SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 08-04-2008 18:19:55

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

V poslední době dostáváme na naše maily obrázky vašich svářeček. Někdo se chce na něco zeptat k danému typu svářečky, jiný se chce jen tak pochlubit. Takže proto tato rubrika. Pochlubte se všem!

Jak přispívat?
Pokud chcete ukázat svou svářečku světu. Nejprve si vložte její obrázek do Galerie obrázků. Po nahrání obrázku do galerie vám bude vygenerován kód, který myší zkopírujete do schránky (kopírovat, CTRL+C) a poté jej vložíte do svého příspěvku (vložit, CTRL+V). Můžete se pochlubit i více stroji, ale každou svářečku založte jako Nové téma. To aby se o ní vždy dalo konstruktivně diskutovat smile Pochopitelně vše platí jen pro registrované a přihlášené Svarfóristy. Nejste-li registrováni musíte se nejprve Registrovat.

Offline

 

#2 02-12-2008 18:25:35

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

A nebude to propagace znacky? big_smile


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 23-06-2009 14:51:39

bontronik
Člen
Registrovaný: 23-06-2009
Příspěvky: 1

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

Vážení přátelé, jsem už důchodce, ale rád vzpomínám na jednu z mých "sestavených "svářeček. Byl jí jeden z kdysi vyřazovaných elektromotorů s kroužkovou kotvou, čím se zajišťovalo spouštění za mírně zvýšeného proudu ze sítě, a to plynule. Obvykle to známe my starší od kolotočů, kde kapalinové spouštěče vydržely snad nejdéle. Mezi statorem a rotorem těchto motorů bývala slušná mezera, díky tomu měl motor obvykle ideální charakteristiku vhodnou pro svařování. Zapojovaly se dvě fáze, třetí zůstala nepoužitá. Kotva byla zabrzděná a byla na ní upevněna natáčecí klika, tím byla vyřešena regulace proudu, a to plynulá. Při otáčení kotvou bez zatížení bylo možné na dvou kroužcích kotvy naměřit dvě maxima a dvě minima napětí, podle toho se zhotovila klika s vidličkou pro manipulaci s proudem. Svářelo to výtečně a rád na to vzpomínám, ten můj "agregát" odešel po letech díky tomu, že jsem neměl k disposici ventilátor, abych ofukoval vinutí kotvy, a tak posléze izolace uhelnatěla, až se vinutí poškodilo. Kdo jste těchto strojů pamětníci, vzpomeňte laskavě se mnou. Jirka.

Offline

 

#4 23-06-2009 15:32:08

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

pametník som neni, ale už som to viackrát počul že sa to dá, aj o tom problém som vedel s chladením. Ešte si vždy dobre pamtám tú otázku od učtela pri písomke:
Môže asynchronny motor fungovať  pri zabrzdenom rotore a napájaní zníženým napatím, takým, aby hodnota vstupného prúdu neprekračovala nominálnu hodnotu? nie, lebo nemá chladenie


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#5 23-06-2009 17:16:35

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2406
Web

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

bontronik napsal(a):

Vážení přátelé, jsem už důchodce, ale rád vzpomínám na jednu z mých "sestavených "svářeček. Byl jí jeden z kdysi vyřazovaných elektromotorů s kroužkovou kotvou, čím se zajišťovalo spouštění za mírně zvýšeného proudu ze sítě, a to plynule. ....Kdo jste těchto strojů pamětníci, vzpomeňte laskavě se mnou. Jirka.

Já si na to pamatuji a asi budeme věkem blízko smile Ten motor jsem kdysi taky měl, svařovalo to a chlazení jsem vyřešil tak, že celé monstrum jsem ponořil do nádoby s tansformátorovým olejem. Snížilo to i hlučnost. Dneska se tomu asi zasmějí všichni mladí, ale počátkem šedesátých let, kdy svařovací technika byla tabu, pro domácího kutila to mnohdy bylo řešení. Později jsem si postavil trafo s regulací a ČKD diodami smile

Online

 

#6 28-09-2010 13:58:51

omtic
Člen
Registrovaný: 24-09-2010
Příspěvky: 1

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2291_scan0007.jpg

Offline

 

#7 26-12-2013 21:27:21

stansvar
Člen
Registrovaný: 26-12-2013
Příspěvky: 1

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

Zdravím všechny lepiče a svářeče, chtěl bych poprosit o radu.Potřebuji navařit pracovní plochu ventilu , výfukového. Jde o pomaloběžný diesel motor, Slavia, z třicátých let. Vím, že se plocha ventilu navařovala stelitem. Musel jsem nahradit ventil, kvůli rozměru,výfukový , ventilem sacím. Proto potřebuji vytvořit návar, který bude odolný teplotě cca 600 st  celsia, mechanicky odolný. Poradíte někdo? Jakou elektrodou navařit?. Díky za  názor, nebo radu.

Offline

 

#8 26-12-2013 22:37:40

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

riskovat že to pak upadne a zadře bych radši ventil vyrobil nebo nahradil skoro stejným + dobrousit atd..
Nemáte rozměr atd.. ?


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#9 27-12-2013 23:08:41

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Co je to za rubriku a jak sem vkládat příspěvky?

stansvar napsal(a):

Zdravím všechny lepiče a svářeče, chtěl bych poprosit o radu.Potřebuji navařit pracovní plochu ventilu , výfukového. Jde o pomaloběžný diesel motor, Slavia, z třicátých let. Vím, že se plocha ventilu navařovala stelitem. Musel jsem nahradit ventil, kvůli rozměru,výfukový , ventilem sacím. Proto potřebuji vytvořit návar, který bude odolný teplotě cca 600 st  celsia, mechanicky odolný. Poradíte někdo? Jakou elektrodou navařit?. Díky za  názor, nebo radu.

za 1 vlozil jste dotaz do spatneho vlakna a za 2 nebylo by lepsi vzit ventil z nejakeho vhodneho materialu(ventil novejsiho motoru)?A upravit ho.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče