SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#51 06-09-2010 23:24:09

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Lze použít staré elektrody?

robert11 napsal(a):

bobobo napsal(a):

Roberte i já , kupovat se mi nechce . Nejvíc mne naštve , když ustřihnu a obal odpadne dál . Dokonce si špačky schovám , na heftování jsou lepší , jak celé elektrody .

mám po ruce stejně vždy brusku a stou to řízneš bez problému a ani obal moc neodpadává

Ja elektrody dovařuji temeř až dokonce pokud to jde..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#52 17-09-2010 15:23:10

kayakero
Člen
Registrovaný: 17-09-2010
Příspěvky: 22

Re: Lze použít staré elektrody?

na staré elektrody pozor: mě ležely zbytky pixly bazických 2 a 2,5  ESAB na polici v nevytápěné garage pár let:   od podzima do jara tam bylo dost vlhko (horší neošetřené železo tam běžně rezne). 

1. rok: (po první zimě):  v pohodě, hořely i nesušené;   pečené po (3 hoďky v peci) chytaly + hořely báječně.
2. rok: totéž.
3. rok:  stále v pohodě - pokud se chovaly jinak, nevšiml jsem si toho.
8. rok:  (letos: pár let nebyly sušené - asi byly trvale polo-vlhké až vlhké) - kartonová pixla se stopami průsaku minerálů (?solí), karton lehce rozmáčený,  elektrody měly hmotu šedou, na povrchu ale nějaký bílý výluh;  po pečení (3hoďky na max. plyn) se z výluhu stal takový prach - polozapečný, polovolný - ale zůstával na rukách, byl nepříjemný na hmat.  Zda je někde uvnitř drát zrezlý jsem nekontroloval, ale na koncích ani když se ulomil,  nebyly po rzi ani stopy.


Oblouk zoufalost:  jako bych zkoušel škrtat s holými dráty, oblouk nedržel, všechny šly jen škrtat; pokud se zapálil oblouk, umřel do <2sec; po >20 elektrodách jsem našel jedinou, se kterou bylo možné udělat aspoň pár centimetrů housenky.

Putovaly do popelnice.  Takže nyní hledám hermetický obal na elektrody + prodejce modré skalice (po vyžíhání vysává vodu z okolí); mezitím budu kupovat jen kolik aktuálně spotřebuju - žádné zásoby na "co kdyby"

Offline

 

#53 03-11-2010 11:04:20

PetrZ
Člen
Registrovaný: 05-08-2010
Příspěvky: 59

Re: Lze použít staré elektrody?

teď co je lepší - rezatý elektrody a čistý materiál, nebo nové elektrody a vařit s nimi do bordelu?? lol lol lol

http://www.rulik.cz/index.php?akce=humory

(Příspěvek berte pro odlehčení, bylo to zkoušeno kvůli jednomu, co tvrdil, že se FOXkama do rezatýho ani neuprdne, zatímco E-B 121 v pohodě.)

Editoval PetrZ (03-11-2010 11:05:10)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče