SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 18-01-2011 15:42:54

jirkal
Člen
Registrovaný: 18-01-2011
Příspěvky: 3

GAMA 151 TIG, ma smysl?

Dobry den ve spolek,
jsem vlastnikem invertoru GAMA 151, koupil jsem ho pro takove to svarovani okolo domu. Co se zrucnosti tyka, jsem stale spise LEPIC, zkratka moc jsem toho nenavaril.

Nicmene ... zarizuju si dilnu, freza, casem soustruh atd., takze se VAS chci zeptat jestli je tato GAMA pouzitelna pro TIG svarovani - vim, ze podle navodu ANO :-), nemyslim tim na profi urovni, zkratka obcas nejaka ta nerez trubka a hlavne vyfrezovane/vysoustruzene hlinikove soucastky a nejake to "pribodovani" ? nebo neni moc vhodna (to jsem tu taky nekde zahlednul)? tj. sehnat nejaky jiny stroj nebo se na to radeji vykaslat :-D

Dalsi vec, "Svářecí hořák TIG 4m 10-25 s ventilkem" viz http://www.svarecky-obchod.cz/prislusen … tilkem.htm je dobra koupe?
Pak je jeste nejaka verze FLEX coz nevim co presne znamena. A muze nekdo objasnit ta cisla 10-25, nejaky prumer?

Dekuji za pripadne odpovedi.

Editoval jirkal (18-01-2011 16:02:53)

Offline

 

#2 18-01-2011 16:05:35

semancko
Člen
Místo: Prešov
Registrovaný: 05-12-2008
Příspěvky: 206

Re: GAMA 151 TIG, ma smysl?

Mal som kedysi Gamu 1500D, trocha drahsi stroj ale tiez s naskrabovym Tigom. Bolo to celkom fajn, ale da sa to pouzit iba na ten nerez alebo cierny material, na hlinik su ine stroje(AC). Ten horak s ventilkom je pre tento stroj jedina moznost, nema vstavane ovladanie plynu, to musite zabezpecit vy prave tym ventilkom. To Flex je celkom dobra vec, znamena to ze mozete trocha ohnut krk toho horaka, pouzival som to niekedy ked som mal horsi pristup ku zvaru, aby som mal komfortnejsiu polohu ruky. To 10-25 je podla mna oznacenie koncovky kabla, tato by mala pasovat na vas stroj. Na obcasne zvaranie a na vase zaciatky s Tigom je to dostacujuce. Skuste na zapalovanie obluka pouzit kusok medeneho plechu, nebude sa vam tak znecistovat elektroda. A este malickost, nezabudnite ze potrebujete aj redukcny ventil na flasu, ak chcete zacat s Tigom.


Vysnivany TransTig 1600 big_smile

Offline

 

#3 18-01-2011 16:23:19

jirkal
Člen
Registrovaný: 18-01-2011
Příspěvky: 3

Re: GAMA 151 TIG, ma smysl?

Diky za odpoved :-) zatim jen tak sonduju co a jak.
Cekalo by me jeste shaneni lahve / hasicak? ale hlavne jeji plneni, coz asi taky bude problem. Pokud ma nekdo z Ostravy tip, budu rad.
Jeste me napada, mate nekdo tip na kvalitni "hobby" AC stroj, ktery by ten hlinik zvladnul, ze bych prodal GAMU :-P Preferuju kvalitu nad cenou, aby stroj mel nejakou hodnotu do budoucna, ale nemusi stat vic jak 15tis :-P ted jsem mozna placnul kravinu a ve skutecnosti to bude dvakrat vic :-D

Offline

 

#4 18-01-2011 16:37:36

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: GAMA 151 TIG, ma smysl?

nesom z ostravy, ale argon mas najlepsie z polska. Je tu ohladom toho velke vlakno, no a cenu toho stroja .. :-) odhadol si to spravne .. a to si pri hobby strojoch smile


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#5 18-01-2011 17:19:02

jirkal
Člen
Registrovaný: 18-01-2011
Příspěvky: 3

Re: GAMA 151 TIG, ma smysl?

No, uz jsem se koukal na ceny smile Polske argonove vlakno najdu a prostuduju. Dik

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče