SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 10-08-2010 11:56:29

viki
Člen
Registrovaný: 10-08-2010
Příspěvky: 5

horak pro tavici pec

Dobrý den ,
potřebuju hořák pro tavící pec na taveni mosazi , hliniku , bronzi . Našel jsem na internetu tenhle "výkres" :
http://www.sparetimelabs.com/furnace/mark4images.html
pochází odtud :
http://www.sparetimelabs.com/furnace/furnace.html
Hořák podle toho výkresu je na propan-butan , tryska 1,8mm tlak plynu 4bar , nebo tryska 3mm tlak plynu do 1bar . S oběma tryskama ( nevím ktera by byla lepší ) je spotřeba plynu 6kg/hod a výkon 60kW.
Nevím zdali ty údaje jsou pravdivé ale jsou tam napsané tak snad to trošku odpovídá.
Chci hořák zapojit na 10kg propan-butan láhev , chtěl jsem se zeptat zda ji múžu připojit přímo nebo zda musím použít redukční ventil a co pojistka proti zpětnému šlehnutí plamene ?

Offline

 

#2 11-08-2010 07:21:12

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: horak pro tavici pec

Propan-butan Ti nemůže šlehnout zpět , při popsaném odběru musíš flašku ohřívat a když nebudeš tu flašku ohřívat , tak tam za chvíli nebudeš ani atmosferu mít . Takže teplotou láhve by jsi přímo reguloval výstupní tlak .

Offline

 

#3 11-08-2010 10:55:48

viki
Člen
Registrovaný: 10-08-2010
Příspěvky: 5

Re: horak pro tavici pec

Děkuju za radu , bál jsem se že mi bude zamrzat , uvažoval jsem na flašku namontovat ventil a na něj přes hadici rovnou ten hořák s tlakoměrem , ventil pustím jen tak abych na tlakoměru měl přibližne potřebný tlak , plus zahřívat láhev nějak , nevím zda se mi podaří regulovat tlak zahříváním ochlazené láhve.
Takže nemusím použít nějaky regulační ventil z bezpečnostních dúvodu?

Offline

 

#4 11-08-2010 12:32:20

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: horak pro tavici pec

To záleží , jestli chceš přesnou regulaci . Jestli jde jen o to narvat do tyglíku teplo , tak je to jedno . Záleží , jaká jsi nátura . Na střeše běžně ohřívám flašku ohněm . Doma k ní zase tak na 30cm postavím ten infrák co býval v jádrech v koupelnách 800W .

Offline

 

#5 12-08-2010 10:34:51

viki
Člen
Registrovaný: 10-08-2010
Příspěvky: 5

Re: horak pro tavici pec

Díky za radu , přesný tlak nepotřebuju hlavně ať to hřeje :-) . Vyzkouším uvidím

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče