SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 29-06-2010 20:00:23

mrazivec
Člen
Registrovaný: 29-07-2009
Příspěvky: 31

GAMA HF1900

Chtěl bych se zeptat někoho kdo má také GAMU HF1900 na následující:

Funkce 4 taktu mi funguje nějak podivně.

-          zmačknu tlačítko, dojde k zapálení oblouku a tento hoří na cca 20A - OK

-          uvolním tlačítko a svařovací proud vystoupá v nastaveném čase na nastavený proud I2 - OK

-          pokud krátce zmačknu tlačítko dojde k zhasnutí oblouku  - OK

-          pokud podržím  a uvolním tlačítko dojde k poklesu v nastaveném čase a zhasnutí oblouku - OK

-          pokud zmačknu a držím tlačítko dojde k poklesu na nastavený proud I3 ale na tomto proudu svářečka nesetrvá ale přejde k novému zapálení oblouku na cca 20A a začne od začátku ..... - toto je nějaké podivné

Předpokládám, že se jedná o poruchu, protože při zmačknutí a držení tlačítka má svářecí proud poklesnout na nastavenou hodnotu I3 a na této hodnotě setrvat až do uvolnění tlačítka kdy má oblouk zhasnout a bude následovat dofuk.

Probíral jsem to po telefonu i s chlapíky z OMICRONU a ti z toho byli trošičku vedle ale nakonec to zkoušeli na nějakém kousku na dílně a že prý to má takhle fungovat že to je dáno programem.

Zkoušel jsem i jiné svářečky a u každé při držení tlačítka proud sjel na koncový nastavený proud I3 člověk si krásně dovařil konec a po uvolnění oblouk zhasnul.

Máte někdo zkušenosti s tímto chováním této svářečky.  Jinak svařuje krásně jen do ukončení je nějaké "podivné".

Děkuji

Offline

 

#2 28-07-2010 20:10:06

mrazivec
Člen
Registrovaný: 29-07-2009
Příspěvky: 31

Re: GAMA HF1900

Prosím - tak tady nemá nikdo GAMU HF 1900 ???

Nebo to všem funguje uplně stejně - podělte se.

Děkuji

Offline

 

#3 28-07-2010 20:32:08

chose
Člen
Registrovaný: 05-12-2008
Příspěvky: 30

Re: GAMA HF1900

Tak mě to šlape stejně jak tobě, při delším podržení tlačítka při ukončování sváření se rozběhne vše od začátku.

Editoval chose (10-03-2011 07:59:48)


Gama 1900 HF

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče