SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Stránky: 1 2
Dobrý den pánové
V minulém roce jsem měl možnost dvakrát pracovat v Čínské lidové republice, kde se mi podařilio zachytit i několik snímků, čínských specialistů svářečů a jejich svářecí techniky , které vám zde předkládám.
Na prvním obrázku je zachycena oprava kabeláže svářecího stroje pomocí "kroutilových spojů"
Na druhém obrázku je zachycen již svářeč při práci. Za povšimnutí stojí ochrana zraku přilbou a kouskem smirkového plátna . / nabízená kukla leží na stole/
Offline
nooo taketo pracoviska mozme len zavidiet
krutilove spoje
Offline
No já to znám jako krutyho svorka. A za svou praxi jsem se s ní i několikrát osobně setkal. Třeba jako učedník v jednom starém činžovním domě tím měli odělanou komplet elektriku v celým batáku a kupodivu nevyhořel a vše fungovalo.
Offline
Čína, jako každý asijský stát, vyrábí obrovské spektrum zboží. Obchodníci mají velikou možnost si vybrat zboží jakostní, tedy dražší, nebo to levné s výrazně nižší kvalitou. Koupíte-li technické čínské zboží v Německu určitě nenarazíte na šmejd. Naši kšeftaři upřednostňují láci, tedy ty šmejdy. Nebo si tu někdo myslí, že světové automobilové firmy vyrábějí v Číně pro světový trh podřadná auta? Nebo se jejich kosmický program realizuje jen v představách filmových studií? Dokonce renomované evropské firmy vyrábějící svařovací stroje nakupují komponenty v asijských zemích bez jakýchkoliv problémů.
Offline
No spíš už je to tak , že přímo v chině se kompletní zboží označuje zboží etiketami zvučných firem a to nemyslím na plagiátorství .
Offline
Zajímavý, je vidět, že to jsou odborníci a umí vytěžit z minima maximum
Těm krouceným spojům se říká taky amerika a dodnes se v americe používají, např. v rozbočných krabičkách, u nás se používaly někdy za 1. republiky, mají malý přechodový odpor, protože se dráty dotýkají velkou plochou, ale je potřeba je zajistit svorkou.
Offline
Máti má ještě tyto rozvody ve starém domě , plechové krabičky i trubky vystlané papírem nasáklým dehtem , smotané bez svorek a jede 70-80 let .
Offline
Všeobecně kroutové spoje jsou či bývaly k vidění i na sloupech NN vedení, které se teď ve velké míře předělává na kabelové.
Viz. příklad
Editoval MiraGSX (05-01-2011 19:35:06)
Offline
Kroutilové spoje není ani problém na svařovacích kabelech, jenom vedle vlastního jádra kabelu se tyto spoje proti tahu pojišťují kroutilovým zajištěním kroutilovým drátem ( obyčejným vázacím drátem) Na vesnici a v JZD jsem už viděl leccos.
Jinak kroutilové spoje vyžadují určitou "drátenickou" zručnost, kdo to umí, potom jeho spoje hodně vydrží. Kdo to v ruce a v hlavě nemá, tak jeho spoje jsou poukázkou na jistření a požár. Zatímco šroubovanými spoji spojí drát kvalitně i cvičená opice s "volšovýma" rukama. Ono je to dáno asi i rozdílem v kvalitě lidí, dříve byli elektrikáři a podobné profese manuální a platová elita a neumětelové byli maximálně nějací pacholci na vesnici, pomocníci a podavači v fabrice, dneska elita míří někde jinde a na elektrikáře a podobné profese zbývají ti horší.
Jinak pamatujete někdo v elektronice ovíjené spoje? Kdysi v 70 letech minulého století to hodně letělo, prý když se to udělá kvalitně, je to lepší než letování....Taky jsem tehdy zkoušel
Offline
to su dielne take maju asi len v cine
Offline
no tak je to na pováženie.A u nas ked si chce clovek na urovni zariadit dielnu,tak statne organy ta idu zodrat,lebo nemas toto a tamto a taky projekt a hentaky..katastrofa. Fakt na zamyslenie
Offline
Ty brďo takové dilny můžem fakt najít jen v Číně :-D
Offline
bexiczek napsal(a):
Ty brďo takové dilny můžem fakt najít jen v Číně :-D
To byste byl velmi překvapen, kde všude takové dílny můžete najít...
Jinak naše firma zrovna nyní dodává armatury pro nucleární elektrárnu Taishan v Číně. Výkon po dokončení má být 6000MW. A takových, nebo ještě výkonnějších jich tam mají asi další desítku s celkovým výkonem 65000MW:
Ningde 6,000 MW
Hongyanhe 6,000 MW
Yangjiang 6,000 MW
Ling'ao 4,000 MW
Qinshan 4,340 MW
Fangjiashan 2,000 MW
Fuqing 6,000 MW
Sanmen 6,000 MW
Haiyang 8,700 MW
Taishan 6,000 MW
Xianning 10,000 MW
Total 65,040 MW
Čína se stává jedničkou ve světě, zatím co naše západní hospodářství se hroutí...
Offline
Trochu nechápu proč se stalo takovou módou plivat na výrobky z Číny. Čína např. vyrábí i vynikající svařovací stroje. Svědčí o tom i to, že v šanghaiské firmě Volkswagen (výrobková řada Golf) se na cca 500 svařovacích robotech používají ve třísměnném sedmidenním režimu společně čínské, rakouské a USA svářečky. Obdobné svářečky jsou používány na ručních pracovištích. Totéž platí i v jiné (přímo sousedící) německé firmě tamtéž. Neposuzujme podle levných výrobků nakupovaných našimi kšeftaři.
Offline
Musím souhlasit s jirkati, ty jasic co mám, svařují velmi pěkně. Koupili jsme do firmy dvě 350 chlazené vodou a svařeči si je nemohou vynachválit. Samozřejmě, zpracování je horší i nějaké ty high tech fce chybí, ale jinak to svařuje moc pěkně. Mnohdy lépe než renomované značky a to především v CO2.
Offline
čína jen vyrábí, ale technologie je značkových firem...
viz příkal: kdo vlastní iPhone 4 tak na zadní stranně je napsáno made in china
asi takto, mají prostě nízké náklady na výrobu, čínani budou dělat za pár korun, kdežto jinde za těžký prachy.
mám vysoce postavneou známou v škoda auto, jezdila do číny vyjednávat výrobu škodovek, dneska to je šprk co se vyrobí v MB škodovce oproti tomu co se vyrobí v číně. a takto je to se vším.
hlavně asiati jako celkově jsou schopný dělat téměř deno denně, kdežto českej člověk 8 hodin a víc ani šprk.
když u nás dělali vietnamci, dělali denně 16, a místo aby šli spát na ubytovnu,, tak chrápali v sudech na drát 400kg, ten měli na hale.tam byli schopný bydlet... na hale v bordelu, před nimi klobouk dolů... jsou to dřiči, si jen podle těch svářeček všiměte, nezáleží čím to svaří, prostě si poradí tak aby bylo svařeno.
Offline
No, kde před 20 - 30 lety povolili čínští komunisté první průmyslové zóny, má to být kolem Šanghaje, tak tam se to už blíží našim podmínkám. Platově i dovednostma. Ve fabrikách tam už dělají děcka prvních dělníků, co tehdy přešli z rýžových polí do fabrik. Jinde ještě stále ve fabrikách dělají lidi, co loni ještě v těch rýžových polích kopali motykama a výrobní náklady a kvalita tomu odpovídá.
Ale čínští fabrikanti kolem Šanghaje si už stěžují, že tam jsou vysoké náklady a zadávají výrobu pro šanghajské fabriky do Vietnamu nebo Kambodže. Viděl jsem reportáž, kambodžané berou v přepočtu 1000 - 1500 kč měsíčního platu, nějaké sociální nebo důchodové pojištění určitě žádné.....
Offline
Ano,souhlasím s Radimem. Velké čínské aglomerace už mají vyšší životní úroven a tudíž i náklady. Proto se výroba v mnoha příradech z Číny do dalších levnějších destinací. Otázka je,kam se vároba přesune,až budou i tyto zapadlé kouty světa drahé pro jakoukoli výrobu.
Asi to bude Evropa a budeme vyrábět opačně pro Asii...
Offline
romann12 napsal(a):
Ano,souhlasím s Radimem. Velké čínské aglomerace už mají vyšší životní úroven a tudíž i náklady. Proto se výroba v mnoha příradech z Číny do dalších levnějších destinací. Otázka je,kam se vároba přesune,až budou i tyto zapadlé kouty světa drahé pro jakoukoli výrobu.
Asi to bude Evropa a budeme vyrábět opačně pro Asii...
chyba bude to čast afriky kde jsou rozvojove staty..
Offline
Zaujimalo by ma či by v Číne vedeli zvariť aj bambusove žrde.
Offline
tak toto je zase silny konkurent uz spominanych zvaracov v Turecku,ktori vyrabaju kolajove vozidla-vagony pod hrdym napisom ISO 9001 :-)
Offline
Viděl jsem v ČLR různé u nás těžko myslitelné věci ale svařování bambusu ,to vás musím zklamat ,doposud ne.
Avšak Čína je velká a velmi rychle se rzvíjí,jak často říkali čínští soudruzi ...........
Z bambusu se ale i bez svařování vyrábí v Číně spousta velmi kvalitních věcí ,které fungují naprosto bezvadně,na rozdíl od jejich kovových napodobenin.
Offline
Stránky: 1 2