SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#426 13-01-2024 10:19:01

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1596

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Varoku, přečetl jsem si tvůj příspěvek víckrát a snažím se pochopit co chceš změnit. Spíš mi to vypadá, že tě to štve tak nějak obecně a zjišťuješ, zda by nemohlo být líp.
Zkus si konkretizovat co bys chtěl změnit, jednu max 2 věci a co jsi ochoten ohrozit, když o to budeš usilovat. Podle toho pak lze zvolit strategii a postup. Studiem smlouvy na začátku toho moc nezískáš a nejspíš se dostaneš do pozice potížisty. A potížisty nemá nikdo rád.

Alkoholiku, ti roboti ti mohou vzít jednotvárnou práci a nabídnout něco různorodějšího. Tak jako tak se jim neubráníš. Aspoň to nám říká historie a hnutí rozbíječů strojů. Výhodou je, že pokud si to uvědomuješ je tu jakás takás šance najít něco tak aby tě roboti neohrozili, nebo jsi z nich dokonce profitoval.

Editoval Charon (13-01-2024 10:24:06)

Offline

 

#427 13-01-2024 10:54:07

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 420

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Charone, děkuji, nebudu profitovat z neštěstí druhých. Celej život dělám něco aby mně neohrozili, ale pokaždý mně doženou. Topenařina přišli s mědí, zámečničina přišli cnc laser pila...., obrabaěč zase cnc, dělal jsem i dřevorubce a kočího dneska jsou mini harverstory a vyvážečky i do probírek takže zase nic. Teď se cpou roboti do svařování, nevim co dál asi budu muset zůstat za poloviční plat dělat slouhu robotu. Pěkně děkuji za tuhle různorodou práci. Na nastavování mně nevemou nemám na to školy.
Pokuď se ve firmě změní prostředí nálada k horšímu, jedná se o pokus o srabácké propouštění. Buržoust se tím chce zbavit lidí a těm co zůstanou zásadně snížit platy a současně je dotlačit k vyšším výkonům a přesčasům. Případně je vyměnit za zahraniční.
Zdenále, tím co píšeš se řídím pořád a díky tomu jsem se dostal a vydržel už 4roky v super prestižní firmě na brigádě a dokonce letos mám šanci, že mně přijmou na dobu určitou na rok už jako zaměstnance se všema výhodama a dál možná i na dobu neurčitou a možná i s bytem. Chce to jenom nebejt línej a trošku se snažit a vydržet. Ne každou chvíli měnit práci a honit se za holubama na střechách.

Editoval alkoholik (13-01-2024 11:06:07)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#428 13-01-2024 11:17:57

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1587

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Tak vidíš alkoholiku, jsi vlastně skoro ideální zaměstnanec, už pouze zbývá stát se abstinentem.

Offline

 

#429 13-01-2024 11:28:33

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4727
Web

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

noooo, s tolika praktickými zkušenostmi je výhodnější stát se buržoustem...
já to tedy udělal. smile

ZDENALe zas mě ten výrobce otravuje, zas maj 16 nepovedených svitků, nechce se mi to dělat tak jsem napálil cenu.
Nejsem tady od toho abych krotil inflaci.
Píšu že budou potřeba zase nějaký bedny big_smile.
Eště něco mám pro normální provoz ale budu objednávat - pokud zákazník tu cenu zkousne. smile

Editoval bourač (13-01-2024 11:33:14)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#430 13-01-2024 15:59:03

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8615

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

ZDENÁL: Však já se tím taky řídím a snažím se dělat nejlépe jak umím.

Pro všechny: Ve smlouvě mám jen SVÁŘEČ. Takže všechno co není svařování je jen z mé dobré vůle a nadřízení to berou jako samozřejmost.
Aby to všichni trošku pochopili. Práce je to zajímavá, moc mě baví i s těmi věcmi navíc co jsem popsal. Co ale vidím špatně že koupili robota za spoustu peněz, že nám to ušetří spoustu práce, času a tudíž i peníze zaměstnavateli. Ale.... Díly co nám dělají u robota nejsou dokonalé, občas špatný svár, špatné napojení svárů apod. Opravovat si to musíme sami. Druhá věc je, že změnili firmu která nám dělá výpalky z laseru a ohýbá některé díly. Takže skládání celku tím pádem trvá déle, na to ale nadřízení neslyší. Ta původní firma už to měla vychytané, vše krásně sedělo. Neustále zvyšují normy, třeba když jsme měli čas na jeden výrobek třeba 12 hodin, tak kvůli robotovi a chlápkovi co nám skružuje díly, tak nám normu zvýšili plácnu na 8 hodin z těch 12. A jelikož se snažím dělat pěkně a poctivě, tak nejde normy stihnout. Další věc je jak jsem psal, krátí nám plat v době dovolené atd. Destou taky občas jezdím, vozím si materiál ze skladu na dílnu, někdy přivezou materiál, tak ho musím vyložit. Ale plat stále stejný.

Editoval varok (13-01-2024 18:53:05)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#431 13-01-2024 17:26:50

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 420

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

SVÁŘEČ sváří, neskládá, nebrousí, pouze sváří. Od přípravy, skládání, čištění, broušení.... jsou jiní. Pokuď do toho děláš spoustu jinejch věcí než máš, tak se nediv že nestíháš normy. Plat při dovolený, nevytváříš firmě zisk a chceš profitovat z cizí práce? Když jsem byl zaměstnán jako svářeč, tak jsem mohl brousit pouze přípravu na napojení a opravy po konzultaci s mistrem. Na vše ostatní jako příprava, skládání a heftování, přivežení, odvežení, čištění, broušení, rovnání, tryskání, obrábění, lakování byli jiní lidi a ti zase dělali jenom to svoje.

Editoval alkoholik (13-01-2024 17:33:18)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#432 13-01-2024 18:58:08

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1587

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Zdravím bourače, v pracovní dny si zavoláme a upřesníme detaily.

Offline

 

#433 13-01-2024 19:14:40

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8615

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Alkoholik: Ale u nás to tak prostě je. Přivezu si materiál ze skladu, v lepším případě ten chlápek co nám skružuje některé díly. Vezmu díl, obrousím úkosy jestli je potřeba. Postehuji jednotlivé díly k sobě, vznikne celek. Všechno svařím nejlépe jak umím. Některé sváry dohladka, jiné obrousit dokulata- třeba rožky apod. Nastřelím pár šroubků nastřelovačkou, zanýtuju pár nýtovacích matek. No a hotovo. To je každodenní chleba. Jak jsem psal, navíc někdy díly k sobě nepasují jak mají, místo aby k sobě doléhaly tak je různě velká mezera, v extrému i přes 5mm. Tohle všechno musíme řešit. Vedení tohle nezajímá, čas je pořád stejný.
Plat ovšem jen za prac. pozici svářeč, zhruba 27000,- kč čistého.

Co se týká dovolené. Jsou firmy kde odečítají z výplaty část za dny dovolené? Všude kde jsem dělal se počítala dovolená z průměru, teď nevím jestli za 3 měsíce nebo půl roku. Takže výplata byla o něco málo vyšší. Tady nám odečtou z výplaty právě tu částku o kterou by byl plat vyšší. PŘÍKLAD: Budu mít 3 dny dovolené, plat bude dejme tomu o 1000,- kč vyšší. My máme nyní výplatu o těch asi 1000,- kč nižší. 😟

Editoval varok (13-01-2024 19:15:40)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#434 13-01-2024 22:56:47

Dexx
Člen
Registrovaný: 25-04-2019
Příspěvky: 37

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Jizní čechy  když sem končil na HPP zámečník svářeč 23K čistého rok 2019/2020  ted se to pohybuje kolem 30k dost zaleží na firmě.. Já jedu na živnost mám svojí dílnu a vybavení  brigádníkům dávám na černo 270kč/h převážně řežání vrtání plus neco na oběd když mu to jde dobře od ruky... Kdo chce hledá způsoby kdo nechce hledá důvody... smile

Offline

 

#435 14-01-2024 00:11:14

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 577

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

bobobo napsal(a):

... v Borohrádku... a my ti to přeložíme .

Jaj bonobo! To určitě budeš znát hostinec Pod Zelenou Křivinou?


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#436 14-01-2024 08:10:54

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 420

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Dexxi, to je docela bída. Když jsem dělal naposled na HPP svářeče, tak jsem bral 14KKč. Teď dělám brigádně, a někdy to vyjde i na 1200Kč/h.
Varoku, logika jak z chánova. Když si doma na dovolený vyrábím mozoly na zadku, tak si zasloužím vyšší plat. Asi protože mně v práci šéf nevidí jak se flákám, pokuřuju, chlastám a kecám s kolegama.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#437 14-01-2024 08:31:32

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1587

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Varoku, správně se dovolená počítá z průměru. Máš mít mzdu za dovolenou poněkud vyšší. Pokud je to jinak, je to nezákonné. Musíš si sám zvážit, zda ti tvá práce stojí za ten nižší plat, nebo se poohlédnout po nějakém jiném zaměstnavateli. O svářeče je dost velký zájem. Pokud tě tvá práce baví ve stávající  firmě, tak si musíš v hlavě srovnat, co ti na tomto místě vyhovuje a poctivě s radostí vykonávat své řemeslo, na nic si nestěžovat a ono se to možná časem vyřeší ve tvůj prospěch. Pamatuj ale, že po padesátce se už nové zaměstnání hledá velice špatně.

Offline

 

#438 14-01-2024 10:17:00

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2819

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

alkoholik napsal(a):

SVÁŘEČ sváří, neskládá, nebrousí, pouze sváří. Od přípravy, skládání, čištění, broušení.... jsou jiní. Pokuď do toho děláš spoustu jinejch věcí než máš, tak se nediv že nestíháš normy. Plat při dovolený, nevytváříš firmě zisk a chceš profitovat z cizí práce? Když jsem byl zaměstnán jako svářeč, tak jsem mohl brousit pouze přípravu na napojení a opravy po konzultaci s mistrem. Na vše ostatní jako příprava, skládání a heftování, přivežení, odvežení, čištění, broušení, rovnání, tryskání, obrábění, lakování byli jiní lidi a ti zase dělali jenom to svoje.

Takhle to funguje ve velkých firmách, kde tihle všichni mají dost práce na to, aby se zaplatili. V malejch se holt funkce slučujou.
Ale v popisu práce by měl mít člověk to, co dělá, o tom žádná.

Offline

 

#439 14-01-2024 10:28:01

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8615

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Alkoholik: Nebavím se o vyšším platu přes dovolenou, ale celkově. Přes dovolenou to prostě i tak dělá více, jak psal pan ZDENÁL. Všude to tak je, jen u nás to za asi poslední rok změnili, jiná mzdová účetní, jiný personální a začli vymýšlet.

Pafik1605: Naše firma nepatří mezi ty úplně nejmenší, jenže šéfové si pořád myslí že si to dokážou svářeči udělat všechno sami, tak je přípravář zbytečný. I když by se podle mého uživil i ten.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#440 14-01-2024 11:00:06

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8615

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

ZDENÁL: Na to že se to zlepší čekám už asi 2 roky, ale naopak je to u nás ve firmě čím dál horší. Tak asi zkusím pohledat něco jiného jak píšete. Děkuji


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#441 14-01-2024 13:01:41

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 420

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Výši mezd neurčuje firma, ale jsou daný zákonem a firma se do toho musí vejít. https://money.cz/novinky-a-tipy/mzdy-a- … -1-1-2024/
Svářeč jako samostatná profese tam neni uveden, za předpokladu že je svářeč dělník tak spadá do druhé skupiny jako pomocný dělník a mzda hrubá je 19500Kč. Zámečník taky neni uveden, takže taky jako pomocný dělník 2 skupina.
Cokoliv co vám zaměstnavatel platí navíc je pouze z jeho milosti a sám sobě i svojí rodině si to odtrhuje od hub. Tekže všichni kdo děláte práci svářeče, zámečníka atd. máte nárok pouze na 19500Kč hrubýho! A za cokoli co máte na víc, by jste měli zaměstnavateli líbat ruce, a ne nadávat a fňukat jak málo berete. Jestli vám nezbyvá na nájem energie žrádlo, prodejte auto a choďte pěšky, jděte bydlet do levnějšího třeba na ubytovnu, požádejte na sociálce o příspěvek..., nebo se naučte dělat něco pořádnýho třeba v neziskovce tam je peněz dost.

Editoval alkoholik (14-01-2024 13:03:12)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#442 14-01-2024 13:51:46

Dexx
Člen
Registrovaný: 25-04-2019
Příspěvky: 37

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

alkoholik napsal(a):

Dexxi, to je docela bída. Když jsem dělal naposled na HPP svářeče, tak jsem bral 14KKč. Teď dělám brigádně, a někdy to vyjde i na 1200Kč/h.
Varoku, logika jak z chánova. Když si doma na dovolený vyrábím mozoly na zadku, tak si zasloužím vyšší plat. Asi protože mně v práci šéf nevidí jak se flákám, pokuřuju, chlastám a kecám s kolegama.

vzhledem k mému věku a zkušenostem to šlo ted je to úplně něco jiné jsem placenej od práce hodinovku si počítám jen na konci zakázky jako kontrolu jak to vychází většinově se pohybuji okolo 600kč/h ale jsou i kšefty kde jde hodinovka do tisíců.

Offline

 

#443 14-01-2024 20:05:36

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4727
Web

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

ZDENÁL napsal(a):

Varoku, správně se dovolená počítá z průměru.

dovolím si lehce pana ZDENÁLa doplnit, ten průměr je za loňský rok a nepočítají se do něj některé loňské položky. Myslím že nemocenská, ošetřovné a podobné živnostníku nedostupné části odměny za návštěvu zaměstnání.
Mchm, takovej účetní je velmi dobře placené zaměstnání. A chybí na trhu. Komu se nechce hákovat rukama, může to zkusit hlavou. big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#444 14-01-2024 21:59:57

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 420

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Bourači, na to nestačí umět účetnictví, ale musí bejt k tomu patřičná a drahá bumážka a neni to jako třítýdenní kurz na svářečák. 21300Kč hrubejch dle tarifu třetí skupiny neni taky žádnej zázrak.

Editoval alkoholik (14-01-2024 22:01:17)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#445 14-01-2024 23:36:51

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

alkoholik napsal(a):

Výši mezd neurčuje firma, ale jsou daný zákonem a firma se do toho musí vejít. https://money.cz/novinky-a-tipy/mzdy-a- … -1-1-2024/
Svářeč jako samostatná profese tam neni uveden, za předpokladu že je svářeč dělník tak spadá do druhé skupiny jako pomocný dělník a mzda hrubá je 19500Kč. Zámečník taky neni uveden, takže taky jako pomocný dělník 2 skupina.
Cokoliv co vám zaměstnavatel platí navíc je pouze z jeho milosti a sám sobě i svojí rodině si to odtrhuje od hub. Tekže všichni kdo děláte práci svářeče, zámečníka atd. máte nárok pouze na 19500Kč hrubýho! A za cokoli co máte na víc, by jste měli zaměstnavateli líbat ruce, a ne nadávat a fňukat jak málo berete. Jestli vám nezbyvá na nájem energie žrádlo, prodejte auto a choďte pěšky, jděte bydlet do levnějšího třeba na ubytovnu, požádejte na sociálce o příspěvek..., nebo se naučte dělat něco pořádnýho třeba v neziskovce tam je peněz dost.

Co sis dnes dal dobrého? wink
To v tom odkazu jsou zaručené minimální mzdy. Tedy MINIMÁLNÍ mzda pro konkrétní kategorii, nikoliv normální mzda. Pracovní poměr je vztah dvou subjektů, tedy zaměstnavatele a zaměstnance, stvrzený pracovní smlouvou, kde je dáno co, jak dlouho a za kolik tak, aby to vyhovovalo oběma stranám. Pokud se časem něco změní (nebo naopak nezmění) a některé ze stran to nevyhovuje, je potřeba o tom s protistranou jednat. Nenalezne-li se vyhovující řešení, lze pracovní poměr rozvázat a hledat lepší řešení, lepší protistranu, případně to zkusit na vlastních nohou. Největší nepřítel člověka je jeho strach.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#446 15-01-2024 00:11:57

jouda74
Člen
Registrovaný: 01-02-2022
Příspěvky: 234

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

varok napsal(a):

Alkoholik: Nebavím se o vyšším platu přes dovolenou, ale celkově. Přes dovolenou to prostě i tak dělá více,

Pokud si to pamatuju, tak dovolena se plat pocita prumer z poslednich nevim jestli dvou nebo tri vyplat. (alespon v nasem korporatu)

Nemeli jste po dubnu (nekterym zahranicnim firmam tam konci fiskalni rok) nejakou rocni nebo mimoradnou premii? To by pak sedelo.

Editoval jouda74 (15-01-2024 00:13:11)


Einhell trafo -> Kitin 150TIG LA, Omi176LS

Offline

 

#447 15-01-2024 06:16:07

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8615

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Jouda74: Odměny míváme 2x za rok, ale to s tím nemá nic společné. Tohle se děje už minimálně rok, každý měsíc.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#448 16-01-2024 05:50:08

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 420

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

j.bill napsal(a):

alkoholik napsal(a):

Výši mezd neurčuje firma, ale jsou daný zákonem a firma se do toho musí vejít. https://money.cz/novinky-a-tipy/mzdy-a- … -1-1-2024/
Svářeč jako samostatná profese tam neni uveden, za předpokladu že je svářeč dělník tak spadá do druhé skupiny jako pomocný dělník a mzda hrubá je 19500Kč. Zámečník taky neni uveden, takže taky jako pomocný dělník 2 skupina.
Cokoliv co vám zaměstnavatel platí navíc je pouze z jeho milosti a sám sobě i svojí rodině si to odtrhuje od hub. Tekže všichni kdo děláte práci svářeče, zámečníka atd. máte nárok pouze na 19500Kč hrubýho! A za cokoli co máte na víc, by jste měli zaměstnavateli líbat ruce, a ne nadávat a fňukat jak málo berete. Jestli vám nezbyvá na nájem energie žrádlo, prodejte auto a choďte pěšky, jděte bydlet do levnějšího třeba na ubytovnu, požádejte na sociálce o příspěvek..., nebo se naučte dělat něco pořádnýho třeba v neziskovce tam je peněz dost.

Co sis dnes dal dobrého? wink
To v tom odkazu jsou zaručené minimální mzdy. Tedy MINIMÁLNÍ mzda pro konkrétní kategorii, nikoliv normální mzda. Pracovní poměr je vztah dvou subjektů, tedy zaměstnavatele a zaměstnance, stvrzený pracovní smlouvou, kde je dáno co, jak dlouho a za kolik tak, aby to vyhovovalo oběma stranám. Pokud se časem něco změní (nebo naopak nezmění) a některé ze stran to nevyhovuje, je potřeba o tom s protistranou jednat. Nenalezne-li se vyhovující řešení, lze pracovní poměr rozvázat a hledat lepší řešení, lepší protistranu, případně to zkusit na vlastních nohou. Největší nepřítel člověka je jeho strach.

Umim číst, snad je jasný, že na cokoli víc neni žádnej nárok. Samozřejmě jde honit holuby po střechách, ale při dnešní vysoký nezaměstnanosti? Na jakýkoli pracovní místo čeká deset nových dělníků.

Editoval alkoholik (16-01-2024 05:52:34)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#449 16-01-2024 07:58:58

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Zaměstnavatel co nabídne minimální mzdu v dané kategorii na druhou stranu nemůže očekávat maximální výkony,ochotu a loajálnost.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#450 16-01-2024 08:02:00

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Jenomže to libtardího personála netankuje . Jak píše vidlák , co v 70sátkách zvládl jeden , to v roce 90 zvládli dva a dnes jsou třeba 4 , to odpovídá .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče