SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 20-10-2010 19:12:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Invertory Telwin

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Kamarád si chce koupit nějaký invertor na svařování kolem chalupy, jak se říká. Je to úplný začátečník a se svařováním nemá žádné zkušenosti. Už jsem mu alespoň rozmluvil ty levné svářečky za pár korun. Invertor bude pro něho určitě lepší už z důvodu lepšího zapalování oblouku apod. Nebo se mílím? A teď k otázce. Jsou dobré svářecí invertory od Telwinu? Mám COčko a až na drobné chybičky jsem s ním docela spokojený. Ale s jejich invertory nemám zkušenosti, proto se tady raději předem ptám. Chce si koupit Extol Premium, ale tady i na svarinfu na to není moc chvály.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#2 20-10-2010 19:38:06

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Invertory Telwin

A ten článek na svarinfu si Váš kamarád přečetl? Jestli stále přemýšlí o Extolu tak mu nejspíš není pomoci. Já osobně bych šel alespoň do nějakého Pegase nebo když už bych chtěl hodně moc šetřit tak do nějaké Gamy. Já říkám komu není rady tomu není pomoci a člověk si musí ,,namlátit čumák" sám. Takže asi tak


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 20-10-2010 19:42:54

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Invertory Telwin

varok napsal(a):

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Kamarád si chce koupit nějaký invertor na svařování kolem chalupy, jak se říká. Je to úplný začátečník a se svařováním nemá žádné zkušenosti. Už jsem mu alespoň rozmluvil ty levné svářečky za pár korun. Invertor bude pro něho určitě lepší už z důvodu lepšího zapalování oblouku apod. Nebo se mílím? A teď k otázce. Jsou dobré svářecí invertory od Telwinu? Mám COčko a až na drobné chybičky jsem s ním docela spokojený. Ale s jejich invertory nemám zkušenosti, proto se tady raději předem ptám. Chce si koupit Extol Premium, ale tady i na svarinfu na to není moc chvály.

At si koupí tento inventor Česká kvalita  a hlavně super cena sam jsem odtud tento inventor koupil  kabely jsem si vyrobil sám. podle navodu  co je zde.. http://www.rulik.cz/index.php?akce=sort … zbozi=2239

Editoval alll (20-10-2010 19:46:46)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#4 20-10-2010 20:10:02

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Invertory Telwin

Článek jsem mu dal přečíst. Je ale dost zatvrzelý, má už několik nářádí od Extol, tak na tu značku nedá dopustit. Nad tou Gamou 145 nebo 165 jsem taky uvažoval. Měl jsem možnost párkrát svařovat s invertory a s klasickou trafosvářečkou se to nedá srovnávat. Ve čtyř z pěti věcí má přednosti, což si myslím je výhoda. Já jsem ale na učňáku dělal svářecí kurz na obalovanou elektrodu a on ne. I tak mám problémy s některými trafosvářečkami pochybné kvality udržet slušný oblouk. Takže on by si ani neškrtl. Už jsem ho přemluvil k invertoru, ale zase nechce dávat 10 000,- za nějaký prosi stroj. Zkusím mu navrhnout tu Gamu 165 nebo 145, popřípadě jinou řadu této firmy a uvidím. Pokud si bude trvat na svém Extolu, tak ho kašlu a ať si dělá co chce.
A teď by zajímalo i mě, mají tyhle svářečky dobré parametry? Svařoval jsem párkrát s invertorem Kemmpi a párkrát s nějakým Ting Ťong od žlutých, ale se svářečkami od Omicronu jsem ještě nedělal.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 20-10-2010 21:32:14

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Invertory Telwin

varok napsal(a):

Článek jsem mu dal přečíst. Je ale dost zatvrzelý, má už několik nářádí od Extol, tak na tu značku nedá dopustit. Nad tou Gamou 145 nebo 165 jsem taky uvažoval. Měl jsem možnost párkrát svařovat s invertory a s klasickou trafosvářečkou se to nedá srovnávat. Ve čtyř z pěti věcí má přednosti, což si myslím je výhoda. Já jsem ale na učňáku dělal svářecí kurz na obalovanou elektrodu a on ne. I tak mám problémy s některými trafosvářečkami pochybné kvality udržet slušný oblouk. Takže on by si ani neškrtl. Už jsem ho přemluvil k invertoru, ale zase nechce dávat 10 000,- za nějaký prosi stroj. Zkusím mu navrhnout tu Gamu 165 nebo 145, popřípadě jinou řadu této firmy a uvidím. Pokud si bude trvat na svém Extolu, tak ho kašlu a ať si dělá co chce.
A teď by zajímalo i mě, mají tyhle svářečky dobré parametry? Svařoval jsem párkrát s invertorem Kemmpi a párkrát s nějakým Ting Ťong od žlutých, ale se svářečkami od Omicronu jsem ještě nedělal.

Tchánovi jsem doporučil gamu131 a má ji, byl jsem velmi mile překvapen jak vaří. Já sám mám fronius transpocket1500, ale vědět o téhle mašince asi bych si ji koupil. Doporučil jsem ji i k nám do firmy na údržbářské práce. Myslím, že tenhle výkon kutilům bohatě stačí, testoval jsem ji a vyvařil 6ks 3,2 elektrod okamžitě za sebou bez oklepání strusky. Začal z ní sice foukat teplý vzduch (odhad tak 35-40 st. C), ale nevypla. Vychlazeno během chviličky.I napětí naprázdno má celkem vysoké a i bazické jdou dobře zapálit. Troufnu si tvrdit, že 10x lepší ne extol a je jen za 3750.- u toho rulíka.


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#6 20-10-2010 21:51:10

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Invertory Telwin

kirkmene, obdivuju tvůj arzenál, opravdu pěkný mašinky, věř, že v terénu bys poznal rozdíl  wink

extol je cesta do slepý uličky, jak bouchne, nikdo to neopraví, protože se to nevyplatí, zlatá gama, pegas

Offline

 

#7 20-10-2010 22:14:15

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Invertory Telwin

1b napsal(a):

kirkmene, obdivuju tvůj arzenál, opravdu pěkný mašinky, věř, že v terénu bys poznal rozdíl  wink

extol je cesta do slepý uličky, jak bouchne, nikdo to neopraví, protože se to nevyplatí, zlatá gama, pegas

taky jsem mel doma od sveho brachy pujčeny extol 120F mel ho v zaruce ja snim vyvařil nekolik elektrod 2,5 mezitim jsem oklepaval strusku při čtvrté elektrode v inventoru bouchlo a zadymilo se znej při posviceni baterkou do vnitř bylo vidět, že se roztrhl elektroliticky kondik to byla druha porucha tohoto inventoru bracha ho dla na reklamaci a požadoval penize spět tenkrat ten inventor staval 6 litru tak ješte neco přišetril a koupil si gamu 131 a tu ma dodnes a je sní spokojeny vydržela i hrube zachazeni na stavbě ...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#8 21-10-2010 07:47:46

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Invertory Telwin

díky, taky mě to stálo několik let dřiny, než jsem na vše vydělal. Je fakt, že v terénu je TP 1500 k nezaplacení, hlavně na prodlužkách. Ale i tak se mi ta gama131 moc líbila. Já právě zvažuji vyměnit tu variostar267 za omi336. Chybí mi silnější mašina a odbočkové fróniusky nejsou moc na čisté CO2 a to já někdy také používám.


1b napsal(a):

kirkmene, obdivuju tvůj arzenál, opravdu pěkný mašinky, věř, že v terénu bys poznal rozdíl  wink

extol je cesta do slepý uličky, jak bouchne, nikdo to neopraví, protože se to nevyplatí, zlatá gama, pegas


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#9 21-10-2010 15:49:49

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: Invertory Telwin

...namiesto Telwinu radšej Cemont, alebo Omicron. Odporúčam iba tie modely (všeobecne), ktoré majú uvedené, že sú vhodné k pripojeniu na generátor.

Offline

 

#10 21-10-2010 19:31:13

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Invertory Telwin

Tak jsem dnes kamaráda přemluvil a asi zajdeme někam koupit nějakou mašinku od Omicronu. Je to opravdu ZNAČKA, je to české a díly se dají asi sehnat docela slušně. Snad vybereme něco trošku slušného. Na ten Telwin jsem se ptal, mám COčko od této firmy a jsem s ním docela spokojen, jak jsem psal výše. Až na drobné chybičky svařuje pěkně a nejsou ani nějak extrémně drazí. Pořád si myslím lepší než tady haněný Extol. Tak všem moc děkuji za rady.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#11 21-10-2010 20:56:45

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Invertory Telwin

varok , to co2 je tiez invertorove ? nebo klasicky trafo ?

Offline

 

#12 26-10-2010 11:28:21

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Invertory Telwin

Ne, to COčko je klasické trafo. Ale já to myslel, jako že fa Telwin se mi zdá jako docela slušná značka. Proto jsem se ptal. Ale s kámošem půjdeme koupit nějakou hračku od Omicronu.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#13 26-10-2010 20:46:45

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Invertory Telwin

omicron nema hracky , su to kvalitne stroje

Offline

 

#14 27-10-2010 10:36:31

PetrZ
Člen
Registrovaný: 05-08-2010
Příspěvky: 59

Re: Invertory Telwin

Tak dneska ráno přišel mailem nový ceník od Omicronu a chystá se zvýšení cen od 1.11..

--------------------
Zbytek jsem zcenzuroval, jak napsal níže Martin, je to fakt reklama a na zablokování. To zdražení nás dost nasr....., protože máme rozjeté inzeráty v tištěných médiích a nechceme si naštvat zákazníky. Tak jsem se nechal trochu unést a když se to tady řešilo, tak proto ty odkazy. Omlouvám se, snad jsem zase tolik lidí nepopudil.

Editoval PetrZ (27-10-2010 11:45:29)

Offline

 

#15 27-10-2010 10:39:54

Martin
Člen
Registrovaný: 11-10-2007
Příspěvky: 250

Re: Invertory Telwin

Pane Petre Z., vim, ze to myslite dobre, ale Vase prispevky jsou v rozporu s pravidly fora:

Reklama komerčního charakteru je zakázána! Příspěvky tohoto typu budou bez upozornění mazány! Jedná se o propagační příspěvky prodejců, výrobců, opravářů apod. Kromě toho si za bezostyšné propagování vlastních kšeftů vysloužíte BAN (zablokování vstupu do fóra).

Takze by se mohlo stat, ze moderatori Vase prispevky smazou a zrusi Vam ucet. Uz se to tady stalo.
Osobne proti Vam vubec nic nemam, a Vas obchod je mi velmi sympaticky.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče