SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 03-12-2010 14:11:12

mates86
Člen
Registrovaný: 03-12-2010
Příspěvky: 5

Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

Dobrý den,

po dlouhém študování tady na fóru jsem se rozhodl pro koupi KlTin 150 TIG LA s tím, že je budu využívat taj 70/30 ve prospěch MMA na domácí opravy apod.(pokud Vám moje rozhodnutí nesedí,tak klidně argumentujte proč vzít jinou. Rád se přiučímsmile ). O TIGu jsem uvažoval kvůli mé zálibě v přetváření výfukových soustav aut a motorek (zejména nerez). Ovšem nikde jsem se zde nedočetl (nebo se mi to nepovedlo najít) jaký by jste doporučili hořák k TIGu? Zda je velký rozdíl v kvalitě sváření s hořákem s ovládáním či ne? Zda profouknu tolik argonu,že se mi vyplatí rovnou koupit s ovládám atd. Tak bych prosil o nějaké Vaše názory.

Předem děkuji

Offline

 

#2 03-12-2010 18:54:42

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

Dobrý den,
KITin 150 LA není špatná volba. Vzhledem k tomu, že občas TIG používáte, zapalování HF oželíte. Také cena je výrazně menší nežli u KITin 1500HF. Pokud jste šikovný tak ani ten profuk plynu nebude tak dramatický.
Existuje také KITin 150LAV. Ten obsahuje i ventil pro plyn přímo v zařízení. Jinak oblouk se "chytá" velmi příjemně dotykem a  sváření se ukončuje oddálením wolframu od svařence cca o 10-15mm / natažením oblouku /.
Dá se doporučit.
Hořák se používá buďto s ventilkem označení 9V, 17V, 26V a popřípadě se spinačem v rukojeti opět 9, 17, 26. Obchodní označení se pak liší výrobcem ABITIG, ERGOTIG, ap.. Nakonec je třeba věnovat pozornost koncovce pro připojení do zařízení, aby byla vhodná pro daný stroj.
Tak snad to stačí.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#3 04-12-2010 08:22:55

mates86
Člen
Registrovaný: 03-12-2010
Příspěvky: 5

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

U toho typu LA-V se pustí argon automaticky po zapálení plamene. Není lepší,když  argon proudí dříve? Doporučil by jste mi hořák bez spínače i ke klasické LA? Jaký je rozdíl mezi 9V a 26V?

Offline

 

#4 04-12-2010 09:25:39

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

Dobrý den,
u KITin 150 LA-V se argon spustí při doteku se svařencem, ve fázi oddálení wolframu od svařence plyn už proudí. V zásadě se dá říci, že po dobu kontaktu wolframu se svařencem proudí plyn z hubice, z toho plyne, že oblouk bude vždy včas ochráněn.
Hořák 9,17,26 se liší výkonem. Výkon je dán především vnitřním proudovým kabelem a provedením hlavice TIG.

  9 - hořák má menší hlavičku a spotřební materiál je drobnější,
17 - je s větší tělem hlavice a má i mohutnější sp. mat.
26 - je stejný jako 17 s tím, že tělo hlavice má mohutnější provedení zhledem k zatěžovateli.
Obecně se dá doporučit a já to tak i dělám, že pokud někdo "neví" co zítra bude svářet, ať pořídí 26. Budete ušetřen i jiných problémů do budoucna, co se týká i mechanické odolnosti.

Ke klasické LA pořiďte hořák bez spínače jen to musí být v provedení V - tedy s ventilkem na těle hořáku.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#5 04-12-2010 11:42:38

mates86
Člen
Registrovaný: 03-12-2010
Příspěvky: 5

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

Moc díky za vyčerpávající odpověď smile

Ještě se mi naskytla jedna nabídka na TIG. Kterou z následujících by jste volil?


http://www.stenfr.cz/index.php?idAktual … Vyrobek=21

nebo již zmíněnou KITin 150 LA:

http://www.svartop.cz/svareci-technika/kitin-150-tig-la

a hořáky mám také dva: (u toho prvního mě zaráží ta cena a že chybí max. zatížení)

http://svarpraktikhs.cz/store/goods-15.441.30---.html

http://www.svartop.cz/svareci-technika/ … -ventilkem

jaký máze názor na Gamu 1500D?


A ještě jsem se chtěl zeptat proč nedoporučujete hořák se spínačem? A zda by bylo lepší koupit hořák bez spínače a k tomu (http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/1 … g-lav.html) nebo klasické KITin 150 LA s hořákem se spínačem. Cenově to vyjde téměř stejně.

Díky za odpověď

Editoval mates86 (04-12-2010 12:10:03)

Offline

 

#6 04-12-2010 12:20:13

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

Dobrý den,
svartop, stenfr a podobní potřebují prodat, cokoliv komukoliv a budou se tvářit jako odborníci na co koliv.
Prodávají lodní motory, zahradní traktory vše v prvotřídní kvalitě a v nejlepší ceně. Viděl jsem i v uzenářství reklamu na svářečky.
Co nato říci? 
Držte se technických parametrů a neuděláte chybu. "ušetřených 1000,-- Kč" se promítne někde jinde.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#7 04-12-2010 12:39:22

mates86
Člen
Registrovaný: 03-12-2010
Příspěvky: 5

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

To je jasné..obchodníkům nedůvěřuji z principu..proto jsem přišel pro radu k odborníkůmsmile

Co si myslíte o té Gamě? Který hořák by jste mi tedy doporučil, ať už ke KITin 150 LA, KITin 150 LA-V nebo ke Gamě 1500D?

Offline

 

#8 04-12-2010 15:47:19

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

Dobrý den,
Gama 1500D není žádná zvláštnost a určitě nemá technické výhody KITin 150 LA. Je to jen hra s čísly. Když poctivě budete pátrat, tak zjistíte, že záladní parametry jsou stejné, jen omáčka se liší.
To co LA má je tzv LIFT start a ten GAMA nemá. Rozdíl mezi dotykovým startem a škrtacím startem wolfram ihned pozná.
Nejde oto někomu nedůvěřovat, ale mít záruku, že se o Vás někdo briskně postará v čase nouze např. když vám zařízení spadne a nejede.
Takového univerzálního obchodníka nic nedojímá. Zabalí a někam pošle a Vy čekáte a čekáte. Má na to měsíc a potom měcíci, když to není, tak jen krčí rameny a nic si na něm nevezmete, neboť on za nic nemůže.
Zvažte, kupujete ELEKTRONICKÉ zařízení a to má svá techniká pravidla a omezení .
S pozdravem Zdešte


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#9 07-12-2010 11:13:56

xlibor
Člen
Místo: Ostrava!!!
Registrovaný: 15-12-2009
Příspěvky: 115

Re: Jaký hořák k KlTin 150 TIG LA?

to Mates86:

Pokud chces svaret TIGem, jak jsi psal vyse, tak se po nejake Game ani neohlizej, vlastne cokoliv co nema alespon LA (Lift Arc). Svaruji vestsinou drobne veci (plechy 1 - 3mm) pristrojove krabice, kde si davam hodne zalezet na "vizazi" svaru a to LA je opravdu minimum.
Nic proti Game, ale ty klasicke MMA (s prepinacem TIG) se pro ty co to se svarenim TIGem berou vazne, neni. A divim se vyrobci, ze to tam vubec dava, jen to pouze mate lidi.

Editoval xlibor (07-12-2010 11:14:14)


KITin 150 TIG LA; TIG SR17 (vyr.cislo 5028106513) ukraden p. Richardem Ryškou (IČO 72976900)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče