyskusal zvaranie metodou MMA (elektrodou) a slo to super. Po pripijeni TIG horaka a hadicky k redukcnemu ventilu som hned prepol metodu na TIG HF a tu nastalo sklamanie. Obluk zapali bezdotikovo uplne bezproblemovo, ALE nechce mi pustit ochranny plyn. Tak som skontroloval ci je otvorena flasa a ventil na boku redukcneho ventilu vsetko OK. Odpojil som hadicku od zvaracky a plyn sici (nastavil som 8L/min.). Znova som ho pripojil k zvaracke a skusil ci nieje upchata hadicka niekde v horaku, ta bola samozrejme tiez OK. Nato som si vsimol, ze po stlaceni tlacidla start/stop na horaku vo zvaracke iba ticho cvakne a trosicku akoby bzuci, ALE nepocul som cvaknut solenoidovy ventil co pusta ochranny plyn. Otazka znie: Nieje od vyroby niekde vlozena nejaka ucpavka z dovodu ochrany pri prevoze, alebo robim ja niekde chybu, alebo je podotikam fungel nova zvaracka pokazena? Co teraz???

Offline

 

#2 21-08-2008 20:36:29

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Kitin 1900HF problem???

Nic s tím nedělejte a reklamujte to!!!! Jak 1700 tak 1900 HF se vyznačují dosti velkou poruchovostí až 50% do jednoho týdne. To není z mojí hlavy, ale od člověka, který je prodává.
Už ta cena je sama o sobě podezřelá. 190 HF je levnější než 150 MMA od renomovaných značek.
Pro porovnání cena 170 A profi zdroje je kolem 50 000 bez DPH.

Editoval Petr (21-08-2008 20:37:51)

Offline

 

#3 21-08-2008 21:28:57

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Kitin 1900HF problem???

Aha vdaka to ste ma "potesili". Mohli ste si precitat ten clanok nizsie a varovat ma. Ale ajtak vdaka.

Offline

 

#4 22-08-2008 21:11:53

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Kitin 1900HF problem???

Tak uz som to opravil a funguje skvelo. Jednalo sa o vyrobnu vadu, uz je vsetko OK. neskor napisem podrobnosti.

Offline

 

#5 27-08-2008 22:09:14

fofo
Člen
Registrovaný: 02-12-2007
Příspěvky: 160

Re: Kitin 1900HF problem???

Takze cela zavada spocivala v tom, ze kabel ktory vedie z predu z konektora na DPS do solenoidoveho ventylu bol prilis kratky a pri skladani krytov sa povytiahol zmieneny konektor. Ak by mal este niekto v buducnosti podobny problem ako ja tak nech vie co je s tym.

Offline

 

#6 26-02-2010 00:51:06

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: Kitin 1900HF problem???

Ahoj Vsem, Kuhtreiber ma ted nejake akcni sety a tak se chystam na koupi KITin 1900HF pro takoveto "domaci amaterske vareni". Jestlize mate nekdo cerstvejsi zkusenosti s timto modelem tak prosim pisnete. Krome TIGu me zajima jak se s tim svaruje basickou elektrodou, pouzivam nejvic 2 a 2,5, velmi vyjimecne 3,2mm. Co zatezovatel zvlada to i v letnich vedrech pri svarovani venku....?

Dik


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#7 26-02-2010 11:34:52

kiwi
Člen
Místo: Opava
Registrovaný: 31-01-2009
Příspěvky: 85
Web

Re: Kitin 1900HF problem???

Mario napsal(a):

Ahoj Vsem, Kuhtreiber ma ted nejake akcni sety a tak se chystam na koupi KITin 1900HF pro takoveto "domaci amaterske vareni". Jestlize mate nekdo cerstvejsi zkusenosti s timto modelem tak prosim pisnete. Krome TIGu me zajima jak se s tim svaruje basickou elektrodou, pouzivam nejvic 2 a 2,5, velmi vyjimecne 3,2mm. Co zatezovatel zvlada to i v letnich vedrech pri svarovani venku....?

Dik

Kuhtreiber, je v konkursu, proto jsou akcr. Budoucnost , záručního a pozáručního servisu nulová. A tyto svářečky jsou rády v servisu...


Esab cady Tig 2200i AC/DC, ALF 400 AXE, Alfin 150,

Offline

 

#8 26-02-2010 12:08:45

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: Kitin 1900HF problem???

kiwi napsal(a):

Mario napsal(a):

Ahoj Vsem, Kuhtreiber ma ted nejake akcni sety a tak se chystam na koupi KITin 1900HF pro takoveto "domaci amaterske vareni". Jestlize mate nekdo cerstvejsi zkusenosti s timto modelem tak prosim pisnete. Krome TIGu me zajima jak se s tim svaruje basickou elektrodou, pouzivam nejvic 2 a 2,5, velmi vyjimecne 3,2mm. Co zatezovatel zvlada to i v letnich vedrech pri svarovani venku....?

Dik

Kuhtreiber, je v konkursu, proto jsou akcr. Budoucnost , záručního a pozáručního servisu nulová. A tyto svářečky jsou rády v servisu...

No nevim, ale povazovat KITina 150 TIG LA za 8290,- vc DPH za "akcni" cenu no nevim nevim...za akcni cenu bych povazoval tak do 6000,- vc DPH....sam ho mam...za 5120,- vc DPH


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#9 26-02-2010 19:46:58

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Kitin 1900HF problem???

Jak psal Petr, profi tigovka od 50 000,- a nejakej standart 20 000 - 25 000,- . Nerozumim lidem kteri chteji super stroj a mysli si ze ho koupi za 9 000,- smile


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#10 28-02-2010 23:39:50

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: Kitin 1900HF problem???

Tady je odkaz na akci KITin 150 TIG LA a je to prodejna v Ostrave-Porube :  http://www.svarecky-eshop.cz/svareci-in … a-241.html  co rikas na tu cenu ? smile
Zacinam zvazovat jestli mam jit do KITin 1900HF ktereho taky maj v kamenne prodejne v Ostrave za 20 000kc (s DPH) v setu s kabelama + horak tig (bez up-down regulace proudu) + redukcni ventil Ar. Mam zkusenost s HF zapalovanim a elektromag. ventilem plynu, je to opravdu parada nezapomenes pustit argon ventilkem, dofuk...je to komfortni  smile Ucil jsem se s TIGem na zapalovani skrtnutim, taky se to da...ale nemam zkusenost s LA (lift arc). Uz jsem tu cetl ze zapaleni dobry, ale to ukoncovani pomoci oddaleni na 10mm a opetovne priblizeni neni moc spolehlive. Budu rad za kazdy dalsi postreh. Akce trva do konce brezna, tak mam jeste chvilku na rozhodnuti, ale uz se tesim na novou hracku. Polsky argon uz ceka osamoceny v dilne smile
Tak si rikam ze na domaci "prilezitostne" TIGovani (vetsinou varim basickyma elektrodama) by ten KITin 150 TIG LA mohl stacit. Mozna bych svepomoci si udelal pozdeji alespon elektromag. ventil plynu s tlacitkem na horaku nez ten otravny ventilek.

Ten konkurs je docela znepokojujici sad Kde budem servisovat nase stroje ?
Dik za kazdy komentar a radu k memu vyberu TIGa


xlibor napsal(a):

kiwi napsal(a):

Mario napsal(a):

Ahoj Vsem, Kuhtreiber ma ted nejake akcni sety a tak se chystam na koupi KITin 1900HF pro takoveto "domaci amaterske vareni". Jestlize mate nekdo cerstvejsi zkusenosti s timto modelem tak prosim pisnete. Krome TIGu me zajima jak se s tim svaruje basickou elektrodou, pouzivam nejvic 2 a 2,5, velmi vyjimecne 3,2mm. Co zatezovatel zvlada to i v letnich vedrech pri svarovani venku....?

Dik

Kuhtreiber, je v konkursu, proto jsou akcr. Budoucnost , záručního a pozáručního servisu nulová. A tyto svářečky jsou rády v servisu...

No nevim, ale povazovat KITina 150 TIG LA za 8290,- vc DPH za "akcni" cenu no nevim nevim...za akcni cenu bych povazoval tak do 6000,- vc DPH....sam ho mam...za 5120,- vc DPH


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#11 01-03-2010 00:43:24

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: Kitin 1900HF problem???

Mario napsal(a):

Tady je odkaz na akci KITin 150 TIG LA a je to prodejna v Ostrave-Porube :  http://www.svarecky-eshop.cz/svareci-in … a-241.html  co rikas na tu cenu ? smile
Zacinam zvazovat jestli mam jit do KITin 1900HF ktereho taky maj v kamenne prodejne v Ostrave za 20 000kc (s DPH) v setu s kabelama + horak tig (bez up-down regulace proudu) + redukcni ventil Ar. Mam zkusenost s HF zapalovanim a elektromag. ventilem plynu, je to opravdu parada nezapomenes pustit argon ventilkem, dofuk...je to komfortni  smile Ucil jsem se s TIGem na zapalovani skrtnutim, taky se to da...ale nemam zkusenost s LA (lift arc). Uz jsem tu cetl ze zapaleni dobry, ale to ukoncovani pomoci oddaleni na 10mm a opetovne priblizeni neni moc spolehlive. Budu rad za kazdy dalsi postreh. Akce trva do konce brezna, tak mam jeste chvilku na rozhodnuti, ale uz se tesim na novou hracku. Polsky argon uz ceka osamoceny v dilne smile
Tak si rikam ze na domaci "prilezitostne" TIGovani (vetsinou varim basickyma elektrodama) by ten KITin 150 TIG LA mohl stacit. Mozna bych svepomoci si udelal pozdeji alespon elektromag. ventil plynu s tlacitkem na horaku nez ten otravny ventilek.

Ten konkurs je docela znepokojujici sad Kde budem servisovat nase stroje ?
Dik za kazdy komentar a radu k memu vyberu TIGa

Ta cena toho KITinu 150 LA je dobra, svari to velmi dobre (cerna ocel a zkousel jsem i nerez a v pohode),MMA je taky v poho. Taky mam horak s ventilkem a taky jsem ho uz parkrat zapomel otevrit pred svarenim smile. Lift Arc je taky v poho, a HF mi ani nejak nechybi, s tim down-slope je to trochu horsi (ta detekce natazenim oblouku) ale vsechno to je stejne otazka cviku. Do te 1900HF bych ale nesel...ten pomer funkce-vykon/cena neni adekvatni .... ale pokud to mas opravdu na obcasne svareni, tak bych klidne sel do nejake AC/DC Ciny


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#12 01-03-2010 13:11:33

otto
Člen
Registrovaný: 16-02-2010
Příspěvky: 4

Re: Kitin 1900HF problem???

Tiež som na ceste, že kúpim Činu. Veď za 800e máte tig so všetkými funkciami a nie horák s ventilom, prípadne bez HF, toto som skúsil len raz a to zváranie sa mi vôbec nepáčilo (použil som pekné slová). Ak máte niekto zlé skúsenosti s čínou, tak to sem napíšte a možno aj ja budem uvažovať o niečom inom. Dík.

Offline

 

#13 01-03-2010 14:41:27

Mario
Člen
Místo: Ostrava
Registrovaný: 25-02-2010
Příspěvky: 49

Re: Kitin 1900HF problem???

Co se stane kdyz bys nepouzil v metode TIG zakonceni svaru pomoci funkce down slope (snizovani proudu a vyplneni krateru) a pri svarovacim proudu bys oddalil horak natolik, aby se oblouk "utrhl" ? Jde mi hlavne o to v jakem stavu se bude nachazet ridici elektronika, jestli se treba "kousne" protoze nebylo svarovani zakonceno postupnych snizovanim proudu a automatickym vypnutim... Predpokladam ze se nastavi na vychozi stav pro znovu zapaleni oblouku...

Nekde na foru jsem cetl o pokusech dodelat si predfuk/dofuk plynu, plynulou regulaci proudu behem svarovani (horak up-down) a zahajeni snizovani proudu tlacitkem. HF start by nemusel byt, protoze je myslim dost probleaticky v amaterskych podminkach z duvodu silneho ruseni.
Docela uvital kdyby nekdo ze zkusenych elektrotechniku navrhl takoveto pridavne zarizeni k levnym a funkcemi ocesanym invertorum KITin. I za cenu drobnych zasahu do svarecky (napojeni se na stavajici ridici jednotku). Nejspis bych to provedl az po zaruce... smile Zvetsilo by to uzitnou hodnotu, komfort a nejspis za nizsi naklady nez porizovat stroj takto jiz vybaveny od vyroby. Podivej se na ceny KITinu ve verzi s elektromag. ventilem zabudovanym ve stroji....ve stejnem obchode jaky je uveden v predchozim prispevku je rozdil ceny dvojnasobny.To je predrazene za obycejny ventil !

Do "ciste" Ciny bych asi nesel, prece jen hlavne pres leto kolem chalupy svaruju dost...

xlibor napsal(a):

Mario napsal(a):

Tady je odkaz na akci KITin 150 TIG LA a je to prodejna v Ostrave-Porube :  http://www.svarecky-eshop.cz/svareci-in … a-241.html  co rikas na tu cenu ? smile
Zacinam zvazovat jestli mam jit do KITin 1900HF ktereho taky maj v kamenne prodejne v Ostrave za 20 000kc (s DPH) v setu s kabelama + horak tig (bez up-down regulace proudu) + redukcni ventil Ar. Mam zkusenost s HF zapalovanim a elektromag. ventilem plynu, je to opravdu parada nezapomenes pustit argon ventilkem, dofuk...je to komfortni  smile Ucil jsem se s TIGem na zapalovani skrtnutim, taky se to da...ale nemam zkusenost s LA (lift arc). Uz jsem tu cetl ze zapaleni dobry, ale to ukoncovani pomoci oddaleni na 10mm a opetovne priblizeni neni moc spolehlive. Budu rad za kazdy dalsi postreh. Akce trva do konce brezna, tak mam jeste chvilku na rozhodnuti, ale uz se tesim na novou hracku. Polsky argon uz ceka osamoceny v dilne smile
Tak si rikam ze na domaci "prilezitostne" TIGovani (vetsinou varim basickyma elektrodama) by ten KITin 150 TIG LA mohl stacit. Mozna bych svepomoci si udelal pozdeji alespon elektromag. ventil plynu s tlacitkem na horaku nez ten otravny ventilek.

Ten konkurs je docela znepokojujici sad Kde budem servisovat nase stroje ?
Dik za kazdy komentar a radu k memu vyberu TIGa

Ta cena toho KITinu 150 LA je dobra, svari to velmi dobre (cerna ocel a zkousel jsem i nerez a v pohode),MMA je taky v poho. Taky mam horak s ventilkem a taky jsem ho uz parkrat zapomel otevrit pred svarenim smile. Lift Arc je taky v poho, a HF mi ani nejak nechybi, s tim down-slope je to trochu horsi (ta detekce natazenim oblouku) ale vsechno to je stejne otazka cviku. Do te 1900HF bych ale nesel...ten pomer funkce-vykon/cena neni adekvatni .... ale pokud to mas opravdu na obcasne svareni, tak bych klidne sel do nejake AC/DC Ciny


KITin 150 TIG LA, Hořák SR17V, Plasma Berlan BPS40, Speedglas 9002V

Offline

 

#14 01-03-2010 17:29:39

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: Kitin 1900HF problem???

Mario napsal(a):

Co se stane kdyz bys nepouzil v metode TIG zakonceni svaru pomoci funkce down slope (snizovani proudu a vyplneni krateru) a pri svarovacim proudu bys oddalil horak natolik, aby se oblouk "utrhl" ? Jde mi hlavne o to v jakem stavu se bude nachazet ridici elektronika, jestli se treba "kousne" protoze nebylo svarovani zakonceno postupnych snizovanim proudu a automatickym vypnutim... Predpokladam ze se nastavi na vychozi stav pro znovu zapaleni oblouku...

Nekde na foru jsem cetl o pokusech dodelat si predfuk/dofuk plynu, plynulou regulaci proudu behem svarovani (horak up-down) a zahajeni snizovani proudu tlacitkem. HF start by nemusel byt, protoze je myslim dost probleaticky v amaterskych podminkach z duvodu silneho ruseni.
Docela uvital kdyby nekdo ze zkusenych elektrotechniku navrhl takoveto pridavne zarizeni k levnym a funkcemi ocesanym invertorum KITin. I za cenu drobnych zasahu do svarecky (napojeni se na stavajici ridici jednotku). Nejspis bych to provedl az po zaruce... smile Zvetsilo by to uzitnou hodnotu, komfort a nejspis za nizsi naklady nez porizovat stroj takto jiz vybaveny od vyroby. Podivej se na ceny KITinu ve verzi s elektromag. ventilem zabudovanym ve stroji....ve stejnem obchode jaky je uveden v predchozim prispevku je rozdil ceny dvojnasobny.To je predrazene za obycejny ventil !

Do "ciste" Ciny bych asi nesel, prece jen hlavne pres leto kolem chalupy svaruju dost...

Nestane se nic, akorad se ti udela dulek ve svaru a vypada to pak jak sopka smile pripadne pri odtrhovani oblouku ti preskoci oblouk do steny materialu, kdyz varis napr. koutovy svar nebo se ti chytne oblouk o pridrzovaci kovovy prvek (sverka, kleste atd.)  , dofuk a predfuk je urcite dobra vec, ale je to spis otazka komfortu. Ja spis bych resil, jak u toho KITinu vyresit ukoncovani svaru ne tim trochu "debilnim" oddalenim oblouku ale nejakym jinsim elegantnejsim podnetem. Problem je, ze invertor je v zaruce. Ale i tohle je takova spis kosmeticka vec a pri trose cviku ti to zachvili ani neprijde. Proste zvyk.


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

#15 15-05-2010 12:25:14

Jakub Zikmund
Člen
Registrovaný: 14-05-2010
Příspěvky: 66

Re: Kitin 1900HF problem???

Čo hovoríte na túto cenu? http://www.abatek.sk/catalog/product_in … ts_id=1285
Chstám sa jednu si zaobstarať a rozmýšľal som práve nad touto ale ako vidím nemáte s nimi dobré skúsenosti!

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče